Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 14:03
To souhlasí, leda bys dělal, že nerozumíš nápisu na dopravním značení, že ml být vícejazyčný. I když většině z nás by to asi nevěřili, mají nás uložené z průjezdů za několik let zpět. Takže, kdyby nás chtěli vymáchat... Na druhou stranu, jestli tam není jednoznačně napsáno, že přechod je jen pro občany Rakouska a Slovinska s vyloučením ostatních zemí EU a Schengenu, asi to postihovatelné není.
Mně by na to asi neskočili vůbec: taky rád už pár let tankuji u Peinů v Halbenrainu, i kafe tam dělají dobré, pití na další cestu se tam dá taky dokoupit. A že je to momentálně v cenách až na 58. místě za nejlevnější pumpou ve Štýrsku? To se na těch maximálně dvou nádržích z 30, které průměrně ročně vyjedu, vůbec nepozná, nota bene, když i přes to nehezké pořadí je tam palivo pořád o nějaký desetník levnější, než u nás.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 08:02
Vyjel jsem v pátek ráno 26.6.v 6hod.po přespání,z Břeclavi,klasicky přes Vídeň,na Graz a vyzkoušel jsem cestu do Slovinska přes starý hraniční přechod Spiefeld-Šentilj.Říkal jsem si,když mne nepustí tudy,tak se těch pár stovek metrů vrátím na dálnici a přejedu hranice dálničním přechodem.Na celnici jsem byl před desátou hodinou dopoledne,asi stometrů přede mnou jel Rakušan
a nikde ani noha.Za čtvrt hodiny jsem byl v Mariboru.
Hranice do Chorvatska jsem přejížděl na Cvetlinu,na slovinské straně odmávnutí.Chorvati chtěli doklady a podal jsem jim
i vytištěný formulář o vstupu do HR.Zdržení asi tři minuty.
V Gradaci po pohodové jízdě jsem byl v 18hod.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 10:00
Fery... asi dobrá volba jak objet SLO dálnici. Z Cvetlinu dál na dálnici kudy? Na Gorni Macejl nebo na Krapinu?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 11:21
@Franta PM
Já už to tam projížděl jak na Krapinu, tak Durmanec, ale pak jsem zvolil Gorni Macelj. Přeci jen té cesty mimo dálnici od sjezdu 226 v Rakousku a kliky háky kolem Trakoščanu bylo dost. Na Krapinu mi to přišlo pak už jako celá věčnost z Cvetlinu. Takže za mě nájezd na Gorni Macelj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 13:01
Franta PM,z Cvetlinu jezdím okolo hradu Trakoščan na Gornji Macelj a dále na Durmanec.
Z Macelje je to na nájezd Durmanec opravdu kousek,po dobré silnici s malým provozem.
Při cestě zpět,mi to několikrát zachránilo od čekání v koloně,před hranicemi se Slovinskem.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 13:18
Citaci
Pivisek napsal(a):
@Franta PM
Já už to tam projížděl jak na Krapinu, tak Durmanec, ale pak jsem zvolil Gorni Macelj.

Tím chceš asi říci, že dálnici neobjíždíš, ale platíš. Už dva roky totiž mimo placenou dálnici (přes starou celnici) Macelj neprojedeš. Naposledy jsem o tom psal asi i tři stránky zpět.
Nebo jsi našel nějakou tajnou stezku?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 14:49
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Tím chceš asi říci, že dálnici neobjíždíš, ale
> platíš. Už dva roky totiž mimo placenou dálnici
> (přes starou celnici) Macelj neprojedeš.
> Nebo jsi našel nějakou tajnou stezku?

Pavisek určitě myslel, že jezdí z Cvetlinu po té horské, ale dobré silničce podél hranice na Gorni Macelj. Nebo opačným směrem. Prostě asi nejrychlejší cesta na chorvatskou dálnici A2. Jel jsem to párkrát, tam i zpět. Na zpáteční cestě hlavně proto, že bylo dopředu avízo na zasekaný přechod HR/SLO (Macejl/Gruškovje), tak jsem raději sjížděl už na exitu Durmanec. Při cestě tam zase proto, že při objíždění SLO dálnice nevím přesně jestli se dá jet na Gruškovje mimo dálnici bez poplatku (jak uvádí Hill), tak volím Cvetlin.
Jinak většinou jezdím mimo víkend. To myslím bývá větší klid na hranicích. Při cestě tam sjíždím pravidelně z A9 v Rakousku na exitu 226, u benzínky TEMMEL dotankuju, skouknu kamery na hr.přechodu Gruškovje a pokud nevidím problém, tak tam koupím SLO známku a ve Spielfeldu najedu zpět na A9 na exitu 228. Pokud vidím na hranicích kolony, tak pokračuji na Mreck/Trate, Lenárt, Ptuj, Cvetlin.
Ve svém minulém příspěvku jsem jen vznesl dotaz, jestli už to někdo zkusil v HR z Cvetlinu jet na Trakoščan a dál jižním směrem s nájezdem na dálnici A2 třeba až na exit Krapina nebo v Zabok. Ale je fakt, že tím vnitrozemím by to asi byla dlouhá a otravná cesta. Takže dotaz beru zpět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 15:33
Brát ho zpět nemusíš, cestu z Cvetlinu s nájezdem na dálnici Gornji Macejl - Zagreb "dole" pod Krapinou zde popsal před pár měsíci celkem barvitě samotný Hill. Takže stačí vyhledat.
Já osobně jsem jel před lety Krapina - Cvetlin. Silnice se mi moc nelíbila, asfalt tenkrát nic moc, vodorovné značení na něm taky nestálo za nic, směrovky za Krapinou taky aby člověk pohledal, dost zatáček. Ale dojeli jsme. Bylo to dle nás rychlejší , než čekat v koloně od tunelů nad Krapinou na slovinskou celnici..
Jeli jsme taky Gornji Macejl - Cvetlin, naposledy vloni.Kvůli koloně ve dvou řadách od mýtnice Trakoščan na slovinskou celnici. S tím, že tenkrát kontrolovali Rakušáci kvůli doktorům a inženýrům. To by bylo další zdržení.
Silnice kvalitní, dost zatáček, značení dobré, průměrná rychlost jízdy nic moc. No ale jistě to stálo za to. Navíc 15 E v kapse.
A na přechodu Cvetlin nikdy nebylo jiné auto než naše.Ani doklady nechtěli vidět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 15:55
Takže SLO dálnici platit nemusímespinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 16:11
Promet.si stále uvádí Mureck jen pro malý hraniční styk, stejně jako většinu přechodů mezi A/SLO a zrovna tak i jinde na SLO portálech, že by byla nějaká změna oprati rozhodnutí platnému od 15.6. Uvidíme, snad si někde poldové nepostaví hlavu a nezačnou to sekat.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2020 21:08
Citaci
Franta PM napsal(a) mimo jiné:
Ve svém minulém příspěvku jsem jen vznesl dotaz, jestli už to někdo zkusil v HR z Cvetlinu jet na Trakoščan a dál jižním směrem s nájezdem na dálnici A2 třeba až na exit Krapina nebo v Zabok.
Ale je fakt, že tím vnitrozemím by to asi byla dlouhá a otravná cesta. Takže dotaz beru zpět.

Proč to brát zpět? I to patří k Cvetlinu.
Osobně mám rád nájezd/exit Đurmanec. Ztráta asi 5 minut proti dálnici, když je prázdná, vož bývá málokdy, mi zatím neublížila, navíc mě potěšili citelnou úsporou mýtného (letos to dělá 21 HRK).
A ano, jel jsem z Cvetlinu přes Lepoglavu rovnou na Sveti Križ - Začretje, komentář s odkazem na popis cesty je zde. Teda "rovnou" je trochu silné slovo, taky se to místy pěkně klikatí, ale příště tudy jen v případě, že bude dálnice ucpaná až před Krapinu.
Jestli to chceš s rozcestníkem, je tady, ať to nemusíš hledat.
Ta neplacená cesta přes starou celnici na Maclju je stále neprůjezdná.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2020 06:09
@Franta PM
Přesně tak Franto. Tuhle cestu jsem myslel.Nevím jestli to je sjezd na Trakoščan, či jaký. Mám to nastavené v navigaci a když vím, že jedu po správné cestě, tak moc ani okolí nevnímám, kudy a kde jedu. Dálnici objíždím. To už bylo patrné z toho, že sjíždím na sjezdu 226 v Rakousku. Protože ta cesta z Cvetlinu na Krapinu mi tehdy přišla strašně dlouhá.
Jinak jezdíme oba úplně stejnou cestu. Taky jezdím přes Folmavu. Jsem z Domažlicka. smiling smiley Snad jsem to tedy viděl u Tebe, že jsi to zmiňoval. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2020 10:34
Ahoj všem, my jezdíme s Novalií a na jejich stránkách je video z cesty. Známku kupují až na první pumpě ve Slovinsku. Před ní je odbočka na starou a dále na Maribor. Tak při cestě tam by to bylo řešení.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FrantaLogan (30. 06. 2020 10:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2020 14:04
Ahoj,Dnes jsem jel sjezd č.10 - Popovec,Soblinec (zde objíždka,projeto za místními mezi rod. domky a nádvořím fabriky),Maria Bistrica,Zlatar Bistrica,Zlatar,Novi Golubovec,Lepoglava,Bednja,Pleš,Trakoščan,Cvetlin.Silnice prázdné,ale málem jsem ukroutil volant.Dlouhé,samá zatáčka,spíš dobré na výlet než cestu na dovolenou.Pro mne je i cesta cíl,takže v pohodě,až ale pojedu v srpnu s vnoučaty,tak tudy určitě ne.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2020 14:16
Ahoj všem, jezdím na Istrii do Poreče, teda už jsem tam 5 roků nebyl ale jezdil jsem od Karlových Varů na Cheb, Mnichov skrz rakouský Tauern tunely dál do Itálie kolem Udine , Terst a přímo na hraničním přechodu mezi Itálií a Slovinskem jsem to uhnul doprava z dálnice na okresky a tu placenou dálnici (cca 15 km) jsem objel v těsném dohledu vedle dálnice. V Koperu jsem se už zase připojil na trasu k dalšímu přechodu do Chorvatska Dragonja....
A teď dotaz, máte nějaké čerstvé informace? Dovolí mí přes ty hranice Itálie / Slovinsko sjet na ty vedlejší cesty? No a teď s tím dnešním,novým omezením ve Slovinsku kvuli Covid ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2020 15:08
Mezi I/SLO jsou povoleny jen tyto přechody
Vrtojba - St. Andrea
Fernetti - Fernetti
Eparchie - Rabuese
Blood Stream - Pesse
První tři 24 hodin denně, poslední jen 5 -11 hodin
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2020 17:01
Děkuji za informaci, právě přes Rabujese počítám projet...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2020 15:01
Jeli jsme prvního. Klasicky na Mureck a mostem přes řeku do Slovinska. Přechod v cca 10:00. Na mostě rakouský celník jen pozdravil, za mostem nikdo. Slovinsko luxusní objížďkou dálnice směrem na Cvetlin, žádnou farmou ani kolem Jeruzaléma yawning smiley přechod v cca 11:00, na celnici sami, Slovinci si naskenovali pasy a občanky, do 2 minut odjezd. Chorvatská strana prázdná, ani noha, leč jsme měli za oknem papír. Nájezd na dálnici za Durmancem. Na pobřeží je liduprázdno, na Hvaru je to lepší, ale taky moc turistů tu není. Spíš Slovinci, pak pár Poláků a Čechů. Roušky mají jen pracovníci v obchodech. Lidé je nenosí. Myslím, že tento rok bude pro spoustu Chorvatů dost problematický.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 12:57
Borci, já už jsem letos objel SLO dálnici oblíbenou trasou přes Ilz - Bad Radkersburg - Ormož - s nájezdem na HR dálnici u Varaždinu. Jeli jsme 21.6. tam a 28.6. zpět. Přechod v Ormoži nebyl uzavřený! Jenom už druhým rokem se nejezdí přes město, ale příjezd na hranize je z druhé strany (z ulice Za kolodvorom). Je tedy potřeba na semaforu před Ormoží odbočit doleva (směr Trnovec), pak hned po 200 metrech doprava a pak už dojedete na hranice. Je to dobře značené. Formulář jsme meli vyplněný, ale Chorvati ho nechtěli, stačilo jim naskenovat pasy. Na hranicích žádné zdržení.
V úterý 14.7. jedeme znovu, tak zase dám report.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 16:58
Nás ale nezajímají SLO/HR přechody, ty jezdí, ale A/SLO přechody, zde bys měl poreferovat, protože ty jsou stále povoleny jen tři. Každou chvíli koukám na gov.si, zda je něco nového i na promet.si, je to stále beze změny. Kromě těch tří dříve uvedených jsou ostatní jen pro malý pohraniční styk.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 17:11
v pátek jedu, po dálnici se mi fakt nechce. Asi to zkusím , buď Mureck , nebo Maribor. Co se může státspinning smiley sticking its tongue out? Vrátí mně na dálnici? Nebo mi dají pokutu? spinning smiley sticking its tongue out. Ještě mně napadá - přejet Šentilj po dálnici a hned za celnicí je sjezd z dálnice, ještě před benzinou. ????

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 17:19
MISAKK já jedu sice až příští čvrtek, ale určitě zkusím starý Šentilj a dál na Maribor. Nejsem ze severní moravy a nechci v Slovinsku zastavit, tak to dál zkusím na Cvetlin. Času mám dost, když mě vrátí. :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 19:47
Musíš číst... jeli jsme Mureck... přechod A/SLO úplně v pohodě. Projížděli jsme v 10:00 a na rakouské straně celník jen mávnul, když jsem se jal zpomalovat a za mostem ve Slovinsku nikdo. Zachovej paniku smoking smiley

Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nás ale nezajímají SLO/HR přechody, ty jezdí, ale
> A/SLO přechody, zde bys měl poreferovat, protože
> ty jsou stále povoleny jen tři. Každou chvíli
> koukám na gov.si, zda je něco nového i na
> promet.si, je to stále beze změny. Kromě těch tří
> dříve uvedených jsou ostatní jen pro malý
> pohraniční styk.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m.marcian (08. 07. 2020 19:48).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 19:58
Jasně že čteme- ale ofiko se tam nesmí !!! . Byla za mostem pořád značka "zákaz vjezdu" , jak tu někdo psal, že jí prostě objel?

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 21:01
Na mapě na promet.si je doslova tohle:
Trate - Most čez Muro, ptehod Trate, prehod dovoljen samo za državjane Slovenije in Avstrije.
(Trate - Most přes Muru, průjezd Trate, křižovatka povolena pouze pro občany Slovinska a Rakouska.)

To samé je třeba i na starém přechodu Šentilj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 21:05
Číst umím, proto si i přečtu, že Mureck je jen pro Rakušáky a Slovince pro malý pohraniční styk. Uvedeno ve vládním nařízení Slovinské vlády, které doposud nikdo nezrušil. Přečti si to na gov.si. Uvedeno i na promet.si. Dále i na stránkách našeho vyslanectví ve Slovinsku. Asi všichni zachovávají paniku? To, že se dá tudy projet ještě neznamená, že se to smí. Není to tak dlouho, co redaktoři jednoho média doporučili jeden opuštěný přechod, který byl také jen pro malý pohraniční styk, našinci tudy začali jezdit a poliši to začali sekat.
Slovinci byli víceméně ukecáni, že je u nás jen rýmička a zvedající se čísla nakažených nic neznamenají. Když je budeme dráždit tím, že budeme jezdit tudy, kudy se nesmí, udělají opatření. To že to z jejich strany nikdo nehlídá neznamená, že tudy můžeš. Na našich hranicích taky byly jen cedule, nic víc, zátarasy dávali až poté, co se cedule nerespektovaly.

Edit: píšu to jako reakci na m.marcian, protože než jsem to naťukal, vlezl do toho jiný příspěvek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (08. 07. 2020 21:08).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 21:25
Je to i na českých stránkách mzv.cz

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2020 21:45
Na některé lidi ovšem platí jen ty zátarasy!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2020 00:38
Tak se furt ptáte, jak to vypadá a pak takhle útočíte??? Tak sakra jeďte po dálnici a hotovo... mimochodem žádná cedule za mostem nebyla!!! A vůbec, covid řádí, seďte doma a nevylézejte z postele bez roušky! U nás na to máme krásné pořekadlo, které platí na některé na 120%. “Kdo se bojí, sere v síni”



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m.marcian (09. 07. 2020 00:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2020 08:56
Včera cesta z Vodice. Protože mi propadla týdenní slovinská (prodloužil jsem si s rodinou pobyt neplánovaně o dva dny) vzal jsem to přes Dunmarec - Trakoščan - Cvetlin - Ptuj - Mureck. Na HR/SLO hranicích jen scan občanek, v Murecku se ani neobtezoval nikdo vylézt z boudy...Nakonec to bylo příjemné zpestření té nekonečné dalnice a jeste jsem vzal v Ptuji na OMV plnou nádrž Naturalu 100 za jedno euro / litr. Takže pro všechny dalnice objet jde a bez problémů. Pouze doporučuji cestu za světla. Některé úseky před a za Cvetlinem jsou typické horské vracáky (serpentiny) a v noci to někomu nemusi dělat dobře....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.