Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 15:21
A stejná informace je i na slovinských oficiálních webech, třeba policie. Dával jsem sem odkaz na info, že zrovna od 15.6.platí jen tři přechody z A do SLO. Takže co nějaký motorkář povídal či psal je u zádele.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 15:25
No řekl bych, tak jak jsem to při dřívějších průjezdech přechodu Mureck viděl, že tam stojí maximálně nějaký voják (1x stál) a to ještě spíš náhodou....
Jinak Rakousko v EU, SLO v EU, šengen" platí tak asi nejspíš průjezd "volný", kontrola vyloženě zaměřená na Čechy nejspíš žádná. Vyčleněná pracovní síla by se nejspíš nevyplatila.
Na druhou stranu, zkoušet to nebudu, když je zatím průjezd na papírově povolených přechodech absolutně bez problémů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 16:44
Sjezd z dálnice A2 Gersdorf-exit 226. je zavřený. Dalším sjezdem se to dalo objet. Přechod Mureck v pohodě, jen jeden celník. Nezastavoval, jen panackoval. Na konci mostu je kužel a zákaz vjezdu s výjimkou SLO/A. Předpokládám, že asi pozůstatek značení z doby před 15.6. Na objízdné trase žádný CZ ani PL jako obvykle. Nocujeme v Jirsovcich u Marijana. Zítra napíšu jak to bude na Cvetlinu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 17:53
Opravdu pozůstatek? Pak se nedivme, že se na nás koukají stále skrz prsty, když ignoruješ značku se zákazem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 20:02
Před příjezdem k mostu není žádné upozornění. Pouze na konci mostu uvedeny zakas s omezením. Pokud si to z autoškoly dobře pamatuju, tak se na mostě nesmí otáčet ani couvat. Kdyby chtěli, tak mě za mostem otočí a vrátí zpátky. Je to jen aktuální osobní zkušenost nic víc, nic míň. V místě kde nocujeme je pár chlapů z Maďarska, kteří to dnes projeli bez problémů na motorkách.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 21:30
Zdrawim zkuseny objizdeci, v nedeli jedeme smer Split. Co doporucite za trat. 12 dni. Chceme objizdet Slovinskou dalnici, ale nevime jak to pujde co radite??kdyz jedeme pres den v nedeli, vyrazime v 7-8 rano z Varu.
Diky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 21:58
Doporučím si přečíst příslušná vlákna, stačí 2 strany nazpět. Řeší se to tady každý den.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 08:41
Jen ještě reakce na Mloka....když byly na našich hranicích povoleny průjezdy jen některými přechody, byly ostatní zavřeny jen dopravní značkou. Jezdilo se tudy a byla zde přítomna policie? Nikoliv. Jen kvůli pár takovým, kteří nerespektovali, se dávali někam zátarasy. Ale pro mě za mě, třeba si hoďte auto na záda a řeku Mur přeplavte.
Opakuji, oficiální stránky Slovinské republiky uvádějí pro přechod A/SLO hranic jen přechody Karavanke – Karawankentunnel, Ljubelj – Loibltunnel a Šentilj (avtocesta) – Spielfeld (Autobahn). Ostatní jsou jen pro občany A a SLO.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 12:31
Zahájo - to chceš říct, že přes Rupu nejde projet ? To je hlavní tah na Istrii , to je přeci blbost

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 12:56
Zahájo
Já jsem to pochopil tak, že vyjmenované přechody jsou pro lidí mino EU.

Zkopírováno z [www.gov.si]
A přeloženo Googlem
Všechny malé hraniční přechody s Chorvatskem jsou otevřené od 15. června
Dne 12. června 2020 vydala vláda Slovinské republiky vyhlášku o ukončení vyhlášky o dočasném ukončení
 provozu hraničních přechodů pro hraniční provoz na hranicích s Chorvatskou republikou a zveřejnila ji v 
Úředním věstníku Slovinské republiky. Od 15. června 2020 budou v provozu všechny hraniční přechody pro
 malý pohraniční styk s Chorvatskou republikou.

Občané Slovinska a Chorvatska a osoby, na které se podle práva Unie vztahuje právo na volný pohyb, mohou 
překračovat státní hranici přes hraniční přechody pro malý pohraniční styk.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 13:19
> Občané Slovinska a Chorvatska a osoby, na které
> se podle práva Unie vztahuje právo na volný pohyb,
> mohou
> překračovat státní hranici přes hraniční přechody
> pro malý pohraniční styk.

> [/code]


Ale malý pohraniční styk není přece pro všechny lidi z unie. jen pro ty, kteří bydlí v pásmu hranic úřece.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 13:42
No tak jak?
Rupa jemozna trošku privrena kvuli italum ne?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 13:58
čížek]
a osoby, na které se podle práva Unie vztahuje právo na volný pohyb, mohou
překračovat státní hranici přes hraniční přechody pro malý pohraniční styk

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 15:23
Pánové, zdá se mi to nebo se tu motají dvě věci dohromady? Zahajskej mluví o přechodech mezi Rakouskem a Slovinskem, tam dle stránek slovinské policie platí to co píše on ( kontrolováno dopoledne).
Rupu lze pravděpodobně použít, protože je na jiné hranici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2020 17:07
Pepino2018: Isekon s JV v tom dělají zmatek. Vedla se tady debata o přechodech A/SLO a oni do toho tahají přechody a pravidla pro SLO/HR.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2020 06:31
Ja za sebe. Nic jsem v tom lijaku neobjizdel ani bych nechtel, celkem dost slejvak. Takze o objezdu nic nevim. Byt pocasi jine, zvazil bych to. Mel jsem cas.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2020 08:08
Já píši o přecbodech A/SLO, zde je možné použít jen ty tři výše uvedené, ostatní jen pro občany A a SLO. Mezi SLO a HR je to cajk, tam je možno se Macelju vyhnout. Proto jsem uvedl, že pokud to na Murecku někdo projel, ještě neznamená, že se tak může, viz.značka na SLO straně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2020 14:42
Omluva všem blbě jsem četl. Přechody do Chorvatska jsou otevřené, ale přechody do Rakouska jak psal výš Zahajskej dle webu [www.gov.si].

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2020 10:13
Otazkou je jak jsou na tu sezonu pripraveni celnici. Ja stal na Macelju chvili ale obcanky mi chekoval dlouho relativne.
Ale kamarádi co sem jeli vcera pres den, tak z nepochopitelnych pro ne důvodu stali na Goraričanu hodinu a pul a celou dobu se koukali na celnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2020 10:57
Tohle by asi mělo být v jiném vlákně, placená silnice ve Slovinsku se určitě neobjížděla.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2020 11:09
Čistě teoreticky ...objížděla. Přes Maďarsko.
Prakticky......máš pravdu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 11:28
Nazdar všichni,tak včera bezproblémový projezd trasy Ilz-Bad Radkersburg- Ormož.V Ormoži hraniční přechod zrušen(zatarasen panely).Na benzince obsluha poradila jet na Središče,scan pasů bez otázek a pak už v poho na Varaždin a na dálnici
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 11:53
Přechod A/SLO který? Cedule, zátarasy, byl na něm někdo? Doplň info.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 12:21
V Ormoži před vlak. přejezdem betony,budky před řekou zaplechovaný [www.google.com]
volný přechod [www.google.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 12:46
Rodro dík za info o Ormoži a náhradě. Ale co ten Bad Radkersburg - ten by měl být jen pro Slovince a Rakušáky? Žádné omezení?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 13:03
[www.google.com]
Radkersburg kontejnery, přede mnou jel Slovinec, nikde nikdo,palivo načerpáno na omv těsně před Radkersburgem
[www.google.com]
cena [www.omv.at]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 13:07
rodro - tankuju asi 2km před tady benzina před hranicí A / SLO



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (22. 06. 2020 13:08).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 13:20
To, že se dá přechodem přejet ještě neznamená, že je to povoleno.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 13:26
Beru maxxmotion diesel, a doufám,že je bez řepky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2020 13:30
Není, obsahuje 8% tak jako jiné PHM, lze dohledat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.