Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2020 20:48
Člověka potěší, když zjistí svou nepostradatelnost. Vítejte dopravní válečníci, jsem tusmileys with beer

Letošní dovča v HR bude asi všelijaká potažmo žádná a to z několika důvodů. Byl jsem Balkánu nevěrný s Thajskem, a tudíš si vyplenil část dovolený. Dalším důvodem je samozřejmě COVID. Já stále v práci, žena vybírá dovolenou v pátečních volnech, protože není práce. Takže pokud nějaké volno zbyde, při dobré konstalaci hvězd bychom se podívali do Gradacu alespon na týden v září.

Hill: daleko od pravdy nejsi. Sice ne pod autem, ale už několik dní v rozvaděči. Víš co dokáží myši, když se dostanou až Simaticu S7 ?thumbs up smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 06. 2020 21:05).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2020 22:50
To nemusí být zrovna sedmička, ale to tu nebudeme řešit, patří to na jiné fórum.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 08:56
Tak velký predátor a zabývá se drobnými hlodavci?
Jinak jsem rád, že jsi na síti, obvyklé červnové oživení dopravní sekce je již každoročním folklórem. Přidržuji tedy všechny palce (i od rozdělovače),ať vše klapne.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 18:24
HILL - thumbs up smiley
...... tak se tedy vraťme k tomu, k čemu je toto vlákno
Loni jsem se vracel po 10 letech dálnicí přes SLO a ............ ochotně a rád se vrátím k jejímu objíždění. Pominu-li dálniční známku, kolony, čekání a namátkové kontroly na hranicích Schengenu ve čtvrtek dopoledne, mě slušně řečeno vůbec nebavily.

Zopakujme si již tolikrát vyřčené:
Přes SLO dálnici je to od Vídně do Záhřebu o 80min kratsí (pokud nejsou fronty) + asi 10 km delší a 15 resp. 30 éček dražší oproti mé stále vychvalované Ilz - Feldbach - Bad Radkersburg - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb.
Letošní rok bude možná trochu odlišný, takže vy co jste to nyní už sjeli, jak to vypadá? Může se přes všechny přechody?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 19:19
Grizzly: Ta objízdná trasa je i delší, ne?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 19:35
Dejff ano. Ono se totiž jede přes JZD.thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 20:44
A ušetří se i nějaká kuna v HR za dálnici, protože z Varaždinu do Záhřebu je to o dost levnější, než ten předraženej kus ne/dálnice z Macelju.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 20:47
No dobrý. Oživím téma: "roky jsem tam nejel". F - Ilz - DR - Ormož... zase o tom trošku začínám přemýšlet. Jen bokem přes Bosnu jet stejně nemůžu. Takže zase na výběr 2 trasy smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 21:04
Dejff - objízdná trasa je kratší, pokud nejedeš přes kravín (správná poznámka Ajaxi), levnější, tj. bez SLO dálnice a Varaždín - Záhřeb je levnější jak Macejl - Záhřeb, navíc můžeš použít ENC, což přes Krapinu nelze, takže další úspora.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 21:16
Navíc, pokud do zácpy na Lučku přijíždíš od A4, tak máš lepší manévrovací prostor, jak se tomu vyhnout... smoking smiley
My z Moravy to máme ještě jednodušší, tzn. objet SLO dálnici přes HU thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 21:27
Není na výběr jenom přes Rakousko nebo přes Maďarsko. Dá se to zkombinovat a i z českých zemí se dá jet Znojmo - Vídeň - Szombathely - Goričan a SLO úplně minout.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 21:45
Pedro66 ano a tato varianta mne zajímá smiling smiley možná také smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 22:09
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dejff - objízdná trasa je kratší

Můžeš mi ukázat kudy je kratší? Protože z A2 přes Feldbach - Varaždin na Lučko je to 220 km Mapa
Zatím co po dálnici to je 215 km. Mapa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (11. 06. 2020 22:10).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2020 23:03
Mně vychází 138 A2 Ilz . Graz . Spielfeld - Slivnica - Macelj až po Lučko po dálnici 218 km, přes Ukz - Feldbach - Bad Radkersburg - Ljutomer - Ormoř - obchvat Varaždinu a po dálnici na Lučko mi dává o čyři kilometry víc, ale o hodinu a čtvrt delší jízdu.
avatar smiling smileyRe: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2020 08:45
Tak já opět přes Maribor. V půl 4 kouknu na krásnou "Bazilika Matere Usmiljenja", přejedu Dravu a budu přemýšlet jestli na Rogatec nebo na Cvetlin. Teda jestli už budou pro nás otevřený.
Je to sice o 11 km dál a 67 min delší, ale při nájezdu 1260 Km se těch 11 ztratí a při cestě 14 hod se ztratí i ta 1. smiling smiley
Letos asi bez přespání v Mariboru.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2020 08:54
Každý má tu svoji oblíbenou... Za nás Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin. Ale to zatím nejde.
Nečetli jste, jestli to v červenci uvolní?

Ormož jsem použil předloni při cestě do Moravský Toplic zpět a pak z nich i tu cestu na Ilz. Moc vesnic dlouhých mi připadlo. Pak Rakousko kochačka smiling smiley

Szombathely je docela pricpane, prechod v té továrně úzký, tam se to ucpává ve špičkách, když pendleři jedou do práce, z práce. Maďarsko celkem fajn, hlavně to žrádlo ...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2020 19:11
Dejff a ostatní,
veřejně se omlouvám, spletl jsem se, je to naopak. Asi o 10 km delší. Pokud se podíváte o rok až dva zpět, už se to tu řešilo. yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2020 20:58
Grizzly: Nic se nestalo, jen jsem byl zmaten a přemýšlel jakou zkratkou to jedeš smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2020 19:39
dejff - jako medvěd jedině tudy: medvědova zkratka

a nebo vyměnit dopravní prostředek - auto za lanovku medvědovo II. thumbs up smiley grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2020 21:32
Grizzly tak z hájovny v Brlohu jsem měl psa Baseta to mě bylo tak 8 let Hajný krmil psa šrotem pro prasata . SORRY za blbé kecání .
Jinak letos uvidíme kudy pojedeme jedeme s Zahájou a ten zná zkratky tak počítám ,že zase Rogatec grinning smiley uvidíme jak to bude v sezoně na hranicích a podle toho se pojede .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 07:37
Začínám se dostávat do stavu, že si nepamatuji kudma jsem loni jel a budu si muset tady dohleda cestu dolů smiling smiley
Tuším, že Bad.. Ilz..a pak jsem se nějak domotal v uzavírkách na uzavírky a pak tuším Ormož, řeku... a pak nějaké objížďky až sem se dostal někam k Lučku pro kartu.. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 11:58
Koukněte na to znalci objezdoví. Cvetlin už volný, ale Mureck jen pro občany Rakouska a Slovinska a totéž Bad Radkersburg a taky u sjezdu z dálnice Šentilj (nevím kde se tam sjíždí, možná to jde).
Takže buď se to ještě změní do 3 týdnů. Nebo si to Slovinci ošetřili (využili příležitosti) a žádné objíždění letos nedopustí..
www.promet.si/



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkap (15. 06. 2020 12:03).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 13:16
Ano, Slovinci stanovili pro vstup do Slovinska z Rakouska jen dálniční přechody. Bude se muset počkat na info od toho, kdo to první projede mimo dálnici. A nezastřelí hosmiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 13:32
Nejsem znalec, ale kdo jim nechce platit za dálnici, tak si jistě způsob objíždění najde.

My jsme ale před dvěma lety zjistili, že nějak podstatně nezchudneme,když i za "krátkou" hotovou dálnici zaplatíme a následně jsme zjistili, že cesta po slovinské dálnici je "k nezaplacení" (jízda opravdu skvělá).
Na cenu známky "nadáváme" ale stejně pořád, protože z principu to jsou "neřádi". A bude hůř. Už dlouho, vlastně vůbec, nezdražovali.....
Ale až to přijde, tak s tím, myslím, neudělá nic ani slavná "fon lejnová" a její parta. A co uděláme my, je ve hvězdách.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 13:38
Ahoj, taky Vás letos zdravím. Já po slovinské dálnici ještě nejel. A ani nechci. Objížďka je tradicespinning smiley sticking its tongue out. Takže se nechte někdo zastřelit (viz Zahajskej) ,ať se ví , jak to jesmileys with beer

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 13:46
Já si to hodil do tabulky. Cesta cca od Vyškova - Podaca. Varianty dálnice Rakousko + Slovinsko, či Slovensko + Maďarsko.Či část Rakouskem a objet maďarské dálnice. Ptuj aktuálně nereálná. Časy jsou cca jasné (dle mapy.cz), pokud nebude fronta na Macelju (v obrázku to mám zase blbě napsané smiling smiley .... tak je tam rozdíl těch 800 Kč. Objezdy Slovinska mi nevadily, dálnice je nuda, okrska probere.

Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2020 14:44
JirkaP perfektně zpracovaná tabulka, myslím, že pochvala přijde nejenom ode mne.
Jak všichni vidíte, ten "litr" na celkových nákladech nikoho nezabije. A jak to psal Kabinet... Je to tak. A střílet se nebojím, ale třeba jak loni jsem po desítkách let "trapně zjišťoval" kde vlastně a v kolik koupím SMARTicu smiling smiley a jel jsem na noc. Tak letos třeba po lońském bloudění - nebloudění asi nechci objíždět a riskovat, že mě někdo bude někde vracet. Jedu asi ve čtvrtek nebo máx pátek a určo na noc. A jak to s tím naším 5ti letým capartem vidím, pošlu to asi přímo na Macelj, protože těch 1300km budu chtít mít co nejdříve za sebou. A jedu osobákem. Chtěl jsem jet T5, ale to se prodraží už mírně zřetelněji...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 10:48
Tak od 15.6. lze už projet přes Mureck, takže objízdná trasa Mureck - Cvetlin a i jiné další budou fungovat.
Zdroj: Nepovolený odkaz

Nevkládejte odkazy na další česká fóra o Chorvatsku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (18. 06. 2020 11:44).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 11:04
Upřímně, zrovna od motorkářů smiling smiley to není relevantní moc smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2020 15:13
Je možné, že motorkáři nejsou úplně relevantní, ale jen jsem chtěl poslat dál informaci,že už někdo projel přes přechod Mureck do Slovinska, i když na promet.si je stále tento přechod označený jen pro Slovince a Rakušany a stejná informace je na webu www.mzv.cz



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ekin (18. 06. 2020 15:14).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr , PH
Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.