Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 12:29
Mám pocit, že už objíždění nemá smysl, to už snad radši objet 1 tunel v Rakousku, když už budu chtít ušetřit 10€.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 12:54
Finanční úspora je myslím v posledních letech až podružný efekt, hlavní je vyhnout se špuntu na Macelji. Podstatné samozřejmě bude, jestli pro turisty nezůstanou letos malé přechody uzavřené... confused smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 13:35
Objíždět smysl má. Loni jsem si po dlouhé době známku na cestu dolů pořídil a dlouho toho litoval. Celnice nadohled a hoďka čumění. Celník se snad učil pasy nazpaměť. A to jsem se na Gralle koukal na kamery a kolona byla krátká, proto jsem si to lajznul. Za tu hoďku bych už i s objíždéním projížděl Zagrebem. Objezd beru jako chvilkový odpočinek od dálnice, které si pak užiju více než dost.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 14:20
Pro turisty (výchozí nebo cílová země Chorvatsko) jsou momentálně všechny hraniční přechody uzavřené, je dovolená pouze tranzitní doprava, přednostně nákladní, přitom platí povinnost v maximální délce použít dálnici. Kdo přijede nedálničním přechodem, musí nejkratší cestou na dálnici najet.
Zastavení pro tranzitní dopravu je dovoleno jen na vyjmenovaných odmorištích: BP Novska jug, BP Novska sjever, BP Kozjak jug, BP Zir istok i zapad; BP Prokljan sjever, BP Draganić sjever, BP Draganić jug, BP Bačva i BP Ravna Gora; odmorište Lužani směrem na východ a odmorište; Staro Petrovo Selo v západním směru.
Přitom platí zvláštní předpisy o sociálním distancování, hygieně a další, kontrolované jednotkami Civilní obrany HR a policie.
Na hranicích se Slovinskem je uzavřeno 27 hraničních přechodů: Lucija, Slum, Vele Mune, Lipa, Prezid II, Zamost, Blaževci, Prilišće, Pravutina, Obrež, Vivodina, Kašt, Novo Selo Žumberačko, Kraj Donji, Gornji Čemehovec, Draše, Plavić, Luke Poljanske, Mali Tabor, Klenovec Humski, Gornja Voća, Preseka, Sveti Martin na Muri, Čabar, Cvetlin, Zlogonje, Banfi.
Zdroj aktuálně teď: [www.hak.hr].

Taky jsem čekal lepší zprávy...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 14:45
Tak to je s HR pro mě letos ámen. Už vidím živě ty předepsané zastávky a jízda jak na kolejích. Jezdím na kávy na Dobrou a Maslenici a vůbec kdy se mi kam zachce. V tomto trajektu do nacpaného HR nejedu. Jak znám hrvaty, tak co stálo 100 bude za 200 tak to jsem letos asi out.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 16:10
Raceiger..nebud takový pesimista , věřím , že se to v brzké době vyřeší k lepšímu a po jedem do toho našeho úžasného moře .
Akorát mě děsí tato Tvoje věta..opisuji jí...
Jak znám hrvaty, tak co stálo 100 bude za 200 tak to jsem letos asi out.
No pokud se pojede ..jako , že jo ...tak nemam problém podpořit Slovince koupit známku na měsíc a budu respektovat ceny v Chorvatsku a podpořit jejich ekonomiku ... ano vím , že bych měl raději zůstat na dovolené u nás v Č.R .a podpořit naší turistiku , tím to i ekonomiku a potažmo i umělce.
PS Já znám jenom Chorvaty ...hrvaty asi jenom Ty , to tak na okraj.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 17:54
Chorvat se po chorvatsky řekne Hrvat, kdo chce, tak si to i domyslí, co tím "hrvatem" bylo myšleno.
A jinak: Hrvat je též trajektem chorvatské společnosti Jadrolinija plavící se na lince Split-Supetar. Byl postaven v chorvatské loděnici Kraljevica Shipyard a pojmenován po starém chorvatském parníku ze začátku 20. století. Zařazen do služby byl v roce 2007. Jeho kapacita je 138 automobilů a 1200 cestujících. Nad prostorem pro automobily je klimatizovaný salón pro 800 cestujících. Vybavení zahrnuje hydraulické rampy a eskalátory.

Tak už znáš?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 04. 2020 17:59
Dík za vysvětlení, ale myslím, že Darek věděl o co go. Každý kdo tam jezdí ví co to chorvatské slovo znamená. Ale to je fuk, já se dohadovat nebudu. Doufám, že jsem jen pesimista a nebude to, pokud se tam dostaneme, pravdivé proroctví, jak odrbat turisty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2020 08:58
Staré přísloví říká, že pokud chceš mít opici, musíš mít i na banány. Levné to nejspíš už nebude. Na druhou stranu, kde je psáíno, že všechno musí být levné?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2020 10:17
Nevím jestli to tu není již popsané.

Dá se napojit bez známky na dálnici někde na konci před Macejlem ze Slovinska?

Dříve jsem najížděli v Ptuji na těch 100m dálnice a pak cesta, předloni to vzali přes Cvetlin, nechtěli jsme do kolon, ale je to trošku zajížďka. Tak jestli není lepší jet paralelně s dálnicí a zda to není od poslední nájezdu před Macejlem, bez poplatku... V mapy.cz když to zadám, tak nájezd není možný.

Díky za info.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2020 10:36
Již to zde bylo posáno, nejde to. Buď Cvetlin, nebo Rogatec. A Macelj, nikoliv Macejl.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2020 22:57
Jo, platí pořád totéž, co loni - na jediné neplacené silnici, kterou kdysi šlo projet přes Macelj, jsou pořád ty betonové bloky a nic neukazuje na to, že by je v blízkých letech byl zájem odstranit.
Jak píše Zaháje - jedině objet přes Cvetlin nebo Rogatec, případně zvolit úplně jinou trasu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2020 00:02
Jenom aby byl Cvetlin průjezdnej, aby nás nehnali všechny přes Maceljsmiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2020 20:01
Policie Varaždin na svých stránkách uvádí přechod Cvetlin jako otevřený.
No, a i kdyby z nějakého důvodu nebyl, to se tu dovíme, tak si to přečteš a pojedeš třeba přes Ormož.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2020 02:57
tak já doufám, že se to nějak dá všechno dohromady a až na konci srpna pojedu, už to bude všechno volnější. A nebo naopak všechno zavřenésmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2020 10:20
Cvetlin dle tohoto webu uzavřený. Rovněž komplikace Mureck - Trate, kde jsou jen od 5 do 21 hodin. My projíždíme ve 3 ráno cca.
Slovinské dopravní informace

Ale jedem za měsíc, tak buď se to změní, nebo pojedeme jinudy, nebo podpoříme Slovince měsíční dálniční známkou...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2020 14:21
Išiel už niekto trasu Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ormož, Lepoglava, Trakoščan ? Pýtam sa preto, lebo mám ubytovanie v hoteli Trakoščan, a ešte by nebol otvorený prechod Cvetlin. Na Macelji nechcem "parkovať".
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2020 16:56
Přes Ilz, Feldbach a Radkersburg normálně pravidelně jezdíme, trasu Trakoščan - Bednja - Lepoglava mám projetou taky, bezproblémová cesta. Ale to tu je k dohledání z minulých let, možná i víckrát.
Přes Ormož jsem to nikdy neobjížděl, ale podle D35 procházející Lepoglavou do Začretje (tou jsem už jel) bych se nebál ani toho zbylého úseku na obchvat Varaždinu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2020 08:49
Ďakujem. Takže ak otvoria Cvetlin, bude fajn, ak nie, tak skúsim niečo nové, tiež fajn.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2020 10:45
Pokud se jede přes Ormož, už jsem jel asi 3x, je lepší zamířit na obchvat Varaždinu - je to rychlá a široká cesta, která vede přímo k dálnici. Vracet se na Trakoščan je už zajížďka.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2020 11:35
ekin. Taky tak jezdíme.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2020 12:21
Citaci
ekin napsal(a):
...je lepší zamířit na obchvat Varaždinu... ...cesta, která vede přímo k dálnici. Vracet se na Trakoščan je už zajížďka.

Samozřejmě, to je další doporučení pro a742: jestli ještě nepřijde moc draho storno pobytu v hotelu Trakoščan, a nic tě nenutí tam jet, vyignoroval bych se na něj a z Ormože bych na Varaždin jel rovnou.
Přenocovat se dá i jinde.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2020 14:04
Smazaná zbytečná citace přímo předcházejícího příspěvku


Pěkné nocování je ve městě Slunj na staré cestě, jsou tam taky vodopády



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (02. 06. 2020 22:42).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2020 14:13
No, núti ma hlavne "Trakoščanarka" - žiadna Chorvátka, ale choroba thumbs up smiley.... Ale aj storno 68,-€ ( inak to je za **** hotel pre 3 s raňajkami, bazénom, saunami , výhľadom na zámok ) .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2020 18:08
Také jste zaregistrovali ,v tomto čase jinak aktivní, absenci jisté medvědovité šelmy z JČ? Možná prolonguje zimní spánek, nebo hledá jiné zemědělské objekty, vhodné k průjezdu grinning smiley Kompletní dálniční těleso v této zemi mu šanci k objevitelským počinům minimalizuje.
Kdepak se Grizzly asi nachází? Že by se již rachtal v Gradaci?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2020 13:20
JJ,je tady bez něj smutno,pojedu přes Suchdol 25.6,cestou do Maďar,tak jej protroubím,snad se proberesmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2020 13:19
Kopíruji info z jiného vlákna...

Pokud budou čeští občané vstupovat do Slovinska ze severu z Rakouska, mohou tak učinit na třech určených hraničních přechodech: dálničním tunelu Karavanky, tunelu Loibl a přechodu Spielfeld na dálničním úseku Štýrský Hradec (Graz)-Maribor.

Takže jediná možnost, jak objet SLO dálnici je hned za čarou sjet u benzinky mimo dálnici? A není náhodou ten kousek za čarou již zpoplatněný?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2020 16:52
V sousedním vlákně psal pepinoxxl, že prodej známek je posunutý z hranice až na benzinku. Takže před benzinkou by měla být možnost sjet bez známky na Šentilj.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2020 20:41
Citaci
Fous 57 napsal(a):
Kdepak se Grizzly asi nachází? Že by se již rachtal v Gradaci?

Kdepak, nachází se převážně pod autem. Na jiném fóru jsme ještě minulý týden konzultovali problémy s elektrikou a klimou. Takže existuje, ale dělá na tom, aby do Gradacu mohl vyrazit v pohodlí a pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2020 20:11
Taky předělávám auta. Už od listopadu sad smiley má trvalnlivá auta.... No snad to dolů dojede smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.