Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2019 07:48
atnafarte najet z Temmelu se dá, ale je to několik km... tankoval jsem na exitu 228 , je to hned u dálnice a hned na ni zase najedu , akorát tam je automat i ve dne . Je tam i nějaký bufet, bo co , tam jsme ale nešli .. popojel jsem kousek dál po dálnici a čúrpauzu si udělal tam

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2019 08:37
Na tom exitu 228 je to Avanti.

8471 Spielfeld, Rakousko



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (22. 08. 2019 08:40).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2019 09:53
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes Maribor je to fakt v klidu, jen hodně velká část cesty je v obcích, tak se to pocitově dost vleče. Pozor na radary, pár jich tam je. Trasa se moc nehodí pro spolujízdu. Semafory Vás stopro rozdělí.

K těm semaforům bych ještě dodal, že na konci Mariboru směrem na Miklavž je dvouproudá silnice s povolenou 70 km/h a na křižovatkách je provoz řízen semafory. Kdo chce projet tento úsek bez stání na křižovatkách, nesmí se loudat a musí jet tachometrových 70.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 12. 2019 13:20
Ano, už ano.
Letos v září na zpáteční cestě, kvůli plnému přechodu (auta od posledního chorvatského mýta až na přechod), jsem se rozhodl, že pojedu směr Trakoščan, Cvetlin, Videm pri Ptuju, Ptuj a dále klasika na Mureck. Jízda byla v pohodě, serpentiny na Trakoščan projety též bez problémů. Krásný asfalt, provoz v protisměru minimální.
Problém nastal až ve Videmu na novém kruháči: [www.google.cz]
Opustil jsem ho prvním výjezdem vpravo. Směrovka Ptuj. A začaly problémy. Silný déšť a cesta, která "nevedla" do Ptuje.I navigace začala stávkovat. Přestala znát PTUJ. Ani zadání Lenartu v Slovinskich Gorach nepomohlo. Začal jsem se motat někde v Pobrežje.
Lilo a lilo a já myslel, že tam snad "strávím mládí".
Pak jsem si vzpomněl, že v Ptuji je nějaká Ormožska cesta. Brávali jsme tam u čerpačky LPG. Tak jsem to zadal do navigace a ta se konečně vytáhla a dovedla nás do Ptuje. Pak už to byla zívačka, to už jsme byli skoro doma.
No ale dodnes tedy nevím, kde jsem udělal chybu.
Příště to asi vezmu na kruháči další odbočkou směrem na Tržec, za "rybníkama" na kruháči doprava a podél dálnice do Ptuje. No doufám, že už se nebudu 20 minut motat v kruhu jako letos. A nejspíš si budu přát na Ježíška novou navigaci. Ještě to "kluk ušatá" stihne.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 12. 2019 15:17
Mám takový pocit, že tenhle kruháč mě dostal taky. Jel jsem kruháč s davem a najednou zjistil, že jedu úplně někam jinam. Tak jsem si dal Ptuj několikráte křížem krážem, než jsem se dostal do míst, která mi byla známá a už v poho frčel dál.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 12. 2019 16:32
Z kruháče až druhý výjezd po silnici č.690.

[mapy.cz]

My jeli dolů vloni poprvé na Cvetlin (v noci cca 01:00hod.) a ty serpentýny se manželčině vnitřnostem vůbec nelíbily, takže zpět po dálnici a super.
Takže pokud nebude nějaká lepší možnost (podél dálnice), tak už jen po dálnici.
Tím pádem nebudu ale vědět, jestli mezi Gočovou a Bišem stojí ještě ten Cadilac, který jem už viděl aspoň 20x.

[www.google.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 12. 2019 17:14
Díky Mirus. Přesně tak jak naznačuješ, jsem si to i představoval už v září. No nepovedlo se, ale až tudy pojedu příště, budu opět teoreticky lépe připraven.
No a co se týká vnitřností tvé ženy, mám pro tento stav pochopení. Hlavně v noci to musí být dost náročné na stabilitu žaludku.Tomu by se dalo předejít Hillovou cestou přes Cvetlin s nájezdem na dálnici pod Krapinou, nebo cestou z Trakoščanu na Krapinu přímo. Samozřejmě se spíše jedná o cestu domů. I když tam zatáčky jsou taky, ale ne tak moc "kroucené".
Jinak už taky 2 roky preferuji slovinskou dálnici, ale díky těm kolonám na přechodech (i při vjezdu do Rakouska) je průjezd Slovinskem vždy ve hvězdách kudy.
Ale dálnice je dálnice. Možná, kdyby se jezdilo za úplňku, tak by to bylo lepší. Ale tam jedeme v noci a měsíc nesvítí, tma jako v pytli, takže objížďka "po kotárech" nás již odpuzuje.
No zpátky se jede ještě za světla, tak rozhoduje stav na přechodu, jakou cestu zvolit. Ale ty 2 km ve dvou řadách sice z kopce navíc s možností kolony i na rakouské dálnici na celnici, liknavosti slovinských celníků,to raději opět pojedeme přes Cvetlin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 12. 2019 20:50
My jezdíme na poslední dva týdny v září a v noci, takže žádné kolony neznám, někdy mám výčitky svědomí, že jsem je probudil z těžké služby. thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 12. 2019 08:28
Taky jezdíme na jih už pár let kolem 10.září. Zdržení na hraničních přechodech v pozdních večerních hodin je minimální, slovinská a chorvatská dálnice víc než poloprázdná. Paráda.
Zpátky jedeme tak o 14 dní později (neděle a odpolední hodiny) a to, co rozhoduje o projetí Slovinska (kudy) je situace za poslední chorvatskou mýtnicí (Trakoščan) nebo již dříve varovná tabule na dálnici před Krapinou, kde je napsáno, že se dále tvoří kolony. Je li kolona, odbočuji na Cvetlin a Mureck .Není li kolona, jedu po dálnici.
No a s využitím "tohoto principu" budu jezdit i nadále.
Takže závěr: hlavně zdraví!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 12. 2019 11:26
Je to rozumne....
Mam taky radeji dalnici..kdyz to je prujezdne
Cestu na cvetlin neznam...
Ted uz zade budu jezdit v tydnu tak bude pohoda...
A známku.....
Tu si vytisknu doma...)))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 12. 2019 23:17
Ahoj, omluvám se, jestli jsem případnou odpověď při projíždění příspěvku přehlédl, ale nevíte někdo, jestli už funguje starý ptujský most na Mariborskou cestu?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 12. 2019 12:54
Dávno. Ten fungoval už v létě
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 12. 2019 15:53
Díky, já jezdím v červnu a pak na fórum půl roku raději nechodím smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 12. 2019 19:08
Ale to je chyba. Utíkají ti "aktuality". Jak je tedy vidět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 01. 2020 08:00
Citaci
Alda m.j. napsal(a):
...jestli už funguje starý ptujský most na Mariborskou cestu?

Obě následující reakce jsou správně.
Odpusťte mně, nějak nechápajícímu, doplňující otázku: jaký je výsledný rozdíl v tom, zda pojedu po starém ptujském mostě, místo po novém?
Jistě, pár metrů rozdíl v délce průjezdu tam je, ale to asi na tak dlouhé cestě není důležité.
Hlavní je, že přes město Ptuj jedu proto, abych se vyhnul dálnici, protože nemám vinjetu. Jenomže po té souběžné (původně GI-9, dnes 454) se dá dojet jen k hranici s Chorvatskem, ale tu hranici po ní nelze přejet. Silnice se podle hranice stáčí zpět do hor a tam se větví na mnoho úzkých silniček, mnohdy slepých.
Těmi horskými vlásečnicovými silničkami jsem si už pojezdil: krásné výhledy, ale značení hanebné. Bez místní znalosti nebo spolehlivé navigace je to na dlouhé bloudění.
Nakonec stejně musím přes Cvetlin nebo Rogatec (všechny ostatní přechody odtud jsou zajížďkou), takže je jedno, po kterém mostě jsem Ptuj opustil.
Nakonec i na Ormož se můžu rozhodnout odbočit před starým i před novým mostem. A, i kdybych jel od Mariboru po staré (dnes 710), je to vlastně taky jedno, přes který most do Ptuje přijedu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2020 12:29
Tak jsem opět zavítal do fora. Cestoval jsem do HR v 2019 po dálnici. Nikde jsem si nevšimnul odkud je ta dálnice zpoplatněn. Zda až na hranice, nebo jen k Podlehniku. Díky za info.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2020 12:58
Už je zpoplatněná celá, od hranice k hranici
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2020 16:55
Fando, Fando, to vypadá, že jsi jel bez známky. A to si myslím proto, že hned na hranicích máš fůru upozornění, že bez známky ani náhodou a několik označení stánků, kde si ji můžeš koupit. Měl li jsi měsíční, tak to bylo bez problémů i pro zpáteční cestu. A když ne, tak zase po projetí kontrolou celníků, je upozornění, kde se dá dálniční koupit. A to se tady řešilo, když jsi tady nejspíš nebyl
No a z toho všeho plyne, když něco "zanedbám" svou omluvenou nepřítomností, tak se k tomu musím nejraději pročíst. Kdo čte,zná.
Tak nasadit brýle a pustit se do toho.(Možná to dáš i bez brýlí) . Bývá to i celkem zajímavé počteníčko.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2020 20:06
Fando, to jsi byl dobrej kaskadér.... My teď od otevření dálnice si radši tu známku zaplatíme, je to přece jenom pohodlnější... Na druhou stranu se mi otevírá kudla v kapse když to porovnám např. s cenou rakouské známky, kde přece jenom jedu po dálnici podstatně větší úsek....
Měl jsi štěstí že to tam Slovinci zrovna nekontrolovali.... to byla celkem prodražená cesta....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2020 08:46
Tady se dálnice objíždí.....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2020 09:15
Než dostavěli dálnici, tak se objížděla při našich cestách vždy, po dostavbě za poslední dva roky jen jednou a třikrát po dálnici.

Byl jsem proti "jízdě" po slovinské dálnici, ale nedá se toto srovnat. Když je to bez "kolon", tak je projetí Slovinskem paráda.
No a navíc, minulý rok jsem se na zpáteční cestě "zasukoval" ve Videmu při Ptuji. Nepodržela mne ani navigace. Tak už to mám tedy nastudované a když budu vědět o ucpaném slovinsko - chorvatském přechodu, tak se směle vydám na objetí slovinské dálnice pro mne klasickou cestou Cvetlin, Videm, Ptuj, Lenart, Mureck. Silnice je úplně v pohodě,značení mezi Ptují a Mureckem taky, tak jen člověk víc řadí a kroutí volantem. Skoro si i odpočineš od jednotvárnosti jízdy na dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 03. 2020 20:43
kikhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fando, to jsi byl dobrej kaskadér.... My teď od
> otevření dálnice si radši tu známku zaplatíme, je
> to přece jenom pohodlnější... Na druhou stranu se
> mi otevírá kudla v kapse když to porovnám např. s
> cenou rakouské známky, kde přece jenom jedu po
> dálnici podstatně větší úsek....
> Měl jsi štěstí že to tam Slovinci zrovna
> nekontrolovali.... to byla celkem prodražená
> cesta....

Beru spíš jako porovnání s tunelama. Je to prostě SLO zlodějna
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 07:53
Pto kabinet a dalsi chytre. Psal jsem nekde ze jsem nemel znamku? Nepsal. Pouze jsem se zeptal zda je dalnice zpoplatnena od hranic ke hranicicm, nebo je od Podlehniku. Takze nasad bryle ty chytrej!!! Jel jsem tam sluzebnim autem a veskere poplatky radne zaplacené a nemusel jsem objizdet. Takze diky za "radu" je mi smutno z tohoto naroda 🤔
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 09:32
Jak je zvykem, lepší je použít jiné prstíky k vyhledání infa, než si ošoupat své vlastní. Použít jinou hlavu, než zatěžovat tu svou. Nadávat jiným, než sám sobě.
Ptal si se na věc, která je minimálně již pod vrstvou prachu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 11:07
Pod vrtvou prachu mozna ano. Ale kazdej pose neco jineho. Hledal jsem nekolikrat. Pokud Kabinet napsal hledej, tak to i vezmu. To co napsal beru jako zbytecny hejt.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 13:19
Pamatuji si jak jsem prvne objizdel...
Zde jsem cerpal informac e
Byly vycerpavajici...
1_2kruhak rovne
3 doprava...
Dalsi rovne poslední doprava...
Jezdil s námi v te dobe jeste syn...
Krasny casy...
Hlavne na objizdce pred mureckem skvela benzina
Levna...dobra zmrzka...nekdy sednsvic
Krasny casy...
Verim ze v zari jedu...
A nebudu spechat...treba objedu...
))
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 17:04
Dálnice a Podlehnik se tady řešily před dvěma roky, neboť se zde musela objasnit nová trasa objížky.
Někteří koupí "služební"známku, tzn. mohou profrčet zdarma celou dálnici a pak se ptají, odkud dálniční známka platí. Trochu nelogické.
Podle tvého příspěvku to vypadalo, jako bys jel bez známky, takže proto ta reakce.

A co je to hejt, to ani hledat nebudu, ani vědět nechci. Asi něco jako "fejkňůs".(Ani nevím, jestli s kroužkem, nebo s čárkou). Asi nějaká ošklivá nová choroba. Korona a teď ještě tohle, s takovou se do světa nepodíváme........
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 19:04
Hejt je preci ten italsky komunista
Brutalne umuceny fasisty.
Divím se kabinete, ze to nevis...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 19:15
Asi "to" nepovažuji za nutné k životu , jako někdo. Ale nejspíš to nikterak nesouvisí s objetím placené dálnice ve Slovinsku. Takže doporučuji oba příspěvky smazat. Můj a ten nade mnou. Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 04. 2020 19:47
Nu asi tak. Mam znamku a jedu po dálnici. Nebyla potreba pozorne koukat odkud a kam znamka plati. Pred tim jsem jezdil soukromne mimo dálnici. Inforrmaci ohledne odkud a kam je dalnice zpoplatnena je tu tolik a tak rozchazejicich, ze jsem se tedy slusne optal. Nu a ze to vypadalo ze jsem jel bez znamky a nasledna reakce a hazenim nejakym fejknus, at s carkou, nebo krouzkem, je hodna cloveka povysneho a radoby nejchytrejsiho ma svete. Takze si tu zijte svuj nadrazeny zivot nad ostanima, nebot si myslite ze pisatel psal neco jineho, nez opravdu napsal. Drive jsem tu cerpal spoustu dobrych rad a zde nejake zanechal. Ted je to zde jako na jinych forech, nejvice povyseny ma oravdu a nikdo jiny. Takze dekuji.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 122
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.