Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2019 11:50
Me to prijde jako divocina, hlavne za Mariborem. A skoncis na prechodu Bregana, kde to pravidelně stoji taky. Slovinsko po dalnici trva bez kolon asi 35 minut, do Záhřebu hodinu. Pres Cvetlin az do Zahrebu 2 hodiny. Tvoje varianta je o další hodinu delší. Mě se to nelibi, nejel bych tak. Vyber si mezi Cvetlinem a Rogatcem
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2019 07:34
Citaci
Marpar55 napsal(a):
...jak se vám líbí tato trasa přes Slovinsko?
148,9 km • 41:21 hod...

Napřed mě vyděsilo těch 41 hodin, přece 1250 km na Pelješac nám trvalo nejdéle 27 hodin, jenomže to ještě šlo po dálnici jen do Karlovce, dál "po staré", kámoš měl poruchu na autě a čekali jsme s ním do rána na odtahovku, ale koukám do mapy, že jde o překlep.
Jako vyhlídkovou trasu bych to bral, zvlášť, jestli cestou někde přenocuješ.
Ovšem Slovinskem vedou hezčí vyhlídkové trasy, třeba od Villachu kolem Ruské kapličky Triglavským národním parkem, Cestou můžeš navštívit nějaké ty pohraniční pevnosti nad Bovcem, v Planině odbočit na Postojnu, potažmo Postojensku jamu (nebo to vzít v Planině rovně na Rakek a navštívit Rakov Škocjan) a z Postojny rovnou na přechod Jelšane / Rupa.
Pravda, je to o kousek dál a od sjezdu 363A2 v Rakousku na hraniční přechod Rupa je to čtyři a půl hodiny jen čisté jízdy, ale řekl bych, že je toho cestou k vidění daleko víc.
Stručný itik této cesty a příslušná mapa.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2019 16:15
My jeli letos asi už po sedmé klasiku Mureck,Lenart, Ptuj a směr Cvetlin. Přes Cvetlin letos po třetí a opět jinou trasou. Teď asi tou nejznámější. Přes Trakoščan na Durmanec a pak na dálnici. Děti se občas vysloveně smáli těm zákrutám, co tam na trase Cvetlin Durmanec jsou. grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 13:17
Koukám, že hraniční přechod Gruškovje je stále zasekaný. Chystáme se příští sobotu a tak řeším, kudy nejlépe projet. Slovinskou dálnici jsme původně ani objíždět nechtěli, ale tak to asi spojíme a objedeme. Co mi doporučíte, aby to bylo bez čekání? I když tady většinou doporučují přes Cvetlin, tak v oficiálních mezinárodních hraničních přechodech asi nefiguruje a nechceme mít problémy. Zvažuji tedy cestu přes Rogatec. Co se kilometrů a času týká, vypadá to celkem stejně. Máte nějaké zkušenosti, proč volíte spíš Cvetlin a ne Rogatec? Na stránkách HAK bohužel nemohu najít oficiální hraničí přechody... Děkuji za aktuální informace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 13:23
Já i když jsem jel ze soboty na neděli a na Cvetlinu jsem byl v neděli cca v 5 ráno,tak přede mnou bylo max 5 aut. A to jsem to jel i jednou v době, kdy zrovna začínaly prázdniny i v Bavorsku a Itálii. Jinak porovnat nemůžu. Jezdil jsem vždy jen přes Cvetlin. Naposledy teď v pátek večer domů a taky úplně prázdno.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 13:24
Křižík

Zde máš všechny přechody do Chorvatska které můžeš použít. [map.hak.hr]
A jsou i uvedeny ve faktech zde na fóru [forum.ihvar.cz]

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (18. 08. 2019 13:24).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 13:33
Cvetlin je pobočným přechodem Maclju, je mezinárodní a průjezdný pro všechny občany schengenského prostoru, EU a občany Švýcarské federace. Potřebuješ pas nebo občanku s EU logem. Děti samozřejmě taky. A žádné potíže nebudou.
Ale to tu opakujeme od roku 2010, co z mezistátního přechodu pro příhraniční provoz udělali mezinárodní. Třeba tady. A znovu to tu je v souvislosti se zavedením systému ONE-STOP-POINT, kde se staví jen u slovinské závory. Na chorvatské se už neslouží.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 14:17
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Potřebuješ pas nebo občanku s EU logem.

EU logo je snad jen na řidičáku? Na občance je pouze státní znak. Jako cestovní doklad lze použít jakoukoliv platnou občanku, tj. v současnosti všechny typy se strojově čitelnými údaji.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 14:34
Děkuji všem. Fórum zde jsem samozřejmě přečetla. Problém je v tom, že tu některé údaje nejsou nejaktuálnější.

Odkaz - "Hraniční přechody do Chorvatska" s doplňkem "chybí tam některé přechody ze Slovinska", článek je z roku 2014 - Cvetlin není uveden, Rogatec ano.

Odkaz "Hraniční přechody info promet.si Slo-Hr " - sleduji zde fronty již 2 týdny, Cvetlin mezi přechody také uvedený není, což mne mate, Rogatec ano.

Dále jsou zde videonávody na objetí slovinské dálnice, ale z roku 2012, což už zřejmě asi nebude nejakutálnější.

Fakt je, že diskuze z roku 2011, kde je info o tom, že Cvetlin je mezinárodní přechod, jsem nečetla, potřebuji informace aktuální a od roku 2011 se toho mohlo hodně změnit.... Snažila jsem se dohledat informace na stránkách HAK, ale připadal mi velmi nepřehledný a nic jsem nenašla.
Nyní jsem tedy hledala hraniční přechody dle interaktivní mapy a tam se mi zobrazily a Cvetlin mezi nimi je.

My budeme vyjíždět z Prahy v sobotu ráno, takže na hranicích budeme někdy po obědě, podle toho, jak to pojede.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 14:44
On se totiž na slobinské straně ten přechod jmenuje jednou Gradišče, jednou Zgornji Leskovec.
Slovinskou interaktivní mapu najdeš zde.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 14:48
Jako Cvetlin? Cvetlin je buď Gradišče nebo Zgornji Leskovac? Na tom Prometu
[www.promet.si]
je to tedy ten první Zgornji Leskovac? Protože jinak tam je ještě Gradišče - Brezovica a Gradišče - Sočerga.
Na ten Promet koukám, jen jsem tam hledala Cvetlin, protože tady všichni jezdí přes Cvetlin.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Křižík (18. 08. 2019 14:50).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2019 14:55
Ve Slovinsku mají Leskovec na silnici 690. Jediný je Zgornji. A proti němu je Cvetlin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2019 15:58
Řadu let jezdím přes kruháč před Mariborem. Letos zde někdo psal, že je tento kruháč zpoplatněný. Projížděl jste tudy teď někdo? Skutečně je zpoplatněn?
Děkuji
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2019 16:36
Kruhák je podle značek zpoplatněn už od roku 2010, stejně tak platí neoficiální informace, že při cestě z 437 na 449 můžeš projet bez známky. Pokud tam řadu let jezdíš, tak stejnou řadu let jezdíš kolem značky s vinjetou, platil jsi tam někdy? Na svůj dotaz si odpověz sám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2019 16:39
Kruháče zpoplatněny nejsou. Zpoplatněné jsou ty výjezdy z kruhačů, které jsou zároveň nájezdy (sjezdy) na dálnici.
Po staré silnici Mariborem???
20. 08. 2019 11:53
Ahojky, kdo jste projel po staré silnici, mimo dálnici ze Spielfeldu přes Maribor na Ptuj??? Jak složité je projet Mariborem, nejsem moc zkušený řidič, ale za parkování na přechodě se mi nechce jim cpát Eura do krku. Můžeš to trochu popsat????
Děkuji
Re: Po staré silnici Mariborem???
20. 08. 2019 12:49
Tato trasa už je mockrát popsána ve vlákně Už jsme objeli placenou......, tak pohledej, nezakládej kvůli tomu nové vlákno. Moderátoři nechť to smáznou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2019 21:30
Občanský průkaz s EU logem? A kde na něm je? Chtěli jsme jet domů přes Cvetlin, ale tak nevím, aby nás nevrátili.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2019 21:41
Javi
Sloučil jsem téma se stávajícím.
Několikrát jsem projel tuto trasu pouze s malou odbočkou v Mariboru kvůli natankování. Navigačně to nebyl problém.
Je potřeba si dát pozor před Mariborem na kruháči (na kruháči je jen jedna možnost na vjetí a na vyjetí je to značené a i měl jsem dohled policie) a odbočit až za ním.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 11:56
Zdravím, poraďte prosím jak objet po staré silnici trasu na Chorvatsko přes Spielfeld - Maribor-Ptuj......Jsem průměrný řidič a z Mariboru mám docela vítr..........za parkování v Macejli se mi nechce platit........Díky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 12:16
[www.google.cz]

Průjezd Mariboru včetně odkazu na mapu jsi měl už v předchozím příspěvku.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (21. 08. 2019 12:24).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 12:30
Včera projeto sjel jsem v HR Zaprešič jel podél dálnice směr Trakoščan Ptuj Maribor Šentijl vše bez problémů dal jsem mapy google zatrhl mimo placené silnice a v pohodě

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Po staré silnici Mariborem???
21. 08. 2019 13:05
JAVI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojky, kdo jste projel po staré silnici, mimo dálnici ze Spielfeldu přes Maribor na Ptuj??? Jak složité je projet Mariborem, nejsem moc zkušený řidič, ale za parkování na přechodě se mi nechce jim cpát Eura do krku. Můžeš to trochu popsat???? Děkuji

Cesta přes Maribor je jednoduchá, jezdil jsem to bez navigace, stačí se dívat na cedule. Je to dobře značené.
Ve všední den kolem poledne provoz normální, po půlnoci provoz téměř nulový.

Popis cesty přes Maribor
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 13:31
JAVI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, poraďte prosím jak objet po staré silnici
> trasu na Chorvatsko přes Spielfeld -
> Maribor-Ptuj......Jsem průměrný řidič a z Mariboru
> mám docela vítr..........za parkování v Macejli se
> mi nechce platit........Díky

Proč tě to táhne přes Maribor, když z něj máš vítr? Nic tím nezískáš, časově je to stejné jako přes Mureck-Lenart, jen o pár km kratší. Ale s větším rizikem kolony nebo radaru. Není lepší jet přes slovinský vsi, než centrem města? Navíc za sjezdem 226 Gersdorf na Temmelu můžeš levně natankovat, mají tam čistý WC... Taky jsem tuhle cestu v minulosti uvažoval, ale nenašel jsem žádný důvod tudy jet.
Pokud si chceš cestu projet nanečisto, použij google…

Slovinsko
Klikat myší před sebe na cestu umíš, ne? grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 17:00
Ahoj.
Myslel jsi tuto čerpací stanici nebo jinou? [www.google.cz]
Otvírací doba je do 22 hodin. Asi s obsluhou. Pak se tady někde psalo, že je snad na kartu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (21. 08. 2019 19:09).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 19:01
Jj, tuhle. Doporucuju. Jen je problem s tou oteviraci dobou. Do tech 22 h je tam obsluha. A pak az od 5:30 rano. Mezitim automat. S tím samozřejmě souvisí i WC. V noci leda do pole grinning smiley Dřív tam bývaly ToiToiky, myslím že dokonce ještě loni. Ale víte jak to s hygienou uvnitř je … Letos zmizely a WC na benzíně jsou v pracovní době volně přístupné (myslím tím, že není třeba vyzvedávat si klíč u obsluhy, jak někdy bývá zvykem)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (21. 08. 2019 22:31).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 19:51
Já na ní tankoval jak po cestě tam, tak i zpátky. Pokaždé přes automat. Přede mnou stal Polák. Očividně si nevěděl s automatem poradit. Když jsem mu řekl, že bych mu mohl pomoct, tak raději sedl do auta a odjel. Tankoval jsem přes kartu. Kurz mi po odepsani z účtu vyšel na 26,40Kc/€. I tak tam vyšla nafta v přepočtu na necelých 30kc. Po cestě zpátky jsem na benzínu přijel pár min po 22.Obsluha tam ještě byla, ale už byl aktivovaný automat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 22:55
Přes Maribor je to fakt v klidu, jen hodně velká část cesty je v obcích, tak se to pocitově dost vleče. Pozor na radary, pár jich tam je.
Trasa se moc nehodí pro spolujízdu. Semafory Vás stopro rozdělí.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 22:55
Myslím, že tankovat tady, na Temmelu, místo na Gralle se vyplatí. Já tu beru N95 30l, což je úspora proti Gralle kolem 200kč. Není to majlant, ale proč ty peníze vyhodit. Mají tu čistý WC zdarma (na Gralle chtějí 0,5 eura), dá se tu koupit SLO dálniční známka, je tu restaurace a vůbec takovej klid. Zpět na dálnici je to kousek. Jediná chyba je v otevírací době. Mezi 22:00 a 5:30 je zavřeno, tankování pouze přes automat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (21. 08. 2019 23:03).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2019 23:01
Temmel je fajn, jen škoda, že ten dálniční nájezd je jen jednostranný. Když se cestou do Chorvatska z dálnice sjede, už se tam nedá na dálnici vrátit. Cestou z Chorvatska se tam sjet nedá, musí se sjet dřív a kousek se drbat přes město.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.