Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 18:07
Samozřejmě, že tvrzení "natankuješ levněji, ušetříš hromadu kilometrů" je poněkud přehnané, ale kdo jede za světla, tak může cestou poznat zase jiný kraj než na jaký je zvyklý.
Rakouskem bez známky bych to teda nezkoušel, vždy to bude delší a pomalejší a hlavně proti SLO dálnici, na konci té rakouské nehrozí špunt Macelj, takže tady se těch 9 nebo 18€ vyplatí yawning smiley .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 21:01
Pedro66: no, právě thumbs up Jedeme přes den, tak si to zpestříme už v Rakousku (Zwetl, Krems, Alland, Baden, pak "zeleným korýtkem" až na sjezd na Gersdorf. Takže kochací cesta, oběd U Micinky a pohodlné dojetí na nocleh v Rastoke. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 22:11
Tak abych popřel svojí předchozí větu... je jedna výjimka kdy rakouskou dálnici opouštíme, za světla a pěkného počasí od Ilz po B66, do té vaší kochací cesty by se to taky hodilo, úsek dálnice 138-226 je hrozná nuda smiling smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 22:28
Levněji natankuješ. Nezaznamenal jsem si přesné ceny, ale v Rakousku je benzín za cca 34Kč a v Maďarsku za 31Kč.

Kratší to přes Maďary je a navíc tam mám o půl litru lepší spotřebu. Nemusí se šplhat do kopců jako v Rakousku na dálnici.

Trasa Praterbrücke - Lučko
přes Graz po slovinské dálnici 364km 3:29
přes Graz, Mureck, Lenart, Ptuj a Cvetlin 384km 4:28
přes Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Ormož a Varaždin 422km 4:57
přes Feldbach, Mureck, Lenart, Ptuj, Ormož a Varaždin 389km 4:57
přes Szombathely, Lendavu a Čakovec 352km 4:36
70 kiláků mi připadá jako docela dost

přes Maďary je to nejkratší a podle mé zkušenosti i nejplynulejší i když ne nejrychlejší
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 22:48
V Rakousku Avanti Spielfeld benzín za 32,- Kč a nějaké halíře při přepočtu 26,- za €



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fogís ČB (31. 07. 2019 22:52).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2019 22:52
Máš to perfektní, jen doplním svoje údaje:

benzín 95 v Rakousku (mimo dálnici) asi 31,50 (1,23€)

přes Feldbach, Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin, Gornji Macelj 349km 4:31

Nevylučuji, že to Maďarsko zkusím, není to o halířích a minutách, ale o aktuální situaci a náladě yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2019 08:17
Cestou přes Bad Radkersburg tankujeme vždy u pumpy A1 v Bad Gleichenberg, 19.7. tam byla nafta za rovných 30Kč (1.146€, placeno kartou od Fio)

Aktuální ceny paliv v Rakousku se dají najít na https://tankbillig.in

atnarfus:
přes Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Ormož a Varaždin 422km 4:57 - jet na Varaždin od Vídně přes Graz? eye popping smiley
přes Feldbach, Mureck, Lenart, Ptuj, Ormož a Varaždin 389km 4:57 - to je taky docela divná trasa, když přes Feldbach a Varaždin, tak tuhle:
přes Feldbach, Bad Radkersburg, Ormož, Varaždin 369km 4:31
a ta se už od té tvé přes Szombathely, Lendavu a Čakovec 352km 4:36 vzdáleností ani časem moc neliší
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2019 12:28
Tím celá debata začala, že jsem pochyboval o trase Mureck, Ptuj, Ormož a Varaždín.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2019 13:59
To je i důvod, proč jsem před deseti lety jel poprvé přes Mureck na Ptuj - a také naposledy. Přišlo mi to jako zbytečná zajížďka.
Za měsíc jsem už jel z Ilzu po B66 (potmě, pod Riegersburgem jsme byli kolem desáté večerní) a hned napoprvé se mi ta cesta zalíbila. A vzal jsem to po B66 až na konec, neodbočoval jsem na Mureck, ale na Radgonu. Teprve tam jsem se rozhodoval, zda Ormož, nebo Ptuj a Macelj. Vyhrála Ptuj a později Cvetlin, když už za Draženci začínalo parkoviště, a což teprve, když ho zpoplatnili!
Když jsme tu cestu pak jeli ve dne, či za ranního šírání, bylo hotovo: od té doby jsme se ke Grazu nepřiblížili.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2019 14:55
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tím celá debata začala, že jsem pochyboval o trase
> Mureck, Ptuj, Ormož a Varaždín.

Vážení a milí odborníci,

pro nás je už cesta dovolená, k moři jedeme na dlouho, tak nespěcháme. Chceme vidět nová místa a na těch oblíbených (např. Pri Mici) se zastavit. Že najedeme pár kilometrů navíc, nás netrápí, spíš řešíme to, abychom to projeli po slušné silnici - přece jen máme plně naložené auto... Trasy máme připravené, ale kterou si vybereme řešíme poslední chvíli - podle počasí.

Tato je naše nejoblíbenější, ale nesmí pršet, pak není nic vidět nebo je i silnice nad Triebenem zavřená. Pak jedeme přímo na Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, Rastoke.

A tuto máme v plánu letos. Možná ještě zvážíme zkratku přes Ilz a 66. Střídáme úseky po dálnicích i mimo ně a prostě se nám to tak líbí. yawning smiley
Budu moc ráda, když někdo, kdo tudy jel letos, napíše, v jaké stavu jsou tyto silnice.
Ale hlavně, kamarádi - šťastnou cestu tam i zpět, že? smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2019 17:51
thumbs up přesně tak se to má dělat
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 08:24
Rosmarine, při cestě na Varaždin určitě zvažte tu variantu Ilz, Feldbach,Bad Radkersburg, Ormož. Jet to přes Graz a Mureck je nesmyslná oklika. Na okreskách v Rakousku ani ve Slovinsku nejsou žádné problémy, co by stály za řeč, a to tam jezdíme s přívěsem s lodí. Už jen ty výhledy na Riegersburg ze všech stran stojí za to smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 10:16
Raschi, jestli ale Rosmarinka s Mírou pojedou přes Budějky, pak ten Graz dává smysl... taky jsem měl za to, že přijedou po A2 od Vídně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 10:47
raschi a Hill: my se rozhodneme až podle toho, jak to bude od září vypadat v Budějkách - když dobře, pojedeme oblíbenou trasu přes D. Dvořiště a Linec. Když "méďa gryzlík" řekne, že to "stojí za prd", tak pojedeme na Halámky a Baden a pak se Grazu vyhneme Tvojí trasou, Hille. smiling smiley Ale je fajn mít víc variant i informací v zásobě.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 10:51
Rosmarine : v ČB se chystá tohle [www.budejckadrbna.cz]
Jen ještě není určený termín. Je to ten kruháč u Mercedesu směr z ČB na D. Dvořiště.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 11:04
Díky za info, Fogís, thumbs up které určitě pomůže nejen nám. Napíšeš i začátkem září, jak to vypadá?
Projíždíme Budějkami kolem páté až šesté ráno a vždy se táhneme právě za náklaďáky a busy, které to projíždějí krokem eye rolling smiley Ale až bude ten kruháč hotový (a i dálnice) dle projektu, bude projetí jedna radost.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 11:10
Jasně, ozvu se já, nebo Méďa.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2019 18:30
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2019 21:56
Hill napsal(a):
> Vyhrála Ptuj a později
> Cvetlin, když už za Draženci začínalo parkoviště,
> a což teprve, když ho zpoplatnili!

thumbs up smiley

Aby ne, dnes už se zadarmo neparkuje mnohdy ani před vlastním domem spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2019 12:23
Cesta tam 20.7 přez den sjezd 226 Gersdorf směr Mureck podjel jsem dálnici a hned pčed čerpačkou odbočka vpravo Gersdorf an der Mur Šentilj v Slovenskih Goricah Pesnica PTUJ Rogatec pak podél dálnice v HR směr Zagreb -Lučko nájezd na dálnici před Mýtnicí ,poznatek většina Chorvatů jezdí podél dálnice směr Zagreb . Jel jsem podle Waze tak mě táhnul touhle trasou což občas byla zajimavá cesta grinning smiley. Na dálnici byla bouračka a od Rakouska zacpaná dálnice až po HR . jel jsem potom po staré směr Rastoke přespal a pak dolu Drašnice Ušetřil jsem za Slo známku a poplatek za první část dálnice v HR placeno Lučko - Jastrebarsko 11hrk pak nájezd až na Gornja Ploča -Zagvozd 117hrk

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2019 14:57
Já projel dnes 5.8.Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin, Durmanec. Vše bez problémů. Pak dolů do Brely. Dálnice v pohodě. Jen u sjezdu na Zadar havárie, tak kolona 4km.Do 10 min se to rozjelo. Pak už provoz hodně ridnul. Sjezd Sestanovac.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 09:46
Prosím vás, kde se v Ptuji odbočuje na Cvetlin? Je to tam nějak značené? Mohl by mi to prosím někdo popsat? Moc a moc děkuji. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 10:21
Pokud jedete klasicky přes půmyslovou/obchodní zónu, tak za novým mostem na kruháku doprava (směr Ptuj-zahod), na dalším doleva směr Draženci, potom na stopce doleva směr Videm a tak dále podle mapy.

Pokud nejedete v nějaké dopravní špičce, tak můžete projet Ptuj rovně centrem a potom za (starým) mostem doleva na Zagrebšskou cestu, dál je to stejné. Ušetříte si motání na kruhácích v průmyslové zóně. Mapa.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 10:30
Kdybys pravidelně četla toto fórum, věděla bys, že v Ptuji se na Cvetlin neodbočuje, to až za Ptují, ale výjezdy z kruháků v celé průmyslové zóně mají značený směr Zagreb.
Za novým mostem na kruháku musíš směr Zagreb opustit prvním výjezdem (druhý vede na placenou dálnici) směr Ptuj - Zahod, na dalším kruháku u Aldi a Petrolu posledním výjezdem na Draženci, na téčku vlevo vjet na hlavní směr Videm, za mostem přes přivaděč k dálnici přijedeš na další kruhák a ten je už zase značený přes Pobrežje a Videm značkou HR. Ve Videmu najedeš na silnici 690 (na kruháku u hřbitova), projedeš Videm, z té silnice nikam neodbočíš a Cvetlin nemůžeš minout.
Konečně hezky to tu doprovodil předloni Jirka 75 ve svém příspěvku instruktážními videjky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 12:29
Omlouvám se, pane Hille, že jsem se špatně vyjádřila a je to teda až za Ptují. To je ale snad detail. smiling smiley Opravdu sem nechodím pravidelně a prokousávat se příspěvky až do loňského roku se mi opravdu nechce, je zde spousta balastu a důležitých informací pramálo. Letos jsme chtěli Chorvatsko vynechat, tak jsem toto fórum sledovala minimálně. Došlo ale ke změně, do Chorvatska jedeme a já sháním aktuální informace. Manžel to nechává vždycky na mně.
Ale i tak moc děkuji za vyčerpávající informace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 13:12
Balastu tu je hodně právě proto, že se dotazy opakují a tím pádem i odpovědi. Nahlédnutí do mapy je rychlejší, než naklepání příspěvku. Pedro a Hill líní nahlédnout do mapy nebyli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (12. 08. 2019 13:13).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 14:07
My letos objeli dálnici takhle: [mapy.cz]
Cesta pěkná, vůbec není složitá. Jeli jsme jí už vloni. Jo a jeli jsme T5 Multivanem a všude jsme se krásně vešli. I za mýto v Chorvatsku jsme trošku ušetřili.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2019 14:30
>> Ivča: zač by bylo se omlouvat, jen mi přišlo úsměvné, že by s v Ptuji na Cvetlin dalo odbočit jen jednou.
Ještě v Pobrežje i ve Videmu se dá odbočit jinam, například na Majšperk a Rogatec. Jen na starou neplacenou "devítku" podél dálnice na Gruškovje nemá smysl odbočovat, je na hranici s Chorvatskem stále a trvale neprůjezdná.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2019 12:58
Ahoj,
rád bych se zeptal těch co jedou objízdnou trasu Ilz>Bad Radkersburg>Ormož tak kudyma jezdíte to SLO? celou cestu po silnici č.230? A co ta "uzavírka" v Ormoži před hranicema? Neohrožuje to tam ten přechod prosím? Je to v pohodě průjezdné?

Díky moc za radu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2019 10:19
Zdravím, a jak se vám líbí tato trasa přes Slovinsko? - Trasa 2 z Spiefeld do Donja Zdenčina
Trasa 148,9 km • 41:21 hod
[mapy.cz]
Myslíte si, že by to mohla být dobrá a pohodová cesta?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.