Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2019 11:16
Gabicek: cau prosim te kudy jedeš přes tu Ormož? já jel z Ilz na Feldbach a Bad Radkersburk a pak po 714 (Sveti Juri, Stara Gor do Ormože, jenže to byla šílená trasa, samá klikatice a motáš se tam přes různý farmy, bez navigace v noci ani náhodou .. ted jsem koukal že možná lepší by bylo sjet na tu 230tku vypadá mín klikatě a nebo se na to vybodnu a pojedu po dálnici a pak do Ptuj a pak Ormož ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2019 12:14
centris610: Ahoj, po Bad Radkersburk jako ty. Potom po 230 přes Ljutomer na Ormož. Silnice celkem příjemná. Mám cestu natočenou na kamerce. Ale nevím, kdy se dostanu k tomu, abych ho zpracoval.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2019 15:52
Centis - Gabíček
Ilz - Feldbach - Gorna Radgona - Ljutomer - Ozmož - Varaždín dálnice
U Varaždína obchvatem k dálnici



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 07. 2019 15:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2019 18:48
Grizzly: je to přesné. Jel sem to poprvé a jen podle čísla silnic. Směrem do Chorvatska se mně to zdálo líp značený než při cestě zpět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2019 16:20
Gabíček - pozor na dálnici Varaždín - Záhřeb. Na jednom delším úseku je omezená rychlost na 100 km/h. Viděl jsem tam radar.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2019 16:44
A hlavně na JZD thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2019 18:26
Grizzly - navigace v autě nám ho nahlásila. V tom úseku řídila přítelkyně. Tak uvidíme :-). I na těch okreskách Varaždín - Ilz jich pár je. Jen namátkou si vzpomínám na ten ve vesnici těsně před Varaždinem. Možná v místě, kde je škola. Na legendární JZD sem byl po přečtění zkušeností tady jiných zvědavej. Ale navigace vedla spolehlivě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2019 21:36
Zdravím všechny "objížděče"!
Posílám záznam z trasy Krapina - Cvetlin - Ptuj - Lenart - Trate z minulého roku..
Rychlost jsem nezvyšoval - použijte ozubené kolečko vpravo dole..
[www.youtube.com]
EDIT: Video obsahuje zkratku v Krapině winking smiley....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ThuR (10. 07. 2019 21:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 09:21
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Centis - Gabíček
>Ilz - Feldbach - Gorna
> Radgona - Ljutomer - Ozmož - Varaždín
> dálnice[/url]
> U Varaždína obchvatem k dálnici

aha tak já taky jel tuto trasu ted jsem to našel na gmailu ještě ... po 230, ale ted teda nevím zda to bylo v Rakousech to šílený stoupání a serpentiny nebo až ve SLO? že bych toto objel po dálníci přes Ptuj na Ormož ... raději bych jel totiž Ormož než Macelj a dálnice mě neva ... jde o ty šílený serpentíny a stoupáky (kvůli dětem, jednomu se dělá blbě z toho)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 09:35
Mám takový pocit, že už vymýšlíš šílennosti. Buď pojedeš po dálnici, tak tam zůstaň a trénuj rozjezdy u přechodu, nebo to objedeš, tzn.skutečně objedeš. Nic mezi tím nemá logiku, je to ztráta finnanční, časová, duševní.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 10:59
ThuR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny "objížděče"! Posílám záznam z trasy Krapina - Cvetlin - Ptuj - Lenart - Trate z minulého roku.. Rychlost jsem nezvyšoval - použijte ozubené kolečko vpravo dole. [www.youtube.com] EDIT: Video obsahuje zkratku v Krapině winking smiley....

Dovolím si doplnit zkratku v Krapině, aby to bylo jasněší, viz mapa.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 13:27
30. 6. tam - trasa Mureck, Trate, Lenart, zastávka na bezlepkovou pizzu a burger a hranolky pro děti v Janežovci - Pri Mici, dále Ptuj, Cvetlin - pohoda, celník jen odmávnul, cesta naprosto OK, průjezd i s jídlem 2 hodiny v odpoledních hodinách. Zpět 9. 7. kolem 19 hodiny opačně, ta sama situace, večeře v pizzerii a cesta opět s večeří 2 hodiny. Jen na přechodu SLO - A byly policajti a kontrolovali, vizuálně si nás prohlédli, zeptali se jestli máme pasy a odmávli nás,ať jedeme dále. 3 roky zpětně jsme dálnici neobjížděli, myslím, že se vrátím k objíždění (pohoda, krásná krajina, dobré jídlo (i bezlepková pizza pro ženu), žádné čekání na Macelj - waze mi psal zdržení 51 minut, jak jsme jeli).....30 EUR za známku jsme cca
přesně projedli. :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 18:53
Ty serpentíny jsou v Rakousku. A je jedno, jestli jedeš Ilz - Bad Radkersburg po "66" nebo po "L204". Tu jsem vyzkoušel loni. Bez nějakých velkých kopců byla trasa Ilz - Kormend - Zalalovo - Lenti - Letenye a Goričan. Loni touhle dobou mně tahle část trasy vyšla na noc. Na silnicích, kromě zvěře a policejní hlídky téměř nikdo. Trasu z Ilzu směrem ke Slovinsku beru jako takovou vložku na rozbití dálniční nudy. Rychlá moc není a ve Slovinsku touhle dobou probíhají žně. Letos i loni nekonečně dlouho za traktorem s obilím. Nespěchám, ale přeci jen to trochu brnká na nervy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 20:28
Ty vozo já úplně žasnu nad tou "českou vynalézavostí". To se Vám to všem tak vyplatí?
Při vlastní jízdě do HR časová úspora +- 0 minut, a to nepočítám ten čas na přípravu, studování trasy, dotazy v DF, ..., zvýšená spotřeba PHM, ..., v průběhu cesty detailní analýza a dokumentace vhodné objízdné trasy, následně na DF konzultace trasy a korekce s jinou od jiných foristů, ...
Fakt nechápu - přitom stačí si na cestu vybrat den a čas kdy jak přes SLO dálnici, přechod SLO/HR a Lučko nejezdí miliony lidí.
Do Hr jezdím několikrát ročně a věřte mi, že letní dovolenkové sobotní termíny nikdy nejsou tak exponované jako termíny před Velikonocemi, Vánocemi, a svátky v HR, kdy se do HR vracejí milionylidí z celé EU. Asi dobrej oddíl, který již má na vše vyděláno a může se zabývat nesmyslama a neefiktivníma blbostma.
Nic ve zlým, ale tomuto opravdu nerozumím, co Vás k tomu nutí. Prosím o vysvětlení a bez urážek prosím, možná je chyba u mne , kterou zatím nejsem schopen analyzovat.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 20:34
Prostě nás to asi bavíspinning smiley sticking its tongue out

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 20:55
Pro mě osobně je už samotná cesta součástí dovolený. Navíc rád jezdím po místech, kde jsem ještě nebyl. Takže jsem do Chorvatska jel třebas přes Grossglockner, stejně jako přes Budapešť. Celé po dálnici, včetně Slovinska, jako i po staré silnici v Chorvatsku. Letos sem měl v plánu zastavit se v jeskyních ve Slovinsku. Večer před odjezdem sem zjistil ,že se nám někdo prošel po přední kapotě. Takže plán na cestu tam padl. A místo toho policie, pojišťovna, servis. Tak alespoň do Vídně přes Znojmo, než klasicky přes Brno. A z Ilzu přes Feldbach. Za mě tedy, neobjíždím proto, že bych šetřil na známce, ale chci cestu využít k prohlídce míst kudy běžné nejezdím.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 21:04
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
před Velikonocemi,
> Vánocemi, a svátky v HR, kdy se do HR vracejí
> milionylidí z celé EU.


Prej miliony lidi grinning smiley grinning smiley Tak to me pobavilo.
Btw ja jezdim jen po dalnici. Objizdel jsem jednou a to hned pri zavedeni znamek v roce 2008 smerem do HR. Jel jsem tenkrat trasu Mureck, Lenart, Ptuj a stacilo bohate, rozflakana silnice, sama vesnice, policajti, same omezeni rychlosti a jeste cumet do navigacky, jestli jedu dobře. Hned mi bylo jasne, ze to neni casove ani financne levnejsi a na zpáteční ceste uz jsem mel nalepenou slovinskou dalnicni znamku a mazal po dalnici :-) A letos tradicne opet jen dalnice.
At si jede kazdy podle sveho. Me to tu bavi cist, jak kdo objizdi dalnici, nekdy je to pekna detektivka :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 21:25
Radku, když si projdeš uživatele, tak ten komplikovaný postup se změnou trasy podle dopravní situace uplatňují jen někteří. Obvykle proto, že raději, i když déle, jedou plynule, a nechtějí pocukávat v koloně. Zvlášť, když za sebou táhnou vlek s lodí, jedou jinak naložení nad obvyklou normu svého motoru, nebo jim děti za jízdy spí, ale proberou se dvě minuty po zastavení a při poskakování v koloně je vysilující je zabavit.
Já se počítám mezi ty, kdo jsme to jednou zkusili jinudy, viděli jsme cestou něco, co nám stálo za to, jet tudy i příště, a udělat si na to čas. Jistě, někdy to vyoadalo jako lepší nápad - než si vystát všechny semafory, co jich bylo od Jihlavy na Znojmo, jel jsem z Jihlavy přes Slavonice. V té době se dělala křižovatka Prater a tunel Hirschstetten ve Vídni, tam hlásili kolony, tak jsem zkusil objet i Vídeň přes Alland a Baden. Ta cesta se mi líbila, tak jsem si ji zopakoval. Nebavilo mě táhnout se osmdesátkou po takřka stále zúžené dálnici kolem Gleisdorfu na Graz, zkusil jsem jednou po šestašedesátce z Ilzu na Radgonu a stále se mi ta cesta líbí.
Jezdíme už léta brzy ráno z domu, přednostně v době, kdy se dá očekávat nejslabší provoz, sem tam zastavíme a porozhlédneme se, k večeru zapadneme do předem objednaného ubytování nebo na blind nalezeného, zase se porozhlédneme po okolí a druhý den dojedeme zbytek cesty. Všude se dá vidět něco zajímavého. A třeba sblafnout něco dobrého, co na dálničních odpočívadlech nenabízejí.
S dostavbou a napojením slovinské a chorvatské dálnice přibylo těch, kdo po té dálnici jedou, a nechce se jim objíždět. Ti tu zjišťují, kdy mají největší šanci nezkvasit v koloně, a, když už tam, co se dá dělat, kolona je, jak nemuset zastavovat a objet to jinudy.
No a pak jsou tu ještě další, jejichž důvody těžko zahrnout do nějaké početnější skupiny, ti ať své důvody popíší, jestli se jim zachce..
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 21:47
Pravda, každý má důvod jiný. Tentokrát jsme jeli do HR s lidmi, kteří prostě chtěli ušetřit 30 EUR, tak jsme říkali, nebudeme trhat partu a zkusili to. Objektivně, pokud bych spěchal domů, jel bych přes dálnici, avšak průjezd Slovinskem přes den má též své kouzlo. Navíc je málo míst po cestě, kde se dá koupit slušné bezlepkové jídlo - na dálnici téměř nikde, když tedy nepočítám McDonald, vozit jídlo na cestu opravdu nemusím. Upřímně nevím, zda když pojedu příští rok, budu dálnici objíždět, či ne. Pokud ano, důvodem určitě nebude ušetřených 30 EUR. Tož tak.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2019 22:51
Ja napisem za seba, ze nemozem ist na dovcu kedy ma napadne, ale datum je davno dopredu naplanovany. Vyrazame stale v piatok poobede, lebo pracovne pov. nepustia inac. Stvrtok, len dojdem domov z Rakuska. Tiez som niekedy jazdil dialnicou- platil a "stal". Roky obchadzam nielen pre €, Ale mam dialnice po krk, co najazdim cely rok. Aj v HR pri Karlovaci dole smer stara ceste. Tak ako tu pisu- popozerat okolie + prestavka na ranajky, obed atd. Asi tak.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 08:30
Raději pojedu o hodinu déle/pár km navíc, než stát hodinu v koloně.
Malý (2,5 roku) nesnáší stání v autě, strašná nuda pro nej. I pro mě jako řidiče.
Celá posádka byla ráda, když jsme konečně po 6 nebo 7 hodinách sjeli z dálnice (na Rupu).
Není pro nás úplně jednoduché naplánovat dovolenou v ideálních termínech pro jízdu ( 3 až 5 dospělých, všichni zaměstnaní smiling smiley, hodně dopředu).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (12. 07. 2019 08:32).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 08:39
No já začal objíždět z principu, že nedám Slovincům 30 éček za ten kousek dálnice a pak jsem zjistil že je to dobrý způsob jak se vyhnout kolonám na Macejlu...Loni poprvé platba SLO dálnice,ale využil jsem cestu přes Lublaň,Novo Mesto,Metlika a velká spokojenost s tím že jsem objel 2 největší špunty na cestě-Macelj a Lučko.. Hlavně taky proto že jsem jel výjimečně z patka na sobotu...Cesta úplně bez zdržení...A s tou zvýšenou spotřebou PHM co píšeš nesouhlasím...Ta při cestě mimo dálnici vážně nestoupne.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 09:33
U mě je důvodů několik. Vyhýbám se kolonám i zde v ČR, raději jedu i s tím, že si zatočím více kolečkem, než trénuji rozjezdy v koloně. Cesta je pro mě součástí dovolené. Objezdem roztrhnu nudu jízdy po dálnici. Nechce se mi platit cestou tam předražené parkovišté, myšlena kolona před přechodem. Snažím se obměňovat okoukanou trasu. Takhle můžu jmenovat důvody dál a dál. Termín dovolené si moc volit nemůžu, ač dělám sám na sebe, musím se trefit mezi dvě měsíčně se opakující události. Také se přizpůsobit majiteli app, pokud chci jet do "svého". Cestou domů jsem neobjížděl ani jednou, několikrát jsem toho litoval. Najezdím toho za rok hodně, volím cestovní pohodlí a do toho kolony nepatří.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 11:15
Já myslím, že záleží v kterém měsíci jedeme na dovolenou a jestli v noci a nebo ve dne. Jestliže pojedu v noci, tak přeci počítám s tím, že se okolní přírodou moc nepokochám a spíše jedu nejkratší a nejrychlejší cestou do cíle. Já musím být dopoledne v sobotu ve Splitu. Takže mám dvě možnosti, buďto přes Maďary a nebo neobjíždět slovinskou dálnici a valit pořád pryč.Vyjedu asi někdy kolem půlnoci. Vzhledem k omezením rychlosti na rakouské dálnici, je pomalu varianta maďarská pro mne asi nejlepší. Když to vezmu finančně, tak cena za dálniční známky u obou variant není nějaký dramatický rozdíl. Jedu z Brna a na naši dálnici nemám a proto bych kupoval naši, slovenskou a maďarskou známku. Jedině jet do Břeclavi mimo dálnici a to hot smileyhot smiley mně může škrabat. Pokud bych se rozhodl jet Rakouskem, tak určitě Slovinsko po dálnici. Dokážu si představit, že se může někomu dálnice zajídat, když celý rok po ní lítá. No v dnešní době toho člověk víc prostojí. Myslím, že si každý volí svou trasu, jak mu to vyhovuje a vůbec bych si nedovolil o nikam tvrdit, že jeho trasa je špatná. Hlavně ať se všichni v pořádku vrátíme.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 20:37
Super a díky moc všem kteří jste odpověděli. Některé odpovědí jsem očekával, ale některé argumenty proč byly pro mne nové. Ty mne nenapadly. Dále mne překvapila kultivovanost odpovědí, jelikož někdy mám pocit, že kultura tohoto dlouhodobého fóra nějak upadá. Ale vše je o lidech. Takže ještě jednou díky a pokud má někdo odpověď ktera tu jeste nepadla tak sem s ní.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 20:45
Presne, je to o lidech. Tohle forum je o slusnych lidech kteri se snazi pomoct. Jsme takova komunita.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (12. 07. 2019 20:47).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 21:13
se omlouvám,že jsem OT-ale,proti jiným, a celé společnosti,která je směřována ke konfrontaci,je to tady ještě slušňákovsad smiley díky za to všemsad smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 22:05
o5 se omlouvám,ale nikde jsem nezaznamenal,jestli je celá dokončená dálnice na Macelj/Gruškovje zpoplatněná,jestli třeba od Ptuje není bez poplatku?????
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2019 22:46
Diaľnica je spoplatnená.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2019 07:39
Já bych Radkovi jen doplnil. Výše uvedené argumenty sdílím beze zbytku a vyzkoušeny trasy (krom maďarů - zoo, řeč, traktory) mám také myslím pestré. Bez dítěte jsem "lítal" po dálnici, pak jsem měl obdodí "vyjedu o dva dny dřív a koukáme po cestě". Pak přišlo období na Krku - svatba, tudíž je důvod se tam vracet a pestrost příjezdu do Slovinska nabízí i Rakousko. Rakouskem jezdím rád i mimo dálnici je na co koukat.
Slovinsko je rozhodně přes den ke kochání, i když stále zelené. Období s dítětem přisoudilo zase "trasy na noc a po dálnicích", nicméně po letošku to šlo i přes den. Do toho volba vozu - hotel / osobák. Kemp / dodávka. Tudíž doufám, že mě ještě čeká varianta "dodávka 80km kochačka mimo dálnice" smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.