Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 11:23
V tomto vlákně se objíždí SLO dálnice a vy tady po ní jezdíte až na Lublaňsad smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 11:35
Fair point, nedošlo mi to to v tom zápalu smiling smiley omlouvám se, ať to když tak pořeší admin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 11:45
Zahájo klííd ... objíždí se ten kousek dálnice před Macejlem , takže přes Ljubljanu a Novo Mesto je to taky v pořádku přeci .. i když po dálnici yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 11:50
Taky se omlouvám.....smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 12:12
Klid a vraťte se k tématu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 12:53
Clive Bixby napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na ten Pasjak mrknu. Ale ty přechody mě zas až tak
> netrápí, trápí mě situace před Lublaní. Včera jsem
> to do noci checkoval, probíhají tam nějaké práce
> na dálnici a provoz je obousměrný jen v jednom
> pruhu s omezenou rychlostí, pokud jsem to správně
> pochopil. A všední den o půlnoci hodina a půl? jak
> to asi bude vypadat v sobotu...
> Aktuálně podle
>
> těchto stránek
1h15minut kolona, i Google
> maps ukazují zásek.

Jsem zas něco plácnul. Kolona tam sice byla kvůli těm pracem na silnici, ale zřejmě ne tak velká. To, co jsem si myslel, že označuje zdržění v koloně, byl nakonec aktuální dojezdový čas z Mariboru do Lublaně, jak to uváději na těch stránkách vlevo nahoře - 'potovalni časi'.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 14:10
Postojna za mě jedině. Na trase se dá nakoupit, odbočit, zastavit i natankovat. Případně to vše až velkého supermarketu za mostem na Krku.

Trošku si zkušeně rýpnu, neberte to zle. Aloe oba vlastně všechny přechody zhora na Istrii a Krk se vymykaji. Jejich návštěvnost a průtok se mění nezávisle na víkendech. Spousta Italů i dalších se svými karavany a stany používá kempy na Krku pouze i na jeden den. Chci tím říct, že stát na hraničním přechodu můžete i v týdnu.

Samozřejmě kritické jsou odjezdy v sobotu i neděli. Jeli jsme v 8 ráno a taky stali v koloně přes krk až málem do Rakouska.
Je třeba sledovat prázdniny a kamery a věřit, že Italové a Němci jsou i na zipech v kolonach disciplinovanejsi než třeba Poláci, takže to jde rychle.

Pokud pisatel jede do města Krk, ať se připraví na tentýž scénář jako na hranicích prakticky v celém městě i na obou sjezdech.

Zkrátka je to nejbližší a nejfrekventovanejsi ostrov.

EDIT: ještě z pc. Jednak to nepatří do tohohle vlákna. Druhak, zdrovna dotazy na KRK jsou "včetně slovinské dálnice", protože tu známku užijete celou - resp. dálnici z větší části, než cesta přes Záhřeb.

Ještě doplním i zkušenost s příjezdem na KRK ve středu v srpnu v noci kolem 23:00, také fronta na čáře (Rupa) i na mostě. Obdobně, když jsem se chtěl vyhnout cestou zpět v úterý odjezd v 6:00, výjezd z Krku cajk, Rupa už klasicky cca 10-15minut. Na tom severu se tomu opravdu nejde moc vyhnout. Pokud je to do půl hodiny, je to zlaté.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (03. 07. 2019 16:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 19:52
Objíždím dálnici již pěkných pár let a zdůvodu dokonceni dálnice jsem se řídil příspěvky a vyrazil poprvé přes Cvetlin. 28.6. Jsem
k večeru vyrazil z OV a okolo jedné v noci dojeli na Cvetlin a vzbudili celníka. Nikdo nikde jen my. Koukl do pasu během 10sekud jeli dal. Zajímavost, že nikde žádné auto. A kdo rád točí volantem ten si cestu užije.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2019 11:45
Ten kdo točí volantem si to možná užije , ale co zbytek posádky ? Omláceni zleva - zprava yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2019 16:51
Obávám se, že vedlejšími přechody zovu budou jezdit i někteří se slovinskou známkou, tedy ti informovaní, že na hranicích už je zase na hodinu a víc fronta. Jestli otlačení zpředu a zezadu od poskakování v koloně je lepší, než omlácení zleva a zprava ze serpentin, to ať si rozhodne každý sám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2019 23:00
Presne tak Hill- moja rec. Ja byvam v kopcoch- tak som ako domayawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 07:58
Mohl by mě někdo dát info kudy jet při objetí, jestli to třeba nemáte uložené v mapách.
Koupil jsem el. Rakouskou a teď váhám jestli Slovinsko dálnice nebo objet.

Už párkrát jsem objel, ale nechal jsem to na navi a přiznám se, že jsem v noci ani nevěděl kudy jedu smiling smiley
Teď po pročtení fora bych nerad narazil na ten zátaras betonových bloků
Pouze objet Slo dálnici a co nejkratší cestou zpět na Chorvatskou dálnici
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 08:36
Teď po pročtení fóra......
.....to musíš dát i se zavřenejma očimasmiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 09:07
Z části tento příspěvek patří na jiné vlákno (kdo jste se vrátili ....), ale tady bude sedět lépe.
Slovinskou dálnici jsem poprve po 15 letech neobjel a jal se koupit SLO dálniční známku a projet cestou zpět onu zcela novou dálnici. A proč to dávám sem? Příspěvek bych mohl nadepsat takto: "Proč se vrátím opět o objíždění SLO dálnice."
(Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb)
Cesta přes SLO dálnici, pátek 5.7. v poledne
- před hranicí Macejl 3 km fronta zdržení 40 min, po celou dobu klodrcání se nervozní řidiči střední Evropy tlačili z jednoho pruhu do druhého (Hlavně s označením PL, ale abych jim nekřivdil, viděl jsem i CZ), aby v zápětí viděli, že původní je zase rychlejší a tlačili se po 500m zpět.
- kolona pokračovala až na Slo celnici, zde jen z dálky koukli do pasu a nechali mě jet. Dodávky, větší auta zastavovali a kontrolovali podrobněji včetně vnitřku vozidel.
- cesta přes Slovinsko super, až na ten celosvětový slet brouků, chroustů a další havětě u Mariboru, do kterého jsem vlítl a časem musel zastavit abych očistil okno, neb se zdálo že přišlo zatmění slunce. Doufám, že mě za to ochranáři nebudou žalovat, já o tom valném shromáždění nevěděl.grinning smiley
mj. Víte co prolétne hlavou broukovi, když narazí na přední sklo jedoucího auta? .................................... PRDELthumbs up smiley
- Další šok, hranice SLO - A. Fronta začínala někde 1km za bývalou mýtnicí a táhla se až na rakouskou hranici (odhaduji na 5km) , kde stáli týpci ze samopalama a nahlíželi do aut. Osobáky nekontrolovali, větší auta ano. Po celou dobu drkocání se u obou hranic, předjížděli týpci, schovaní za kamionama odstavným nebo 1. pruhem dopředu a cpali se nevybíravě před ostatní. PL nebyli jediní, ale jasně vedli.
Shrnutí NEOBJETÍ SLO DÁLNICE. Zaplatil jsem 15 éček, abych přijel domů o 30 min později než přes Ormož a cestou přetrpěl kolony a chování hulvátů.
Proč se vrátím zpět k ojíždění SLO dálnice. Pominu peníze, je to důležitější věc. Klídek, pohoda, žádný stres.
Poslední rada pro průjezd Rakouskem: POZOR NA STAVBÁCH NA DÁLNICI KDE JE 80km/h. Je tam dost fotících radarů.
A jedna pochvala: Až budete v koloně, všiměte si, jak se řadí rakouští řidiči v pruzích, aby umožnili průjezd záchranářům. Máme se od nich co učit. Když chtěl projet policista na motorce, stál stále nohama na zemi, nedej bože, aby jela sanita.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (06. 07. 2019 09:24).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 09:13
Kdo chce objíždět přes Cvetlin, tak tady pěkný video pro představu o cestě

video: [www.youtube.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 11:14
Veľmi dobré video a môžeš prezradiť koľkonásobne je zrýchlené?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 11:48
Citaci
pago napsal(a):
Teď po pročtení fora bych nerad narazil na ten zátaras betonových bloků
Pouze objet Slo dálnici a co nejkratší cestou zpět na Chorvatskou dálnici

Ten zátaras je na původní silnici mezi starými celnicemi Gruškovje / Macelj. Je tu o tom nejméně dvakrát s odkazem na mapu.
Když pojedeš jiným hraničním přechodem, objedeš i ten zátaras.
A, jak správně píše Zahajskej, jestli jsi toto fórum opravdu pročetl, dáš to. Na zavřených očích bych netrval.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 12:58
26.6. trasa HK - Brela. Přes Znojmo - Vídeň - Ilz - Feldbach - Omrož - Varaždin. Nejdelší zdržení bylo pár minut před Znojmem. Oprava silnice. A při vjezdu do Rakouska důkladná kontrola pasů, řidičáku a techničáku. Policista doklady odnesl k někomu, kdo vše prohnal přes pc. Kamerka na předním skle bez připomínek. Celnice Omrož bez aut. Slovinec si vzal pasy na sken. Chorvat si hrál něco na mobilu. Nezájem. Lůčko zhruba v šest ráno téměř bez aut. Dálnice od Bosiljeva plná omezení a práce v levém pruhu. Jinak provoz skoro bez aut. Za posledních pět let je to asi naše desátá cesta do Chorvatska. Vždy jezdíme jinudy. Tahle nám přišla naprosto na pohodu. Zítra zpět domů.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 15:33
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Veľmi dobré video a môžeš prezradiť koľkonásobne
> je zrýchlené?

Není moje, našel jsem na YT
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 17:57
Vždyť neni zrychlené...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 18:05
Hill asi se do me pustite, ale nevim co je nova cesta, co je stara cesta, kdyz si ozivim nazev prechodu za den ho zapomenu. Vim jen ze jsem jel po dalnici byla uz dokoncena a taky jsem to i objel sam nevim kudy - vedel googl a forum jsem cetl asi dve-tri posledni strany.
Proste kouknul jsem, nevim kudy jet tak koupim znamku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 19:19
Tak to ti asi líp nevysvětlím: stará (nezpoplatněná) silnice G1-9 od Tržce (Start) na Macelj stále existuje, celkem slušně kopíruje původní trasu, třeba i pod jinými čísly silnice, víceméně kličkuje podél dálnice A4, protože sem tam jí musela uhnout. U hranice se stáčí na Gruškovje.
Předtím ale, ještě před slovinskou dálniční celnicí, je odbočka přes most nad dálnicí k druhému mostu za ní, prochází za slovinskou celnicí až k těm betonovým zábranám (Cíl). Tudy prostě nelze projet. Tečka uprostřed této mapy je betonová.

Trváš-li přesto na tom, motat se podél dálnice, odboč za Stanošinou na Žetale a Rogatec a hranici do Chorvatska přejeď až tam. A pak se drž značení na Zagreb.

Trasa, kterou zobrazuje to dvakrát zrychlené video, v současné době nejefektivnější neplacená cesta na (za) Macelj, vede od kruháku na pravém břehu Drávy přes Videm a Cvetlin až na starou silnici D1 v Chorvatsku. Pojedeš po ní podle sálnice A2/AZM do Đurmance a tam si najeď na dálnici.

Samozřejmě existují ještě trasy "východní stranou Zagrebu", například z Ptuje na Ormož a Varaždin.

Ale to vše už tu je několikrát v různých variantách popsáno, s obrázky, videem nebo mapou, někdy s tím vším dohromady na stříbrných podnosech dodané od všech, koho neobtěžuje zkoušet nové cesty, protože přece mají dovolenou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 20:10
Dekuji za ochotu a trpelivost.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2019 20:38
Pago
Pamatuješ si datum, kdy jsi tudy jel? Myslím tu cestu, jak jsi nevěděl kudy jedeš?
Google mapy mají funkci, která se jmenuje: Vaše časová osa. Když si ty mapy na googlu otevřeš, rozbal postranní panel vlevo, klikni vlevo nahoře na ty 3 vodorovné čárky podsebou (nabídka), otevře se lišta, ve spodní části vybereš Vaše časová osa, zadáš rok, měsíc, datum a ukaže ti to kde si se ten den pohyboval. Nekopíruje to úplně přesně silnici, ale představu to dá



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (06. 07. 2019 20:44).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2019 13:09
Potvrzuji, zmíněné video "Ptuj Cvetlin Macelj" je 2x zrychlené

Pro upřesnění, natočeno 24. června 2017 (sobota) mezi šestou a osmou ráno

video: [www.youtube.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2019 17:14
Ďakujem chcel som to vedieť iba pre to aby som pozrel hustotu pred Ptujom a teda možno budem obchádzať ak by bola kolóna dlhšia ako 40 minút.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2019 17:35
Dneska je celá Slo dálnice směr Cze jedno velké peklo se teď dívám online.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2019 20:33
Išiel niekto zjazd z A4 smer Podlehnik smer Spodnje Gruškovje až na Zgornji Leskovec a tam vpravo na Mala Varnica sa napojiť už normálne na hraničný priechod Cvetlin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2019 22:28
Toto sem nepatří, zjevně chceš jet po placené dálnici a ještě k tomu co nejdál, jen se chceš vyhnout frontám na dálničním přechodu Gruškovje / Macelj. Na to tu je samostatné vlákno. Odpověď hledej v něm.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2019 13:12
29.6. cca. mezi 02-03:00 hod. objetí přes Mureck, Lenárt, Ptuj na Cvetlin, probuzení celníka, pouze mávnul a jeli jsme. Provoz téměř nulový. 6.7. stejná cesta zpět, na přechodu v mém směru nikdo, proti min.20 aut. Bylo 11:00 hodin. Provoz přes Slovinsko vyjma Ptuje minimální. Oproti minulým rokům pouze opruz v Lenártu,kde je téměř přes celý Lenárt zóna omezující rychlost na 30 km/h.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.