Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2019 22:05
Grizzly: Pecka smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2019 22:37
Couddy, socka nebyla k tobě, protože nebyla k nikomu. A pokud jsi objížděcí mazák, překvapuje mě, že ses na podobnou trasu vůbec dal.
Neobjížděl jsem cestou dolů jen 2x, zpět jezdím dálnici. Dovolená pro mě začíná usednutím za kolečko. I když dolů jedu na noc, snažím se cestu obměnit, trasu měním i v průběhu cesty, podle situace a nálady. Proto chci letos zkusit Maribor, ještě jsem ho nejel. Silnice šířky sotva na auto mi nevadí, jezdím je každý den. Cestu si chci vždy alespoň trochu užít a do toho obměny patří.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2019 08:09
Zahajskej, pohoda. tak jsme si to ujasnili. Já jsem hlavně měl na okně měsíční dálniční známku, kterou jsem chtěl využít a proto jsem jel přes "Laško". Ve finále to byl bezva zážitek. Přesně, jak píšeš - pro zpestření. Mám to podobně jako Ty. Jen pokud jedu na noc a "malej" furt vyhlíží tunely, jako loni, - tak jsem to vrznul rovnou přes dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2019 06:48
Zdravim, chtěl bych se zeptat, myslíte, že se dá projet kolem tudy?
[mapy.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2019 07:41
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2019 09:53
To už jsme tu přece řešili už předminulý týden.
Betonové bloky mezi starými celnicemi tam pořád blokují průjezd. Zatím nic neukazuje na to, že by měly zmizet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2019 23:30
čtvrtek 20. června 9:30 - 11hod
Trasa: ILZ, Feldbach, Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždín, Záhřeb ........ bez velkých problémů. Rakousko pohoda, SLO dva semafory zdržení pár minutek, přechod Ormož - celníci 20 aut předemnou, čekání cca 10 minut.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2019 19:56
Sobota 29.6.2019 z Českokrumlovska na Vir. Dolní Dvořiště benzinky dvouhodinové fronty (nafta 28,90 benzín 29,90), za čárou pohonné hmoty mnohde levnější. S7 v pohodě, A1 z Lince - nejhorší úsek cesty s dodávkáři valícími do Reichu, A9 tunely v provozu, mýtné tunely jsme objížděli (exit 57 přes Liezen, exit 133 přes Leoben). Za Grazem kolabující dálnice, sjezd exit 226 na Mureck (benzina Temel nafta 1,14€), klasicky Trate, Lenart (nově kruhové objezdy), Ptuj (směr Ormož - ve Spuhlje směr Zavrč), hraniční přechod slovinci mávnutí ruky a chorvati spočítání hlav a dokladů se zdržením cca 15 vteřin, směr Varaždin - A4 - Záhřeb. Úspěšně jsme přejeli sjezd na zkolabované Lučko, sjezd Zagreb Jug, první doprava (k benzince pod sjezdem) a dále po hlavní až do Karlovace (1). V Karlovaci na světelné doprava (je to stále 1, kuriózní je, že v Karlovaci není hlavní). Po Plitvice normální provoz, do Korenice občas auto, Dále na Gračac nikdo. Od Posedarje hustý provoz na Zadar, na Vir jsme odbočovali jediní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2019 21:37
My jsme včera cestou zpět objeli přes Maďarsko (Čakovec, Lendava, Körmend, Köszeg, Eisenstadt, Vídeň ... - jak psali novináři v tom článku před měsícem) a ta trasa je téměř dokonalá, nejspíš už nikdy nepojedu jinak. Pěkná prázdná silnice, jen doufám, že jsem nepřehlédl nějaké schované radary, protože pod 110 jsem snad ani nejel, to prostě nešlo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2019 15:26
Jedu poprvé jako řidič s rodinkou a tak jsem strávil nedělní odpoledne a večer na tomto fóru. Přítelkyně nadšená, co vám budu povídat. Těžko ji teď vysvětlovat, že to ocení až na cestě smiling smiley

Původně jsem přečetl několik článků a shlédl pár videí od tuzemských medií, které tady máte tak rádi smiling smiley a plánoval jet klaciky po Slo dálnici. Pak jsem se dostal až tady, začal mít povědomí, jak to vypadá na přechodu Macelj a začínám měnit plány. Vůbec mi nejde o známku, ale raději pojedu o hodinu a půl déle, než hodinu stát v koloně. Malý taky rád jezdí, ale když se stojí, tak vytahujeme šputny z loketky.

Čili, jedeme samozřejmě v ten nejlepší čas - v pátek a sobotu 5. a 6.7. smiling smiley V pátek až ke hranicím se Slo, kde spíme. Abych se vyhnul dopolední sobotě na Macelj, kde podle všech indícií bude peklo, líbí se mi cesta na Mureck - Trate - Lenart - Ptuj - Cvetlin - a nájezd na dálnici na mýtnici Trakoščan.
A teď dotazy:
1) Je to dobrý nápad, nebo špatný nápad, nebo jaký to je nápad?
2) Jak kopcovitá je ta cesta? Mám slabý motor, budu plně naložený, táhlá stoupaní by byla peklo.
3) Cestou od moře (sobota opět) je asi lepší sjet rovnou u Durmanecu, ať se nekousnu v koleně ještě před tím posledním exitem?
4) Vyplatí se zvážit i cestu Varazdin - Ljutomer - Gornja Radgona - Feldbach - Ilz? I když jsem se dočetl, že zrovna tahle je hodně kopcovítá, je to tak?

Samozřejmě budu cestou sledovat, jak to na Macelj vypadá, ale iluze si nedělám.

Předem díky za všechny dobré tipy a rady.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (01. 07. 2019 15:30).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2019 16:44
Ahoj,
ad 1 - vítej na Foru
ad 2 - musím pochválit Tvůj sloh, dneska už je skoro vzácnost natrefit na někoho, kdo umí používat rodnou řeč
ad 3 - trasa na Cvetlin není vůbec špatný nápad, chce to jen online sledovat situaci na Macelju, trasa je jen mírně kopcovitá, akorát více zatáček v lesnatém terénu
ad 4 - jednou jsem jel trasu na Durmanec, akorát v opačném směru, cestou na Rogatec bylo dítěti v druhém autě hodně špatně - klesání, stoupání, zatáčky, úzká cesta
ad 4 - zpáteční vesta na Varaždin, Gornja Radgona, Bad Radkersburg je fajn, akorát hodně zdlouhavá - samé dědiny, takže furt padesátkou a nesmíš potkat traktor a na rakouské straně hodně kopcovitá. S naloženým autem se slabým motorem (jak ses zmiňoval) a dětmi (už tam budem?) je sice pěkná a odpočineš si od dálnice, ale je vyloženě na klidnou jízdu.
Snad se Ti ozvou lidi s aktuálnějšíma zprávama.
Tož Sretan put.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2019 18:01
Letos to asi vezmu jinudy, jelikož jedu v pátek odpo, nevěřím slov. dálnici, že tam nezústanu stát. Jen ještě vyřešit, jak se dostat v Čechách na hranice bez problémů.

[www.google.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2019 20:22
Clive- za mně lenart ptuj cvetlin super, jenom JÁ nájezd na dálnici až u Svetiho křiže thumbs up

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2019 20:59
Z Cvetlinu na Sveti Križ (za Lepoglavou na silnici D35) jsou dvě nepříjemně dlouhá stoupání, první začíná za vápencovým lomem Očura. Jednou jsem tam chytil dva plně naložené náklaďáky, nebylo kde je pčedjet, takže bylo úplně jedno, jak slabý nebo silný mám motor. Přes půl cesty do čtyřicítky. Takže v pracovní dny se musí počítat i s tím. O víkendech a svátcích tudy nejezdím, tak nevím, ale jiní si to chválí.
Jak jsem tu několikrát psal, cesta přes Lenart je mírně kopcovitá, ale zase nic, co by se nadalo jet (jezdil jsem to se Swiftem 40 kW r.v. 1991 se dvěma týnedžry vzadu a plným kufrem, aniž by to dělalo potíže). Přes hranici na Cvetlinu je to strmější a je tam pár vraceček, ale po sjetí dolů k zámku Trakoščan se raději dávám vpravo, prokličkuji kolem jezera, tam to ve stoupáních je dost klikaté, tak stejně nedivočí ani místní, že bych jim jako překážel (pravda, dnes mám pod kapotou těch koníků skoro dvakrát tolik, ale tam je to taky jedno).
A v Maclju je třeba se rozhodnout, jestli najedeš na dálnici A2 rovnou, nebo se dáš "po žlutých cedulích" D1 do Đurmance a na dálnici najedeš až tam.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2019 21:42
"po žlutých cedulích" D1 do Đurmance a na dálnici najedeš až tam.

Najet na dálnici A2 až v Đurmanci v každém případě, nejenže ušetříte čas čekání na mýtnici v Macelju, ušetříte také 44% na mýtném za průjezd po A2.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 08:18
Clive Bixby:

Odkud z ČR vlastně pojedeš? Možná by stálo za to zvážit Maďarsko. Ten nocleh ve SLO již máte rezervovaný? Možná by bylo lepší se ještě v pátek dostat přes hranice a přespat někde v HR. Třeba ZAGI Oroslavje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 08:46
Jezdíme už několik let Bad Radkersburg-Ormož-Varaždin-A4, teď chceme zkusit Bad Radkersburg-Ormož-Lepoglava-Sv.Križ-A2, což by mělo být o kousek kratší a rychlejší. Dívám se ale na mapy a kilometrově i časově vychází prakticky stejně Bad Radkersburg-Ptuj-Cvetlin-Lepoglava-Sv.Križ-A2. Máte někdo srovnání, která cesta je rychlejší/pohodlnější? Přechod Ormož máme vyzkoušený, že jsme tam nikdy neměli více než 2 auta před sebou (jezdíme neděle tam, pátek zpět). Jak to chodí na Cvetlinu? Náklaďáky od Lepoglavy k A2 snad v neděli nebudou...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 09:22
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Clive Bixby:
>
> Odkud z ČR vlastně pojedeš? Možná by stálo za to
> zvážit Maďarsko. Ten nocleh ve SLO již máte
> rezervovaný? Možná by bylo lepší se ještě v pátek
> dostat přes hranice a přespat někde v HR. Třeba
> ZAGI Oroslavje.

Jedeme z Ostravy, spíme ve Spielfeldu a už je to zaplacené, takže Maďarsko pass. Díky všem za rady, vezmu to teda přes Cvetlin, Trakoščan až na Durmanec po té jedničce.

V čem je lepší jet až na ten Sveti Križ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (02. 07. 2019 15:33).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 10:21
Vyhneš se jednotubusovým tunelům na A2 (Brezovica a Sveti Tri Kralja) a ušetříš dalších pár kun na mýtném. Střídavý provoz úsekem Đurmanec - Krapina pamatuji za 18 let jen jednou, ale to bylo zrovna stěhování národů.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 11:30
Clive Bixby , když ti nevadí delší cesta, co zkusit naopak projet se po slovinské dálnici - Ljubljana - Novo Mesto - přechod Metlika , na HR dálnici najedeš u Bosiljeva , mezi Novo Mesto a Metlikou jsou trochu kopečky a serpentýny , ale to je nějakých 30-40 km , to bys přežil smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 16:21
Hmm, to jsi mě navedl na zajímavou variantu - Na Lublaň a pak buď jak říkáš ty, nebo vzledem k tomu, že jedu na krk, tak je možnost pak na další přechody Pirče (na Cro dálnici v Delnici) nebo až na Rupu a vzít to vrchem přes Rijeku. Ale to je pro mě úplně výstřel do tmy, žádné zkušenosti s touto cestou jsem tu na fóru nečetl zatím. Čili netuším, jak to tam vypadá s provozem, cesty atd. Rupa bude asi více frekventovaná, na Rijeku pak taky, Pirče asi v pohodě. Z Mariboru na Lublaň a v okolí Lublaně to vypadá jak ve špičce o prázdninách v sobotu?

Jen pro zajímavost, co teď ukazují Google maps, cesta z Ostravy do Bašky (Krk):
1) Klasika přes Vídeň, Macelj, Zagreb: 9h12m, 844km
2) Objetí Slo dálnice přes Trate, Cvetlin, Trakoščan a nájezd na Cro dálnici na Durmanecu: 10h06m, 883km
3) Lublaň - Pirče a Cro dálnice: 9h45m, 857km
4) Lublaň - Rupa a přes Rijeku na Krk: 9h21m, 852km

1) může být peklo na Macelji a Lučku, 2) je delší, ale měla by být plynulejší, nicméně nevýhýba se Lučku, 3) a 4) netuším smiling smiley Má někdo zkušenost? Co jsem četl, tak tady se jezdí většinou až dolů na Zadar a dále.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (02. 07. 2019 16:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 17:06
To Clive Bixby: jestli jedeš na Krk, vřele doporučuji trasu, kterou mi minulý rok doporučili tady na fóru zkušení matadoři: mířili jsme přes Krk na Cres a skvělá cesta vedla přes Ljubljanu stále po slovinské dálnici a přechod Pasjak (zkusili jsme cestou tam) nebo Rupa (cesta zpátky). Jeli jsme klasiku Dolní Dvořiště - Spielfeld. Snad nejlepší cesta na dovču a ještě s karavanem. Plus úspora na mýtném v Chorvatsku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 20:46
Clivex Bixby:
nad ničím nelaboruj. Na Krk jedině rakouskem - a pak buď maribor - Ljublana nebo jeď dál na Klagenfurt a Lojblpassem, nebo tím dalším "nahoru a dolů" a omrknout slovinsko.
Nejlepší trasa je W - GR - MARi - Ljubla - Postojna pak jsou tam celkem fajn serpentiny (dají se naučit za dvě trasy) a jsi na "mostě" a pak záleží kam jedeš. Na "Krk" se dá dojet třeba za 6 - 9 hodin. Po "krku" do Bašky ztratíš provozem klidně další hodinu a půl.
Taky záleží zda jedeš s "rakví" osobákem nebo táhneš "vlečku" smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2019 23:37
Poučen pro příště - nejdříve napiš, odkud a kam jedeš smiling smiley Ale tak snad ty předchozí příspěvky pomůžou jiným.

Takže ta Slo dálnice bude ok v sobotu dopoledne? A hlavně co ta Rupa, nebude to tam taky problém v sobotu v poledne? Přece jen je to hlavní tah na Istrii, RIjeku, Krk.

Martina B - nějak nechápu ten Pasajk, podle mapy mi to sedí nějak mimo trasu smiling smiley

EDIT: Hádám správně, že na mýtnici Rupa se už rovnou platí těch 8 kun smiling smiley za ten jediný úsek na A7, žádný lístek...?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (02. 07. 2019 23:48).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 00:02
Zrovna teď aktuálně velká kolona před Lublaní, podle těchto stránek skoro hodina a půl...
Něco málo i zde.

Tak teď nevím, přestává se mi to líbit smiling smiley A to je noc z úterý nan středu, kde sobota dopoledne...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Clive Bixby (03. 07. 2019 00:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 07:45
Clive Bixby: Jo, jo, taky jsem si říkala, že Rupa je blíž, ale zkušení radili obětovat pár km navíc na Kozinu a jet přes Pasjak a měli pravdu! Cesta ze slovinské dálnice na Pasjak je skoro stejně klikatá jako na Rupu, ale nejezdí tam moc kamiony a i pokud se podíváš na kameru HAKu, tak na Pasjaku skoro nikdy nestojí moc aut. Když to přeženu, tak jsme v podstatě projeli hranici, aniž bychom to zaregistrovali.... jestli chceš, dej si tady do vyhledávání "Pasjak" a jsou tam i příspěvky staré třeba jen dva měsíce (taky jeli na Krk) a taky tu cestu hodnotí kladně. Ta sobota dopoledne je jasně rizikový čas, ale stejně to budeš řešit průběžnou kontrolou kamer, zpráv apod., takže se asi zařídíš podle aktuální situace. Podle mě se stejně nejvíc načekáte u mostu na Krk, tam to bylo trošku zasekanější, ale uprašovalo to.smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 09:21
......." ale zkušení radili obětovat pár km navíc na Kozinu a jet přes Pasjak"......

By mne zajímalo, kolik je to těch pár kilometrů. Podle mapy je to opticky celkem dost navíc. Počítat to ale nebudu.
Vychází to nejspíš časově úplně nastejno, možná i čas strávený na cestě přes Kozinu je delší, než stání na Rupě.
Jel jsem přes Rupu dvakrát. Nikdy na hranicích nebyl problém, odbavení bez problémů. Je pravda, že průjezd hranicí byl ve večerních hodinách do HR a během dopoledne do SLO. Ale už je to pár let.
Já bych volil i přes to rozhodně Rupu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 09:23
Na ten Pasjak mrknu. Ale ty přechody mě zas až tak netrápí, trápí mě situace před Lublaní. Včera jsem to do noci checkoval, probíhají tam nějaké práce na dálnici a provoz je obousměrný jen v jednom pruhu s omezenou rychlostí, pokud jsem to správně pochopil. A všední den o půlnoci hodina a půl? jak to asi bude vypadat v sobotu...
Aktuálně podle těchto stránek 1h15minut kolona, i Google maps ukazují zásek.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 10:04
Kabinet302: Tak jsem si dala tu práci a spočítala těch "pár" kilometrů, jak tě zajímaly...smiling smiley Zdroj: interaktivní mapa HAKu:Trasa Postojna (sjezd z dálnice) - Rupa (mýtnice, nikoliv hraniční přechod) je cca 66 km (a dost "zatáčkovitá" silnice); trasa Postojna (sjezd z dálnice) - Kozina (sjezd z dálnice) je cca 34 km; trasa Kozina (sjezd z dálnice) - Pasjak, resp. mýtnice za Rupou je cca 36 km (silnice je taky zatáčkovitá, ale je to o polovinu míň zatáček než Postojna-Rupaspinning smiley sticking its tongue out). Takže suma sumárum: Postojna - Rupa 66 km a Kozina - Pasjak, resp. mýtnice za Rupou je 70 km. A to se vyplatí, ne?hot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2019 10:18
Martina B.: Google maps ukazují úplně jiná čísla smiling smiley Postojna (město) - Rupa dálnice (v místě kde se napojuje cesta z Pasjaku: 42,5km. Postojna (město) - Kozina - Pasjak - stejné místo na dálnici: 70km...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.