Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2019 08:44
Je něco nového na mé oblíbené Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer (popř. kravín grinning smiley) - Varaždín?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2019 14:20
Grizzly a u "kravína" pak někdo někde spáváte (a kde?) a nebo to táhnete přes noc tahem? Těch pump 24h tam taky moc není koukám smiling smiley Naposledy snad Shellka jeste "pod hradem" v rakousku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2019 17:01
Na provozní době pump ve Slovinsku se toho moc nezměnilo. Na dálnici má OMV otevřeno nepřetržitě, ale na ostatních silnicích počítelte pořád se zavíračkou do 22 hodin, otevírají v 6 nebo 7 hodin, v neděli v 8 hodin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2019 17:08
Couddy - už 2 roky jezdím přes den a asi u toho zůstanu. Přeci jen, léta břibývají a tak nějak se to přehouplo. 18 let jsem jezdil na noc, ted nastala změna. U kravína tedy nepřespáváme. Na trase Ilz - Feldbach - Varaždín se nějaká 24h určitě najde, ale já navečer tankoval ve Varaždínu u obchvatu (zajedeš si cca 200m u Sračince na světelné dozadu) či v Ilzu u Shellky.

Hill - V Rakousku např. OMW v Bad Ragersburg, přechod do SLO, mají pumpy mimo pracovní dobu na automat bez obsluhy. Zaplatíš a natankuješ. Nemám však ověřeno, je to jen z doslechu. Máš nějaké jasnější info?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (01. 06. 2019 17:15).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2019 17:46
Přes den se na trase přes Feldbach po Shellce u Ilzu a Treibstoffparadies přímo ve městě dá natankovat ještě u obchvatu Feldbachu (B66), ale musí se s něj sjet, stejně, jako se musí na B69 odbočit k pumpě u Ford Levak v Halbenrainu. Pak se dobře tankuje o pár metrů dál u Susanne Pein v Halbenrainu (B69 asi 6 km před mostem přes Muru, tam mají i nápojku a kavárničku), nebo u OMV v Altneudörfl (B69, asi 2 km před hranicemi, tam mají bufet). V Bad Radkesrsbug je taky ještě jedna pumpa, ale tu nemám vyzkoušenou.
V Rakousku podél B66 je ještě pár soukromých pump, ale na nich chtějí hotovost, karty jen některé.
Slovinskem až po Križevce pri Ljutomeru jsou tři pumpy přes den otevřené, v Ljutomeri další dvě, nejméně jedna v Ormoži.
Prostě přes den je kde natankovat, v noci zbývá skutečně Shellka před Ilzem a pumpy označené SB Tank / Tankautomat, tedy samoobslužné, kam se vrazí bankovka nebo platební karta. Taková je například A1 v Bad Gleichenberg. Bere Master, Visa a DKV karty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2019 13:54
Dal by mi prosím někdo GPS souřadnici toho kravína? spinning smiley sticking its tongue out Několik let jsme přes Ilz a Feldbach jeli a neměli jsme s navigací problém. Tak bych se chtěl jen podívat kde to legendární místo vlastně je a jako je možné, že jsme se mu vyhnuli. Díky smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2019 14:47
Kravín


Vyhnul ses mu proto, že jsi buď nejel důsledně podle navigace, nebo v ní máš lepší/aktuálnější mapy. Celej problém je v tom, že hlavní silnice od Bad Radkersburgu na Ormož vede přes Ljutomer. Ale on je to u toho Ljutomeru takový obchvat a navigace si to prostě zkrátila
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2019 20:31
Přes kravín už se jezdit nedá a to z několika důvodů:
1. V križevci opravili křižovatku a je tam pěkný kruháč kruháč Krizevci
Dříve tam byla polorozpadlá, špatně značená křižovatka. Pozor, dnes jsou za kruháčem schovaní policajti. Viděl jsem je tam už 2x - jednou mě stavěli.
2.) Fotka jakou poslal Valeri, je myslím až ta další vesnice. Mekotnjak. Já si myslím že to byla předchozí Cezanjevci zde: Cezanjevci
Na 100m máš tři odbočky. Dnes už je tam plot a vše je restaurované - opravené. Dříve ti navigace hlásila odbočte v pravo a tak se odbočilo. Stalo se to snad 10 lidem a všichni spoléhali na navigaci a bylo to v noci. Posledních 8 let už je vše v pohodě. ..... a vyjeli jsme někde tady: výjezd
3.) data v navigacích se aktualizovala po generální opravě silnice na Ljutomer, takže vás to vede již správně. Staré navigace (nebo i nové, pokud nastavíte kratší trasu místo rychlejší) vás táhnou podle mapy rovnou dolů přes ony vesnice, místo přes Ljutomer.
Kdo dnes jede má spíše problém se do kravína dostat než se mu vyhnout.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (04. 06. 2019 07:06).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2019 06:45
Hoši, díky. My jsme kromě navigace ještě sledovali cestu na mapě v mobilu, takže jsme jeli důsledně podle předem nastudované trasy.Rádi jsme touto cestou jezdili, posledních několik let dáváme přednost cestě přes Maďarsko.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2019 07:58
Nevím do jakého vlákna, tak asi sem.
Každoroční klasika od iDnes
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2019 12:37
Pan redaktor je hlava pomazaná. Hláškou "....chce občanky všech členů posádky. Dokonce i pro 2,5leté dítě. Naštěstí jsme poslechli moudrou radu a nechali ji vyrobit." ....to celé jaksi zakalil. Vždyť povinnost mít cestovní doklad i pro děti je již několik let. Ale tím jsem odbočil.
Jejich objezd SLO dálnice nastuduji, jeví se mi jako zajímavý. Jen aby nebyl přechod jen pro malý pohraniční styk, jak již se jednou pisálkům povedlo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2019 13:06
Ta hláška mě taky pobavila. Opět to ukazuje na kvalitu novinářské práce... thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2019 13:59
Tak jsem jejich trasu zkouknul a nejspíše nepojedu. Maribor, Ptuj, Rogatec, Durmanec je rychlejší i kratší. Tedy alespoň co ukážou mapy.cz. Od Ptuje dolu to mám již najeto, Maribor bych jel poprvé. Přes Lenart jsou další km navíc, necelých 20 a stejně tolik minut.
Uvidím, co budou hlásit první včelky, co budou objíždět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2019 14:34
V rychlosti jsem tu jejich trasu projel a taky bych tudy nejel. Samá obce, tudíž omezení na 50, mezi nimi omezení na 70. A jak je někde omezení, daji se čekat policajti nebo radar. Na trase je průjezd Mariborem, Slovenskou Bistricí a dalšími městy, takže pokud nebude neděle, dají se čekat kolony. Silnice klasická okreska, místy pěknej asfalt, místy dost úzka, místy samá zatáčka že by se mi osádka poblila. Viděl jsem i nákladní auta, takže uváznout za nimi bude pěknej opruz. Ale hlavně, je to moc dlouhý. Spestřit si tudy cestu s ubytováním jako autor možná, ale ject tak 3 hodiny průměrnou rychlostí max 50, kvůli úspoře cca 60kn, to ne. Ty 3 hodiny, pokud jen 3, by byly nekonečný. Jsou lepší trasy
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 06. 2019 19:40
Kucí.
osobně si narozdíl od SM myslím, že IDNES redaktoři to udělali zase "prstem po mapě". Totiž fotky jsou z placených webových databází (Omiš atd..) a jejich jak říkají "6 let starý focus" je focený, pro mě na ne zcela vypovídajících místech o cestování. Navíc ona taková cesta něco stojí a je lepší ji okopírovat po někom a "nějak" přikrášlit. Je mi blbé to nějak připomínat, ale jejich "lonňská trasa" objízdná - ze stejného důvodu - aby se jelo... Jsem ji absolvoval první a mé vyjádření tu někde je. Nebylo to úplně super, ale hlavně REALITA byla trošku jinde, než oni "kluci redaktoři" psali, že tam jeli. Dodnes nevěřím, že vytáhli paty z redakce. A letošní příloha je takovou kumulací všech možných informací, které jdou spojit v článek, když je dobře vyčtete a hlavně! - tuším, že tři roky zpět sami přiznali, že čerpají z tohohle fóra. smiling smiley

Určitě je lepší trasa, která jede a slovinsko je krásné, to nerozporuji. Jen mám mírné podezření, že to jejich plánování cesty je opravdu jen od stolu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 07:22
Ahoj , pojedete někdo mureck-ptuj-cvetlin? Jestli někdo takový ještě vůbec budespinning smiley sticking its tongue out. Jak to tam vypadá?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 08:03
Ja budu tenhle vikend sledovat provoz a cekaci dobu na Macelji. Zajima me 8 hodina rano. Kdyz to bude na dlouho, pojedu pres Cvetlin. Objizdka je na hodku, pokud bych mel stat na hranicich treba jen 20 minut, ztraci smysl za to platit. Objizdka by mela byt bez problemu, neni zadny omezeni a pisek uz taky odvezli grinning smiley
HP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 08:11
Cestu zpět přes Maďarsko a pak přes Köszeg, Eisenstadt a Videň (jak popsali redaktoři) jezdím pravidelně (i v opačném směru k moři) a mohu jen doporučit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil HP (07. 06. 2019 08:12).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 11:01
valeri - asi tak nějakthumbs up. Maribor-ptuj. jsem jel vloni kvuli omezení v lenartu,vůbec to nebylo špatný, ale mureck -ptuj je tak nějak hezčí cesta
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 11:57
Mně se líbí cesta přes Ptuj a Cvetlin taky, zatím jsem neměl pocit, že by dálnice, byť jinak bez provozu, něco řešila tak dobře, abych nabyl pocitu, že to je právě to, co potřebuji.
Ale každý máme své oblíbené trasy, všechny tu už popsané jsou, a, kdo nový, ať si vybere.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 14:51
Tak, tak. Za ty peníze je pro mně dálnice tabu, i kdyby zrušily hranice a postavily tunely v hr. To si dáme radši pořádnou večeři u mořesmileys with beer. Ale dle vkusu každého ....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 15:32
Také nejraději jezdím přes Lenart, Ptuj a Cvetlin. Jen to přes Cvetlin začíná být trochu profláknuté. Musím zkusit zase něco nového - neprobádaného. Jednu cestu dám ale asi zase přes maďary
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 15:40
myslím, že přes cvetlin bude jezdit zase míň lidí, když mají dálnicismiling bouncing smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 19:27
Uvidíme. Je to asi jediná objízdná trasa kopírující původní zažitou trasu. Ještě vloni se dalo jet přes Macelj. Letos jedině známka, nebo Cvetlin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2019 21:07
Nebo Rogatec....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2019 07:37
Haha. Slovinska vidina zisku 15€ z me kapsy se pomalu rozplyva. Je teprve zacatek června a kolona na Macelji kam oko dohledne. Cervenec nechci videt
Podle google map neobratne zmereno na vice nez kilometr grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (08. 06. 2019 07:40).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2019 07:55
No doufám, že v září bude vylidněno, jinak opět přes maďárum.hot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2019 12:10
Tesne pred hranicami SL/HR sa nedá z diaľnice zliezť ako naviguje google. Je to buď odbočka pri Podlehniku alebo až pri Stanošine? Ďakujem. Beriem to že je to chyba google ale pre istotu sa pýtam.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2019 12:19
Dokud Chorvati neodstraní tyto betonové zábrany, má Google pravdu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2019 12:29
valeri: pojedes: Rakouska dalnice -> Trate -> Lenart -> Ptuj -> Cvetlin -> Trakoscan -> Macelj a nebo po A1 az do Durmanec?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.