Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2018 10:46
Já neřeším to, že bych chtěl vjet do města přes zákazy vjezdu. Jen, že to tu bylo napsáno, že tohle je možné. Proto jsem se ptal, jestli někdo tamtudy jel a jsou tam nějaké zákazy. Protože podle všech informací na google a promet.sl je označen zákaz vjezdu až za tím téčkem, jak se odbočuje do kopce nahoru. Proto jsem to řešil, že by se to dalo projet takto jednoduše.
Zvažuji i tu druhou variantu pře Pesnicu. Jen tohle už mám projeté několikrát, tak se mi moc nechce do nového, neznámého... smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2018 13:36
Nekoukej na tu značku na mapě, ta je tam jen jedna, zhruba uprostřed uzavírek.
Přečti si, co všechno je zavřené:
Citaci

R2-449, AC priključek Lenart - Lenart - Gornja Radgona, v Lenartu, Mariborska cesta in Kraigherjeva ulica do križišča z Cmureško cesto, del Partizanske ceste in Trg Osvoboditve, popolna zapora zaradi gradnje treh krožišč do 4. 10. 2018. Obvoz je za vozila do 7,5 ton urejen po lokalnih cestah.

Silnice R2-449 od exitu dálnice Lenart - Lenart - G.Radgona v Lenartu, Mariborská ulice, Kraigherjeva ulice až po křížení s Mureckou ulicí, část Partizánské ulice a náměstí Osvobození, úplná uzavírka z důvodu výstavby tří křižovatek do 4.10.2018. Objížďka pro vozidla do 7,5 t vyznačená po místních ulicích.
Znamená to tedy, že v Lenartu je toho uzavřeno trochu moc najednou a zákaz vjezdu můžeš očekávat kdekoli.
FKP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2018 22:32
Jel jsem tudy. Do Lenartu jsou dvě cedule zákazu vjezdu, jeďte značenou objížďkou cca 0,5km před městem vlevo (via Ptuj) a je to v pohodě
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2018 11:38
Ahoj , jel jsi od Murecku ? Jak to vypada s objížďkou u sv.Anny ? Prý začali další etapu rekonstrukce ? Jedu příští pátek , měl bych tam být kolem 16 hod . Velmi zvažuji vzít to přes Maribor , ale v tu dobu se bojím , že tam budou odpolední zácpy . Pres Mureck jsem jel už několikrát . Děkuji za odpověď .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2018 14:56
Ahoj,
já jel do HR sice už 29.6. a před Lenartem jsem v jednu v noci ze značky ženoucí všechny na objížďku pochopil, že nejde Lenart plynule projet a ne že se nedá do Lenartu vjet, to je rozdíl. Selský rozum mi říká, že je blbost zakázat vjezd do města (Lenartu), to by se tam nedostal nikdo (ani místní nebo obecně Slovinci) a bylo by to izolované od zbytku světa. Podle mě jen chtěj, aby jim tam auta, hlavně v noci nejezdila ve velkém, protože zkratka vede úzkými uličkami kolem rodinných domků. Nevím už přesně, je to už skoro měsíc, ale na té značce bylo asi napsáno dodatkem zákaz nad 3,5 tuny.
Ale možná je to jinak...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vaschek (29. 07. 2018 22:51).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2018 12:55
V sobotu okolo 17 h z chorvatska ex4 sveti križ, Cvetlin okolo ptuje přes Maribor. Bez jediného omezení, minimální provoz.Komu nevadí trocha kličkování, tak je to pohoda👍
J.B
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2018 15:08
V sobotu jsem se vracel a zase pohoda bez kolon.
Odjezd ze Senje 5:15, na Lučku v 7:15 ( placení kartou - fronta na cash 400m ) , za hoďku na hranicích do SLO ( v našem směru jsme byli jediní - do HR stálo tak 20 aut ) , za další hodinu a čtvrt přes Maribor v Rakousku,s přestávkama jsem byl ve 13:00 ve Znojmě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2018 23:10
Zdravím,
sice jde o příspěvek k objezdu kousku chorvatské dálnice, ale nemůžu si pomoci, díky za pochopení.

zde úryvek z dnešních zpráv na IDNES:


"Kolem Záhřebu jsou ucpané cesty, které vedou k mýtným branám. Kolony mají kolem sedmi i deseti kilometrů. Auta stojí, lidé z nich vystupují. Venku je asi 30 stupňů,“ řekl Zdeněk Špaček, který se dnes z dovolené v Chorvatsku vracel do Prahy. „Za hodinu jsme se posunuli o 1,5 kilometru. Stojíme v koloně na dálnici u obce Gornji Macelj,“ dodal.
I v Chorvatsku se večer provoz mírně zklidnil, ale například u mýtnice Trakoščan ve směru k hraničnímu přechodu Macelj stála ještě kolem 19:00 čtyři kilometry dlouhá kolona."

Zdroj: [zpravy.idnes.cz]



Co k tomu dodat: asi je to pro mnohé zdejší známá věc, ale kolonám před mýtnicí na Macelj se dá lehce vyhnout sjezdem v Durmanec a pak cca 8 km přímo podél dálnice po krásném asfaltu, no a napojí se pár metrů před pohraniční budkou... jak prosté. Navíc našinec i ušetří, místo 48 KN se platí jen 27 KN a to už by mohla být motivace nejezdit dobrovolně do jisté zácpy na mýtnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2018 05:43
Si nedá pokoj....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2018 09:07
On nikdo snad nezná cestu mimo dálnici kudy se dřív jezdilo
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2018 09:24
Zdeněk Špaček je hloupej, protože podcenil jak datum odjezdu, tak přípravu a pak si stěžuje do novin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2018 12:32
Jsem taky hloupej. odjezd So 23.7. Dubrovník . 1.- Bouračka za Senj . 50 km objížďka do Karlovace. 2. Lučko kolem 17h nevím. 5 km kolona. 3. Macej kolem 20h -10 Km . Cesta domů obvykle 22-24h s 3hodiny spaním. Tentokrát 30 hodin.

přes Pohlednik-maribor centrum v pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2018 09:23
Ahoj,
chystám se poprvé letos do Chorvatska. Jedu z Prahy do Biogradu na Moru. Vymyslel jsem si cestu:

Praha - Jihlava (po D1) - Znojmo - Hatě - Vídeň - Illz (po dálnici) - Bad Radkersburg - Ormož - Lepoglava - Vrańkovec (nájezd na dálnici) - dále po dálnici až ke sjezdu na Biograd na Moru.

Podobnou trasu tady už někdo komentoval, zajímají mě praktické zkušenosti pokud to někdo takto jel v poslední době. Na mapě to vypadá jinak než v reálu. Chci se vyhnout Slovinské dálnici a nechci trčet v kolonách. I když pojedu déle. Cesta je taky kupodivu kratší.

Děkuji za vaše názory a postřehy. Taky by mě zajímalo v kolik bych měl vyjet abych minul případné kolony. na místě mám být v Sobotu 11.8. ve 12 h.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2018 10:07
Slušně jsi se zeptal, tak Ti také slušně odpovím, i když je tu na foru docela dost témat a odpovědí, jenom by se tím asi chtělo prokousat. Nehledě na zařazení příspěvku..

Takže to vemu ze svého pohledu - po D1 jezdím také, pokud je to v pátek (no na D1 je to skoro jedno který je den) tak podle situace jedu buď rovnou na Jihlavu, nebo až do Brna. Na sobotní termín je lepší vyjet dříve (zhruba okolo 15 - 16 hod) to ale hodně záleží na tom, jak velké pauzy budeš dělat po trase. Videň se zklidňuje až tak po 19 hod. Trasu přes Ormož jsem nikdy nejel, nicméně podle místních znalců tam většinou na hranicích problémy nejsou. Osobně jezdím přes Macelj a tam je nutné být tak do půlnoci (je možné jej objet přes jiný přechod (Rogatec, Cvetlin..). Pokud počítáš s tím, že bys byl ráno na hranicích, nejspíš Tě nemine fronta na Lučku a velmi (a to opravdu) hustý provoz na dálnici A1 od Záhřebu po křížení u Bosiljeva.
Záleží na prioritách, pokud pojedeš dříve a nic tě moc nezdží, budeš tam brzo. V tom případě doporučuji dojet raději až na místo a jít dopoledne k moři, než potom čekat někde za Sv. Rokem na parkovišti (v tom vedru je to nemyslitelné). Když vyrazíš později, nemusí To vyjít a uvázneš v kolonách.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2018 11:01
Děkuji za odpověď,

ty fronty na Lučku bývají nejhorší kdy přes den?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2018 13:12
Jak už tady všude psáno, optimální je dostat se na Lučko do 7mé, max8mé hodiny ranní spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2018 19:22
Co je to sedmmé a osmmé?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2018 22:11
To je fuk, lepší je tam být v sobotu ráno před šestou smiling smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2018 13:23
Jedte v klidu na noc udelejte si dost prestavek a vse bude ok.
a vemte to kompletne po dalnici, jiste vezete deti...
a rano jste u more ....
v chorvatsku je more odpocivadel...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2018 14:02
Letos přes Maribor. V Durmanci jsem opustil dálnici a pokračoval podél dálnice po okresce. Protože na Macelji to stálo a HAC uváděl 2,5 hodiny čekání, vzal jsem to doprava na Trakosčan a přes Cvetlin do Ptuje. Přes Cvetlin je opravená a rozšířená silnice. Jede se tam parádně a na novém povrchu jsem si zatáčky vyloženě užíval. Z Ptuje normálně jezdím přes Lenart, ale když se tam letos staví, zkusil jsem to po letech přes Maribor. Z Ptuje do Mariboru je to jako dřív, když ještě dálnice nabyla. Docela se to vleče, protože cca polovina délky je v obcích, je tam ale pořád spousta hospůdek, penzionů... Je na co kolem cesty na co koukat, případně kde zastavit. Maribor je průjezdný snadno. Vlastně jen jedno odbočení ze silnice č.1 na Titovu cestu, pak Partizánská a Šentiljska a jste z města. Bez navigace by to chtělo pečlivější přípravu na průjezd okolí křižovatky Pesnice, ale navigace Vás bezpečně protáhne. Na místě to není moc přehledné.
Dále po silnici č.437 na starý přechod Šentilj/Spielfeld. Zastávka na tankování na Temmelu a hurá na dálnici.
V Pátek pozdě odpoledne na Cvetlinu v mém směru dvě auta, obráceně nikdo. Od Ptuje do Mariboru slabý provoz v obráceném směru, v mém směru jsem jel sám.

Trasa je pohodlně průjezdná, jen se pocitově trochu vleče mezi Ptujem a Mariborem. Není vhodná pro spolujízdu, kdy se vozidla za každou cenu "musejí" udržet spolu.Je tam dost semaforů a spolehlivě se roztrhnete. Také pozor na radary a kamery. V Mariboru jich je spousta.
Mě osobně se víc líbí trasa přes Lenart. Je plynulejší a je i hezčí. Na Slovinskou pahorkatinu se nemohu vynadívat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2018 13:51
Ahoj, odjezd v pátek brzo ráno z Krkonoš , opravovaný most přes Novomlynskou nádrž objíždím po D2 přes Hustopeče , Věstonice a napojuji se před Mikulovem . Rakousko bez problémů , u Gradze u odbočení na Maribor zácpa a kolona zdržení max 15 min .Vzhledem k tomu , ze bylo kolem 13 hod . mám obavy z ucpaného Mariboru , tak volím klasickou objížďku přes Mureck , hned za Slo hranicema po výjezdu serpentin nad Trate objížďka vlevo na Sv.Annu cesta je sice úzká a klikatí se , ale v pohodě díky této objížďce zdržení max 15min . ( objížďka má být do 13.8. vracíme se 18.8. tak dám vědět) .Nasleduje obj.Lenartu pred Lenartem jsou smerovky via Ptuj HR . Lenartu se úplně vyhne zdržení skoro žádné . Z Ptuje za novým mostem doprava na Videm a dál na hranice vše v pohodě na hranicích par aut v obou směrech , co mě překvapilo v protisměru hodně aut s spz D a A , CZ a PL velmi málo . Na HR dálnici najizdim u Durmacelu . Kolona před mytnici na Lučku cca 15 min . Jizda po dalnici Lučko - Karlovac jedoucí kolona v obou pruzích 80km/h . Spime tradičně za Karlovacem , tak opouštíme dálnici zde , ucpaná mytnice i město (výpadovka na Plitvice) nejdelší zdržení z celé cesty cca 45 min. Druhý den na doporučení domácích jedu na Split po stare cestě , nejhorší úsek byl za Plitvice , pak po Sinj volná silnice . Karlovac - Split exit z dálnice cca 5 hod včetně dvou přestávek .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2018 14:53
pootys.... Z Ptuje za novým mostem doprava na Videm a dál na hranice vše v pohodě na hranicích par aut v obou směrech ....A který přechod jsi k průjezdu přes hranice použil? To by bylo i zajímavé vědět. A trochu rozepsat cestu z Videmu na chorvatskou dálnici. Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2018 16:15
To Kabinet 302 : omlouvám se za nejasnosti , jel jsem samozřejmě přes hraniční přechod Cvetlin HR, už před Videmem je vše krásně smerovkami znaceno (HR) následovně okolo zámku Trakoščan k hraničnímu přechodu Macjel , kde jsem nanajel na HR dálnici , ale až v Durmacelu , ( tato trasa je tu nesčetněkrát rozepisovana , proto to zkrácení) . Přeji šťastnou cestu :-) ,
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2018 19:15
Dobrý den přátelé,

chtěl bych se opatrně zeptat o kolik hodin je delší objezd SLO dálnice přes Ilz, Ormož, Varaždin, Záhřeb oproti trase přes Macejl - Mureck Lenart Ptuj. Kdybych jel kamsi do Severní Dalmácie tak to asi řešit nebudu, ale jedu až na Pelješac a v podstatě řídím sám. Případně zda na trase Ilz Ormož Varaždin, se dá někde rozumě na chvíli zavřít unavené oči - nemyslím apartám, ale odpočivadlo. Třeba se mi podaří to dotáhnout až za Karlovac, ale ta objíždka určitě není na 20 minut :-)

díky za rady a vstřícnost

Herrgott
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2018 19:26
Trasa přes Ptuj, ještě v roce 2014 do Boraku z Brna mi trvala cca 13 hodin s dvěma zastávkami po 15 min. Vyjížděl jsem ráno ve 4 hod. na místě jsem býval v 17.-17.30 hod. Bylo mi tehdy 61 let. Nyní v 65 letech bych si to dal za 14-14.5 hod. Šťastnou cestu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2018 19:42
Herrgott
Otevri google mapy a tam si cestu nastav. Uvidis km i cas. Je to nejlepsi reseni
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2018 07:49
To Herrgott
Letos jsem jel přes Ilz, Ormož, Varaždin a mohu řici, že dle mého je to max. 1hod než Macelj (beru objíždka dálnice) oproti loňsku, ale je to -+.nařp. loni nebyla ještě dálnice v Rakousku až skoro na hranice s CZ. Řeknu ti to takto, loni jsem vyrátel z Pelješacu v 8,30 a v Olmiku jsem byl v 21,45hod, letos jsem vyrážel stejně a byl jsem v Olmiku také stejně. Loni byla nějaká fronta na Macejlu+nebyla dálnice. Odmoriště od Lučka dolů je plno, tam se dá v poho přespat. Varaždin-Zagreb - myslím, že tam je 1-2 odmoriště (to si už nepamatuji). Šrutan put spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2018 08:29
Ctirade, díky za odpověď, myslel jsem si že to bude cca hodinka proti objezdu Mureck Lenart Ptuj a čekání na Macejlu. Což není žádný problém. No uvidím podle google navigace co bude ukazovat v pátek večer na Macejlu, a rozhodnu se včas abych odbočil u Ilzu. Už aby byla sobota dopoledne a už jsem měl namočené tělo v Jadranu.

Valeri - nejlépe bude toto forum zrušit a přesmerovat ho na googl.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2018 09:15
Hergott
Ilz, Ormož a dál je oproti dálnici A, pak v SLO jiná, my jezdili Lenárt, Ptuj cca 10let a chtěl jsem zkusit změnu+když byly objíždky Lenárt, Ptuj+nájez až Podlehník, příští rok ještě uvidím, ale možná zkusím Madary, ale tj bohužel až za rokeye rolling smiley.
Jestli pojedeš v pátek tak cesta mimo hlavní tak je určo lepší než Macejl, ale otázka bude Lučko??
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2018 05:50
Zdravím,

chtěl bych se zeptat příští týden odjíždím do HR chci použít trasu, která je zde hezky popsaná :-) přes Maribor s nájezdem na SLO dálnici přes Podlehnik jde mi o to zda je pořád nájezd bez poplatku? Zároveň mě zajímá když na zpáteční cestě pojedu stejnou trasu podle Google map koukám, že první možný sjezd z dálnice je tedy až za (Policejní stanicí) někde jsem četl, že je snad v této části už placený úsek dálnice prosím o upřesnění, případně Váš tip.

díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 74
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.