Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 10:34
Zdravím všechny,
do Chorvatska jezdím z ČB poslední 4 roky, vždy objíždím dálnici, ale letos to bylo absolutně nejhorší. V pátek 29.6. objížďka přes Sv. Annu katastrofa, naprosto šílená silnice max.pro jedno auto.
Před Lenartem ale doporučuji ignorovat značení na objížďku, která vede přes nějaké Kotěhůlky a normálně dojet až do Lenartu na "téčko," kde se normálně odbočuje doprava a pak hned u kostela doleva. Teď se musí na "téčku" vlevo a po cca 100 metrech vpravo a pak mezi domky intuitivně vpravo směrem ke kostelu. Nad kostelem se pak napojí na klasickou silnici a hurá do Ptuje. Zdržení v Lenartu NULA, protože stejný čas zabere za normální situace stání na semaforech u kostela!!! Stačí kouknout do gůglmapy Lenartu a trochu si to naštudovat.
Jinak jsem jel přes Macelj, zdržení 15 minut. Pokud chce někdo ušetřit i za dálnici v Chorvatsku sjede hned za celnicí na exitu Trakoščan směr Durmanec, pojede cca 9 km pěknou silnicí hned vedle dálnice a v Durmanci se napojí směr Záhřeb. Časová ztráta max 5 minut a 1 kilometr navíc. Finančně úsek Durmanec - Záhřeb platba 27 KN místo obvyklých 48 KN z Macelje. Toto doporučuji hlavně cestou zpět, vyhnete se zácpě na mýtnici před hranicí a přijedete rovnou k celnici.
Cesta zpět po slovinské dálnici, protože Sv. Anna je sice krásná, ale jednou stačila...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 12:13
Ať si každý jezdí jak chce. Ale po projetí dálnice se zařadit do kolony a pak tam čumákovat, je opravdu drahé parkoviště. Loni jsem jel ze soboty na neděli a popojížděl jsem od konce dálnice hodinu čtyřicet. Tohle absolvovat po zaplacení známky, tak jí strhnu a nalepím SLO celníkovi né na čelo, ale kopancem zepředu na zádel. To je důvod objíždění. Domů už po dálnici jedu. Pokud je před hranicí velká kolona, mám možnost se nasměrovat z objízdné trasy jinam. Jenže loni i to zklamalo, na kamerách to vypadalo dobře, jenže než tam člověk dojel, byla kolona jako hrom. A optimismus, že až bude HR v Schengenu, bude to fajn, je jen skutečně velký optimismus, protože se začátek kolony jen přesune k první mýtné bráně v HR a sjezdu do jednoho pruhu před tunely.
Jinak také najíždím v HR až v Durmanci. Časově je to stejné, protože můžu jet 90, na dálnici je omezení na 80. A těch pár ušetřených kuníků mě netrápí, jen si prodlužuji cestu mimo dálnici, protože v HR si jí užiju až dost.
FKP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 12:39
to Vaschek - to znamená, že v Lenartu to jde až na to téčko a až tam nesmím doprava? Nebo je zákaz vjezdu už dřív? Objížďka začíná dřív to vím. Jedu v neděli, tak díky za odpověď
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 12:53
A já ji neobjíždím , naopak za tu cenu jedu max. možnou vzdálenost (k Ljubljani a Novo Mesto). Zvažoval jsem cestu přes maďary, ale ta je jen o 10 km kratší, což pro mě nemá význam a navíc bych musel kupovat českou, slovenskou a maďarskou známku, takže bych ušetřil kulový ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 14:13
5.7. jsem objížděl slovinskou dalnici. Letos jsem poprvé nejel přes Mureck a Lenart, ale vzal jsem to hned ze Spielfeld na stary přechod Šentilj. Projížděli jsem okolo pul páté ráno a nikde nikdo. Dále jel na Ptuj v pohodě najel za Podlehnikem na Macej a bez zdržení.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 14:41
Letos to udělám taky tak, přes Maribor, v neděli večer. Zpátky asi přes Lenart, to už by neměla být objížďka přes Annu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 15:37
Včera (čtvrtek) večer návrat, cestou tam úterý ráno vyzkoušena trasa Spielfeld-Maribor-Majšperk- Rogatec-Durmanec, prázdno, 1,5 hodiny. Cestou zpět Durmanec-Macelj souběžně, na Macejli jsem se otočil a jel přes Cvetlin - silnice je skoro hotová, asfalt super, dokončují ještě krajnice. Až do Spielfeldu opět přes Maribor 1,25 hodiny. Nejhorší byly kolony ve Vídni, jel jsem Vídní po 18 hodině a bylo to jedno velké parkoviště, celkem zdržení odhaduji něco mezi půl a celou hodinou. Možná je načase řešit vlákno "Už jsme objeli kolony ve Vídni" :-) , nebo volit maďarskou trasu pro cestu zpět (nebo noční hodiny).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vokurek (13. 07. 2018 15:38).
J.B
Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku
14. 07. 2018 21:01
V pátek večer 13.7 jsme vyrazili . Brno - Vídeň - Spielfeld - Maribor - Ptuj - Cvetlin - Senj.
Asi všichni pověrčiví zůstali doma, protože takhle hladce projeté Rakousko jsem dlooouho nezažil.
Objezd Slovinské taky pohádka přes Maribor - ani noha...Do Cvetlinu už je nádhernej novej koberec, takže jen ty točky byly otravný. V Lučku byly jen 4 auta , prostě nádhera. Už se těším na pořádný kolony až se budeme vracet yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil J.B (14. 07. 2018 21:19).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2018 06:04
Ještě by to chtělo podpořit časy, protože jiní, vyjíždějící ve stejný den, tak hladký průjezd neměli.
J.B
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2018 07:17
Výjezd po sedmé večer, po půlnoci Maribor a půl šestá ráno Senj (včetně přestávek na spaní atd.)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2018 15:00
No prave, ze jedu na dovolenou a chci si uzit pohodovou cestu a ne objizdky, semafory a uzky silnice :-)
Bavi me vymluvy o parkovisti na dalnici. Na dalnici nikdy problem, jezdim mimo patky a soboty. Staci jen trochu myslet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2018 15:50
To není vždy věc myšlení ani výmluva: ubytování je v sezóně zavedené převážně na střídání klientů v sobotu a zdaleka ne každý má to štěstí, jako my, že si může sjednat pobyt od libovolného jiného dne v týdnu, i hodiny (až přijedeme, tak tam budeme), a na libovolnou dobu. Také ne každý dostane dovolenou o den dřív, aby to v pohodě projel, a někde před koncem cesty přečkal dobu do uvolnění ubytování. Zejména v takových termínech, jakým byl tento víkend, od zítřka mají v Severním Porýní - Westfálsku (NRW) prázdniny, tak vyrazili už v pátek, většina jede domů za rodinou.
Příští větší nával k moři se dá čekat už v noci ze čtvrtka 26.7. večer, to začínají prázdniny v Bádensko-Württembersku, ale, protože od pondělí 30.7. mají prázdniny v Bavorech, dá se stejně tak dobře předpokládat, že většina jich pojede také už v pátek a parkoviště na slovinské dálnici vydrží až do sobotního podvečera. Podobně to vypadá s prázdninami v zemích Beneluxu a ve Švýcarsku.
Nazpět od moře bych očekával největší šrumec v sobotu 4.8., to se pohrnou zpět do Západní Evropy, protože od pondělí musí zařezávat v Sársku, Porýní-Falci a v Hessensku, ale pro ten případ mají školy v Porýní možnost individuálně posunout prázdniny až o šest dní, a takto rozložit zatížení (i německých) hlavních tahů v čase. V dalších zemích končí ale prázdniny 8.8., to je středa, takže se dá očekávat, že zatížení na mýtnicích a hranicích se bude držet ještě v ponděli 6.8.
Pak ještě bych si dal pozor na víkend až pondělí 25.-27.8., to končí volno v NRW a těch je nejvíc. Přes veškerou snahu rozházet časově prázdniny (a celozávodní dovolené) lidi jsou prostě lidi těžko je přesvědčit, aby vyjeli o den později či dřív. Našich sice jezdí také hodně, ale významný podíl v těch zácpách nemáme.

Od toho je tu toto vlákno o objížďkách slovinské dálnice. Kritika těch, kdo nechtějí zkvasit v zácpě, když už si nemohli vybrat jiný termín cesty, je tu OT a patří jinam. A čekal bych ji spíše od obchodního zástupce DARSu, který má provizi z prodaných známek...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2018 21:27
Lidi, tohle přece není smyslem tohoto vlákna: bavme se o tom, kudy objíždět, případně kdy je to výhodnější.
Proč objíždět, to si každý musí zodpovědět sám, myslím si, že důvody do tohoto vlákna nepatří.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 10:12
Dobrý den přátelé,

ještě vloni jsem objel slovinskou dálnici klasicky přes Mureck Lenart Ptuj. Vzhledem k lehce nepřehledné situaci, která se může i měnit bych se Vás chtěl zeptat na trasu která vede sice přes SLO ale mimo tento úsek. Údajně se dá sjet před A2 Grazem a pokračovat ke SLO hranicím a v HR dojet do Varaždinu a tradá dolů na koupačku. Jaké máte s touto "trasou" zkušenosti? Přes Maďarsko se mi nechce ikdyž i tuto variantu zvažuji.

děkuji za případné rady

Herrgott z Orlických hor
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 11:09
Herrgott... stačilo by to trochu hledat a najdeš to tady mockrát, ale pro zopakování - dá se jet třeba takto: Ilz-Varaždin
Ideální pokud jedeš přes den a dálnice pod Vídní začíná po obědě uspávat... tady tě to probudí. Rakouský úsek bez problému s pěknými výhledy, potom přejezd Bad Radkersburg - Gornja Radgona chce trochu navigačního talentu nebo dobře nastavenou navigaci. Hraniční přechod Ormož bude pravděpodobně volný a konec před Varaždinem se dost vleče, neb jsou tam pořád padesátky smiling smiley .
V této chvíli podle Google proti dálnici zdržení 45 minut, ale ve špičce a ucpaném Macelju to může být i naopak.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 11:16
Citaci
zakladatel tohoto vlákna Racetiger napsal(a):
Bohužel musím založit nové vlákno a prosím, aby sem přispívali jen ti, kteří již projeli Slovinskem nezpoplatněnými úseky. Prosím, aby sem nepsali žvanilove jak je pod jejich úroveň neplatit a nejet po 10 km dlouhé panelce a obchvatem Mariboru. Díky těmto tupcům jsou ostatní vlákna nepřehledná a o ničem. hot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smiley
PROSÍM O ZKUŠENOSTI S CESTOU NEZPOPLATNĚNÝMI SILNICEMI PŘES SLOVINSKO, NIC JINÉHO NEVKLÁDEJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hot smileyhot smileyhot smileyhot smileyhot smiley

Vracím se k tomuto úvodnímu příspěvku a prosím moderátory o promazání těch zbytečných keců, na jaké je tu šest půlek jiných vláken. Někdo prostě nechápe, o čem je toto téma, a nestačí mu upozornění jednou ani dvakrát (nijak vzácný jev v této zemi, moderuji jiná fóra a trollů zasírajících zbytečnými kecy si taky užívám....)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 11:38
Něco jsem promazal dál jen k tématu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 12:32
Pedro66, pokud by Tě děsilo příliš mnoho zatáček a horizontů na B66 mezi Ilzem a Feldbachem, jakkoli je to za dne možná nejhezčí kousek cesty, opusť A2 až výjezdem Gleisdorf a rovnou na Feldbach. Silnice je podstatně přímější a časově ztratíš pět minut, tedy, pokud nebude na dálnici mezi Ilzem a Gleisdorfem nějaké omezení...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 12:53
...to bych přišel o panorama s hradem Riegersburg a kouzlo cesty by bylo pryč yawning smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 12:56
Pedro66, děkuji za výbornou odpověď a určitě to pojedu. Je mi jasné že tato varianta je již někdě ve vlákně zmíněna, ale opravdu nemám tolik času pročítat celé vlákno. Jedu až dolů na Pelješac tak chci mít před jízdou jasno. Zvážím ještě co radí Hill. Řídím jen sám, takže tu štreku chci mít dopředu jasnou. Ještě jednou díky.

Herrgott
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 13:43
Ano, jak již bylo mnohokrát zmíněno, Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož a Varaždin je dobrá vyzkoušená cesta. Kdo jede přes Brno tak je podle mě lepší a rychlejší cesta Bratislava, D2, Rajka, M15, M1, silnice 86 na Jánossmorja, M86, Szombathely, Zalalovo, Rédics, Lendava, Mursko Središće, Čakovec, Varaždin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 14:04
Ahoj, omluva za pozdní odpověď, ale přece.
Cca 1 km před Lenartem je cedule na oficiální objížďku Lenartu, aby jim auta nejezdila přes město, ale to je podle mě zbytečná zajížďka přes Kotěhůlky. Takže normálně dojet až opravdu na to "téčko," v Lenartu, doprava ke kostelu je zákaz a je to rozkopané (bylo to vidět i v nocismiling smiley). Takže teď odbočit vlevo a po asi 100 metrech první vpravo a uličkou mezi domky kousek rovně a pak se stáčet doprava směr kostel. Cca 200 m. nad kostelem se dojede na křižovatku s klasickou silnicí (pozor, je to tam užší a lepší zastavit - možná i stopka - už si nepamatuju) odbočit vlevo a směr Ptuj. Zdržení opravdu NULA. Může se ale stát, že s postupem výstavby to časem u kostela otevřou a zavřou na druhou stranu, ale asi to bude ještě chvíli trvat...
PS: když už píšu... kdo jede od Graz, vyplatí se natankovat u pumpy Temmel hned za sjezdem z A9 226 Gersdorf. Ceny jako u nás. 10.7. benzín za 1,26 Euro. Mimo otvírací dobu (v týdnu do 22 hod., pá-so do 24 hod.) funguje Tankautomat, který pochopí i ten, kdo nešprechtí.
FKP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 20:26
Tak jsem to tak zkusil a před druhou značkou zákaz vjezdu jsem to raději otčil zpět. Nyní nově značená objížďka cca 0,5km před Lenartem vlevo na Gornja Šťavnica, směrovky "via Ptuj" a pak do Lenartu, kde se zbytek už shoduje s objížďkou ve městě od Vaschka. Zajížďka cca 1,5km. Ty cedule zákazu mě vylekali.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 22:02
V neděli 15.7 v cca 16h poprvé přes starý Šentilj , Maribor, Podlehnik. Nikde ani živáčka, pohodová, jednoduchá objížďka dálnice. Škoda, že mezi budkama na Macelju se to seklo na cca 40min. Asi proto , že u práce celníci čuměli na finále👍
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2018 23:01
Jelikož jsem se letos rozhodl, že se vyhnu Macelji i Cvetlinu, tak jsem naplánoval objížďku přes A9 exit 226, Mureck, Trate, Lenart, Ptuj, Ormož, Varaždin a po A4 k Záhřebu.

Něco jsme napsal už zde.

K moři v noci na pátek 6.7. úsek Mureck - Lenart byl horší než jsme čekal, objížďka přes Sv. Annu mě dostala. Lenart - Ptuj od loňska bez změny. Dále jsme jel poprvé na Ormož, tento úsek mě mile překvapil (dobrá silnice, 50-ka jen v centrech vesnic u přechodu, jinak 80-ka, docela to jelo), úsek Ormož - Varaždin byl nejprve v pohodě a rychlý, pak přišly 4 nekonečně dlouhý vesnice (dostal mě Sračinec), rychlost lehce nad 50km/h a dále ještě nekonečný obchvat Varaždinu, rychlost lehce nad 80km/h. Lenart - Varaždin jsem jel už ráno za světla po 6. hodině, před Lenartem 3 hodiny spánek a už byl znát větší provoz. Čistě v noci by to bylo lepší. Pak už po A4 k Lučku to bylo i přes práci na dálnici, kde je provoz sveden do jednoho pruhu, bez problému.

Situace na úseku Mureck - Lenart zapříčinila i to, že jsme začal uvažovat na zpáteční cestě jet po slovinské dálnici, ale okolnosti zapracovaly trochu jinak.

Domů přes den v neděli 15.7. V neděli před týdnem v plánovaný čas průjezdu přes Macelj jsem mrknul na kamery HAKu a zjistli, že Slovinci asi zase pruděj (kolona mezi celnicemi v obouch pruzích a velmi pomalu se pohybující). Když jsme jel poprvé, tak jsem si tam takhle poskákal přes jednu hodinu. Padlo rozhodnutí jet zase přes Varaždin, Ormož, ale abych se vyhnul Lenartu, vzít to na Gornja Radgona a na Mureck po silnici 438. Po A4 k Varaždinu bez problémů. Varaždin - Ormož to samé co cestou k moři (přes vesnice 50- ka pak už to jelo). Z Ormože do Gornja Radgona se jelo v pohodě, relativně rychle, dobrá silnice. Proběhla i zkratka (mám tušení že Bessyho) přes Mekotnjak, Cezanjevci a Lukavci, ale bez návštěvy kravína :-) Úsek Gornja Radgona - Mureck po 438 je v pohodě, lepší silnice než Trate - Lenart, méně kopečkú, méně zatáček, dá se jet celkem svižně.


Podle plánovače jsou obě varianty (Mureck, Lenart, Ptuj, Ormož, Varaždin) a (Mureck, Gornja Radgona, Ormož, Varaždin) kilometrově i časově nastejno, ale varianta přes Gornja Radgona je dle mě lepší, protože se jede po lepší silnici, kde lze dosáhnou vyšší průměrné cestovní rychlosti.


Proč objíždím slovinskou dálnici? Protože nechci platit za nejdražší parkoviště na světě. A už ani neplatí jet v jiný den než v sobotu. Vidíme to ostatně sami, kdo se o to zajímáme, že jsou kolony nejenom na Macelji, ale i jinde i v jiné dny.


Díky všem zdejším stálým přispěvovatelům za jejich příspěvky, ze kterých jsme mohli čerpat.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 06:43
Když už jsi byl v té Gornje Radgone tak nebylo již lepší jet Feldbach a Ilz? Jestli tomu rozumím dobře tak jsi to dost objížděl po dálnici přes Graz. Na rakouskou dálnici jsi se napojoval na sjezdu 226? Pokud ano tak v tu dobu jsi již mohl být u Feldbachu a z něj by jsi byl za chvíli na dálnici u Ilzu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 07:44
Ano, možnost to byla. Časově to vychází o 20 min rychlejší, ale už jsme chtěl zpátky na dálnici. Možná někdy jindy se budeme chtít pokochat výhledem na hrad Riegersburg :-)

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 09:22
OK. Příště doporučuji zvážit ten Feldbach a Ilz. Protože v době, kdy jsi najížděl na dálnici na nájezdu 226 jsi už mohl být téměř ve Feldbachu a od něj to již není moc daleko na nájezd 139 Ilz,
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 09:45
Myslím si, že tentokrát to sem patří, taková namlsávka, co se to tenkrát stavělo, aby Turek neprošel:
Riegersburg od severu...

...a od jihozápadu:


Že je toho cestou po B66 k vidění mnohem víc, to už tu proběhlo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2018 10:53
Ahoj vespolek,zkoušel někdo objet Slovinskou dálnici přes Maďarsko ? Mám na mysli cestu Vídeň pak po A3 na Sopron (H) - Zalaegerszeg (H) - Nagykanizsa (H) a Letenye H/HR - E65 na Záhřeb ? díky Jakub
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.