Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2018 00:50
Cvetlín je v pohodě,včera v noci projížděla známá a prý vše v klidu.
Průjezdné normál.
Jen na začátku Lenartu uzavírka ale že také dobře značená.
Mi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 06. 2018 13:27
V neděli v noci jsem projížděl Lenártem, no nevím, já žádnou značenou objížďku neviděl, musel jsem podle vlastního rozumu, okolo paneláků, pak zástavbou rod. domků a vyjel jsem u školy na Ptuj. Slovinci až na přechod Cvetlin perfektní silnici, od chorvatské strany zhruba 800 m až 1 km na silnici navezen štěrk, je to trochu jak tankodrom, ale projet se to dá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mi (19. 06. 2018 13:28).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 06. 2018 23:09
Napadá mě jak objet tedy dálnici.. Přes Banja Luku? :-D
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2018 09:00
couddy, pokud vyloženě nespěcháš a na okreskách akceptuješ legálních 80km/h, tak je cesta přes BiH opravdu nádherná thumbs up
zdc
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2018 21:41
Při objíždění dálnice celkem nic nového, na některých úsecích nový povrch. Objížďka v Lenartu je značená velice dobře. Všude cedule via Ptuj. Jenom pozor potom na hranici. Web kamera na Macelj hlásí prázdno, což je pravda, ale vše stojí na slovinské straně. Cca 1 hodinu. A opět jsme se přesvědčili, jací gauneři jsou kamionaci. Několik kilometrů od Podlehniku se může jet ve dvou pruzích a teprve před hranicí se to sjíždí do jednoho pruhu. Ovšem hned za Podlehnikem si dva gauneři najeli vedle sebe a celou cestu až na zuzeni před hranici jeli krokem a nikoho před sebe nepustili. Prostě na zabití.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2018 22:35
Vše stojí cca hodinu kde? A v kolik hodin to bylo?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 07:49
DARS hlásí právě teď "poslední údaje z hraničního přechodu Gruškovje: 1 hodina na výjezdu". Když si rozkliknete symboly kolon kolem Podlehniku, dovíte se, že na zpoplatněném úseku od Lancovy Vsi po exit Podlehnik stojí 3 km kolony.
Zdroj promet.si.


EDIT: oprava překlepu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (23. 06. 2018 07:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 08:41
Mám takový dotaz, vždycky sjíždím před hranicí A-SLO před Spielfeldem, ale když kouknu na mapu, tak je hned za hranicí na SLO straně z dálnice sjezd. Dá se jet takto nebo i na ten kousek je třeba vinětu?
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 10:18
Nepokoušej osud... pro jistotu budeš muset sjet s dálnice už ve Sielfeldu.
Byrokrati jsou všude na světě nepřející.

Jednu dobu Maďaři povolovali (dosud povolují?) jízdu po dálnici bez poplatku a to k nejbližšímu místu, kde lze zakoupit známku. Na př. Slováci číhají přímo na hraničním přechodu a kontrolují nálepky. Myslím, že Slovinci postupují podobně.

Snad se někdo ozve, kdo zkusil projet hranice A/SLO bez předem koupené známky a podařilo se mu odbočit těsně za hranicemi na vedlejší.
Rakušáci to posr.li úplně tím, že elektronická "nálepka" začne platit až 14 dní po zakoupení. Naprosto unikátní, prý proto, kdyby si to někdo rozmyslel a zrušil transakci v "zákonné" lhůtě 14 dnů (jak u nákupu zboží přes e-shop).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 10:49
Rakúsku diaľničnú máš aj klasickú ak sa ti nepáči registrovať 14 dní pred jazdou. Inak je to v rámci zákona o nákupe cez internet. V podstate to platí aj u nás akurát sa to obchádza pri diaľničnej známke. V Rakúsku nie je problém každý má zväčša ročnú a pre turistov je klasická nalepovacia. Ja som kúpil elektronickú.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 12:26
jo, jen pro upřesnění:
- Maďaři ti dle aktuálně platné legislativy (nikoli nepsané dobrovolné tolerance) umožňují "známku" zakoupit do 60 minut po najetí na placenou silnici thumbs up (detaily jsem dával do vlákna Přes HU 2)
- pokud opravdu chceš elektronickou AT známku koupit platnou ihned, mělo by stačit ji koupit "jako podnikatel" smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 13:16
Malá lekce maďarštiny : podnikatel maďarsky....üzletember.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2018 16:44
Oprava konce dálnice před exitem Gersdorf 226. Sjezd je ale volný. Uzavřený průjezd centrem Murecku. Objížďka špatně značená, ale dá se to prokličkovat mezi domy. Průjezd Lenartem jaké uzavřený. Objížďka dobře značená (via Ptuj). Kdybychom nenocovali ve Slovinsku, tak by to vzal po dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2018 09:17
15.6. - Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin - 21.00 tankováno v Mureck, Lenart dobře značené - via PTUJ. Z Ptuje na Cvetlin převážně nový povrh. Za přechodem světla, serpentiny na hranici spíše tankodrom, štěrkový povrch. Na přechodu jsme byli úplně sami.

23.6. - Macelj, Podlehnik, Ptuj, Lenart, Mureck - Na mýtnici skoro prázdno (cca 13.00), tak jsem risknul Macelj, čekání 30 min. Za hranicí tankodrom, sjezd Exit 7 - za benzinou Petrol. Ptuj, Lenart - značeno via TRATE (A). V Murecku objížďka.

[mapy.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2018 10:20
Za benzinou nebo vedle benziny?
Mám dojem že v najezdovem pruhu "za benzinou", jak píšeš je značka dálnice s Vinetou stoprocentně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2018 11:37
Je to určitě "Exit 7" a myslím, že je za benzinou. Když jsem sjížděl, tak jsem za sjezdem na dálnici viděl značku s "Vinetou". Při troše pozornosti nelze minout. Kromě tankodromu za hranicí pěkná silnice. Určitě rychlejší a pohodovější než Cvetlin. Záleží ale zdržení na Macelju.
zdc
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2018 13:55
To couddy: bylo to v pátek 15.6. kolem 15. hodiny na konci rozestavěné slovinské dalnice. Teď už bych to neriskoval, musí to být daleko horší. To raději Cvetlin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2018 16:36
Pokud je za benzinou myšleno v podelnem směru, tak za benzinou petrol je hned druhá značka dálnice a rozhodně s Vinetou. Včera kolem 18.00.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2018 22:40
Tak teď stručné - když najedu na dálnici v Podlehniku na exitu 7 směrem na Malcelj - už je to bez viněty nebo ještě pořad placena dálnice?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2018 09:53
Tak jsem to zagooglíl a našel tohle:

Citaci

Také mě to zajímalo kvůli cestě na dovolenou, a na stránkách nic kloudného není, takže jsem napsal mail přímo na Dars a zde je odpověď:

in direction to Zagreb vignette is obligatory to motorway junction Podlehnik. From motorway junction Podlehnik on, the vignette is not obligated in direction to Zagreb (for vehicles which enter to the motorway in Podlehnik (direction Zagreb) vignette is not obligatory)

in direction to Maribor (from Croatia, Zagreb) vignette is obligatory from the motorway junction Podlehnik on. Vehicles which come from direction Croatia, Zagreb don`t need vignette to the motorway junction Podlehnik.

At the moment the vignette is not obligatory at the road section Hajdina - Ptuj, east - (the Puch bridge) in both directions, until the bridge in Ptuj opens - probably in September 2018.

Zdroj - [forum.ceskedalnice.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2018 10:01
Tak snad. Já se opravdu nestihl moc věnovat. Řešil jsem "čurání malého" a zmateného poláka v dodávce předemnou. Tudíž první značku dálnice jsem viděl, ale nevsadil bych si, zda tam vineta byla a druhou jsem stropro viděl s vinetou, ale zase jsem neviděl krz auta sjezd. Vycházel jsem jsem jen z informací zde již zadaných, že je možné, že s tím označením v rámci pokračující stavby hýbou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2018 10:17
pro autoserg:
koukal jsem a podle mého názoru a videa od Peter S na youtube.com je na začátku dálnice (čas 7:45) vidět značka dálnice bez jakékoliv dodatkové tabulky, tudíž předpokládám že bez poplatku.
V čase 9:20 je na výjezdu vidět dodatková tabulka, takže odtud nutnost DZ.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2018 10:34
V sobotu 23.6. jsem se vracel a sjížděl na Exit 7 na Podlehnik. Řídila žena, tak jsem dával pozor a značku Vignette jsem viděl až za tímto sjezdem. Cesta na Ptuj je v pohodě, jen těch kruháčů je hodně. Opačně to je určitě stejně. Než nám dodělají dálnici na hranici, tak je to určitě lepší než Cvetlin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2018 21:16
Ilz - Feldbach - Ormož - Varaždín
Bez jakýchkoliv komplikací, jen na SLO/HR nám skenovali pasy. zdržení necelých 5 min
(průjezd kravínem se nekonal, ty kruháče před Ljutomerem jsou suprově značený)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2018 23:16
Pali.B napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pro autoserg:

> V čase 9:20 je na výjezdu vidět dodatková tabulka,
> takže odtud nutnost DZ.


Jj, je to označené přesné podle tě odpovědi. Takže pohoda, najdeme v Podlehniku na dálnici a hurá na Malcelj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2018 08:30
Grizzly.Nechybělo Ti to?thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2018 08:37
Nemáte prosím někdo tušení, jak dlouho budou probíhat opravy v Murecku a Lenartu? Děkuji.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2018 11:31
Grizzly: Děkuji, na tohle jsem čekala. Cestu jsme si vyzkoušeli a zamilovali...teda i bez průjezdu kravínem thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2018 13:10
Kolegové a kolegyně, když dám do vyhledávače na gůglu vyhledat trasu mezi Durmancem a Hajdinou, přičemž zaškrtnu že mám vynechat zpoplatněné silnice, tak mi to najde (kromě varianty Cvetlin nebo Majšperk) jako nejrychlejší trasu po silnici, co kličkuje kolem dálnice. Viz odkaz: [www.google.cz] .
V celém tomto tématu jsem o tomto nenarazil na jedinou zmínku. Není to proto, že ten přechod přes tuto "okresku" je třeba jen pro místní? Nemáte někdo k tomuto info? Na soupisu přechodů je Macelj uveden, ale není z toho jasné, jestli se to netýká jen toho dálničního.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vokurek (26. 06. 2018 13:13).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2018 13:36
Zase jeden článek.
[www.seznamzpravy.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 74
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.