Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2018 13:01
Pořád váhám, objíždět nebo po dálnici, měli by jsme tam být v neděli ráno tak na 4 hod. S automatem si mi tam moc poskakovat nechce.Ale 1.7 by to nemusela být katastrofa.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2018 13:17
Benzín beru nad sjezdem 138A2 na Schkebli (nepojedeš na Ilz, ale na Fürstenfeld, pumpa je hned za odbočkou na sjezd na Vídeň), jakkoli jsou tam o 10-15 centíků na litr levnější, než na dálnici, pořád patří mezi ty dražší pumpy. Zato je otevřená 24/7.
V Ilzu samotném je na příjezdu od dálnice po B65 před odbočkou na B66 Treibstoffparadies Kohlhammer, tam bývá ještě levněji, ale už ne o tolik. V noci má ale zavřeno: pondělí až pátek otvírá 05:30 a zavírá 22:00, v neděli otvírá o hodinu později.
Ve Feldbachu bys musel jet městem, prostě opustit B66, na obchvatu momentálně žádná pumpa není, zato ve měste jsou nejméně čtyři.
Pár pump s celkem jednotnou cenou najdeš i v Bad Gleichenberg za cenu vcelku jednotnou (u A1 si tam kupuji dálniční známku cestou zpět). Otevírací dobu najdeš v Öffnungszeiten.
Dál na Radgonu je na B69 v Halbenrainu Pein Energy (i s kavárničkou a nápojkou), otevřeno tuším 5:30 - 22, prakticky stejná pumpa je i na opačnou stranu u Murecku, kousek za tou v Halbenrainu je Ford Levak, otevřeno 24/7.
Na kraji Alneudörflu je "pumpa ve skladováku" Lagerhaus, otevřená 24/7, kousek za ní vlevo je pak ještě OMV, tam mají celý týden otevřeno 06 - 22.

Ve Slovinsku vím ještě o MOLce v Radgoně směrem na Ljutomer (otevř. 06 - 22) a pak až o OMV v Benediktu, MOLce u OBI na obvoznici Ptuje (Puhova ul.), Petrol jsou tam tuším tři, z toho jedna otevřená 24/7... nevím. Vždycky někdo rozšířil fámu, že je levnější tankování ve Slovinsku, ale stačilo přejet Muru a ukázalo se, že to je v nejlepším případě stejné, jako v Rakousku, prostě ve Slovinsku mi ještě nikdy nepřišlo tankovat. Jen jsem kolem těch pump někdy jel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (15. 06. 2018 13:24).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2018 13:58
Všem moc díky, jelikož jsem vždy bral v Murecku a pak až v Kleku, tak musím ted cestou v Rakousku - Ilz a níže, tak mrknu kolik tam stojí a budu brát tam. Díky moc a všem pěknou dovču a klidnou cestu :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2018 16:57
Nechci se nikoho dotknout, ale nebylo by pomalu lepší letět odkudkoliv v ČR třeba do Řecka?
Teoreticky bez starostí, ceny za zájezdy skoro stejné, jen kdyby ta letadla sem tam nepadala. Takže asi zase Chorvatsko. Už zaplaceno. Ale příště.....no nechám to na rok 2020.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (15. 06. 2018 17:43).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2018 17:34
Moje sestra jela vloni autem až na Krétu -Sitia. Zvládla to.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2018 17:45
Šikula. Já jsem do příspěvku zapomněl napsat "letět". Ach jo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2018 20:41
Mám dotaz - co ohledně přechodu Dobovec-Lupinjak - ten vypadá jako zajímavá alternativa Gruškovje-Macelj, a dá se na nej sjet skoro na poslední chvíli v případě zácpy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2018 21:37
V jedenáctém roce jsme nechtěli stát v koloně před Maceljem směrem k moři, tak jsme to šklhli doprava na - zřejmě - Žetale a podél hranice směr přechod Rogatec. My tu překvapivou silnici zvládali, ale druhé auto, ve kterým byl 12ti letý kluk mělo problém. Stoupání a klesání a serpentiny - no, bylo mu blbě, takže často stáli a čekali jsme na sebe. Už tam nepojedu. Za tu úsporu kun za mýto to nestálo. Jak říká klasik: Je to sice dál, ale za to horší cesta.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2018 23:19
Dobovec - Lupinjak by jako alternativa byl dobrý, kdyby k němu na slovinské straně vedla také jiná slušná silnice, než stosedmička, která vede podél hranice od přechodu Rogatec - Hum (ta vypadá opravdu dobře, podobně i na chorvatské straně). Zkrátka mi uniká smysl zajíždět si podle hranice k jinému přechodu, když už na jednom jsem. Tím myslím v Rogatci, přejel bych tam.
Totiž zkratka od silnice 689 (tedy té z Podlehniku přes Žetale na Rogatec) k silnici 107 přes Žahenberc (v podstatě druhá nejlepší silnice, kterou se tam dá dostat) je pro vozidla s nápravovým tlakem do 4 tun a vypadá v celé délce takto nepřívětivě. Pravda, jsou toho jen 3 kilometry, ale stačí. Jestli tu zkratku mineš, stejně přijedeš do Rogatce.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2018 23:27
Mám na myslí tuhle trasu - [goo.gl]
Nocujeme ve Starše a před výjezdem podíváme se do Waze a Googlů - a podle dopravní situace bud tohle nebo na Podlehnik



Upraveno 3krát. Naposledy upravil autoserg (16. 06. 2018 23:57).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2018 23:43
Pak ovšem tato trasa jistý smysl má.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2018 00:01
Podle Googlu je to rozdíl cca 10 minut, což je zanedbatelný vzhledem k možností stát hodinu v Macelj
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2018 00:11
Bacha, Google počítá s aktuálním provozem smoking smiley Např. právě teď je to rozdíl cca 30 minut.

P.S. Neumíte to někdo na PC vypnout? V MT to lze eliminovat stažením offline mapy a odpojením od netu, ale na PC?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2018 00:31
Nahoře vlevo kliknout na 3 vodorovně proužky a tam odkliknout PROVOZ
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2018 08:02
Ahoj,
vcera jsme se vratili, domu jsme jeli pres SLO s objezdem SLO dalnice. Vic muj prispevek ve vlakne "Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2"
[forum.ihvar.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2018 10:15
autoserg napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nahoře vlevo kliknout na 3 vodorovně proužky a tam
> odkliknout PROVOZ

Jasně thumbs up, to znám... pak si můžeš volit pro ZOBRAZENÍ v mapě na všech silnicích mezi aktuálním a obvyklým provozem (kde si nastavíš i kdy), nicméně na aktuální trasu to (podle mě) vliv nemá - ty oranžové a červené úseky tam jsou pořád... a čas jízdy se v závislosti na tomto přepínači nemění.
Vypnout provoz podle mě nikde nejde sad smiley Naposledy jsem s tím něco bádal před cca 2 roky a to nešlo ani přes API...
Nebo něco dělám špatně...???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 07:16
Zdarec. Včera příjezd na Hvar. Má objízdná trasa letos. Ptuj. Majšperk. Rogatec. Durmanec. Vše v pohodě až na to že Ptuj je uzavřítá tak se musí po objíždkách. Spáteční cestu budu muset projet po dálnici. Rozhodla rada starších.(manželka)angry smiley Ze se omezím v konzumaci místních specialit.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 08:04
Manželce došla s objížďkama trpělivost? Takže nezávislý pohled spolucestujícího na problém SLO dálnice je, že je lepší investovat do známky...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 08:17
Pokud jsem jel zpět přes SLO a AUT, tak jsem taky radši koupil SLO známku. A úplně ze stejných důvodů, jako Ajax thumbs up smiley Klid v autě za 15€, to se vyplatí..smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 09:11
To. Grizzly. Zase jsem poslechl TOMTOMA. A to jsem neměl dělat. Horší stezka jak přes kravín.thumbs up smiley Ani jsem nedutal jak brblala. (manželka)hot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 09:58
radek24: Klid v autě je k nezaplacení smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 10:11
JJ,tak nakonec jsem koupil také známku a nemusím řešit kudy objíždět, doufám že to bude v pohodě.smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 10:20
Tohle není cesta samuraje. smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 15:16
Tak ono záleží kdy a jak... není nic horšího, než mít místo dálniční známky, drahý parkovací lístek grinning smiley
Což se ve špičkách pravidelně stává... a pak podle mě ztrácí smysl platit za dálnici...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 17:24
Zdravím všechny mořeplavce.. Prosím, ať hledám, jak hledám, nikde není zmínka o přechodu Cvetlin( myslím letos). Prosím už někdo tudy jel letos? Mooc dík za každé info.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 17:46
Koukáš špatně, zrovna v tomto vláknu na straně 98-99 jsme to tu řešili. Oficiální zprávu MUP Varaždin sem dal 2.6. manli2 a já jsem ji hned o ránu počeštil.
Slovinská strana o nějakých omezeních vytrvale mlčí, asi s tím asfaltováním a střídavé jízdě jednou polovinou silnice ještě nezačali. Takže ti vlastně ani informace od každého, kdo tudy v posledních dnech jel, nebude k ničemu.
Nebo tě zajímá něco speciálního?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 20:36
Zajímá zda projedu. Nebo zda musím na Zavrč.. Asi jsem špatně položila dotaz.. Tohle jsem nasla, spíš mě zajímalo zda, se to dá projet.. Spíš zkušenost...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 20:54
Sleduj do poslední chvíle zprávy slovinského autoklubu a dopravní hlášení tady. Čerstvější zprávy těžko najdeš.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 21:00
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 06. 2018 21:57
Aktuálně o Cvetlinu Smazaný zakázaný odkaz



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (19. 06. 2018 07:54).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 170
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.