Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2018 22:19
Zdroj informace o R3-690 na přechod Gradišče -Cvetlin by nebyl?
Ani na amzs.si ani na promet.si jsem o tom zatím nenašel sni slovo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2018 22:30
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 06. 2018 08:38
Díky, takže
Citaci
MUP Varaždin píše:
Od 28. května do 1. června 2018 bude probíhat pokládka asfaltu na silnici R3-690 / 1235 v úseku Tržec - Zgornji Leskovec (Slovinsko) a silnice bude zcela uzavřena.
Na části silnice je hraniční přechod Cvetlin - Zgornji Leskovec. Provoz tímto hraničním přechodem bude převedený přes hraniční přechod Macelj.
Od 2. června 2018 bude střídavý provoz probíhat jedním jízdním pruhem do skončení prací dne 31. července 2018.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 17:06
Platí to i opačně,že placený úsek začíná od nájezdu u Podlehniku?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 18:30
Sjezd Bessyho a pak švihule na Sveti Martin na Muri, Odranci a směr Murska sobota už někdo zkoušel?
Nebo tam není vhodný přechod?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 18:50
Tato mapa nerozlišuje směr, povinnost známky je zakreslená až k Podlehniku, tedy se známkou až tam i při zpáteční cestě odtud.
To potvrzují i asi nejrychleji aktualizované Open_Street_Maps, zde se zase nerozlišuje ten zatím neplacený kousek dálnice od Podlehniku k hranici.
V Úředním listu RS se nahrazoval poslední řádek tabulky původního seznamu novým, kde se se zpoplatněním až po Podlehnik počítalo už 22.12.2017 (viz strany 8560 a 8570).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 18:52
couddy, nějak mi uníká odkud kam chceš vlastně jet (Sveti Martin na Muri, Odranci a směr Murska sobota)? eye popping smiley
Už pomalu nechápu, kde je sever a vrstevnice... grinning smiley To už řešíš cestu zpět?

P.S. Zrovna tu mám souseda... a tak nějak ten spodek HU, střihačku přes SLO ... i ten kousek AT / HU pomezí máme dohromady "trochu" projetý... ale při pohledu na tvůj příspěvek proložený mapou = další sklenka dobrého moku (možná je již chyba na straně přijímačů...)
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 20:14
Jak jsem již nedávno psal, značka s dálniční známkou je až těsně za exitem Podlehnik. Od hranic můžete normálně pokračovat po rozestavěném dálnici. U Podlehniku na čerpací stanici si koupit známku a pokračovat po dálnici, nebo kousek za čerpací stanicí sjet z dálnice na exitu Podlehnik. Značka s dálniční známkou je hned za odbočovacím pruhem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 20:28
Prepač. Mastil jsem to na mobilu a dvakrát mi to uteklo. Tak teď jsem k tomu sedl a tedy nová varianta:

Feldbach - Obcina Radenci - Boreci - Ljutomer - Ormož - Petrijanec - Varaždin ... a dál....
???
Co na to zkušení borci?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 21:12
Ale to přece je trasa už dlouho používaná řadou uživatelů, tady o ní máš čtení dostatek.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 21:16
Tak to se omlouvám Hille, opravdu moc, ale buď mi to nedovoluje prohlížeč a nebo fakt neumím ovládat po těch letech hledání ani na jednou fóru, kde jsem zaregistrován, neb mi to prostě tady na dotaz hledej ve všech kombinacích nic nevyhazuje sad smiley
1. uprava: "po kontrole mapy, se mi ale zdá, že to jedu trochu jinak".



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (07. 06. 2018 21:19).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 06. 2018 21:18
Takže tam ani přímým odkazem na vyhledávání všech příspěvků obsahujících Ljutomer za celou dobu nic nevidíš?

1. úprava: "Z Bad Radkersburgu na Varaždin se dá jet přes nebo kolem Ljutomeru více prakticky rovnocennými trasami, tak se případným odchylkám od mapy nediv. Jak říkal Numira from Bujumbura: některá zakřivení jsou normální..."



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (07. 06. 2018 21:37).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2018 07:40
Ne. Bohužel. Dlouho to načítá a napíše že výsledek nenalezen. Ale Tvůj odkaz počtu. Děkuji.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2018 08:53
Trasa Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer není špatná. Z Ljutomeru se dá jet přímo přes Ormož a přechod Otok Virje a dále kolem Varaždinu na A4. Nebo před Ormoží odbočit na Čakovec a dál na A4. Případně z Ljutomeru přes přechod Banfi na Čakovec nebo z Ljutomeru přes přechod Bukovje, Sveti Martin na Muri, Čakovec, A4. Minuý rok jsem o těchto přechodech něco zjišťoval a něco psal zde na foru, ale již si to moc nepamatuju. Díky radám mnohým z fora jsme minulý rok opustili výše uvedenou trasu (přestože se nám mnohokrát osvědčila) a dali přednost cestě přes Maďarsko, vyzkoušeli a momentálně je pro nás cesta přes Maďarsko nejlepší a nejrychlejší volba. Jeli jsme takto minulý rok o posledním červencovém víkendu směrem k moři a díky dobrému načasování jsme nikde neměli problém a to ani na dálnicích v HR.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2018 09:44
couddy, na průjezd touto oblastí je Hill jedním z největších znalců thumbs up Projeté má lecos a od všeho si vede pracizní záznamy s časy, spotřebou atd., tudíž pak má co vyhodnocovat, jak pocitově, tak na základě nasbíraných dat.
Pokud chceš poznat nepoznané... tak je jedno, kterou variantu si vybereš...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2018 11:41
Zrovna přes Ljutomer, Ormož a Varaždin to evidované nemám, co jsem registrovaný na tomto fóru, jezdíme přes Ptuj a Macelj nebo Cvetlin. Předtím mě nenapadlo dělat z toho nějaké tabulky, prostě se to psalo do notesu (ty listy možná někdy objevím, až budu hledat něco jiného, v každém případě tam však budou chybět záznamy o nočních úsecích - průjezd od půlky Štýrska až někam k Plitvicím, protože dálnice ještě nebyla, obvykle většina posádky prospala, tedy i možný zapisovatel).
Ale pamatováka na místa a silnice jsem ještě neztratil.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 07:26
Ilz, Feldbach, Ormož, Ljutomer, Varaždín - moje oblíbená trasa již skoro 10 let. (Viz. předchozí příspěvky za ta léta). Ale jako vždy upozornění pro ty co jedou podle navigace: Pozor na prujezd kravínem!!!! thumbs up smiley Už je nás asi 10 co jsme tam byli na exkurzi. Doporučuji zadat v navigaci bod průjezdu Ljutomer, aby jste projeli tímto městečkem, pak je vše OK.grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 06. 2018 07:41).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 07:38
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> couddy, na průjezd touto oblastí je Hill................

Do HR se dá jet podle několika pomocných metod. Vyjmenuji je podle spolehlivosti:
- podle sebe, mám přece hubu a tak se zeptám (nedoporučuji, pokud jetete s manželkou či dokonce s tchýní. V tom případě končí dovolená za hranicí vašeho města)
- podle manželky (ochrňuj nás panenko Maria)
- podle hvězd (je pro otrlé námořníky)
- podle dopravnícho značení (občas sjedeš a tak použij hubu)
- podle mapy (já měl ze zeměpisu za 1, tak bych se nebál)
- podle navigace GPS (občasným kocháním přírody či kravína se nevyhneš)
- podle Hilla, určitě nejspolehlivější cestování na 99,99% (to zbylé 0,01% bude stejně jen tvoje blbost)
thumbs up smiley hot smiley thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 08:43
Mám dodat "dyť vím"...? Nás skromných je totiž málo...
Řekl bych ale, žes vynechal ještě jednu důležitou zkušenost pro případy, že vedeš kolonu jako vůdčí mravenec cestami vedoucími mimo dálnici, a ještě ti v autě sedí jedna z Tebou uvedených či dokonce obě:

- když nevíš, kde jsi, nezastavuj a nehledej mapu či navigaci. Zastav až tam, kde by "jako" mohlo být něco k vidění, i když není vidět vůbec nic. Vyhlas tam pauzu a nakonec třeba i nenápadně do té mapy mrkni.

Dokud Ti budou věřit, že víš, kam jedeš, bude Ti do toho kecat jen posádka. To už stačí. Jak se k ní na zastávce přidají i ostatní, a Tvoje posádka to nepřeslechne, to se spolehni, nezbude Ti, než se obrnit silnou a splachovací náturou, protože to budeš poslouchat po celý zbytek cesty, celou dovolenou a ještě pár neděl až měsíců po ní.
Odměnou může být návštěva míst, o nichž jsi neměl dříve ani tušení, že jako vůbec existují, a třeba se zrovna vyplatí tam zastavit. Ale na to nespoléhej, to už je loterie, ovšem s vysokou šancí, Slovinsko je země, kde můžeš natrefit na spoustu pohledných míst...

Nejhanebnější značení směrů máme stejně u nás, jakkoli ve Slovinsku na okreskách také místy není nic moc.
Tři roky po sobě (2002 - 2004) jsem bloudil v Kolíně cestou zpět, protože mi chybělo značení směru na Velký Osek či dokonce Veltruby (nejkratší průjezd skrz Kolín z osmatřicítky k dvaatřicítce), než jsem si zvykl, že tyto názvy se objeví až za mostem. Do té doby že se musím držet směru na Týnec.
Poslouchal jsem to na potkání ještě tak do roku 2007 a sem tam to někdo vytáhne ještě dnes, i když dnes je Velký Osek psaný už na kruháku na Jihlavské....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 13:51
Zdravím, jsem tu nový, naposledy jsem jel do hr před 3mi roky, tak bych se chtěl zeptat i když to tu bylo nejspíš několikrát jestli ta objizdkova trasa funguje stále stejně akorát se najizdi na silnici u Podlehniku, kde to ještě není zpoplatněny? Je tomu tak? Dekuju za odpověď
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 14:58
Karkulko ......se divím tvému dotazu. Stačí přečíst pár předchozích příspěvků a jsi i ty v obraze.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 17:01
p.Pokorný ,
ano zatím se najíždí jak píšete, onehdá tudy moje manželka s tchýni jela , otázka je jak dlouho to ještě půjde.
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 18:46
Letošní prázdniny bez obav. Rozpracovanost dálnice od Podlehniku na hranice je taková, že budou mít co dělat, aby to otevřeli v plánovaném podzimním termínu.
Nájezd o Podlehniku je již kompletně hotový, tam už nic dělat nebudou.
Až na podzim otevřou poslední úsek dálnice, tak jen přehodí značku oznamující placený úsek asi až někam k hraničnímu přechodu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2018 23:13
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
Ale jako vždy upozornění
> pro ty co jedou podle navigace: Pozor na prujezd
> kravínem!!!! thumbs up smiley Už je nás asi 10 co jsme tam byli
> na exkurzi. Doporučuji zadat v navigaci bod
> průjezdu Ljutomer, aby jste projeli tímto
> městečkem, pak je vše OK.grinning smiley

Pojedeme touto trasou letos poprvé, můžeš, prosím, hodit odkaz na mapy, kde se onen "zhusta navštěvovaný" kravín nachází? yawning smiley ... abychom se mu vyhnuli, jinak budu následující rok poslouchat, že jsem navigátor na prd thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2018 00:05
Také prosím o přesné umístění. Několikrát jsem tu trasu na různých navigacích projel a nic podezřelého nenašel.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2018 07:23
atnarfus a další
Kravín se tu řeší každý rok během června. Dokonce jsme chtěli založit vlákno "kravín" grinning smiley. Popravdě řečeno, stávalo se to často, že někoho protáhla navigace kratší cestou kravínem než velkým obloukem přes Ljutomet. Ale to bylo v době, než celou trasu opravili, zmodernizovali a udělali obchvat centra Ljutomeru. Na vině byla stará křižovatka v Klučarovci pri Ljutomeru. Dnes je tam moderní dobře značený kruháč Kravín 2.výjezd, Ljutomer 3.výjezd
Prostě musíš vyjet 3., do kravína vede 2.výjezd. Když se podíváš na mapu, tak jedeš obloukem přes Ljutomer, ale některá navigace tě může prohnat rovně, přes zmiňovaný kravín a dále u Mekotnjaku vrátit na hlavní cestu Mekotnjak - v pravo příjezd z kravína
Pozoruhodné je, že se nikomu nepodařilo projet kravínem cestou zpět, vždy to bylo pouze směrem do Chorvatska.thumbs up

Tady je vidět ten oblouk na mapě a cesta přes kravín: kravín



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 06. 2018 07:31).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2018 14:55
Ale je to "kochací" trasa thumbs up smileythumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2018 19:12
Konečně mi to došlo. Přes kravín je jen nadsázka, reálné je to normální silnice třetí třídy. Já si celé roky myslel, že tam fakt jezdíte někomu skrz statek.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2018 19:58
Snad se mu letos vyhnu. (kravínu). Jsem jednim stech co se JZD projel.thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2018 19:59
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Konečně mi to došlo. Přes kravín je jen nadsázka,

...... oj, oj, chyba lávky. Přes ten kravín se opravdu jede. Projedeš statkem kde tě z obou stran očumujou krávy. To je realita!!!! thumbs up smiley

Ajax - zkusím najít kde je ten odkaz z minulých let. Všichni jsme tudy projeli za tmy.

ááá tady to je: Vesnice CAZENJEVCI - průjezd kravínem

Přijíždíš od shora od toho stadionu s oválem, ve vesnici uděláš esíčko a pokračuješ dolů jak je kaple. Vždy se to stalo, když dotyčný jel podle navigace, v noci a vždy cestou do HR. Během toho esíčka je několik odboček a pravděpodbně jsme v noci neodhadli správnou křižovatku a prohnalo nás to ke kapli zemědělstvím "Pušenjak"



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 06. 2018 20:27).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.