Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 04. 2018 07:41
K Cvetlinu jen malá poznámka, není to přechod pro ALL Passports. Je pouze EU.
Pokud jedete s někým, kdo není občan EU, tak tudy bohužel ne.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 04. 2018 09:20
Kdo se chce podívat na cestu Ptuj,Cvetlin, Krapina,tak tady je video z loňska.

Porovnáni trasy Ptuj(nový most)-Začretje. Jak by řekl Radek: Znám zkratku.Sice je to dál,zato je tam horší cesta.

Po dálnici přes Macelj: čas-45min km-44 rok 2016
Přes Cvetlin: čas-70min km-57 rok 2017


Osobně než stát 30min v koloně tak si raději udělám tenhle výlet.


Ptuj-Cvetlin
[youtu.be]


Cvetlin-Krapina
[youtu.be]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jirka 75 (16. 04. 2018 10:21).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 04. 2018 09:49
Silnice je přímo luxusní, alespoń pro nás kluky z vesnice. Dobrá alternativa, jak se vyhnout přechodu Macelj. Asi to letos zkusím.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 04. 2018 06:55
zkusil už někdo tuto zkratku v Krapině? [www.google.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 04. 2018 10:14
Já tudy jezdím, ale na dálnici najíždím až v Durmanci. Silnice 508 od Trakošćanu do Macelje je úzká a klikatá, ale o nic moc horší než z Trakošćanu na Krapinu to není.
V noci bude lepší jet civilizací rovnou směrem na Krapinu. Na 508 bych se bál vlkodlaků 😉
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 04. 2018 20:44
Tak začínám mít pocit, že jsem jediný, kdo jezdí Ptuj - Majšperk-Rogatec-Durmanec. Tuhle trasu provozuju už šest let a nedám na ní dopustit. Na mapě vypadá stršidelně, ale krom pár serpentýn je to na pohodu. Napojím se v Durmanci a frčím dál. Na hranici jsem vždy sám. Je fakt, že jezdím v červnu, ale myslím, že ani v sezoně to není špatná volba.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 04. 2018 22:18
Letos očekávám ucpaný Cvetlin, tak si tuto alternativu namačkáni do navigace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 04. 2018 02:02
Aldo jezdím tudy taky ale spíš cestou zpět
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 04. 2018 07:52
Aldo. Trasa proskoumána. Letos ji skusím. Jezdím na Zavrč.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 04. 2018 11:50
Aldo, já bych tudy chtěla letos jet, už jsem se dívala na google, ale nejsem si pár úseky jistá...Znamená to, že v Ptuji jedete přes město po starém mostě a pak po Rogaška cesta na Lovren, Majšperk a Rogatec a hned za hranicemi (resp. podél hranic), (nebo pak přes Lupinjak?) na Hromec a Durmanec? Z mapy nejde dost dobře vidět, jestli ta cesta vede všude po Chorvatské straně hranice a pak - nějak se neorientuju v nájezdu v Durmanci... Je to tam v pohodě? nemohl byste to nějak prosím podrobněji popsat? Byla bych moc ráda...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 04. 2018 13:18
Než se jakoby vracet na Durmanec, nebylo by lepší jet dál na Pregradu a napojit se na dálnici až v Zaboku? Stejně se jezdí v tomto úseku A2 jednotubusově s omezením rychlosti, tak si přidat nějaký km mimo dálnici a trochu více si od ní odpočinout. I od tahání lasiček z peněženky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 04. 2018 15:19
monikare
V Ptuji je starý most snad do listopadu zavřený kvůli opravám, musíš po tom novým (Puhův most) a za mostem na kruháči prvním výjezdem ven. Jinak to nejde, nebo skončíš na dálnici. Nevím kudy chlapi jezdí, ale google mi vyplivnul jako nejrychlejší tuhle variantu Objížďka přes Rogatec. Je to trasa od novýho mostu až po nájezd v Durmanci na dálnici, abys viděla kudy tudy přes mýtnici grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (23. 04. 2018 15:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 04. 2018 19:31
monikare:

Ano, to je ta trasa, ale jak píše valeri, starý most je letos zavřený a musí se opravdu přes nový, už jsem to studoval, opravdu se musí ohlídat první kruháč, pak už není úniku. Nájezd v Durmanci - nikdy si to nepamatuju, pokaždé jako poprvéspinning smiley sticking its tongue out, ale je to fakt intuitivní i mezi jednou a druhou hodinou ranní, kdy tam projíždíme, neměj strach, cedule jsou jasný.

Valeri:

Máš pravdu, i tuto variantu jsem ze začátku studoval, ale nový most mi hodně smrděl dálnicí, tak jsem si zvykl na "horní" variantu, která se na tu tvou napojuje v Apače.

Zahajskej:

Koukal jsem teď na to. V Zaboku není nájed, musel bych se kousek (4km) na Začretje. Ty by samozřejmě nevadilo, ale rozdíl oproti Durmanci je nějakých 25km a 9Kn. A po loňské sezoně, kdy jsem ve Slovinsku potkal skoro 10x divou zvěř, zůstanu asi u své naučené varianty. To víš, starého psa... smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 04. 2018 09:11
V Zaboku nájezd je, resp.kousek pod ním a i se ten nájezd Zabok jmenuje.
Jak se blíží sezóna, hezky se plánuje. Ale uvidíme, až pojedou první. Pak všechny plány padnou a bude se vymýšlet znovasmiling smiley Ale už je to plánování součástí dovolené, jak se člověk vidí s kolečkem v ruce. Chtěl bych letos nějak rozbourat zaběhané rutiny, tj.vyhnout se přechodu Gruškovje/Macelj, po loňské zkušennosti, SLO známku jako vždy použít jen pro cestu zpět, teda pokud nepojedu na plaťákusmiling smiley, protože směrem dolů nebude dálnice výhra. Hlavně si do trasy vložit něco za ta léta neokoukaného. Jak se mě tyhle starosti vyhýbali, když jsem jezdil mimo sezónu! Případné "nesrovnalosti", pokud nějaké byly, jsem řešil za pochodu cestou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 04. 2018 21:04
Dobrý večer v Lenartu je značka zákaz vjezdu na druhé křižovatce do leva na Ptuj jestli jsem to dobře pochopil dělají tam kruhače ma to být až do 4.10.2018.
[www.promet.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil děda65 (28. 04. 2018 21:56).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 04. 2018 22:05
Při zvětšení mapky se dá zákaz vjezdu"na křižovatce" objet.Místo doprava se dá jet doleva a první odbočkou doprava,pak zase doprava a přijede se na "výpadovku z Lenartu na Ptuj.. Takže podle mapky to půjde objet, jaká bude reálná situace, tu nám jistě sdělí první objíždějící.
[www.promet.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (28. 04. 2018 22:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 04. 2018 00:42
Já jsem přeložil pomocí překladače, že bude uzavřen průtah městem od dálnice na Gornja Radgona (silnice 449) v úsek od Trg Osvoboditve (světelná křižovatka) až po křižovatku s ulicí Cmureška cesta. Budou se stavět tři kruhové objezdy.



Zřejmě nebudou po celou dobu uzavírky uzavřeny celé částí křižovatek, vždy jen ta část na které se bude stavět kruhový objezd. Pokud to tak bude, tak se bude situace ve městě měnit podle výstavby.

Uvidíme podle zpráv od prvních objížděčů, ale než se motat po městě, já asi zvolím tuto objížďku:



Podle StreetView od Google vypadá kvalita silnic dobře.
Třeba to pomůže i někomu dalšímu.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 04. 2018 06:26
A kruci sad smiley To vypadá, že s objížděním Lenartu přijdeme o tradiční zastávku u Švarce (Radehova)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 04. 2018 00:08
Ale ne, uzavírku lze objet pouze změnou trasy přímo v Lenartu. Stejná situace zde byla před 2-3 roky, když probíhala rekonstrukce silnice od světelné křižovatky téměř na konec Lenartu. Více info podám 1.6.2018 až tudy projedu...
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 04. 2018 07:45
Na tuto otázku (Už jste objeli...) odpovím takto:

Ano, už jsem ji objel. Pro ty, kteří mají rádi při dálkových trasách trajdání po okreskách, to je zážitek k pohledání. Vždyť dovolená je o zážitcích, ne? A také vděčné a nekonečné téma k debatám na fóru. Řeší se to tady už dlouho a snad každý má svou vlastní optimální cestu.
I když objízdná trasa se projet dá. Ale, nejen pro mne, to bylo trápení...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 04. 2018 13:49
A jak a čím jsi se, prosím tě, trápil? Plynulostí provozu na okresce? Poznáním nových končin? Nemožností stát na dálnici v koloně až tě odbaví na slovinských hranicích? Že nepodpoříš slovinský rozpočet 30 E za 90 km předražené dálnice? Možností nedodržovat devadesátku mezi vesnicemi? Dej vědět.Dík.
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 04. 2018 16:39
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jak a čím jsi se, prosím tě, trápil?

Mám raději, když cesta na mnohahodinové trase "odsejpá" , toť vše. Podle množství příspěvků v tomto vlákně usuzuji, že objížděči mají potíže. Jinak by se toto téma nedrželo tak dlouho (96 stránek!).
Chápu, že mnozí nemají na vybranou - musí buďto objíždět, nebo platit. Já jim tu kochačku nezávidím. Jak píšeš, dalším kritickým místem je hraniční přechod a jednotubusové tunely v HR. Také jsem si tam (v obou směrech) odstál svoje.
Bohudík mám možnost volby a trasu Austria-Slovenia "objíždím" přes SK a HU. Každý svého osudu strůjcem...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 04. 2018 23:01
Nemáme potíže. Pouze se každý rok nemůžeme dočkat a tak spřádáme plány kudy pojedeme a následně rádi zkoušíme různé trasy. Já to letos dám asi z Vídně do Maďarska. Tudy jsem ještě nejel.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2018 09:23
To je přesně ono. Za ta léta, co dolů jezdím, jsem již jel několika trasami, někdy jednou tam a druhou z5. Ze dvou důvodů, první je nalézt tu optimální, což se za ta léta ještě nepovedlo, zadruhé, aby se cesta zpestřila a nejezdilo se stále po okoukané trase. Objíždka SLO dálnice je vytržení z jednotvárnosti cesty po dálnici a rozbourání nudy před další dávkou dálničních kilometrů. U mě se o úsporu éček nejedná, domů jsem jel vždy po SLO dálnici, ale nechce se mi také krmit jejich hladový dálniční aparát.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2018 09:58
Jedu nejraději tak ,aby jsem nikde nezakufroval grinning smiley a cesta byla co nejrychlejší ( dle předpisů) objel jsem párkrát ,ale raději zaplatím a jedu rychle po Slo dálnici .Problém je konec dálnice a hranice do HR -to ví každý vloni skoro hodina poskakování ze So -Ne . Nejhorší je zkratka ,která prodlužuje :-) kde končí silnice a cedule kudy kam smiling smiley Raději bych najel pár km navíc a zaplatil pár eur navíc hlavně plynule a bez čekání . dálnice ,nebo silnice jen když to jede .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 05. 2018 14:18
Tomu právě moc nerozumím... proč platit za hodinu poskakování ?eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley
Co je rychlejší, když pak hodinu poskakujete v koloně ??? Co vaše spojka?
Ano, pokud se jede mimo turnusovou špičku a opravdu to jede, tak proč ne, ale jinak?
Samozřejmě, že pokud to je smysluplné, tak rád zaplatím (na jiných trasách) za tunely atd., ale tady to občas opravdu nechápu...

Jako jo, je zde o mně všeobecně známo, že objíždím poněkud komplexněji (přes HU) grinning smiley
... a to, co kde nezaplatím na poplatcích , to prožereme cestou thumbs up smiley ... a opravdu si tu cestu užijeme smoking smiley

P.S. Pokud to vezmu Transportérem s vlekem, tak to snad ani nejsme schopni prožrat... nedejbože, když ještě natankuji v Bosně...

Všem přeji Šťastnou cestu a pohodový návrat thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 05. 2018 22:24
Ahoj všem, víte někdo, jak to vypadá v roce 2018 nebo alespoň loni. Několikrát jsme se snažili jet bez placených částí dálnice, dojeli jsme-pravda, ale časová ztráta byla 3-4 hodiny. Takže jsem asi špatný navigátor
zdravím a přeji hezké léto
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 02:21
Pokud je ten čas navíc (4h) míněn jako objetí všech placených úseků na trase od hranic CZ do cíle v HR, tak to sedí... pokud pouze objetí SLO dálnice, tak je to "trochu" více než obvyklé...
smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 07:16
... Pavle, nejsi Ty sova, o půl třetí ráno na Foru ... ? ... jako teda ... yawning smiley

smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 07:51
Ani ne... to již trénuji na cestu dio HR grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.