Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 18:44
Čo sa týka úseku Draženci Podlehnik na DARS som našiel aktuálne túto informáciu:

A4, Podravska avtocesta

Na odseku Draženci – Podlehnik, je obvezna uporaba vinjet od oz. do priključka Podlehnik. Na avtocestnem odseku Hajdina – Draženci je možna vožnja brez vinjete za vse tiste, ki ga uporabljajo kot obvoz zaradi zaprtja ptujskega mostu. Ta bo zaprt do sredine septembra leta 2018.


Na úseku Draženci – Podlehnik je povinné použitie dialničnej nálepky od resp. do exitu Podlehnik. Na dialničnom úseku Hajdina - Draženci je možná jazda bez diaľničnej nálepky pre všetkých tých, ktorý diaľnicu používajú ako obchádzku z dôvodu uzávierky Ptujského mostu. Ten bude uzatvrený do polovice septembra 2018.

P.S. Prepolje je mýtna stanica pre nákladné vozidlá pred Ptujom.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 18:45
Dalnice je zpoplatnena DO a nebo OD Podlehnik. Vcera jsem tudy jela i kdyz jsem radeji kvuli hostemu snezeni radeji jela po dalnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 19:10
A je to. Info přímo od zdroje, neboli od Jitky. Takže my objížděči si přidáme pár kruháčů navíc, nebo to nasměrujeme na jiný přechod. Po loňské zkušennosti dám jiný přechod.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 03. 2018 18:52
Pravidelně jezdíme z Ptuje na Ormož nebo Zavrč (pozor na odbočku ve Spuhlji, za zelenou restaurací vpravo; cedule cca 300 metrů před je trošku zmatečná a dál už odbočka značena není) a dále obchvatem Varaždinu najedeme na A3. Oba přechody fungují nonstop a nikdy jsme se nezdrželi déle jak 3 minuty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 03. 2018 10:35
A dá se doporučit, která trasa z těchto dvou (na Ormož nebo na Zavrč) je pocitově lepší, rychlejší, pohodovější? Na satelitní mapě je vidět kolem silnic hodně zástavby, takže předpokládám, že většina cesty se jede 50km/h nebo méně....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2018 23:38
Pohodově je lepší přes Zavrč, i když to v první chvíli za odbočkou ve Spuhlji nevypadá.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 07:14
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 07:17
thumbs up

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 07:54
Jestli to dají do konce června, tak klobouk dolů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 08:05
Nevím kde tu informaci ÚAMK vzal, osobně si myslím, že to bude otevřené až na podzim jak bylo plánováno původně, ale necháme se překvapit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 09:00
Nový kus dálnice k Podhledniku už zpoplatněný je a dálnice až k hranicím by měla být otevřena až v listopadu. Kombinace zpráv ze Seznamu plus bludy od ÚAMK by bylo na sloupek v Dikobrazu, pokud by ještě vycházel. A okresky přece nekončí v Ptuji. Měla by být souběžná silnice až na hranice, v mapách to tak zakreslené je a po Podhlednik je i fakticky. Jsou i jiné přechody, než Gruškovje. Stále ale nebude dálnice až na hranici výhrou, špuntem bude celnice. Jen bude stát fronta ve dvou pruzích od Ptuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 09:12
Sice Racinger(zakladatel tohoto vlákna) v úvodu píše že chce jenom k tématu, ale tady to nabralo otáčky nějakým směrem, který těžko vydiskutujeme.
Možná než objíždět by bzlo lépe se vyhnout. Ušetřit 110 € na nějakem pěkném místě za ušetřené peníze přepat, dobře se najíst, nakoupit místní tradiční potraviny.

Rychlá:[mapy.cz]

Levná:[mapy.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 09:42
halama, s ohledem na to, že jsme v jiném vláknu, tak jenom v kostve...
K levné variantě - mrkni se do vlákne Přes HU 2... v AT okolo Neziderského jezera jsou lepší cesty, než to tam "krkolomně lámeš". Úsek mezi Pamhagen a Fertőd není nic moc, ale dá se. Totéž v HU je lepší dojet to po 84-ce až k Balatonu.
V BiH trasa údolím Vrbasu je nádherná... nějaké fotky z okolí této trasy jsem minulý rok dával do patřičného vlákna. Bonusem je např. i tankování v BiH (nafta za cca 21CZK). Nicméně pozor, mimo pumpy např. i v restauracích můžete narazit, že neberou karty ani €... pouze bosenské marky.
Pokud se někdo rozhodnete pro tuto trasu, tak je potřeba počítat průměrnou rychlost cca 60km/h.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 11:33
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím kde tu informaci ÚAMK vzal, osobně si
> myslím, že to bude otevřené až na podzim jak bylo
> plánováno původně, ale necháme se překvapit.

Někde jsem viděl slovinskej plán prací a tam stálo, že stavební práce v etapě 2A, to je zřejmě Podlehnik-Gruškovje, mají být ukončeny 28.5. Předání do plného provozu ale až na podzim 2018. Nejspíš se od toho června, pokud to platí, bude jezdit omezenou rychlostí po jedné půlce dálnice a na té druhé budou osazovat, svodidla, zábrany, značky atd
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2018 12:00
Slavkov, nepsal jsem to jako návod přesné trati. Byla to úvaha, zda opravdu musíme tak spěchat a kolik nás to stojí. Loni jsem jel v září na tři noci na Makarskou a samozřejmně jsem neměl zájem ztrácet na cestě čas. Vše po dálnicí. Ve Slovinsku mi policije připadla jako myslivci na honu. Absolutně nepřehledné nájezdy a když jsem viděl jednoho zoufalce co zabloudil a snažil se to napravit, tak to bylo o život. Taky ho za to zkasírovali, ztejně jako ty co tam bez známky najeli. Byli na každém nájezdu i sjezdu. Cesta tam a zpět mě přišla o nějakých 6000 kč navíc. To už ce dá přemýšlet o letence. Bylo to samozřejmně i tim, že na dálnici jsem nejel vždy předpisově a ta spotřeba...
Jezdím například přes Stolac a o nějakých průměrech neuvažuji. Prostě jedu dva dni a zastavím kdykoli to někoho napadne. V Laktaši přespím, horší hranice mám za sebou a potom ta trasa údolím Vrbasu získá ještě větší rozměr. Jednou jsem se dokonce v nějakém malém přítoku osvěžil. Ještě teď při vzpomínce mi naskočí husí kůže. V jednom kempu(tábořišti) jsem dokonce s vnukem přespali pod širákem.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 07:07
Hmm, to to rozhrábli....

[www.seznamzpravy.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 09:30
Jo , sleva na naftu, nebo benzín, to by bylo jiný kafe ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 10:49
Předpokládám, že doba využití turistických vstupů (pro jednu osobu?) bude totožná s platností známky grinning smiley
Na DARS se mi tuto informaci nějak nedaří najít... máte někdo odkaz na zdroj?

Isekon, slevu na naftu či benzím nesmíš hledat ve SLO, ale cestou přes BiH...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 13:08
Přidám jeden názor, který asi bude jiný než většinový. Myslím si, že se s cenou dálničních známek ve Slovinsku dělá až moc rozruch. Ano, v přepočtu na ujeté kilometry dálnice nejsou levné, ale zase na druhou stranu 750,- Kč za dálniční známku tam a zpět by nemělo být pro rozpočet na dovolenou zásadní a likvidační. Problém slovinské dálnice je podle mě někde jinde. Problém je ten, že se v časech dopravních špiček prostě ucpe a stojí nebo popojíždí (směrem na Macelj).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 13:32
2 MartinR 13. 04. 2018 13:08 ... A tento svůj objev jsi učinil při objíždění dálnicegrinning smiley (viz téma) ??
Pak tato (a mnohé další) diskuse nemá mít 95 stránek převážně tlachů



Upraveno 2krát. Naposledy upravil m-i- (13. 04. 2018 13:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 14:09
SLO dálnici jsme objížděli jen jednou a to při cestě od Macelje na sever. Promeškali jsme poslední možnost nákupu známky a před začátkem dálnice jsme museli sjet a objíždět. Vadilo mi zdržení na objížďce, přece jen na dlouhé trase může mít každá desítka minut navíc negativní vliv. Většina diskuzí jsou zbytečné tlachy. Včetně mého i Tvého příspěvku spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 14:34
Martine, objížděl jsi vícekrát... třeba přes HU
smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 17:49
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vadilo mi
> zdržení na objížďce, přece jen na dlouhé trase
> může mít každá desítka minut navíc negativní vliv.


Tak já si zrovna myslím, že případné několikaminutové zdržení není, při tak dlouhé době jízdy, žádný zásadní a podstatný problém. grinning smiley

Naopak vyhodit 1500,- Kč za ušetřených pár minut určitě nestojí. thumbs down Jdou využít rozhodně příjemněji, nebo užitečněji.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 04. 2018 19:30
To já spíš souhlasím s Martinem. Jezdím na jeden zátah, řídím sám, 1024km, obvykle 11-12hodin trvá cesta. Od zavedení SLO známek v roce 2008 jsem jel 7x a vždy objížděl. 6x přes Mureck, 1x přes Ilz, Feldbach a dál. Nejde o několikaminutové zdržení, při trase Mureck-Lenart-Ptuj-Macelj je zajížďka 30 minut, což se ještě dá. Ale letos se musí minimálně přes Cvetlin a to už dělá hodinu navíc. A to je sakra znát. Jel jsem tudy 2x, jednou v každém směru. Když je to vynuceno kolonami na hranicích, člověk si to ještě zdůvodní a vlastně to ani není žádná časová ztráta. Ale když je to kvůli známce, je to prostě zbytečná hodina navíc. Takže, jak píše že "každá desítka minut navíc může mít negativní vliv", s tím souhlasím.
Letos si prvně známku koupím. Ještě nevím, jestli rovnou měsíční, nebo na 2x týdenní, ale koupím. Vezu opět malou holku a je to pro ní dlouhý. Loni cestou zpět začala být nepříjemná v Linzi. Kdybych neobjížděl a ušetřil tu hodinu, vyšlo by to akorát. Ta známka je drahá, na mým postoji se nic nemění, ale těch 750,- (ne 1500,-) je za letošní situace v mém případě lepší investovat, než si kazit cestu objížďkou a hodinu jí poslouchat.
Závěrem trošku matiky: Objížďka přes Mureck až Cvetlin je o 20 km delší. Po dálnici je tedy úspora při spotřebě cca 7,5l asi 50,-. Když najedu na dálnici až v Durmanci, ušetřím dalších 21kn, tj cca 75,- Jedna cesta po dálnici tedy vyjde 15 euro= 380-50-75= 255,-. Tím tu cenu SLO známky trošku eliminuju a 255 kč za ušetření hodiny cesty mi už stojí. Neberte mě za šetřílka, můžu jezdit přes Vídeň a neplatit 13 éček za tunely na A9, ale jedu radši tudy, je to kratší a stojí mi to za to. Cena jejich známky je ale fakt nehorázná. A když už mě donutili jí zaplatit, zkusím ušetřit někde jinde. Takhle si to plánuju, ale bůhví, jak to nakonec bude. Za 69 dní se uvidí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 04. 2018 19:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2018 13:40
Jak jsem psal v jiném vlákně, aby z té hodiny ušetřené neobjížděním nebyla pak větší časová ztráta v čumění v koloně na dálnici před přechodem. Raději točím kolečkem o pár km navíc, než někde pak trénovat rozjezdy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2018 14:20
"Nejraději" jsem asi dvakrát stával v koloně po zaplacení posledního mýta v Chorvatsku, směrem na celnici do Slovinska. Tam to bylo" krásně" z kopce, auto jelo samo, přibrzďování jen ruční brzdou.Nejhorší na tom bylo, sjet ze sedmi pruhů po zaplacení mýta do pokračujících dvou pruhů. To bylo "o plechy" a o nervy.
Takže když to bylo i příště tak, tak jsem se procpal do pravého pruhu a vzal to na Trakoščan a pak na Cvetlin.
Pak jsem už preventivně odbočoval v Krapině na Cvetlin.
Teď jsem pohodě. Dovolenou plánuji od středy do středy a hlavně, mimo sezonu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2018 20:21
Ptuj-Cvetlin-Krapina je varianta, o které letos (poprvé) uvažuju. Je tam něco,na co by znalejší "nováčky" upozornili?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2018 22:45
Silnice druhé až třetí třídy. Nenalajnovano, sem tam bez patníků, spousta zatáček. Ve dne OK. V noci to bude náročnější a při hustějším provozu proti, bych tudy raději nejel.
Nevím jak je to tam se značením. Jezdím podle navigace, tak směrovky nesleduju.
Já ale jezdím Ptuj Cvetlin Macelj Durmanec



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (14. 04. 2018 22:48).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 04. 2018 23:59
Video asi z Velikonoc. V sezoně to bude podobné. Za něco takového platit nebudu.
[youtu.be]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 04. 2018 08:34
Po těch souběžných silnicích s dálnicí to jede "bez problémů". Otázkou je, kde reálně "v poli končí".
Má to již někdo projeté?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.