Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2017 13:17
Ty oranžové tabulky na Cvetlin tam zůstaly, je to vidět i na videu, co sem dal Jirka75 do příspěvku o své cestě. Že to čtení směrových tabulí na tom videu pro nás, kdo tudy jezdíme, není problém (z čitelných dvou tří písmen je nám zbytek jasný), tak jsem pro průjezd průmyslovou zónou v Ptuji uchystal opět jakýsi fotoitik. Bohužel Google už dlouho snímky neaktualizoval, tak jsem do toho trochu dopsal a dokreslil včetně oranžového značení směru do HR.
Průjezd centrem Ptuje ke kruháku mezi pumpou Petrol a obchoďáky Aldi a Lídl tam není, i když je na kilometry kratší.
Jenže ve městě jsou další semafory a časově to vyjde nastejno.
Mapa variant průjezdu Ptují na hraniční přechody, kterou jsem tu nechával před lety, platí i letos, jen ta devítka na Macelj se zatím kroutí trochu jinak.
Samozřejmě, má-li někdo k objížďce slovinské dálnice s pokračováním přes Cvetlin ještě nějaký dotaz, je nás tu víc, kdo tudy jezdíme, a určitě někdo rád doplní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2017 18:58
Video jsem zpomalil a teď to je myslím čitelné.
Ptuj-kruháče.
[www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 75 (05. 07. 2017 18:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2017 20:27
Cesta tam v noci 21-22.6. opět bez problémů.Žádná zvěř,policajti ani jiné pasti.Provoz nulový,v protisměru asi 3 auta.Z Ptuje jsem jel na Draženci, protože už na A dálnici jsme byli skoro sami,takže jsem se Macejlu neobával.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2017 02:32
Čerstvá informace pro ty, co jezdí centrem Mariboru - na Tržašske cestě začali opravovat křižovatku v místě, kde se odbočuje dvěma proudy na Ptuj a kousek silnice za ní (25.6. se tam ještě nic nedělo). Při cestě od Ptuje to prozatím zůstává více-méně beze změny, ale cesta z centra je zcela změněná. Pravděpodobně se jezdí takto: [www.google.cz]
V dopravní špičce asi nastane problém, protože pro oba směry je v tomto úseku pouze jeden pruh.

Ještě krátké video: [youtu.be]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (06. 07. 2017 03:46).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2017 11:46
Dnes jsme jeli podle už zde dříve zmapované a nafocené trasy přes Mureck- Lenart - Ptuj na Macelj a dále na Zagreb až do Srimy vedle Vodic a vše bez nejmenších problémů.
Pravdou je,že jsem si to naplánoval tak,abych byl v Murecku na Slovinských hranicích cca kolem 4:45 ráno.
Jelikož jsem tudy dnes jel poprvé,chtěl jsem na cestu alespoň trochu vidět.
Na zmíněné trase byla místy trochu hrbolatá cesta,ale nic,co bychom neznali z Českých luhů a hájů...:-D(u nás je to fakt horší!)
Pohodu na cestě umocnili i Slovinští šoféři,kteří mne blikáním upozornili na policejní hlídku těsně po vjezdu do Ptuje(pod prvním kopečkem do města stáli vpravo před nějakou zdí,ale byli vidět zdálky!!)...\někoho možná vyděsí těch 6 kruhových objezdů,ale je to úplně v pohodě,jsou malinký a přehledný!!
Co dodat?
Kdo tudy nejel a zaplatil si dálniční známku na Maribor,tak jen přišel o peníze.....
A ještě jeden postřeh...po vjezdu na "stavbu",kterou bych nazval nájezd za Ptují na (dálnici)od Mariboru,je na vzdálenost asi 10km omezená rychlost na 50km/h....a opravdu se tady víc jet nedá,protože je dálnice ve výstavbě....
Doufám,že to někomu pomůže zkusit ušetřit nějakou "kačku" dětem na zmrzku!!
Qpallex
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2017 14:38
Cesta do Chorvatska 2.7. neděle. Odjezd z Brna ráno cca 6,30 hod. Trasa Vídeň - A2 - A9 km 226 (Gersdorf ) - Mureck - Lenart - Ptuj - Ormož - Otok Virje - A4(Varaždin) a dál k Jadranu. Provoz plynulý, z Ptuje k Ormoži skoro nikdo ( kolem poledne ) a na přechodu Slo/Hr jsme byli dvě auta. Jak Slovinci, tak Chorvati si vzali čtyři občanky, prolustrovali a jelo se. Zdržení cca 47s + čas na zastavení, popojetí a rozjezd. Na Lučku policie naváděla auta k závorám. Nás poslali k nájezdu ENC, kde jsme dostali od sličné mladé chorvatské děvy kartičku s úsměvem a přáním šťastné cesty, poděkovali jsme a jeli dál. Prostě prázdninová idylka. Tak ať i Vy ostatní si cestu v klidu užijete a dojedete bezpečně do cíle a potom zpět domů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 08:47
Alf60 díky za info. Podle mapy jsem myslela, že to omezení je opačným směrem. Loni jsme tamtudy jeli a letos se chystáme opět. Vzhledem k tomu, že projíždět budem někdy po půlnoci z pondělka na úterý, strach nemám z dopravy smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 12:53
Schvaluju Vaše rozhodnutí. smiling smiley Je to asi nejlepší objížďka slovinské dálnice. Oproti loňsku jsem nezaregistroval žádnou změnu kvality silnic k horšímu. Naopak, je tam jeden krátký úsek s úplně novým povrchem. Pozor jen na zmíněnou křižovatku a pokud chcete přes Macejl, tak na nemožnost odbočit na kruháku za Ptují na Tržec. Musí se jet až přes Videm.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 14:03
Plán je podle stavu na hranicích (apka samozřejmostí smiling smiley ) buď najet na dálnici, nebo právě na Videm a Cvetlin.
Info o kruháči - trošku se ztrácím, který z nich to je. Hlavní varianta je "na dálnici" a ta druhá záložní je tato
Pokud se to týká toho kruháče u druhé varianty na konci, budu na to myslet.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 15:49
Vždycky nám zabrala trasa přes Slovinsko cca hodinu, avšak po loňském skoro hodinovém čekání na HP Macelj jsem se rozhodl pro hledání další alternativy - pro změnu jsem letos vyzkoušel objet Macelj a stavební úsek druhou stranou než obvykle - v Mariboru jsme neodbočili doleva na Ptuj, ale jeli jsme rovně na Sl.Bistrici, pak dolů přes Rogatec na hraniční přechod směr Durmanec a tam najeli na dálnici. Na přechodu jsme byli s osobákem úplně sami bez zdržení (nepočítám kamiony v bočním pruhu). Tato trasa trvala přesně o půl hodiny déle, plynule a bez čekání.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vokurek (07. 07. 2017 15:54).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 19:28
Projíždím si na příští týden cestu na mapě, a koukám že je zavřený starý most v Ptuji. Letos to plánují přes Cvetlin a proto bych jel přes Ptuj rovně podle nádraží. Budu ale muset přes nový most a hned za ním doprava.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (07. 07. 2017 19:32).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 20:02
pagam napsal(a):
-------------------------------------------------------
>...Pokud se to týká toho kruháče u druhé varianty na
> konci, budu na to myslet.

Ano, jde o konec druhé varianty.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 20:07
Pagam: ty někde ve Skorbě u Ptuje nocuješ?
Atnarfus: to je dost podstatná informace, pak přes Ptuj zbývají sice dál dvě cesty, ale stejně se musí přes nový most, tak to průmyslovou zónou je pohodlnější i kratší, než městem a pak Ormoškou cestou.
Jak jsem už popisoval, od Lenartu na prvních semaforech v Ptuji odbočit vlevo směr Zagreb přes viadukt na první kruhák u obchoďáků a na něm držet směr Ljutomer, Ormož, Zagreb na druhý kruhák a ten opustit prvním výjezdem směr Zagreb.
Kruhák u OBI opustit druhým výjezdem směr Zagreb, další kruhák druhým výjezdem směr Zagreb (bez dálnice), Ljubljana, Maribor (po dálnici). Následuje kruhák u čističky odpadních vod, z něj to jde jen prvním výjezdem na most.
Za mostem je kruhák, před nímž musí padnout rozhodnutí, jestli ho opustit druhým výjezdem a jet na neplacený konec dálnice a Macelj, nebo z něj vypadnout prvním výjezdem a jet třeba na Cvetlin nebo to přece jen ve Videmu vzít vpravo na Tržec a tam se napojit na staveniště na Macelj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 20:31
Nenocujeme. Jen jsem vzala úsek, o kterém byla řeč. Stejně jako loni pojedem přes Maribor . Nepřiblížila jsem mapu abych trefila tu hlavní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 20:38
Tak, ze ked dobre tomu rozumiem tak z Ptuje po Zagrebsskej ceste+ nejaka ta odbocka a kruhac smer Trzec a potom Macelj sa neda ist? Jazdil som takto posledne roky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 21:04
Pozor v Ptuji je zavřený most přes Drávu(asi z části?). NE TEN NOVÝ!!!
Viz.:
3-710, Ptuj - Hajdina, Ptuj, most čez Dravo, popolna zapora zaradi rekonstrukcije do 30. 9. 2017. Obvoz po avtocesti med Draženci in Hajdino ter po lokalnih in regionalnih cestah.

odkaz
[www.promet.si]

V pondělí tam zrovna značily objížďky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2017 21:53
Podle Waze je to zavřené komplet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2017 08:52
Pátek 7.6. cca v 13:00 Varaždín a dále pak
Ormož - Ljutomer - Bad Radgesburg - Feldbach - Ilz - kraj Vídně a odbočka na dálnici směr Linec -St. Polten - Krems - Zwettl - Halámky

Cesta v poho, dvě zdržení:
1.) na nájezdu na dálnici na Varaždín u města Dugo Selo se opravuje most a tříproudovka je svedena do jednoho pruhu. Zdržení 15 minut
2.) na hranicích v Ormoži 2 minuty,

POZOR - PŘED VÍDNÍ JE 10KM DLOUHÉ ZÚŽENÍ DÁLNICE A OMEZENÍ RYCHLOSTI NA 80KM/H. NE JEHO KONCI, KDYŽ SE DÁLNICE ZASE ROZŠIŘUJE JE ASI 10 M PŘED ZNAČKOU "KONEC OMEZENÍ RYCHLOSTI" RADAR RADAROVIČ. BOHUŽEL JSEM SE UŽ ROZJÍŽDĚL A NA POSLEDNÍ CHVÍLI HO ZAREGISTROVAL. UDĚLALO TO JEN BLIK A ........ čekám fotečkumoody smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2017 12:42
Odjezd v sobotu 24.6. z České Lípy cca v 19 hod. Trasa Česká Lípa - Mikulov - Vídeň - Graz - Maribor - Videm - Cvetlin - Trakoščan - a dálnicí Zahřeb-Posedarje - Vrsi .. Natankováno na poslední Shell na Rakouské dálnici /cena nafty 1, 379 euro/, sjezd na Spielfeld, přes staré celniště Šentilj (oproti minulým rokům sedí v "budce" celník, jen se ptal na počet lidí v autě a pasy nechtěl). Trasu Maribor - Videm jsme projeli v pohodě, ve Videmu jsme jeli na Cvetlin, na celnici jsme byli jen my a auto za námi. Pouze spočítali pasy a lidi v autě, druhý celník rovnou mávnul. Přes Trakoščan jsme najeli zpět na dálnici na Macelj. Dle kamer a vyprávění lidí co projížděli klasika vrchem jsme udělali dobře, na Macelj se to pěkně štosovalo. Pak už klasika na Záhřeb a k moři. Sjíždíme na Posedarje, první mýto bylo 72kun, druhé 190kun. /dodávka/ - všude platba kartou na platbě hotově se to štosovalo. V cíly (Vrsi - Mulo) v 9,10hod (auto tranzit )
Návrat 7.7 odjezd v 18hod. Vrsi -Posedarje - Záhřeb - Trakoščan - Cvetlin - Maribor - Vídeň - Mikulov - Česká Lípa.Trasa Posedarje - Záhřeb ( platba na kartách, na platbě hotově bylo docela hodně aut). Cena mýta stejná, jako při cestě tam. Opět přes Trakoščan - Cvetlin - celnice v pohodě, zase jen jeden celník venku a jedno auto před námi.. proti nám jelo už podstatně více aut, ale stále se to dalo a fronta žádná. Podle kamaráda, který jel přes Macelj, jsme udělali opět dobře. Tady na foru jsem našla, že v Ptuji by měla být benzínka Petrol -non stop, bohužel byla zavřená. Takže jsme hledali dál.. Trasa Cvetlin - Maribor ani jedna, pouze v Mariboru v protisměru otevřená (Petrol - Ptujska cesta 188, 2000 Maribor, Slovinsko), tak jsme se na první křižovatce vrátili ( odbočka vlevo a hned další vlevo, přijede se k benzíně ze zadu a stejnou cestou zpět), musím napsat, že široko daleko po celé trase nejlevnější nafta 1, 144euro. Na křižovatce v Mariboru, kde se odbočuje do centra z Ptujské cesty je zákaz odbočení do leva na Tržaškou cestu vpravo do cetntra se smí (je tam OBI) je zúžení do jednoho pruhu, dělají tam novou silnici. Jinak průjezd bez problému ve starém celništi - Šentilj, podle značení se objede budka z druhé strany, opět tam sedí celník jen spočítal lidi, ani pasy nechtěl. V Rakousku na dálnici pár zúžení, ale bez kolon - směr Vídeň Graz. Návrat do České Lípy v 8 hod.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Llotta (09. 07. 2017 12:44).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2017 12:47
Grizzly - Blik - radar je i z druhé strany ;-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Llotta (09. 07. 2017 12:49).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2017 22:58
Išiel uz niekto poslednú dobu smerom z Klagenfurtu cez Loibltunel?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2017 23:10
Už je to tuto sezonu projeté, ale spíše se o tom píše v jiném tématu -

[forum.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaJe (09. 07. 2017 23:11).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2017 08:12
Ďakujem!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2017 22:39
Prosím mám staženou dva roky starou objížďku dálnice z Novalja.cz nevíte jestli stále platí? Případně mohu někomu na email přeposlat, kdo by mi na to mrknul? Rádi bychom dálnici objeli.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2017 23:11
Stačí si přečíst pár příspěvků zpět a najdeš odpověď.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2017 08:27
Na objížďce se roky nic nemění.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2017 10:00
Ahoj,
včera návrat z Brely,
Na benzíně v Začretje kontrola kamer a hustoty provozu na Macelju (ap.HAK),rozhodnuto jet na Cvetlin. Na Macelju kolona 30-60min.Bylo kolem 13.hodiny.
Sjezd na Krapinu (mýto 21kun),ve městě je to rozkopaný a jsou tam semafory.čekání tak 3 minuty,proti byla slušná kolona.
Dál přes Gornje Jesenje, Šaša, Pleš, Trakoščan na Cvetlin.Tady před námi dva poláci,těm prohlídli pasy,nás jen odmávnul.
Ptuj-největší problém. Průjezd odhaduji tak na 25 minut.Stáli jsme v koloně od Petrolu na začátku Ptuje(cesta Ob Dravi).Od dálnice byla vidět kolona až na sjezd.Je to dáno zavřeným mostem přes Drávu a čas kolem druhé hodiny v pátek tomu provozu moc nepřidal.Asi všichni chvátali domů z práce.
Dál už bez problému.
Jirka
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2017 10:52
Takže se potvrdilo, že zavření starého mostu způsobí značné problémy. Asi je aktuálně lepší to vzít přes Maribor (i když tam to kvůli opravě křižovatky, o které jsem psal jinde, taky asi nebude nic moc), nebo se Ptuji úplně vyhnout a jet po hrázi jezera: [www.google.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (16. 07. 2017 22:29).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2017 16:45
Ahol lidíčky,zítra se chystáme na Čiovo.V Chorvatsku jsme nebyli dva roky.Nebudu platit poplatky ve Slovinsku za dálnici.Klasika,Mureck-Lenárt--Ptuj (na prvních semaforech přes průmyslovou zónu,most přes jezero).Prosím o aktuální info zda to jde stále se napojit na konci dálnice u Ptuje bez polatku jako v minulých letech.Díky moc.tongue sticking out smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2017 17:19
Četl jsi pár příspěvků zpět? Odpověď tam na 100% najdeš.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.