Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 22:27
Mimo špičku či mimo sezónu to přes Macelj jde, ale teď, co je podle stavby dálnice padesátka a ještě se to nedá jet ani dvacítkou, plánovače poněkud kecají. To je opravdu lepší dešifrovat, co slyším v rádiu, a změnit trasu podle momentální situace (dopravní hlášení řešíme v jiném vláknu).
Pravda je, že když najíždím od Ptuje na Dražencích, tak mě do fronty na hranice vždycky někdo pustí, i když za ním ve dvou pruzích parkuje na placené dálnici ještě tisíc či víc dalších aut. Pak ale půlhodina na těch 13 km od placeného konce dálnice k hranici se dá často pokládat za slušný čas, kdo je "klikař", zvládne to i pomaleji.
A když se navíc za zády ozývá "a proč nejedéém?" a "kdy už tam budééém?", to je pak každá cesta lepší, jen, když se jede bez přískoků. Jedna z těch otázek odpadne.
Jak jsem psal - nedá se paušálně konstatovat, že cesta tudy nebo tamtudy bude rychlejší. Jsou jen cesty se stabilní dobou průjezdu, to jsou obvykle ty zdlouhavější, proto i stranou masového zájmu, a cesty, na nichž jeden nikdy neví (a dva už vůbec ne). Pořád to frčí a najednou na dlouho stop.
I to jsem psal, že nakonec to časově vychází téměř nastejno.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 23:02
pedro66

Ilz - Graz - Maribor - Macejl - Záhřeb Lučko = 216 km 2:12 h + 15 éček za SLO dálnici

Ilz - Feldbach - Mureck - Lenart - Ptuj - Záhřeb Lučko = 189km 2:30h + 72kn Macejl - Záhřeb

Ilz - Feldbach - Bad Radgesburg - Ljutomer - Ormož - Varaždím - Záhřeb Lučko = 222 km, 3:08h + 28 Kn Varaždín - Záhřeb.

.... a každému co jeho jest. Ať si najde co mu vyhovuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 23:04
Se vším souhlasím, ale když je v Dražencích pod nadjezdem parkoviště, tak ještě stálé zbývá cesta na Cvetlin. Loni jsem musel výjimečně z pátku na sobotu. Nevím už přesně v kolik to bylo hodin ale určitě po půlnoci a stálo to hned za koncem dálnice. Na přechodu Cvetlin před námi asi tři auta a ještě si člověk zopakuje z autoškoly zapomenuté ručkování na volantu smiling smiley .

Google plánovač samozřejmě zohledňuje aktuální situaci, takže časy co jsem uvedl platí pro tuto chvíli, kdy je na všech uvedených cestách zelená bez zdržení.

Grizzly - na trase Macelj-Zagreb uvádíš cenu za kategorii 2, za jedničku má být 48 HRK yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (27. 06. 2017 23:08).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 23:06
Proc 72kn za Macelj-Zahreb? Jen 48kn
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 23:08
Chyba lávky - ano 48, jdu si vzít brejleeye popping smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 23:17
Uz dva dny nejdou kamery na Macelj,to je divny
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 05:58
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax: A odkud jedeš k tomu Murecku? Doufám, že od
> Budějic přes Linec, protože od Vídně by to nějak
> nedávalo smysl...


A proč né? Tato trasa mě prostě vyhovuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 08:56
FKP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> petrhori - z Cvetlinu bych jel na Lepoglavu a
> nájezd na dálnici až na Sveti Křiž Začretje.
> Objedes případnou kolonu za Maceljem a výrazně
> ušetříš za mýtné

Jel jsem to v pondělí a cesta nic moc. Celková úspora za poplatky je 30 HRK, ale asi bych ji nedoporučoval. Je možná lepší jet zpátky na Macejl, pak kousek po normální silnici a najet na dálnici až v Durmaci. Je to úspora 21 HRK a menší časová ztráta
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 09:08
Citaci
ajax
A proč né? Tato trasa mě prostě vyhovuje.
Protože od Vídně na Varaždin to má smysl přes Bad Radkersburg. Je to kratší a krajina je tam úplně stejná. Ale proti gustu žádný dišputát smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 10:43
Přátelé, zvažoval jsem, kam to dát, ale asi tady to bude nejlepší, neb to souvisí s objížďkou SLO dálnice.
Podíval jsem se na záznamy z GPS od kolegy, který jel do HR teď v sobotu 24.6. Neznalý situace, zvolil přes Slovinsko dálniční variantu. No ale stručně: razcep Hajdina - čas 8:07, razcep Draženci (Ptuj) - čas 9:10, přechod Gruškovje-Macelj - čas 10:10-10:19. Za normálních okolností 20 minut, v sobotu ráno 2:10 hod. Kdo se chystáte jet nadcházející sobotu, vemte si z tohoto příklad a rozhodně jeďte dřív.
Dávám to sem, abyste byli připraveni na to, že můžete poskakovat už na slovinské dálnici. A nebo ji můžete objet.
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 12:18
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
Citaci
ajax
A proč né? Tato trasa mě prostě
> vyhovuje.
> Protože od Vídně na Varaždin to má smysl přes Bad
> Radkersburg. Je to kratší a krajina je tam úplně
> stejná. Ale proti gustu žádný dišputát smileys with beer


V noci toho moc nevydíš. A toalet tam taky moc není.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 14:04
Děkuji všem za rady kudy kam, určitě už díky vám mám představu co kde a jak a řešit to budu na cestě podle momentální situace a stavu smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 14:12
Tak je tu tolik možností že letos nevím kudy jet.Pojedeme ze soboty na neděli a tak si myslím že trasa Ilz - Feldbach - Bad Radgesburg - Ljutomer - Ormož - Varaždím - Záhřeb Lučko je asi zdlouhavá.Pro mne celkem 756 km – 9:04 h Když pojedu Bad Radgesburg - Lenart - Ptuj, je to 719 km – 8:20 h a dál na Starigrad-Paklenica
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 20:39
no,ale si nenapsal,kam z ptuje dál??? jestli na macelj,tak tam můžeš pořádně vykysat,a na varaždín to asi pojede,takže 40 km zajížďka se nejeví jako špatná volba-důležitý je odkud jedeš,v kolik a kdy budeš na slo/hr hranicích-jinak všem samosebou přeji šťastnou cestu a bezpečný návrat.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 20:41
To jsem zapoměl,jako vždy ze soboty na něděli 22.7
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2017 21:48
Pavel.R , já mám pocit, že ze so na ne nemůže být nikde problém.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 07:09
Dnešní článek o přechodu, co se zde probíral na základě reportáže - [cestovani.idnes.cz]

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 11:52
včera odpoledne na objíždce Ptuj, Lenart, Mureck - 3x měření rychlosti na SLO straně (vždy v obci)


avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 12:23
Protijedoucí blikali? Překročení o kolik km/ hod u tebe tolerovali? Nebo jízda byla přísně předpisová?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 14:05
Rád bych se dotázal,těch co již letos projeli hranice SLO-CHR ,zda bude stačit občanka.Zjistil jsem,že pas mám propadlej.Nechce se mi čekat ve frontách na vyřízení nového pasu.Někde jsem četl,že jej vyžadují,dokonce vracejí dovolenkáře zpět.
Několikrát se zde zmiňujete o kamerách.Kde mám možnost je najít,případně stáhnout???
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 14:10
webcam
Obcanka staci
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 16:03
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Protijedoucí blikali? Překročení o kolik km/ hod u
> tebe tolerovali? Nebo jízda byla přísně
> předpisová?


problém nebyl, jel jsem max 54 tachometrových na tempomat, z protisměru blikal jeden max dva (aspoň co jsem si všiml)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 16:36
Valeri dííík za kamery.
Opravdu bude stačit OP? Popisovali na netu kdo je rychleji v CHR, zda auto nebo vlak,upozornovali,že vraceli bez pasu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 17:12
Tohle se řešilo v jiném vlákně, tady se objíždí SLO dálnice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2017 20:57
Stejně jako wraith, včera kolem 16.hodiny mezi Lenartem a Pesnicí, taky 2x ruční radar, taky 54 na tempomat. Před prvním na mě blikalo auto s L-číslem říkám jé, krajan. Vzápětí mě před cedulí osolilo auto s mariborským číslem a za zatáčkou už ho brali. Před druhým radarem blikala hned dvě slovinská auta, takže jsem poděkoval, na policajty se usmál a oni na mě.

Jinak při cestě tam v noci z úterý na středu (21.6.) mezi Pesnicí a Ptují třikrát po dvou srnkách (od prvních jsem jel padesát a klepal se strachy, zábavná jízda) a další tři páry mezi Kidričevem a Rogatcem. Takže nepodceňovat !!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (01. 07. 2017 08:36).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2017 08:17
Asi o prázdninách "vyrazili do ulic", stejně jako slibují naši. Dle mne je dobře, že ještě existuje "solidarita" mezi řidiči.
Při objížďce slovinské dálnice začátkem června jsme nenarazili na žádného. Ani na příjezdu před Ptují, kde už jsme je míjeli ve večerních hodinách minimálně třikrát. Asi kontrolují padesátku na poměrně dlouhém úseku od značky Ptuj po zástavbu domů, kde to svádí k rychlejší jízdě, protože to tam vypadá spíš jako "mezi poli" a ne jak ve městě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2017 12:21
1.7. objižďka přes Mureck, Lenart, Ptuj, Cvetlin a najezd na dalnici NP trakoščan, cesta v pohodě,maji opraveno pár useků, povrch se zlepšuje, poprvé jsme jeli přes Cvetlin, silnice je úzká ale povrch je dobrý, serpentiny před a za cvetlinem nejsou pro auta s karavanem,nebo asponň ja bych tam nejel s přívěsem, jiank na cestě žádne zdržení není, někdo tu psal že tam jsou semaforu tak ten usek už je hotov jenom tam byli cedule s omezenim.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2017 06:32
Morskyvlk a do Videmu z Ptuje jsi se dostal bez problému? Loni to byl masakr. Dopravní značky přeškrtané apd.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2017 07:06
My jsme loni (tedy až koncem srpna) přes Videm a Cvetlin jeli a dvě přeškrtnuté značky tam byly - jedna na kruháku v Pobrežje (na Zagreb) a druhá na kraji Videmu (na Tržec). Zato vždy na dalším výjezdu byla oranžová tabulka se symbolem autíčka a směrem Leskovec - HR.
Jako masakr jsem to neviděl, ale možná to bylo tím, že přes Cvetlin jezdíme téměř pokaždé, tak mi ty přeškrtnuté směry nechyběly.
A jsou tací, co tudy jezdí s přívěsem, jen "na těch schodech" před a za přechodem je musí ti odnaproti jedoucí pustit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2017 22:09
Ano bez problemu. Jak piše Hill, jak odbočíš za mostem na prvnim kruhaku tak na dalších už je to značene simbol autička a MP Leskovec-HR.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.