Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2017 14:07
Grizzly, thumbs up díky za info, takhle nějak jsem si to představoval
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2017 19:50
Citaci
Pavel.R napsal(a):
Dá se objet ten nájezd na dálnici, jet na Pobrežje,Tržec,Podlehnik ? Hlavně zda se dá někde najet když se tam staví....

Jak se dostat z Ptuje na Pobrežje, to už tu někdy víckrát bylo, tak snad se moc nestane, když to zopakuji:
z přivaděče k dálnici na tuto silnici už není kde odbočit, abys ji překřížil po mostě na Pobrežje (mezi horní a dolní silnicí není u mostu žádná rampa), musíš už za Puhovým mostem opustit směr k dálnici a odbočit z kruháku prvním výjezdem směr Ptuj - Zahod.
na mapě modrá cesta.
Na dalším kruháku to vezmeš posledním výjezdem směr Draženci kolem pumpy Petrol a dojedeš to křižovatky Y, dáš přednost a odbočiš vlevo směr Videm.
Po mostě přejedeš nad přivaděčem k dálnici a na následujícím kruháku vede za výjezdem z autobusové zastávky druhá díra směr Podlehnik - Žetale - Zagreb, zatímco třetí vede levou stranou Pobrežja do Videmu a přes Leskovec na Cvetlin.
Jestli ale chceš jet přes Macelj, je zbytečné tudy kličkovat, nic moc tím nezískáš. Leda z mostu nad přivaděčem k dálnici okouknout, jak moc je její konec ucpaný, a pak se rozhodnout, jestli se na tu silnici staveništěm přece jen zařadíš třeba v Tržci, nebo radši hned na kruháku za viaduktem pojedeš na Videm a Cvetlin. Skrz Podlehnik po souběžné s rozestavěnou dálnicí je to blbost, mají tam tři nebo čtyři zpomalovací drncáky skrz vesnici.
Ale k silnici kolem Podlehniku staveništěm se zrovna tak bez známky pořád ještě dostaneš přes přivaděč a smyčku na konci dálnice.


EDIT: Jestli jsem to nenapsal dost jasně, tak cesta od Ptuje na Macelj platí stále stejná, nájezdem na neplaceném konci dálnice. Zatím na směrovkách na Zagreb je kolem Ptuje stále značená neplacení silnice.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (24. 06. 2017 00:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2017 19:46
Dneska dopoledne klasická objížďka přes Macejl Lenárt Ptuj s napojením na konci dálnice za kruháčema přes most naprosto v pohodě, oproti minulým létům (letos po 5 ti letech znovu Chorvatsko) z velký části opravená silnice s novým povrchem, min provoz, zato cesta od nájezdu k hranicím s Hr cca 50 min.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2017 22:54
petrh1
Smazaná citace posledního příspěvku
...............
...v kolik hodin byla ta 50 minutovka kamo?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (24. 06. 2017 22:58).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2017 22:59
když jsi to už objížděl, tak jsi to už mohl rovnou dát na Zavrč nebo Cvetlin ne?
ono to chce zastavit na Petrolu V Ptuju a podívat se na kamery a podle toho se zařídit smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2017 00:39
Když dovolíte,rád bych se dotázal,zda je nějaká možnost objet Vídeň.Jezdím do Chorvatska 15 let ale,vždy se zdržím ve Vídni nebo několik km za ní. V kterékoliv časové ose.Vlákno Jak objet Vídeň konči 11.7.2005.proto dotaz. Jezdím od Brna -Mikulov Máte někdo recept,jak se vyhnout zácpám???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2017 08:02
Na to recept neexistuje, jezdím po stejné trase, taky Brno-Mikulov, jel jsem přes Vídeň po A23 v pátek 23.6. po 19 hodině a průjezd byl v pohodě. Taky jsem měl obavy, sledoval jsem kamery, ale nakonec jsem to risknul a dobře jsem udělal smiling smiley. Očekával jsem po cestě více problémů, hranice, Lučko, atd. Slovinsko jsem objel po trase, kterou jezdím už 20 roků, centrem Mariboru => směr Ptuj, tam mi darebáci uzavřeli výjezd z kruháče, kterým vždy jezdím, tak jsem to dal na Videm (značena objížďka směr Zagreb), odsud podle značené objížďky a na "dálniční staveniště" jsem najížděl z kruháče u Podlehniku. Je fakt, že celou cestu na hranice je omezená rychlost na 50 km/h. Ani na hranicích nebyl problém, jel jsem na OP, ani se na něj nepodívali. Lučko v noci bez kolon, nejdéle jsem čekal na výjezdu Šestanovac, asi 5 minut. Přeji hodně štěstí při cestování. Mils
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2017 09:36
Už jsem dlouho neviděl (či jsem přehlédnul) letošní zkušenosti s přejezdem Rogatec... Už jste tam někdo jel nebo plánujete tudy jet? Díky!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2017 12:57
cca v 10:00 jsem najížděl v Ptuji a v 11:00 byli na hranicích.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 10:34
neviem či to už tu bolo toto video.... je to z 11.06.2017 prejazd Gruškovje - Ptuj

[www.youtube.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 11:40
pro jaspa: supr video, už jsem to hledal dlouho. Ale asi to patří sem. Tak jsem si dovolil to tam přidat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pali.B (26. 06. 2017 11:43).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 17:29
ako to bude riešené s tou súbežnou cestou u prechodu Macelj?
tam sa zrazí dialnica so starou cestou? alebo bude mať každá cesta svoje pruhy na kontrolu?

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 18:25
Prijde mi, ze ta neplacena soubezna cesta bude vyvedena na starou celnici na chorvatsky strane. Melo by to svoji logiku. Akorat nikde nevidim zadnou slovinskou budku. Mozna budou ve stary celnici spolecne.
Urcite se dalnice s neplacenou cestou nespoji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (26. 06. 2017 18:27).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 18:31
Hill 23.6.
...Po mostě přejedeš nad přivaděčem k dálnici a na následujícím kruháku vede za výjezdem z autobusové zastávky druhá díra směr Podlehnik - Žetale - Zagreb...

Dnes jsem tam jel a odbočit se na druhém výjezdu nedá. Je tam zákaz vjezdu (mimo vozidel stavby). Možná se dá pak jet z Videmu na Tržec, ale já jsem to nezkoušel a vzal jsem to přes Cvetlin.

Edit: Silnice na Cvetlin je na slovinské straně na některých místech v dost mizerném stav, ale nejsou na ní žádné díry. V jednom místě provádějí větší opravu a jsou tam semafory. Zdržel jsem se tam ca 3-4 minuty, takže žádná hrůza.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (26. 06. 2017 18:39).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 19:29
Takže podle videa se nazpět nedá odbočit na ptuj,ale cesta tam je na přivaděč v pohodě?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 19:55
Video od jaspy končí tak, že auto z kamerou pokračuje dále po dálnici směrem na Maribor.. Auto jedoucí před ním odbočuje normálně do prava na Ptuj. Je to tam jasně vidět a navíc tady bylo napsáno letos již několikrát, že objížďka slovinské dálnice přes Ptuj funguje oběma směry beze změn jako vloni, předloni, předpředloni....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2017 20:12
Já vím ale radši se zeptám a děkuji tohle mi stačí ono někdy se tu kolem toho tady nakecá a nic se nedovíš tohle mi uplně stačí-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 18:14
Zdravím Vás kolegové cestovatelé. Letos se po dlouhé době chystám při cestě do Chorvatska objet slovinskou dálnici. Když jsem ji objížděl poprvé(a naposled) před 6lety jel jsem po staré přes Maribor atd..... ale tato varianta se mě nezamlouvala. Letos bych chtěl zkusit trasu Grazz, Trate, Lenart, Cvetlin, Gornji Macelj. viz odkaz [goo.gl] myslíte si že je to pohodová objížďka? Jedu se dvěmi dětmi, nejmenší nemá ještě rok, jedu přes týden z úterý na středu. Dík za info a za rady.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 18:21
Dobrý, akorát u Draženci najet na E59 na konec dálnice. Ještě letos to bude fungovat tam i zpět. Jestli jedete úterý, středa, tak jste v klidu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 18:37
Volil jsem cestu tak abych se vyhl většímu přechodu a tím i kolonám, myslíte že je to zbytečné?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 18:59
petrhori napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím Vás kolegové cestovatelé. Letos se po
> dlouhé době chystám při cestě do Chorvatska objet
> slovinskou dálnici. Když jsem ji objížděl poprvé(a
> naposled) před 6lety jel jsem po staré přes
> Maribor atd..... ale tato varianta se mě
> nezamlouvala. Letos bych chtěl zkusit trasu Grazz,
> Trate, Lenart, Cvetlin, Gornji Macelj. viz odkaz
> [goo.gl] myslíte si že je
> to pohodová objížďka? Jedu se dvěmi dětmi,
> nejmenší nemá ještě rok, jedu přes týden z úterý
> na středu. Dík za info a za rady.

Já jezdím cca už 8 let stejně kromě toho já jedu přes Ptuj a pak Macelj a jak už tady psal m.marcian, v týdnu tj vše v poho
FKP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 19:16
petrhori - z Cvetlinu bych jel na Lepoglavu a nájezd na dálnici až na Sveti Křiž Začretje. Objedes případnou kolonu za Maceljem a výrazně ušetříš za mýtné

2004 Omiš, 2005 Duce, 2006 Baška (Krk), 2009 Dugi Rat, 2011 Staniči, 2013 Biograd, 2014 Punat, 2015 Mastrinka (Čiovo), 2016 Duce, 2016 Brist, 2017 Pag, 2018 Brela-Stomarica, 2019 Pag, 2020 Pag, 2022 Lošinj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 19:40
Mureck Lenart Ptuj. Pak směr Ormož. odbočím na H.P. Vratno Pak Varaždin a tramptadá Směr Hvar. 5krát projeto a vždy bez front. Sice menší zajíždka ale vyplatí se.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 20:35
ajax: A odkud jedeš k tomu Murecku? Doufám, že od Budějic přes Linec, protože od Vídně by to nějak nedávalo smysl...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 20:47
Citaci
petrhori napsal(a):
...Letos bych chtěl zkusit trasu Graz, Trate, Lenart, Cvetlin, Gornji Macelj. viz odkaz myslíte si že je to pohodová objížďka? Jedu se dvěmi dětmi, nejmenší nemá ještě rok, jedu přes týden z úterý na středu. Dík za info a za rady...

Záleží také na tom, odkud přijíždíš ke Grazu: já přijíždím od Vídně a po několika dlouhých rychlostních omezeních na staveništích dálnic kolem Grazu jsem si odpustil dobrodiní rakouské dálnice a už 9 let ji opouštím na km 138 směr Ilz - Feldbach - Gleichenberg - Bad Radkersburg - Gornja Radgona - Lenart (jestli ale trváš na Murecku, můžeš pak odbočit z B66 přes Hof bei Straden a do Lenartu přijedeš přes Mureck).
Už jsme tu o tom vedli celkem pravidelně se vracející diskusi, jestli je lepší si přes Graz, Murfeld a Mureck radši asi 33 km zajet a v Ptuji být zhruba za stejnou dobu (když se dálnice neucpe), jako přes Ilz a Feldbach. O ostřejších zatáčkách tady.

Přes Cvetlin jezdím také pravidelně už víc roků. Až na užší (ale slušnou) silnici na slovinské straně je to fajn cesta, někomu tu vadily na chorvatské straně serpentiny od zámku Trakošćan kolem jezera Trakošćan k mýtnici Trakošćan (tedy na Gornji Macelj) a vracečky těsně před a za přechodem Cvetlin, ale mně ne, není to nic, co by se nedalo v klídku projet.
Při příjezdu před dálniční most v G.Maclju odbočíš vlevo na D1, ta po 400 metrech odbočuje znovu vlevo a pokračuje střídavě po levé a pravé straně dálnice A2 směr Đurmanec; na dálnici A2 můžeš najet až tam.
Nebo podruhé neodbočíš a přivede tě to na dálnici A2 už před mýtnici Trakošćan.

Jet u zámku vlevo na Lepoglavu? Jo, jel jsem tudy loni a, nedostat se u lomu mezi náklaďáky s kamením, asi bych tu cestu tak nehaněl: místy na ní jsou krásné výhledy do kraje. Ale to jsem popsal už tady. Je to prostě sázka, jak se touto cestou pojede.
Ušetřil jsem tudy pár kun na mýtném, nakrmil oči, a, ať to počítám, jak chci, do Žuljany jsme přijeli zhruba ve stejnou hodinu, jako obvykle.

Z toho vyplývá, že přes Slovinsko až po Lučko celkem nerozhoduje, kudy se z Rakouska přehraboším do Chorvatska: do cíle dorazím vlastně nastejno a ještě z toho nejsem uštvaný.

EDIT: oprava překlepů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (27. 06. 2017 21:22).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 20:48
Proč nedávalo? Od Vídně přes Ilz a Feldbach je to na Mureck nejkratší možná cesta a ještě se kocháš panoramatama. Ale ty jsou samozřejmě od Lince přes Alpy taky, takže každá cesta dobrá, když vede do cíle smiling smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 20:57
Když pojedeš od Vídně přes Ilz a Feldbach na Ormož, tak nemá smysl jet přes Mureck, ale přes Bad Radkersburg, je to o 20km a 20minut kratší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 21:27
Jistě, od Vídně na Varaždin kratší cesta, než přes Ilz a Bad Radkersburg, není.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 21:37
Budu se opakovat, ale Ilz, Feldbach na Ormož a Varaždín jsem jel 22.6., tj. ve čtvrtek a bez jakéhokoliv zdržení, kolony, objížďky či zdržení na hranicích.
Stejně jako HILL, já tudy jel už min. 10x thumbs up - cesta z Ilzu přes Feldbach na Mureck je podle mě hloupost. Když už jednou SLO dálnici objíždím, tak se přeci nebudu vracet na Mureck a Ptuj, abych najel více km a ještě platil dálnici Macejl - Záhřeb, která je dražší jak Varaždín - Záhřeb.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Grizzly (27. 06. 2017 21:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2017 21:41
Sorry, nevyjádřil jsem se přesně, dál samozřejmě jedu klasicky Mureck-Lenart-Ptuj-Macelj. Nejezdím ve špičce tak pro mě cesta na Ormož nepřináší žádnou výhodu. Zkusil jsem i zmiňovanou trasu Lenart - Bad Radkersburg, ale přišlo mi to zdlouhavější než přes Mureck, i když podle Googlu to je delší jen o 1,5km.

Podle Google map - "moje" trasa Ilz - Feldbach - Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj - Zagreb/Lučko = 183km 2h 37min
Vaše trasa Ilz - Feldbach - Bad Radkersburg - Ormož - Varaždin - Zagreb/Lučko = 215km 3h 1min
(samozřejmě to předpokládá jízdu mimo špičku kdy je na trase Ptuj-Macelj volno)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (27. 06. 2017 21:47).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.