Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2017 19:38
resstless
Jasně, dám vědět. Mám v záloze ještě přechod Središče n/ Dravi - Trnovec nebo Zavč - Dubrava, kdyby byly nějaké problémy. Uvidíme.
Přesto: JE-LI TU NĚKDO, KDO POUŽIL PŘECHOD U ORMOŽE, DEJTE VĚDĚT.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2017 23:38
7.6. Trate-Lenart-Ptuj: nových několik set metrů povrchu v okolí Radehova, namísto krajnic snad po pěti metrech plastové patníky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2017 10:29
Mohu potvrdit, povrch silnic na objížďce dálnice přes Lenart a Ptuj se výrazně zlepšil.
Na tomto průjezdu Slovinskem se nic nezměnilo, jen po vjezdu "na stavbu" nové dálnice je omezení rychlosti na celém úseku až na hranice na 50 km/hod. Radary tam vidět nikde nebyly, jen auto policie na konci oficiální dálnice. Na rozdíl od Rakouska, kde snad na každém portále byla kamera, nevím s jakým účelem, ale rozhodně to odrazuje od výrazného překročení rychlosti.
Na dvou úsecích při cestě zpět s označením "Měření radarem" jsem zaregistroval pevné radary, skoro až na konci úseku. Tam i rakušáci jezdili podle předpisů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2017 13:13
Trošku se v tom ztrácím. Zeptám se tedy polopatě. Stále jde použít klasická cesta se sjezdem na Mureck, Ptuj a nájezdem na mostě u Draženci, kdy na nájezdu vidím na dálnici konec placeného úseku a při najetí na kousek A4 už jedu po neplacené? A funguje to i zpět zase se sjezdem u Draženci? Nebo mám řešit jinou trasu? Tuhle už umím poslepu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2017 13:23
jel jsem před týdnem a v pohodě smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2017 13:58
Přesně tak. Klasická objížďka přes Mureck, Lenart, Ptuj s nájezdem na konci placené slovinské dálnice. Jen dříve na pokračování k Macejlu byla rychlost omezena na 60, nebo tak nějak, teď je až na hranice pouze 50.
A zpátky je to taky úplně stejné. Sjíždíš na PTUJ těsně před placeným úsekem a pokračuješ přes Ptujské jezero a kruháče v Ptuji na Lenart a Mureck.
Takže v klidu přes objížďku poslepu.Ale bacha na lesní havěť.Nějak se tam přemnožila.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2017 19:33
kabinet302 diky za info, ktore má hlavu a pätu čo sa týka osadenia značky koniec a začiatok dialnice, takže zatial postaru

diky, diky

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2017 20:19
Tak ja to asi mimo diaľnice už nedám. Zakaždým sa chystám že dám obchádzku ale jazdím iba v noci a hlavne kvôli zvieratám nejdem cez Maďarsko. A keď čítam že je tam toho dosť tak radšej po diaľnici. A keď sa rozhodnem že to dám už bude asi dostavaná celá a potom sa to zas neoplatí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2017 09:57
Na objíždce je to jak kdy. Několik let jsem na silnici nepotkal ani chlup a pak při jedné cestě jsem si připadal jak na safari. A na dálnici jsem taky viděl divočáka přes 80 kilo. Ležel před sešrotovaným autem. Myslím si, že je lepší srazit zvíře v sedmdesátce na okresce, než ve stotřicítce na dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2017 09:58
Děkuji, konečně rozumný příspěvek. No, je potřeba se ale správně zeptat yawning smileyyawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m.marcian (11. 06. 2017 09:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2017 16:10
ptal jsi se jak je to s nájezdem na Draženci a ne na safari na cestě
taky bych Ti vyjmenoval celou zoologickou zahradu i se slepicemi a kačenama za plotem
já jsem napsal na co jsi se zeptal OK? eye rolling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2017 21:22
Dálniční nájezd u Ptuje je normálně funkční. Žádná změna.

Kamera zde
[kamere.dars.si]

Dopravní info zde
[www.promet.si]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2017 18:05
Mám takový pocit, že Google aktualizoval mapy v aplikaci Mapy na telefonech s androidem. Kolem Tržce, Podlehniku a jinde už jsou vidět hotové kruhové objezdy, nadjezdy, sjezdy atd. Na PC v mapách google ještě nejsou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2017 20:17
Nejrychlejí jsou aktualizovány OpenStreetMap. Tam už jsou nadjezdy a kruhové křižovatky také. Navíc je tam naznačeno i co se chystá.
[www.openstreetmap.org]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2017 21:05
Já to nenapsal, ale myslel jsem v leteckých mapách, nebo taky jinak satelitních. Tam už právě tohle všechno je vidět a kde to ještě není dokončené, tak se dá rozpoznat kudy silnice povede
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 08:11
A ještě se zeptám jinak, klasická cesta Mureck Ptuj, letos ještě funguje. Příští rok asi nově zkusím trasu co popisuje Resstless, která začíná sjezdem v Rakousku do Ilzu, pak Feldbach, Bad Radkrsburg - Slovinsko Gornja Radgona, Ormož, Chorvatsko Varaždin a dálnice do Karlovace. Teď k otázce. Letos prvně jedu jak debil 30. 6. v pátek na noc a Slovinsko budeme projíždět někdy kolem druhé, třetí ráno. Mám se s ohledem na termín připravit i v tuto dobu na kolony?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m.marcian (14. 06. 2017 08:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 08:22
Nejhorší a nejblbější čas. Posuň to tak, abys byl na SLO/HR hranici před půlnocí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 09:03
Presne taký termín mám aj ja približne a niekto mi tu poradil že to bude dobré a mohlo by to byť prázdnejšie. Prečo počítaš že po polnoci je to OK? A najblbší a najhorší termín je teda cca 3 - 4h ranná?. Ešte upresním na hranicu Gruškovje - Macejl by som mal prechádzať 1. 7. 2017 asi okolo 4h ráno. Z domu odchádzam 30.6. piatok asi okolo 22:00h.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 10:12
Přidám svoji zkušenost - v sezóně v pátek večer jsem jel dvakrát, vždy na hranicích SLO-HR jsem byl okolo 0:00, bez potíží, jednou dvě a jednou pět aut před náma, kámoš jel za náma cca 3 hodiny a stál tam poprvé skoro půl hodiny a podruhé přes půl hodiny v koloně. Víc zkušeností s termínem v sezóně nemám.
Letos jedeme v úterý v noci a plánujem stejný scénář, hranice SLO-HR kolem půlnoci, v 6:30 býváme v Gradaci spinning smiley sticking its tongue out
Tak snad to vyjde, jedeme 22.8
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 11:53
Zdržení při odjezdu je dost zrádné - dokud jsme odjížděli v pátek tak, abychom byli na Maclju nejpozději v sobotu v půl druhé ráno, bylo i celkem jedno, jestli někde začínají prázdniny, co si vzpomínám, nejdéle jsme popojížděli od Podlehniku, tak kolem půlhodiny. A to se tehdy dávaly pasy nebo občanky do okénka, jako dnes.
Jednou jsme odjezd museli odložit až na půlnoc (to bylo 24.7.2010, tedy vlastně celou cestu jsme jeli v sobotu 25.7.) a spadli jsme do toho hned na nájezdu Draženci u Ptuje (08:25), tam nás nějaká Vídeňačka pustila do fronty, takže na Maclju jsme byli v půl desáté, lupen na dálnici v Chorvatsku jsme si vytáhli v 09:40, v Zaprešići platili v 10:22 a pak uvázli na mostě nad čvorem Jankomir. Na Lučku jsme si vytáhli další lupen až ve 12:50.... o tom jsem tu už tehdy určitě psal, takže ty jízdní průměry mezi 6,5 a 18 km/h (včetně průměru sotva 68,5 po celé AZM) už někteří znáte.
Nikdy předtím ani nikdy potom jsem těch 79 km od Ptuje na Lučko nejel čtyři a půl hodiny, obvyklý čas na tomto úseku byl hodinu a půl plus mínus pár minut, ať už jsem jel po devítce na Macelj, nebo přes Videm a Cvetlin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 12:01
"Klasická" (jak pro koho) objížďka Mureck - Lenart - Ptuj funguje a bude fungovat dál. Tu silnici nikdo nezruší. Problém je až za napojením na dálnici za Ptují, kde se k hranicím dostavuje dálnice a jede se po stavbě.
No a protože Chorvati hodně trvají na sobotních nástupech, logicky většina jede tak, aby byli na místě v sobotu dopoledne. Proto je z pátku na sobotu nejhorší čas. Čím víc dopředu, nebo později, tím lépe. Čistě teoreticky, vždycky se něco může pokakat i v jiném termínu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2017 21:57
to m.marcian :
jak je psano vyse, kolem pulnoci mijet Ptuj a i Lucko projedes na prvni dobrou
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2017 08:43
doktor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dámy a pánové,nevíte prosím, do kolika hodin je
> obsluha na čerpací stanici v Mureck?
> Mají mít otevřeno non-stop,ale minulý rok bylo v
> 22hod. zavřeno. S jednim Polákem jsme se tam
> pokoušeli natankovat a zaplatit kartou,nepustilo
> nás to.Dejte prosím avizo.Naštěstí jsme dojeli do
> Chorvatska.Letos měním pevninu za ostrov
> Vir,nemáte někdo zkušenosti jak to tam vypadá?


Dobrý den,
čerpací stanici v Murecku nevyužíváme, ale pokud projíždíte přes Ptuj, je tam non stop čerpačka Petrol na Ormoška cesta. My pravidelně tankujeme tam. Co se týče ostrova Vir. Výhoda je, že je spojen s pevninou mostem (bez poplatku). Vloni jsem se tam zajeli podívat. Bohužel nic pro nás, preferujeme menší rekreační lokality. Hustá zástavba, hlava na hlavě. Pokud jedete do tohoto místa jen na výlet, tak v sezóně jen těžko hledáte místo k parkování. Ale pokud máte rádi čilý ruch, obchody a restaurace, tak zde je vše.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2017 09:16
Grizzly:

Přes Ormož (Otok Virje) letos asi nepojedeme:

[www.varazdinske-vijesti.hr]

Navíc přes most postavili ohradu, bránu, vypadá to tam jak vstup do nějakého zakázaného pásma:

[www.varazdinske-vijesti.hr]

Vyzkoušíme Trnovec (již jsme přes něj jednou jeli) nebo spíš Bukovje a přes Sveti Martin na Muri a Čakovec na dálnici.

[www.google.cz]

Hraniční přechod Bukovje je jen asi 3 km od Ljutomeru, takže v případě potíží se lze vrátit do Ljutomeru a zkusit např. Trnovec.

3.7.2017 by jsme měli tudy jet, tak potom napíšu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (15. 06. 2017 09:19).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2017 18:18
Tak vy mi radíte vyjet raději v osm z Brna než v deset, ale to budu Vídeň projíždět někdy po desáté a v pátek bude touto dobou podle mě ucpaná.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2017 19:30
MartinR
my vyrážíme ve čtvrtek 22. takže budu informovat asi játhumbs up smiley - ale díky za info

koukám na tu mapu. tohle není ale ofiko přechod a tudíž, pokud není HR v Schengenu, pak nepoužitelný. Nebo se mýlím?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (15. 06. 2017 21:27).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2017 22:30
Chlapi, nestrašte. Ta informace o kolonách je z dubna 2017, kdy byly zavedeny systematické kontroly. A to byly kolony na všech přechodech. Myslím, že teď to bude v pohodě. Každopádně budu rád za každé info o přechodu Ormož-Otok Virje. Plánuju tudy jet, ale až 13.7. Snad to bude v bez problémů průjezdné.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2017 06:39
OK Grizzly, prosím informaci o průjezdnosti :-)

Donald: je pravda, že ta informace je z dubna 2017, kdy byly problémy všude. Informaci o podobných problémech na ostatních dvou přechodech v tomto regionu jsem ale nikde nedohledal (Trnovec, Bukovje), takže předpokládám, že tam byly kolony kratší než v Ormož-Otok Virje.

Kdo pojede z Ljutomeru a potom dál směr Varaždin-Zagreb tak jsou zajímavé tyto hraniční přechody: Ormož-Otok Virje, Bukovje a Trnovec. Dle google maps jsou časy i vzdálenosti na trase Ljutomer-Varaždin téměř shodné pro průjezd všemi třemi přechody. Pouze přechod Trnovec je pro osoby a zboží, ostatní dva jsou jen pro osoby, ne pro zboží. Všechny to jsou oficiální hraniční přechody pro mezinárodní provoz:

[medjimurska.policija.hr]

Ještě pro jistotu GPS těchto přechodů:

Ormož-Otok Virje, 46.4029189N, 16.1548942E
Bukovje, 46.5200100N, 16.3149578E
Trnovec, 46.3870583N, 16.3038372E

Zatí je mým favoritem Bukovje, je to malý přechod doslova v polích, není tam žádné zázemí, žádné parkoviště, není to přechod pro zboží (nebudou tam kamiony). V Ormoži již problémy byly a je to přechod přímo ve městě, tedy možný častější pohyb vozidel přes přeschod, Trnovec je zase i pro kamionovou dopravu, na obou stranách tam jsou parkoviště a zázemí, dá se předpokládat větší vytíženost. Zkusím Bukovje, je to jen asi 3 km od Ljutomeru, v případě potíží se dá vrátit to Ljutomeru a zkusit to jinde.

Pojedeme v pondělí ráno 3.7. s průjezdy Prostějov, Brno, Bratislava, kolem Neusiedler See, Wiener Neustadt, Ilz, Bad Radkersburg, Ljutomer, GP Bukovje, Sveti Martin na Muri, Čakovec, Varaždín, Zagreb, cíl Posedarje. A potom ještě jednou 30.7. stejná trasa s cílem ostrov Čiovo :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2017 09:00
MartinR
Tak dej vědět, kudy a jak jsi nakonec projel. Počkám na tvou informaci i informace od těch, kteří pojedou dříve než já.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2017 10:55
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám takový pocit, že Google aktualizoval mapy v
> aplikaci Mapy na telefonech s androidem. Kolem
> Tržce, Podlehniku a jinde už jsou vidět hotové
> kruhové objezdy, nadjezdy, sjezdy atd. Na PC v
> mapách google ještě nejsou.

Tak už jsou i tam
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.