Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 08. 2016 08:34
Kamaráde - jsi skutečně zodpověný.
Asi bych se s půjčeným autem taky choval jinak než se svým. thumbs up Opak bohužel vidím u své pánské části rodiny. Na začátku půjčení auta - ode mne plná nádrž - 70 lt nafty. Za 14 dní při předání - prázdno. A o snaše - mlčím. To je motoristická kapitola pro sebe. Za dva dny doslova zku... spojku. Dvoustupňovou . Myslela si, že je to automat. Rozjezdy klidně na trojku !!! To řekla sousedovi když ji na to upozornil.. Za dva dny prům spotř, na počitači 58 lt !!!! Dobrá to víla. 52 tis opravdu v prdelce. Nerad auto půjčuji . Opravdu.confused smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2016 23:39
Tak hlásím z větrné Žuljany (ostatně u Zadaru funí víc), že jsem jel přes Ptuj a potvrzuji:
- směrovky navádějící na starou silnici GI-9 přes neplacený konec dálnice směr Zagreb jsou přeškrtané, ale to neznamená, že to tudy nejde. Normálně se tudy jezdí, ale letos se to prý nějak víc ucpává, proto
- z Ptuje od mostu jsou oranžovohnědé tabulky s autíčkem, značkou HR doplněné místy šipkou nebo nápisem Leskovec -> Zagreb a vedou vás přes Pobrežje a Videm na hraniční přechod Cvetlin. Zjevně se s tím počítalo předem, většina povrchu silnice na slovinské straně je proti loňsku opravená, na chorvatské straně jsou silnice tradičně dobré.
Z Cvetlinu můžete jet vlevo na Varaždin nebo vpravo k zámku Trakošćan, odtud ale doporučím jen cestu vpravo na mýtnici A2 Trakošćan nebo napřed po staré D1 do Đurmance a tam teprve na A2.

Zkusil jsem to totiž u zámku vlevo přes Lepoglavu... fujtajbl. Celou cestu omezení na 30 - 50 km/h, vyjímečně je tam pár metrů šedesátky. Cesta vede u Lepoglavy skrz pásmo věčného vápence (asi 2 km velkolomem) a pak se drápe mnoha serpentinami do výšky a zase dolů a to celé ještě jednou. Mít někoho na zadním sedadle vlevo, aby fotil, to by za to stálo, výhled přes hory a údolí je tam nádherný. Ale musel by vzadu sedět už od lomu, totiž vždy, když se silnice stočí tak, aby byl výhled na pravou stranu, tak tam pořád něco překáží, a kvůli přesednutí není kde zastavit. Prostě 36 km z Cvetlinu na Sv.Križ - Začretje jsem jel 44 minut a to jsem si s omezeními zrovna moc hlavu nelámal. Ale aspoň vím, že to byl nápad blbej, opodstatnění má snad jen v případě, že by se na Macelj zrovna poskakovalo ve frontě dvě a půl hodiny, v tom případě jde o časově srovnatelnou cestu. Mimo takovou situaci silnici D35 jako alternativu zcela zavrhuji a vřele nedoporučuji, leda by si tam někdo chtěl nasekat panoramata.
Jestli ale chci hodnotit varianty trasy, musím si je vyzkoušet osobně - takže dodnes nevím, kudy jsme to před lety na zjevně mimořádně otevřený Cvetlin (tehdy ještě nebyl mezinárodní) potmě kličkovali, pořád se totiž nemůžu zbavit dojmu, že to bylo kratší... ale tma a vzpomínky můžou dost zkreslovat.

EDIT: další podrobnosti cesty později.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Hill (24. 08. 2016 18:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 08. 2016 22:36
Ahojky, chtěla bych poděkovat Hillovi za jeho itinerář na pokračování objezdu slovnské dálnice přes Cvetlin (přes Mureck, Lenart, Ptuj jezdíme pravidelně), do detailu funguje a moc nám pomohl.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2016 09:42
To mě těší, že vám to pomohlo, proto jsem to dělal.
Ještě tak vědět, co to bylo, nechával jsem tu totiž časem těch itiků víc....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2016 17:49
Je to odkaz z 12.6.2016.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2016 23:18
Zdravím vsechny!
Tak jsme vcera v noci i minuly tyden (15.8.) objeli placenou dalnici pres Pesnici,Maribor,Miklavz,Ptuj a Trzec.Vse slo dobre,provoz skoro nula, pres vesnice jsem jel trochu vice dle mistnich obyvatel(i pres 70kmh),takze cela cesta trvala necelo hodinku.Cesty jsou v docela dobrem stavu, jen mezi Spielfeldem a Pesnici je to trochu horsi. Pozor na napojeni u Trzce,je tam novy kruhovy objezd(musi se jet primo do Trzce a pak doprava kolem nejake hospody) a jak bylo zmineno vyse, jsou zde ukazatele na Cvetlin jako cestu do Chorvatska(ktere to cele trochu komplikuji). Jinak po ceste zpet jsme sjizdeli na Durmanec a krom uspory 21kun jsem si hezky zaridil,pri nulovem provozu byly zatacky pred prechodem prijemna zmena. Tech 10 km po okresce za to stoji. Na mitnici v Durmanci jsme byli uplne sami. Sretan Put!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil TomB (27. 08. 2016 23:24).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 02. 2017 22:35
Ahoj, nějaký tip, kde dát na trase Mureck-Lenart-Ptuj nonstop kafe? Už několikrát jsme to prosvištěli, ale kolem té čtvrté-páté ranní jsme na nic rozumného nenarazili... (cestou zpět samozřejmě Švarc :-) ale to bývá až v podvečer)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 02. 2017 09:33
Já dávám domácí kafe "průběžně" z termosky dle potřeby.
Větší zastávku na občerstvení děláme na "posledním" odpočívadle 225 ještě na rakouské dálnici (opět z domácích zásob) těsně před sjetím na Mureck, další delší přestávka až po projetí mýtnice Lučko. Na ČS doplnění LPG a protažení s občerstvením.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 02. 2017 10:11
m-i-
V tuhle brzkou ranní hodinu jedině snad někde na pumpě na dálnici, napadá mě Gralla. Ta je asi 14 km před sjezdem na Mureck (Exit 226 Gersdorf)
Gralla
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 02. 2017 10:24
Odpočívadlo 225 vloni bylo po rekonstrukci,taky tam stavíme
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 02. 2017 21:17
Dík, Gralla zkusíme. Obával jsem se, že SLO je v tyto hodiny mrtvé. Ono totiž pak na HR dálnici až do Lučka už nás kolikrát vypekli, když jsme zastavili zrovna na předávání směn (cca 6-7hod)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 02. 2017 22:46
To souhlasí. A zdaleka to nemusí být kvůli střídání směn, ostatně takovou situaci jsem popsal už v roce 2009.
V první sezóně, co zavedli Slovinci známky na dálnici, se nám zase cestou domů stalo, že nad vnitrozemím Chorvatska řádila bouřka, pumpa Janjče bez proudu, Dobra bez připojení, takže nebrali karty a eura nechtěli, kuny jsme už neměli, takže když došel plyn, byli jsme rádi za těch pár litrů benzínu, co v nádrži feldy byly kvůli startování, i když benzín se nám povedlo natankovat až na Ině Vukova Gorica, ale tam zase (ještě nebo zrovna, to už nevím) neměli plyn, v Karlovci jsme radši sjeli s dálnice, ve městě fungovalo všechno a tak se dal natankovat i plyn.
Zkrátka se nevyplatí čekat na rozsvícení hladového oka (to ostatně v prvních mých dvou Swiftech nebylo, tam ho zastupovala absence houpání ručky palivoměru a v plynové Felicii kontrolka ukazovala jen benzín) a dotankovat, i když dojezd vychází třeba ještě dost přes 200 km. Ono se může cestou semlít ledasco, třeba poskakování v koloně, a místo těch 200 km to najednou stačí sotva na stovku, a pumpa v provozu zrovna žádná po ruce....
Pravda, dnes je těch pump už o dost víc, ale spoléhat na to, že bude v provozu ta nejbližší, kterou zrovna budu potřebovat, si už nedovolím.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 01:14
Gralla ok, ale v sezóne preplnená. Je to ako v malom meste, veľa turistov, čakačka na wc ( hlavne ženy ) smiling smiley a to aj v noci.
my sme tam mali problém aj odparkovať s opatrnosťou kôli spiacim pri autách.
samozrejme to nemusí platiť furt, ale ja som od vtedy na Gralle nezastavoval.
odbočiť na pumpu-prejsť-zhodnotiť situáciu a poprípade sa zdržať yawning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 07:35
Jestli se objíždí slovinská dálnice přes Ptuj, tak bývalo řešení:
Slovinsko není, nebo aspoň nebývalo na tankování v noci mrtvé. V Ptuji byla čerpací stanice Petrol, na Ormoške cestě, kousek od jednoho z kruháků,přes který jedeš při objíždění dálnice, která měla provoz non stop. Brával jsem tam LPG a dříve i benzin. To bylo Slovinko lacinější než Chorvatsko, Teď je to nejspíš naopak, tak beru LPG až za Lučkem.
Na předposledním kruháku před přejezdem Ptujského jezera musíš odbočit doprava, dojet až na druhý kruhový objezd, vrátit se na něm do protisměru a sjet k pumpě. Tankovávali jsme tam kolem půlnoci, bez problémů, je tam z boku ČS na výjezdu i záchod s vodou.
[www.google.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 09:45
Jo, na ty jsem bral benzin predloni. Ale mam pocit ze neni nonstop, ale od 6. Ja tam byl nejak po ty 6. Vzadu za ni je restaurace a venkovni zahradka. Ale neni nonstop. Sedli jsme tam na svacu a kafe z vlastnich zasob. Kolem pul 7 tam prisla holcina, asi na uklid pred otvirackou. Takze byt tam na tu 7, asi bych si dal kafe tady. Posezeni je tam hezky a bude tam klid



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (17. 02. 2017 09:48).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 12:53
Je to nonstopka, beru tam pravidelně LPG.

[www.petrol.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaJe (17. 02. 2017 12:53).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 13:24
Tak ja myslel jinou.... Ta je v ulici Zagrebška cesta, za mostem smerem na jih . Podle toho kruhace jsem myslel, ze se jedna o tuhle
Petrol . Ta má opravdu jen od 6-22 hod.
Právě za ní pod tou plátěnou střechou je ta venkovní zahrádka s restaurací, o který jsem psal před tím



Upraveno 4krát. Naposledy upravil valeri (17. 02. 2017 18:32).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 16:54
Ta Petrolka je určitě nonstop. Loni jsme tankovali ve 4 ráno..drinking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2017 22:15
Č.S. Petrol jsou na ulici Ormoška dvě, asi 100m od sebe (skoro naproti).

NONSTOP je Ormoška 26b, tedy při jízdě směrem ven z města po pravé straně. [goo.gl]

Protější Ormoška 25 má dobu omezenou [goo.gl]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2017 12:40
Petrol u kruhového objezdu je naší každoroční zastávkou tam i zpět. Je ty toalety jsou rok od roku horší...... Při každém průjezdu zadní restaurační část uzavřena, tam po pulnoci, zpět k ránu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2017 06:42
Dnes jsem četl, že není již možný objezd slovinské dálnice, protože je uzavřen úsek z Ptuje na konec dálnice. Víte o tom někdo něco?
Pokud by to měla být pravda, tak to letos možná švihnu přes Maďarsko.hot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2017 08:49
Tak se nepojede přes Macejl, ale střihnu to na Cvetlin. Cesta na Videm, Tržec bude určitě průjezdná. Jak by se domácí dostali domů, že?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2017 08:50
Bylo by možné dát odkaz na zdroj této informace?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2017 09:25
Novalija-cestovní kancelář-informace Chorvatsko-cesta do Chorvatska autemhot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2017 11:34
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2017 08:19
Jsem to na stránkách té cestovky našel: Objížďku slovinské dálnice, kterou jsme si pro vás připravili, však již nejde použít. Je uzavřená silnice mezi Ptují a koncem dálnice.
Možná teď jo, nebo možná byla. Do léta ještě času dost. Až tudy pofrčí první, dají určitě vět, jak to tam vypadá. A na Záhřeb nevede jen jedna silnice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2017 09:33
Tak, tak. Já možná pojedu z Ptuje na Varaždin a pak až do Splitu na trajekt. Uvidím. hot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2017 15:06
Navíc, pak z Varaždinu mužeš frčet po A4 již na ENC grinning smiley
Lze se vyhnout mnoha možným komplikacím na Macelju a i na Lučko přijíždíš lépe na "brejle"... Případně, když vidíš, že to stojí, tak sjedeš o sjezd dál a jsi přímo na staré "1" směr Karlovac a najedeš na dálnici na D. Zdenčině, Jastrebarsku nebo až v Karlovaci... dle situace na dálnici smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2017 11:28
Na kameře je jasně vidět že auta od Ptuje přijíždějí a stejně tak odbočují (rozkliknete obrázek a jednou za minutu dejte obnovit)




Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (26. 02. 2017 11:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 03. 2017 22:53
kikinek napsal:
Dnes jsem četl, že není již možný objezd slovinské dálnice, protože je uzavřen úsek z Ptuje na konec dálnice. Novalija-cestovní kancelář-informace Chorvatsko-cesta do Chorvatska autem.

Zahajskej napsal(a):
Jsem to na stránkách té cestovky našel: Objížďku slovinské dálnice, kterou jsme si pro vás připravili, však již nejde použít. Je uzavřená silnice mezi Ptují a koncem dálnice.
.............................................

Tato informace se objevila na stránkách CK Novalja již v létě 2016 v souvislosti se změnou směrování dopravy v Ptuji, což ale nemělo vliv na možnost vjezdu na konec slovinské dálnice směr Gruškovje/Macelj:

[forum.ihvar.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.