Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2016 07:09
Prosím o plánek (popis) trasy objíždky slovinské dálnice,děkuji
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2016 07:19
Trochu si tady na foru pocti, je tady toho dost. Diky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2016 09:07
Popis tradičního objezdu SLO dálnice je tady, i s obrázky
http://forum.ihvar.cz/msg-138968

Pokud pojedete přes den a chtěli byste si i v Rakousku trochu oddychnout od dálnice, tak nabízím vyzkoušenou kochací trasu - sjezd z dálnice na Ilz, dále Riegersburg, Feldbach, Bad Gleichenberg a do Mureck se napojíte od východu a dále už klasika dle popisu.
Plánek trasy zde
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2016 21:17
Dnes projeta trasa Mureck, Lenart, Ptuj, Macelj. Na cestě mezi Lenart a Ptuj jsou 3 semafory. Jaké zdržení způsobí nevím, na všech jsme chytli zelenou. Rovněž Ptuj - Macelj bez problémů. Sice menší kolona, ale jela v rozmezí 60-90km/h. Na hranicích bez vetsiho zdržení, ani ne 5 minut, jen mávnutí pasem.

Projeto v těchto časech Mureck - Ptuj 11:55-12:30. Pak asi hodina pauza spojená s obědem. Hranice překročeny cca 13:50.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2016 16:06
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Xfield: to sis přes Gersdorf asi 55 km zajel a ještě ti to trvalo o zhruba půlhodinu déle.
> Cestou zpět, pojedeš-li zase přes Bad Radkersburg, odboč necelého půldruha kilometru za Halbenrainem vpravo po šestašedesátce rovnou na Bad Gleichenberg, Feldbach a Vídeň. Na A2 najedeš za Ilzem mezi dálničním viaduktem a Shellkou na km138.
> A pak dej vědět, jak se ti tato cesta líbila.


Takže jsem to vyzkoušel po té 66ce. Jel jsem ještě za tmy, takže z kochání krajinou nic moc nebylo - škoda, pro tohle je tato trasa určená. Jinak pro mě přínos jen ten, že se na té cestě nedá usnout a dobře jsem si zařídil ....zatáčky, kopce, prázdné silnice, celkem široké a s dobrým povrchem smiling smiley ....spolucestující by ale víc ocenili klidnou jízdu po dálnici. Takže můj názor - pokud někdo spěchá, nebo chce prostě jen v klidu jet a dálnice mu vyhovuje, není důvod sjíždět u Ilzu - podle mapy jistě kratší, ovšem čas a palivo v nádrži to nemusí nijak výrazně uspořit. Ovšem pokud někdo jede přes den a rád si užije poklidnou jízdu zajímavou krajinou, stojí to aspoň za vyzkoušení.

Někde ve Feldbachu je teď objížďka...uzavřená silnice...netuším, jak dlouho...pro mě to bylo zdržení cca 10 minut, ale v běžném provozu to bude jistě mnohem víc.

Jel jsem přes noc z pátku na sobotu - po celém Chorvatsku minimální provoz a od Zagrebu přes Varaždin, Ormož a Bad Radkersburg jsem jel směrem do ČR snad jediný...nikde nikdo smiling smiley Vídeň před šestou ráno ještě v pohodě - jen zůstávají místa s omezením na 60km/h.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2016 21:44
o uzavírce ve FELDBACHU jsem se zmiňoval zde: [forum.ihvar.cz]
ale ve zkratce znova.
Obchvat Feldbachu je z poloviny uzavřen. Jezdí se jedním směrem tam (na Bad Radgesburk) ,omezení rychlosti na 50km/h, bez semaforů, jen snížená rychlost. Dělají silnici a násep.Cestou zpět (na Ilz) je to odkloněno přez město. Vypadá to na delší dobu, ale je to Rakosko, tak čert ví.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2016 10:15
Obchvat Feldbachu cestou tam ze dne 12. června 2016
video: [www.youtube.com]

objížďku zpět nemám, jel jsem jinudy
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2016 18:11
wraith
Ano, to je ono.thumbs up smiley já to jel 16.6.a všude kolem bylo mnoho dělníků a techniky. Makalo se! Cestou zpět tě to na začátku obchvatu hodí pod viadukt a městem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 08:42
My jsme to jeli včera, tj. v neděli odpoledne, směrem zpět (Ptuj - Lenart - Mureck - Feldbach - Ilz) a pohodovou jízdou jsme to dali za 1h 50min. včetně asi 2 zastávek. Pěkné výhledy, trochu jsem si zatočil volantem, ale jinak naprostá pohoda. Objížďka ve Feldbachu je dobře značená a zdržela nás tak o 3 minuty, směrem do Ch. vůbec, jak by to bylo ve všední den, netuším. Oproti návratu na dálnici z Murecku je to o 32 km kratší a časově asi o 5 minut delší, což možná ani není pravda, když je hned za Ilzem na dálnici dlouhé omezení.

Směrem tam jsme taky sjeli v Ilzu a jeli pak přes Bad Radkersburg do Ptuje, což byla chyba, protože těch 40 km od hranice po slovinských okreskách bylo fakt peklo. Cesta zpět přes Mureck byla dobrá.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 12:04
I já jsem to jel včera cesta absolutně bez problémů objíždka Felbachu dobře značená oranžové cedule se nedají nevidět není to ale centrem jak psal kolega přede mnou ale jede se kolem nádraží
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 13:45
Citaci
Míra1 napsal(a):
Směrem tam jsme taky sjeli v Ilzu a jeli pak přes Bad Radkersburg do Ptuje, což byla chyba, protože těch 40 km od hranice po slovinských okreskách bylo fakt peklo. Cesta zpět přes Mureck byla dobrá.

Tomu nějak nerozumím: kudy jsi to bloudil? Jakých 40 km? Vždyť z Radkersburgu je to do Lenartu jen 19 km, stejně jako z Murecku.
Zbytek cesty Lenart - Ptuj a dál je už společný, takže cesta v obou směrech bude buď dobrá nebo v obou směrech bude stát za howning.
A neříkej mi, žes ve Slovinsku našel horší okresku, než naše jsou...

Edit: oprava překlepu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (27. 06. 2016 13:46).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 13:51
Jak to tady čtu, tak touto trasou Ilz - Mureck letos jelo již dost lidí. A to jsem si jí chtěl letos zkusit. Jenže tam bude asi v sezóně narváno fórákyeye popping smiley Tak pojedu raději po prázdné dálnicigrinning smiley A pouvažuji o průjezdu kravínem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 19:40
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Tomu nějak nerozumím: kudy jsi to bloudil? Jakých
> 40 km? Vždyť z Radkersburgu je to do Lenartu jen
> 19 km, stejně jako z Murecku.
> Zbytek cesty Lenart - Ptuj a dál je už společný,
> takže cesta v obou směrech bude buď dobrá nebo v
> obou směrech bude stát za howning.
> A neříkej mi, žes ve Slovinsku našel horší
> okresku, než naše jsou...


No já jsem právě z Bad Radkersburgu přes Lenart vůbec nejel, našel jsem nějakou objevitelskou trasu rovnou do Ptuje po silnici 714 atd., a nebyl to dobrý nápad.. Neqalitní silnice, samá zatáčka, prostě opruz. Zpátky už jsem to přes Lenart vzal a to byla pohoda.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 21:10
Jestli jsem si to nemyslel: tak před touto odbočkou značenou na Radgonu z oblouku v Ptuji přes Radence jsem tu už před nějakým časem (2009) varoval, když jsem si v objevitelském nadšení naběhl taky, chtěl jsem zkusit vynechat Lenart. Tehdy byla značená na mnoha křižovatkách leda pro místní a navrch nebyla celou trasu vedená jako hlavní, takže jsem nakonec po ní do Radenců nedojel, ale někde blbě odbočil, a v Radgoně jsem se objevil od Janževa Vrchu.
Souhlasím, ta cesta je i ve dne mimořádně nevalná, asi jako mnoho našich okresek, krajina kolem ale hezká.
Přesto znovu opakuji, semsetdvanáctku nebrat. A v noci už vůbec ne.
Přes Lenart je výrazně lepší cesta a pak je už jedno, zda dál na Mureck (433) nebo na Radkersburg (449), obě cesty jsou srovnatelné.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2016 23:09
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------

> A pouvažuji o průjezdu kravínem.
V tom případě budeš muset přibalit veterinární výstroj a výbavu. No, nic, gumenjak asi necháš doma grinning smiley Ponechej si lano, kdyby se náhodou někde telilo.
Jinak tuhle trasu jsem jel předloni, ale nějak mě to neoslovilo, již jsem to zde někde uvedl. Pouze soukr.názor. Okolí ovšem pěkné. Asi jsem nějak nakloněn na svižnější jízdu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2016 09:11
Kravín vynechám, rozhodnuto. Ale zkusím ušetřit 21KN tím, že najedu na dálnici až na Durmanci. Nejde o uštřené lasičky, ale zkusit si alternativu pro případ, že bych to v opačném směru musel někdy použít. V minulosti jsem již bohužel použít měl. Je to jen cca 8,5km mimo dálnici, 10 minut jízdy a cena skoro poloviční?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2016 09:34
Když domů tak výjezd Durmanec , jezdíme v sobotu ,vloni 5km fronta na Macelj,
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2016 09:55
Tak to já jsem si již postál od prvního tunelu před SLO hranicí, cca 3,5 hodiny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2016 10:25
Loni jsem taky najížděl v Durmanci, perfektní silnice, minimální zdržení. Zpátky jsem v Durmanci zase sjel z dálnice a pod mýtnicí Trakoščan jsem koukl na kamery. A když jsem zjistil, že to mezi celnicemi je zasekaný a stojí to, zvolil jsem objezd přes Cvetlin. Letos to samé s tím rozdílem, že zpátky to chci zkusit už sjet v Krapině.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2016 11:09
Také jsem jel přes Cvetlin - již dvakrát, vždy směrem domů.
Většinou sjíždám už v Krapině a cestou sleduji co se děje na dálnici i před hranicí. Podle toho se rozhoduji kudy se vydat.
A jednou jsem vyzkoušel trasu ze Začrtje přes Lepoglavu a poté na Cvetlin.

Letos uvažuji že se vydám z Ptuje přes Videm na Cvetlin. Věřím, že bude cesta v klidu.
Směrem k moři vždy jedu po "staré" cestě do hranic až do Krapiny. Zdržení minimální.
Loni jsem dokonce jel centrem města. Taky bez problémů.

Už to dávám bez "nápovědy". smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2016 12:03
Letos asi ještě budeš muset centrem Krapiny, konec uzavírky mostu zatím v nedohlednu:
DC1 u Krapini (obilazak za osobna vozila je gradskim ulicama, a za teretna autocestom A2 Zagreb-Macelj između čvorova Krapina i Đurmanec)
Státovka D1 je uzavřena pro veškerý provoz, (objížďka pro osobní vozidla městem, pro nákladní dopravu je objížďka po dálnici A2 mezi uzly Krapina a Đurmanec).
Letos to chci zkusit až na Sv.Križ a na dálnici najet až tam.
DH
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2016 21:29
Ahoj všem diskutujícím,

píšu, jak jsem slíbila, jak jsme nakonec jeli do Chorvatska. Cestu tam jsme poprvé zvolili Praha - Halámky - Krems - St. Pötten - Baden - Mureck - Ptuj - Macelj - Brela. Objížďka přes SLO je opravdu snadná.
Vyjeli jsme v 15.00 hod z Prahy a můžu napsat, že to byla zatím nejlepší cesta, jakou jsme jeli. Zpátky jsme jeli na noc, tak jsme zvolili klasiku na Graz - Vídeň - Znojmo - Jihlava - Praha. Nejhorší to bylo samozřejmě od Znojma na D1. S mojí trpělivostí to byla hrůza:-)
Jinak vše bez problémů a kolon.

Ještě jednou děkuji za tip na novou trasu a všem, kteří mají dovolenou před sebou, přeji šťastnou cestu.
Dáša
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2016 17:20
...ano objížďka přes Slovinsko je uplně v pohodě-jenom pozor na hranicích je to rozkopané a staví se tam cesta s přechodem tak že na kruháč je to po rozbyté cestě a motají se tam pracovní stroje z kamionama no a potom na kruháču nezapomenout sjet z dálnice,,,ne na ni,,,trocha více pozornosti a bude to OK.spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 05:34
Chlapi prosím písněte, kdo jste objel dálníci tak, že jste sjeli na sjezdu 228 Spielfeld a jeli přes starou celnici směr kruháč u Pesnice a Maribor, byl tam na podzim sběrný tábor pro uprchlíky, dá se to vůbec projet? Děkuji smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 07:56
Ahoj, trasu přes Spielfeld jezdím cca 10 roků, letos jsem jel 24.6., bez problémů. Jezdím přes centrum Mariboru. Uvidím, co bude letos cestou zpět, ale to si ještě týden počkám.

příjemnou dovolenou Mils
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 08:15
Zdravím všechny přátele z fora a chci vám tímto všem,které jsem prosila o radu, moc poděkovat!

Trasu dle Hilla jsme projeli z Kroměříže do Nemiry v noci ze 30.6. na 1.7 Odjezd .23: 30. Sjezd138 na Ilz,Riegersburg,Feldbach,Bad Radkersburg,Gornja Radgona,Radenci Ljutomer.Ormoz,VarazdinNikde nikdo,slabý provoz.
Vše šlo jak na drátku,přesně dle vašich rad.
.
Přeji všem pěkné dny a štastnou cestu tam i zpět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil papoušek (02. 07. 2016 23:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 10:04
Pavlesus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chlapi prosím písněte, kdo jste objel dálníci tak,
> že jste sjeli na sjezdu 228 Spielfeld a jeli přes
> starou celnici směr kruháč u Pesnice a Maribor,
> byl tam na podzim sběrný tábor pro uprchlíky, dá
> se to vůbec projet? Děkuji smiling smiley

Jel jsem to v pondělí 20.6. tam a ve čtvrtek 30.6. zpátky a nezahlédl jsem ani náznak po nějakém táboře.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 19:15
Můžete prosím někdo napsat,kde se v Rakousku v noci dá natankovat,kde je otevřeno non stop?Máme chuť vyzkoušet výše popisovanou trasu Ilz - Feldbach - Mureck - Videm atd.Nerad bych tankoval v Chorvatsku (i když budu muset na cestě zpět),
.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 21:56
Seznam pump na dálnicích a rychlostních silnicích je v tomto přehledu od strany 7.

Po opuštění dálnice A2 na km 138 můžeš neodbočit po B65 na Ilz, ale na Fürstenfeld, a po přejetí dálničního mostu najdeš vpravo Shellku, která má nepřetržitě otevřeno. Zajížďka tam i zpět sotva kilometr.
Podobně na konci obchvatu Feldbachu, asi 600 m za mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí B57, odbočíš do Mühlbachu a v první souběžné ulici je další nepřetržitě otevřená Shellka.
Na B65 přímo na vjezdu do Ilzu je Treibstoffparadies Kohlhammer, ale tam má otevřeno jen 05:30 - 22:00 (v neděli od 06:30).
Na B66 v Bad Gleichenberg je pak pumpa A1 (denně 06:00 - 22:00), v Radochen na křižovatce je pumpa Röck otevřená také jen přes den. V Halbenrainu se dá odbočit z B69 kousek směrem na Klöch k pumpě Ford Levak (ta má otevřeno nepřetržitě) nebo o pár metrů dál k Pein Energy (po-čt 06:00-21:30, pá 06:00-23:00, so, ne, sv 07:00-23:00), naproti tomu OMV před prvním kruhákem v Bad Radkersburgu má denně otevřeno jen 06:00 - 22:00.
Samozřejmě jsou cestou pumpy se stojany označenými SB (Sebstbedienung), kde se dá v noci natankovat na kartu nebo bankovku, ale to není stejné u všech, proto nepředpokládám, že se to bude masivně využívat.

Čili počítej s tím, že moc na vybranou není.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2016 23:17
nazdar Rafani.
Tak jsem dorazil domů. objízdná trasa v pohodě, nic nového, tady jsou první dojmy
[forum.ihvar.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.