Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2016 11:54
Takže jde o BS Vučja Vas. Oficiální stránky Petrolu také tvrdí, že každý den je otevřeno 6:00 - 22:00.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2016 12:09
thumbs up radši ten přídavek smažu, at nikoho nebalamutím a uvidím co uvidím až projedu okolo. Tvůj odkaz je asi nejsolidnější. thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2016 20:47
Já to většinou dělám tak že jakmile mi počitadlo hlásí ujetí ještě tak 300 km, snažím se někde natankovat.
Mohu prohlásit, že mi nikdy nedošel benzin nebo nafta ! Proč ? Nevím. Mám v nádrži ještě třeba 20 lt a doplním na to co tam má být. nádrž mám na 70 lt a nějaký kanystr - nevozím. V HK mám plnou a tankuji až kolem Varaždinu. To mám najeto tak 600 km a to mi v pohodě stačí až do Gradacu.
A na nádrž ujedu asi 1000 km no a podle toho se řídím.
Osobně nesnáším když na mne bliká "hladové oko". Ani vlastně nevím kde svítí a jakou má barvu. Max při startu. Jinak nic.
Jardo Hille , možná by bylo i zajímavé kdyby některý z kamarádů napsal kdy mu došly pohonné hmoty. Ani bych se nedivil, kdyby odpověď nebyla žádná. spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
Z HK do Phy byla v noci jen jedna pumpa - V Kluku (Poděbrady)
Člověk si musel dát pozor. thumbs up smiley
Dnes - jen z HK do Chlumce je to asi 30 km a minimálně pět pump. O dálnicích ani nehovořím.smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2016 21:29
nejen HRADEČÁKOVI PRO POBAVENÍ
Píše se rok 2014
3 dny před mojí cestou do HR jsem musel přitáhnout mladýho z vedlejší vesnice, protože mu došel benzin. Pěkně jsem si ho vychutnal, protože JÁ za celých 35 let šoférování při najetí cca 500 tisíc km, jsem nezůstal nikdy s prázdnou. To že jsem si ho vychutnal je slabý slovo. A pointa?
Za necelé 3 neděle jsem se vracel z dovolené v HR a co si myslíte, že se mě stalo mezi Záhřebem a Varaždínem ve stoupání do hor v jednu hodinu po půlnoci???? thumbs up smiley grinning smiley thumbs up smiley To by nikdo neuhádl - pánové, mě došel benzin thumbs up smiley grinning smiley thumbs up smiley Naštěstí mám po dobu 5 let záruky od Hyundaie asistenci zdarma. Stačilo zavolat a do 40 minut přijeli ze Záhřebu žlutí andělé se dvěma 5 litrovými kanystry. Já zaplatil účtenku od benziny + 10 KN poplatek a jelo se dál. V tu chvíli jsem si vzpomněl na týpka, co mě auto předával i s kartou UAMK se slovy, že jí můžu zdarma využít i pro případ, že mě dojde benzin, načež jsem stroze odvětil: "Jezdím přes 30 let a v životě mě benzín nedošel!"
Pointa č.2 - přijedu domů a ještě nemám vybalíno, když se otevřou dveře a v nich můj syn: "benzín, jo? a 30 let, hmm? pak už jen prchal."
Rok se mě vysmívala celá rodina. Jelikož jsem "Hrdobec", začal jsem si hlídat tankování a zjistil, že mě behem dalšího roku 2x špatně ukázal palivoměr a když jsem v Budějicích na 2 km jízdy na vlastní oči viděl, jak mě habruje počítač se spotřebou, vyměnili mě v prosinci ho i s palubní deskou. Od té doby zatím vše OK, ale ty poznámky slýchávám občas stále. Až někdy pojedete dálnicí Záhřeb - Varaždín, je kilometrovník 55 a u něj telefoní budka. Věnujte mi tichou vzpomínku, neboť mě v tu chvíli manželka chtěla zabít thumbs down

Mohylu prosím vztyčit zde: [www.google.cz]
kilometrovník cca 100m za budkou, podle něj jsem nahlašoval polohu thumbs up smiley



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Grizzly (13. 06. 2016 21:56).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2016 22:28
off topic to Grizzly: jo není nad spolehlivé nové auto.Těch pět let záruky je proto,aby ho za tu dobu dali do provozuschopného stavu.Něco jako Windows thumbs up smiley Jinak na palivoměr jsem u žádného z aut co jsem měl nespoléhal,raději si spočítám dojezd podle množství natankovaného paliva.Vím že na plnou nádrž ujedu 500-600 km a podle toho tankuju.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 08:34
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 08:53
Mě přijde, že to jsou borci, co jedou snad jedenkrát ročně za tímto účelem do Chorvatska, aby zplodili tento článek, jehož informační hodnota nedosahuje zdaleka hodnot tohoto fóra.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 09:35
Autori clanku zcela ignorovali trasu pres madarsko a furt se cpou pres rakousko,jeste pres alpy.Ja osobne kdybych zil v jiznich cechach tak radeji pojedu po cesku na znojmo a viden a alpam zamavam....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 09:48
Kdyby nejeli přes Alpy, neměli by o čem psát.
No a Maďarsko, to je nejvýhodnější pro severní, možná střední Moravu a Slovensko. Z "Prahe" je Hungary daleko.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 09:54
darko: Kdyby sis ten článek přečetl, tak bys věděl, že zpátky jeli přes Maďarsko a bude o tom zítřejší článek
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 10:22
Darko: Z jižních čech na Znojmo? To by sis dal. Z jižních čech se jezdí na Halámky a dál na Vídeň, nebo na Dvořiště a dál na Linec. Na Znojmo nejezdí nikdo, protože to je totální blbost
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 10:48
Tak je tu tolik možností že nevím kterou vybrat,tak asi tahle by mohla vyhovovat.Doufám že když vyjedeme v pátek 1.7 v 15:00 tak to bude OK.
Moje trasa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (14. 06. 2016 11:00).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 11:17
Tak to tě lituju, snad nejblbější datum z celého roku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 11:35
Pavel.R
Jestli není už lepší jet na Čakovec a vyhnout se A2 v Chorvatsku

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 11:53
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to tě lituju, snad nejblbější datum z celého
> roku.
No právě,proto zvažuji v kolik v pátek vyjet .Vždy jsme jezdili v sobotu na noc a pokaždé hladký průjezd bez čekání.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 12:13
Já bych to vyděl na Grizzlyho cestu s objíždkou kravína. Letos tudy jedu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 16:05
Tak to vyšlo a pojedeme ve čtvrtek na noc,to by neměl být problém.Jen zvážit tu trasu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 19:01
Ahoj, normálně jezdím exit 226_Mureck_Lenart_Ptuj, ale letos, výjimečně, před hlavní sezónou jsem zkusil variantu
Ilz_Feldbach_Bad Gleincherberg_Bad Radkesburg_Lenart_Ptuj_. Sjel jsem z A2 na exit 138 směr Ilz, bylo to rozhodnutí na
poslední chvíli a neměl jsem trasu prostudovanou, ani "vytuněnou" v navigaci. S tou navigací souvisí i první "problém",
Sygic nastavený na eko jízdu mě navedl před Ilzem na trasu předčasně a projel jsem přes obec St. Kind (užší, ale v pohodě)
a teprve poté jsem najel na silnici č. 66, po které jsem až do do Dolna Radgona (SLO). Tankoval jsem na Pain Energy
Halberain (ne,že bych musel, ale dobrá cena a čisté WC), nafta 1.039 eur. Z Bad Radkesburg jsem valil po silnici č. 449 do
Lenartu, tady je drobná objížďka, kterou jsem opět zcela netrefil (při příjezdu po silnici č. 449 těsně před Lenartem
vlevo) a projel přes obec Sv. Trojica a pak už po známé trase po silnici č. 229 - Gočova, Trnavska Vas, Gomilci...Ptuj.

Teď již mimo téma: silnice č. 9 Ptuj - hranice SLO/HR až na výjimky kopíruje výstavbu nového úseku dálnie a
rychlost je zde omezena většinou na 50 km/h. Sluší se poznamenat, že jsem jel zcela mimo špičku v NE 12.6.2016 v době mezi
sedmou a devátou ranní (zcela bez provozu - celá popisovaná trasa).

A zcela mimo téma: Nyní (14.6.2016 18.55 h) jsem v Sevidu, kde je opravdu krásně smiling smiley

P.S.: Díky HILLovi, GRIZLLYmu a dalším za tip na (alespoň na část) pěkné trasy smiling smiley

wraith
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 19:05
Taky jedem ve čtvrtek večer po vysvědčení :-) Tak doufám že to bude OK.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 19:05
Teda doufám že tak nepojedou všichni :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 21:50
AJAX a ostatní
Tady Grizzly a jeho kravín.
Rafani, do HR jezdím18 let a není lepší a rychlejsí trasa než Vídeň, Graz, Maribor, Krapina, Záhřeb, Split. protože jsou ale na trase růžné překážky i lupičské poplatky, jezdím již pět let tudy [forum.ihvar.cz] a nemůžu si vynachválit. Tento odkaz neustále aktualizuji za pomoci vašich zkušeností a proto na něj budu často odkazovat.
Na tomto foru jsem se za ta léta naučil jedné zásadní věci. Toto forum jednoznačně převyšuje TN.CZ, Prima, ČT a já nevím jaká ještě TV i ostatní média. Novináři dostanou zaplaceno, aby vyjeli a něco sehnali, i když jim nechci křivdit, jejich informace mají také NĚKDY velkou váhu.
Zkušenosti ale mluví jasně. Kdykoliv vidím nápis HILL, AJAX, ZAHAJSKEJ a další 4 - 6 jmen, na která si hned teď při děravé hravě nevzpomenu a nerad bych na ně zapomněl, je to známkou kvality a dlouhých zkušeností s cestou do HR. Je vidět kdo dokáže poradit či psát k věci. Velice kladně hodnotím příspěvky, které nikomu nic necpou, ale dokážou jasně sdělit svá vyjádření. Dokonce si dovolím tvrdit, že například HILL, by tu měl mít své vlastní vlákno, nebo jak jsem již někde zmínil, každý turista by měl mít nejen při cestě do HR v autě svého HILLA místo navigace. thumbs up smiley grinning smiley Bohužel, HILL se množit nechce, ...... no možná jo, ale prej mu z toho vychází HILLové pro úplně jiné obory. grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (14. 06. 2016 21:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 22:07
Sem myslel že již bloudíš po Slovinsku.thumbs up smiley Kdy vubec vyrážíš?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2016 22:09
ČTVRTEEEEEEEEEK - ZA 2 thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2016 09:03
Medvěde, není nad pochvalu před rozvinutou bojovou zástavou. Vznáším se pýchou až někde ve stratosféře. Bohužel, Hill létá ještě o nějakých pár km nade mnougrinning smiley smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2016 10:41
Grizzly,
Zahajda Ti hezky popřál a i od nás Ti jde přání krásné a pokojné cesty a užívání si našeho chorvatského nebo dalmatinského slunéčka a to po celou dobu pobytu.
Užijte si to.. Hradečáci

I dalším co již mají v plánu odjezd k móóóři přejeme krásnou dovolenou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 10:25
Dobrý den přátelé cestování a dovolené v Chorvatsku.
Naposledy jsem byl v HR před 7 lety a to jsem SLO dálnici objížděl přes Mureck Lenart Ptuj. Na tomto foru je spousta návodů KUDY a JAK, ale i tak je toto vlákno hodně rozsáhlé že bych uvítal i prosté zkopírování této trasy. Hledal jsem i na různých internetových denících, ale vypovídací hodnota se mi nezdála příliš vysoká.

Pamatuji si že platí za Grazem sjezd č. .... na Gersdorf dále pokračovat Mureck, v Murecku přejet potok a za mostem - celnicí doprava a pak již se jen držet Lenart Ptuj - a v tom cítím kámen úrazu, že v Ptuji mě to kopne na dálnici. Jakého směru se mám v Ptuji prosím držet?

Díky za radu

Herrgott z Orlických hor
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 10:39
Ještě mám jeden dotaz. Je možné před vjezdem na rakouskou dálnici koupit rakouskou známku za přechodem Mikulov?

Díky Herrgott
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 11:03
Návod na objížďku přes Mureck visí trvale tady: http://forum.ihvar.cz/
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 11:16
Pokud jde o vykopnutí na dálnici, tak stále platí, že od Lenartu do Ptuje vjedeš táhlým pravým obloukem a hned na jeho konci, na prvních semaforech odbočíš vlevo směr Zagreb, Ljutomer, Ormož. U obchoďáků za železničním viaduktem na druhém kruháku první výjezd stále směr Zagreb, je tam značený už z Ptuje, a dobře, jako třeba výjezd z předposledního kruháku před mostem: jasně je tu vyznačeno, že se tudy dá vjet na dálnici na Lublaň a Maribor, ale na Zagreb ještě žádná dálnice.
Když pak přejedeš Puhov most přes jezero, uvidíš tuto tabuli před posledním ptujským kruhákem, na níž je opět směr Zagreb bez symbolu dálnice.

Ale to jsme tu přece probírali už mnohokrát: co je značené žlutě nebo má symbol dálnice křížem přelepený, to je neplacená cesta. Jako třeba tady před uzlem Draženci, kde ti nezbude, než se držet v přímém pruhu, jinam to stejně nejde odbočit, leda bys chtěl na Maribor po dálnici.

Zahájo, Tvoje důvěra mě děsí - při tom věčném opakování si nepřipadám, jako před rozvinutou zástavou, ale jako po rozvinuté duševní chorobě... Přesto díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2016 11:57
Děkuji za odpovědi a už odpočítávám :-))
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.