Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 11:31
Už jsem několikrát psal, že, podobně jako Grizzly, jezdíme Rakouskem přes Vídeň a pak na km 138A2 z dálnice vypadneme a "trasou podle Miruse" pokračujeme Ilz - Feldbach - Gleichenberg a dál máme na vybranou, jestli přes Bad Radkersburg na Ormož či Lenart nebo rovnou na Lenart přes Mureck. Ono to časově vyjde zhruba nastejno.
Jo, a kdo nerad točí volantem, sjede s A2 až u Gleisdorfu a na Feldbach po osmašedesátce je to rovnější, jen o asi 18 km dál.
Kudy je to nejlepší?
Prostě jednu možnost zkus. Když se ti nebude líbit, příště zkus jinou.
Nám se ta naše líbí, vyhovuje nám, když jsme jednou experimentálně jeli jinudy, neujalo se to. Víckrát jsme jinou trasu nezkoušeli.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 15:05
HILL - jen doplním, že přes kraj Vídně. Už 7 let nejezdím na Horn, Stockerau a Vídeň, ale peru to na Krems, St. Polten a Vídeň jen líznu krajem, což mě nyní nutí shrnout poznatky z několika vláken ohledně uzavírek:
Jihlava - problémy s uzavírkami
Vodňany - kompletní uzavírka hlavního tahu Písek - Budějice, snad až do září
Čeké Budějovice - opravy mostů, nájezdů a přilehlých komunikací ve městě, na hlavním výpadu směr Č.Krumlov a Dvořiště (Linec) = kolony ve městě
Vídeň - oprava komunikace i mostu ve městě na hlavním tahu na Graz. Omezení provozu, chvílemi i totální uzavírka komunikace s objížďkami
Graz - oprava dálnice a příslušná omezení
Ptuj - hranice Hr - práce na dálnici, projíždí se kolem staveb s omezeními
a tak jistě někdo přidáte další

Z toho mě jasně vyplývá, že trasa o níž se zmiňuje v předchozí zprávě HILL, bude nejlepší volbou právě ta. Pro úplnost přikládám celou trasu TŘEBOŇ - ZÁHŘEB Lučko zde:
video: [www.google.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 17:28
darko
nechtěl jsem to roztahovat ale na dálnici najíždím až za Varaždinem u Donji Kneginec. To ale není podstatné. Rád se pokochám a jak všude hlásím - dálnice není moje kamarádka.
Jo a dálniční poplatky - to mne také moc nevzrušuje. To opravdu není kvůli stovce. spinning smiley sticking its tongue out
Kdyby nebyl na staré dobré magistrále takový provoz, jel bych nejraději přes Rijeku a dolů. Tam se dají vidět věci. Ono podle mne do tzv. dovolené patří i to cestování. A jestli mám být u moře šest dní nebo osm je mi opravdu jedno.
Upřimně řečeno - co vidíš z dálnice někde od Ziru ? Nic. A za tunelem Sv. Roch - snad jenom onen nový most u Posedarje. A potom jenom pustina a pustina až dolů do Ploče.
Ale stará magistrála má svoji krásu . Kdo ji neprojel o hodně přichází.
Jo a to je jenom můj osobní názor. Každý má právo si dělat co chce a tedy i zvolit si cestu jakou chce. A nevím tedy proč je jiný resp. cizí názor ubohý ?drinking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 18:02
hradečáku, svatou pravdu díš.
Pro mě dovolená začíná zabouchnutím dveří u auta a po 6 km přejetím hranice na Halámkách. A pokud vyberu z mojí trasy místa ke kochání a dle vlákna vhodná k objetí SLO dálnice, tak jednoznačně Riegersburg pár km za Ilzem - video: [www.google.cz], nebo lázně na hranicích A /SLO Bad Radkersburg. A teď se kochejte pane doktore smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 06. 2016 18:09).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 18:25
Darko
Já si zas nemůžu objížďku přes Feldbach vynachválit, protože se počítám mezi "kochající se doktory", samozřejmě jestli si Niki Louda a bereš to šmahem, nebude tohle pravé ořechové. Co se týče špatného odbočení a používání navigace, kterou mám 3 roky, je to jasné. Bez navigace jsem jezdil v poho, s navigací byly problémy ......... než jsem se ji naučil používat. Buď jedeš podle cedulí, nebo podle navigace - jedno nebo druhé. Pokud jedu podle navigačky, mám to naplánováný doma u PC s několika kontrolními body a překontrolováním celé cesty. KDYŽ SI TRASU V NAVIGACI NEPŘEKONTROLUJEŠ - A TED POZOR - PROJEDEŠ NA TÉTO OBJÍZDNÉ TRASE VE SLOVINSKU U LJUTOMERU KRAVÍNEM. Stalo se to mě a 5 dalším.
správná trasa je 13,7 km - 15 minut, cesta přes kravín je 9 km - 11 minut
viz mapa video: [www.google.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 19:56
Jak jsem zahájil tuto stránku, všechno je věc rozhodnutí, jestli odbočit vlevo či vpravo, nebo jet přímo, jestli tudy vede cesta.
Jestli si chcete ještě za Ptují trochu víc zatočit volantem, máte něco proti cestě kolem Varaždina a trváte na příjezdu na Lučko od západu, mám vyzkoušené dvě cesty z Ptuje kolem zámku a jezera Trakoščan. Obě předpokládají odbočit v Ptuji na silnici 690 směr Videm:
- první, o 14 km delší a o asi 20-25 minut pomalejší, než přes Dražence a Podlehnik (tedy v případě, že se netrčí na přechodu Macelj, někdy proto bývá i rychlejší), vede přes Cvetlin, tam vpravo na Trakoščan, u zámku znovu vpravo a prokličkovat slalom k mýtnici Trakoščan na AZM a najet na ni od začátku. Pro někoho je to kozí stezka, ale jde o silnici velmi hezkou, jen má víc zatáček. A. je-li u dálnice vidět, že to nejede, vyplatí se jet po staré silnici D1 podle dálnice až do Đurmance a na dálnici najet tam.
Na Cvetlinu se nečeká ve frontě, takže paradoxně můžete v Zaprešići platit o nějakou tu minutu dříve.
Podobně druhá cesta, také přes Cvetlin a Trakoščan, ale tam vlevo na Lepoglavu, odtud vpravo po D35 na Sveti Križ - Začretje a tam najet na AZM. Ta je sice asi o 35 minut pomalejší a o 17 km delší, než přes Podlehnik, ale opět se časově vyplatí, když je na Maclju ucpáno, protže zcela pravděpodobně se také ucpe mýtnice Trakoščan a tunely za ní. A za mýto na AZM se platí jen 18 KN, to máme bonus třicet kun.
Tato trasa se hodí i při cestě zpět, když uslyšíte v rádiu něco o gužvě na Maclju a nechcete poskakovat k celnici v nekonečných frontách.
Podle toho, jaké budou přicházet zprávy o průjezdu slovinskou devítkou na hranice, a podle toho, co uvidíme na kamerách, zůstanou-li v provozu, tu máte další alternativy cesty ze Slovinska do Chorvatska a zpět. Třeba je nebudete muset použít, protože to i "po staré od Draženců" zrovna pofrčí, ale třeba zrovna chytnete stěhování národů, a to už budou stát za úvahu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 20:39
Už jsem to tu před pár lety psal, ale proč ne - letos poněkolikáté jedu trasu přes Majšperk. V Ptuji to střihnu rovně směr Maribor, přes starý most a asi půl kiláku za nadjezdem dálnice sjedu doleva na Kidričevo a frčím po vcelku upravených a v noci prakticky prázdných silničkách. Na přechodu Hum na Suti probudím celníka jak ze Tří veteránů, on zdvihne šraňku a já šupajdím na Durmanec. Neřeším cestou nájezdy, sjezdy, zácpy ani opravy. Na mapě to vypadá strašidelně, ale realita je úplně pohodová, jinak bych se tam nevracel. Nikdy jsem tam nepotkal jiné auto než SLO a HR. A těch pár serpentýn člověka aspoň probere před následnou nekonečnou dálnicí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 20:51
Hille,
Mirus přes Ilz - Feldbach nejezdí !
Mirus jezdí Mureck-Lenárt-Ptuj ! smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 21:01
Tak promiň, nevím, proč trpím představou, že jsem to někde četl... jo, týká se to až trasy přes Ptuj, už jsem to našel.
Tak beru zpět, trasa podle Miruse a Fanky se s naší nejčastěji využitou trasou trasou kryje až od Lenartu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 21:12
Zdravím
Chci se jenom zeptat jestli se něco změnilo při průjezdu od Redicsu z Maďarska přes Lendavu do HR.
Díky za info
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 22:20
To spíš najdeš ve vláknu o cestě přes Maďarsko, tady se řeší tahy přednostně z Rakouska.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 22:25
Zatím to vypadá, že Rédics - Lendava - Mursko Središće beze změn. V Maďarsku pár změn je, ale, jak píše Jarda... to máme primárně v jiném vlákně.
med
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 06. 2016 23:40
Grizzly napsal(a): 08. 06. 2016 15:05
-------------------------------------------------------
..............Z toho mě jasně vyplývá, že trasa o níž se zmiňuje v předchozí zprávě HILL, bude nejlepší volbou právě ta. Pro úplnost přikládám celou trasu TŘEBOŇ - ZÁHŘEB Lučko zde:
video: [www.google.cz]

K citované cestě mám jeden dotaz. Proč nesjet z A21 u městečka Aland a nevzít to zkratkou po silnici č. 210 a na A2 se napojit pod Vídní u Badenu? Mělo by to být kratší a člověk se úplně vyhne Vídni.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 05:21
Med
- ano to mám vyzkoušeni 2x. Jedeš po pěkných, ale úzkých klikatých asfaltkách přes městečka a při sjezdu do Badenu podle říčky a skal jsem v obou případech chytil menší kolonu - náklaďák, a nedalo se předjíždět, takže až do Badenu 40km / h. Celkový můj dojem je, že to vyjde časově nastejno, ale je to jízda pohodička, možná i lepší, pokud jedeš dlouho po dálnici, tohle tě vytrhne ze stereotypu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 08:49
A taky když zůstaneš na dálnici, užiješ si toho hóóóódně dlouhého klesání u Vídně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 12:15
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
... KDYŽ SI TRASU V NAVIGACI NEPŘEKONTROLUJEŠ - A TED POZOR - PROJEDEŠ NA TÉTO OBJÍZDNÉ TRASE VE SLOVINSKU U LJUTOMERU KRAVÍNEM. Stalo se to mě a 5 dalším.
> správná trasa je 13,7 km - 15 minut, cesta přes kravín je 9 km - 11 minut
> viz mapa video: [www.google.cz]

Ahoj, ve kterém místě ten problémový kravín je? Z google mapy i leteckého pohledu jsem žádnou záludnost neodhalil a vypadá to jako normální cesta.
Letos chci právě tuto trasu (Bad Radkersburg - Ormož - Varaždin) vyzkoušet. Nebo je ještě ve hře varianta Mureck - Lenart - Ptuj - Omrož ... vyjde to asi nastejno.
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 12:24
tento problém lze jednoduše obejít tím že dáte průjezd městem Lenart a ne nějakou pofiderní zkratkou
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 14:01
DARKO - chyba lávky, tady se bavíme o jiné trase, Lenart je zajížďka

Xfield - hele, o tom jsme vedli loni veliké diskuze a nedopátrali jseme se na 100% přesného místa, neboť se nám to všem stalo okolo půlnoci. Jediné co je jasné, že na tétto trase musíš projet městem LJUTOMER, jinak ti navigace trasu zkrátí přes LUKAVCI a CEZANJEVCI a pojedeš přes nějakej statek, kde ti budou čučet krávy do okna.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 06. 2016 14:04).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 14:13
pánové, pokud chcete řešit téma "Průjezd kravínem u Ljutomeru" tady jsou loňské postřehy cca na postupně na dalších 3 stranách [forum.ihvar.cz]
když si na to vzpomenu, jak chtěl každej loni na dovolenou do kravína, ještě ted se bavím grinning smileygrinning smileygrinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 06. 2016 14:20).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 14:29
Xfield a jak dál z Ormože na moře ? Konkr. do Varaždinu ? Kde najet na dálnici ?
Na Hraščicu nebo na Nedělišče ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 14:35
Grizzly ..díky za info. Právě bych si tu exkurzi do kravína rád odpustil smiling smiley

Hradečák ..jel bych přes Hraščicu a kolem Varaždinu na exit 4.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 14:57
Afield - tak musíš jet po hlavní a projet LJUTOMEREM, jediná tutovka!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 15:02
No mám týden na to, nacpat nějakou rozumnou trasu do navigace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 15:06
To je již lepší jet z Ptuja na Zavrč.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2016 15:23
Tahle varianta je taky ve hře. Vzdálenost i čas nebudou moc rozdílné, možná snad kvalita cest...
Z Murecku do Ptuje už jsem párkrát jel, chtěl jsem zkusit něco jiného, ale ne za cenu cest IV. kategorie smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2016 08:48
Jezdíme už několik let trasu Ilz, Feldbach, Gorna Radgona, Ormož, Varaždin (i se člunem - dříve na střeše, nyní na vozíku) a bez problémů. Jenom kolem toho kravína jsme to poprvé taky vzali yawning smiley Kritický je kruháč za Petrolem v Boreci, tam je potřeba vyjet skutečně výjezdem označeným Ljutomer a ne prvním výjezdem, na který nás nasměrovala navigace (MapFactor Navigator).
V případě auta schopného jet plnou dálniční rychlostí se dá tato trasa ještě trochu urychlit sjezdem z rakouské A2 až v Gleisdorfu místo v Ilzu, po 68 do Felbachu je to rychlejší než po 66 přes Riegersburg. Ale tím, že jsme limitovaní člunem na max cca 100km/h, se nám to časově nevyplatí.
V HR potom přes Sračinec, Hraščicu, obchvat Varaždina a nájezd na dálnici.
Ještě pozor v HR cca 2km za hranicí (po projetí obcí Vratno otok) je v polích nějaká cikánská osada, tak se kolem silnice motají cikáňata.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2016 08:49
sorry splelt sem se zaměnil jsem Lenart s Ljutomerem.Jezdil jsem přes Ljutomer (město) a žádný kravín neřeším.Na druhou stranu se mi taky stalo že v Ljutomeru byla uzávěrka a objízdná trasa mizerně značená.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2016 14:15
raschi
- BINGOOOO, tady je ten pes zakopanej. Vím o tom a za celý rok to nedokážu pojmenovat!!!!!
KRUHÁČ, TO JE TO OČ TU BĚŽÍ! Kdo chce do kravína vyjede 2.výjezdem, na Ljutomer musí až dalším - 3.
to je ono video: [www.google.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (10. 06. 2016 14:17).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2016 15:39
raschi - tomu se říká Novi Beograd. Dnes tam stojí dokonce i nějaké zděné domy. Před lety jsi jel a oni mávali a chtěli bonbon. Když jsi jenom zpomalil a nedal nic - létaly kameny. Dnes jsou neškodní.
Všude je něco.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2016 18:21
raschi
Ještě pozor v HR cca 2km za hranicí (po projetí obcí Vratno otok) je v polích nějaká cikánská osada, tak se kolem silnice motají cikáňata.
+ hradečák
vím o co jde. jel jsem tudy několikrát, vždy jich bylo na silnici několik, a navíc, jednou tam ležela přejetá kočka, jindy pes, a občas tam visí i nějaké dámské svršky (i spodky). Jedná se o úsek cca 2 km.

Bubáci zde: video: [www.google.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.