Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2015 05:08
monikare napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už delší dobu čtu tohle vlákno a mám tak trochu
> dojem, že se v něm ztrácím... Nebo aspoň letos o
> tom nikdo nepíše. Mám tedy konkrétní dotaz.
> Předpokládám, že klasická cesta (Mureck, Lenart)
> přes kruháče v Ptuji funguje (zaznamenala jsem
> některé příspěvky, že je na ceduli před odbočením
> doleva do průmyslové zóny někdy škrtnuto, ale jet
> se dá). Můj dotaz tedy zní: pořád je nájezd, resp.
> konec dálnice k hranicím bez poplatku? Nebo se
> něco od předloňska změnilo (vloni jsem tudy
> nejela). Díky moc za odpověď...


Ano z Ptuje přijedeš na konec dálnice, který není nutno jet se známkou a je tedy nezpoplatněný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2015 08:32
A to škrtnutí na ceduli jsem zde již vysvětloval. Jsou tam napsány tři obce nad sebou, Zagreb jako první v pořadí a je škrtnutá obec hned pod Zagrebem. Sice trochu rozmáchle, ale jen ta prostřední. Takže žádná panika, objízdná trasa je košer.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2015 17:19
Díky moc za odpověď, jste zlatí :-) Mám to přes Ptuj naježděno (i díky vám a vašim instrukcím) od samého začátku zpoplatnění dálnice, jen vloni jsme jeli autobusem (ale už NIKDY VÍC, byla to hrůza). Tak jsem se chtěla ubezpečit, že je vše při starém :-) Jak stárnu, trošku stresuju, tak se musím připravit... Letos bych si to chtěla zajet po staré kolem Plitvic. Manžel tudy nikdy nejel (vždycky frčíme po Dalmatině), tak bych mu chtěla ukázat, jak je tam krásně. Ale řídím sama, tak se taky trošku obávám, bude to adrenalin :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2015 21:28
Ahoj,vloni jsme prvně objížděli dálnici a byli jsme maximálně spokojení (nikde žádný zádrhel), tak bychom to letos zase zkusili smiling smiley.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hermiona (10. 07. 2015 21:36).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2015 21:36
Už to tu pánové Racetiger a Zahajskej psali – všechno je jako dřív, napojení bez poplatku :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2015 21:36
Přece na tuto otázku Racetiger odpověděl dnes v 05:08 ráno - v prvním příspěvku na této stránce (a na předcházejících stránkách mnozí jiní). Nebo to chceš s kulatým razítkem?

Edit: to byla odpověď na opakovaný dotaz, zda je ještě stále konec dálnice u Ptuje neplacený. Než jsem odeslal odpověď, obsah dotazu se změnil... no nic...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (10. 07. 2015 21:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2015 17:04
Tak razím..Dík chlapi za trpělivost se mnou,obzvlášť Hillovi..thumbs up yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2015 14:36
Cesta bez problémů,jen na Macejlu cca 15.min fronta.Lučko v pohodě,tři auta před námi.Dálnice téměř prázdná,trochu hustší až pod napojením A6.Výjezd 20.30 z Brna,Privlaka v 8.00.Mureck-Lenart-Ptuj naprosto jednoduchý i pro takového orientačního amatéra,jako jsem já..:-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2015 16:30
Radku 24, vidíš, nelhal jsem Ti. Mirus.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2015 23:20
Zdravím , jak je to prosím nyní se zpoplatněním kruháče Pesnica ? Příjezd od Pesnice výjezd k odbočce Jurij,Kungota ? Před časem se zde tvrdilo
že to není zpoplatněné ale ty značky mě zviklaly.Dá se to objet tou souběžnou polňačkou, ale jak to teď je? Díky Luděk
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2015 09:10
Letos jsem jel přes Maribor, stejně jako loni, a jelikož tam ta cedule vloni před kruháčem Pesnica nebyla, tak jsem letos ani nekoukal. :-) Vzpomněl jsem si na to až při cestě zpět, ale to už jsem byl za kruháčem, když jelo auto po té souběžné asfaltce. Vloni na tu souběžnou cestu najel jeden domácí přímo přede mnou. Takže si myslím, že můžeš použít obě cesty. yawning smiley

BTW: 4.7.2015 při zpáteční cestě jsem málem zažil půlnoční ohňostroj v Mariboru, stejně jako vloni. Bohužel jsem tam byl o půl hodiny dříve, takže jenom davy lidí na chodnících a objiízdá trasa, kterou jsem znal z loňska. smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2015 13:49
isquash napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Letos jsem jel přes Maribor, stejně jako loni, a
> jelikož tam ta cedule vloni před kruháčem Pesnica
> nebyla, tak jsem letos ani nekoukal. :-) Vzpomněl
> jsem si na to až při cestě zpět, ale to už jsem
> byl za kruháčem, když jelo auto po té souběžné
> asfaltce. Vloni na tu souběžnou cestu najel jeden
> domácí přímo přede mnou. Takže si myslím, že můžeš
> použít obě cesty. yawning smiley
>
> BTW: 4.7.2015 při zpáteční cestě jsem málem zažil
> půlnoční ohňostroj v Mariboru, stejně jako vloni.
> Bohužel jsem tam byl o půl hodiny dříve, takže
> jenom davy lidí na chodnících a objiízdá trasa,
> kterou jsem znal z loňska. smiling smiley

Známej to z kruháče u Pesnice střihnul na H2 a tvrdil, že tam žádná cedule i vinjetě taky není. Osobně si myslím, že jsem z kruháče cca 50m v dálce viděl značku - bílé auto na modrém podkladu. Nevidět neznamená, že není :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (15. 07. 2015 13:52).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2015 12:42
Projel jsem ten kruháč u Pesnice ve street view a žádná značka informující o potřebě vinjety před ním není. Ty značky jsou až na začátku připojovací silnice pod zelenou značkou dálnice. Pořízení obrázku červenec 2013. Z mého pohledu je kruháč průjezdný bez známky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2015 13:29
Myslíš tahle značka že před kruháčem není?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2015 13:29
Ten kruháč jsem projel cestou tam 26,7, chvíli po půlnoci a zpět 6,8, cca v 2h vinjeta ne třeba.
Dále jsem jel přes Maribor cesta ok
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2015 13:53
Ano, už se to tu řešilo mockrát, i podle vyjádření DARSu není známka potřeba při jízdě z 437 na 449 (nebo zpět).
Nic to nemění na tom, že ty značky před kruhákem z obou těchto směrů jsou smiling smiley .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2015 15:19
Pedro66
Hmm, tak ta mi nějak utekla.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 09. 2015 09:15
Zdravím, ve čtvrtek (tj. zítra) na pátek v noci pojedu přes Mureck na Lenart, Ptuj a dále do HR. Přemýšlím nad hraničním přechodem v Murecku. Když teď Rakušáci obnovili kontrolu na celnicích, myslíte, že bude přechod v provozu? Že tam bude cca v 1,00 v noci celník? Nebo spustí závoru a do SLO tudy nikoho bez kontroly nepustí? confused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 09. 2015 12:22
nepouštět do SLO nemají důvod
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 09. 2015 13:56
Tak jinak....Jak to bývávalo v době, kdy celnice fungovaly "normálně"? Dal se používat kterýkoliv hraniční přechod v kteroukoliv denní a noční dobu? Fungovaly všechny celnice non-stop?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 09. 2015 14:45
Nedaly se a nefungovaly ani zdaleka všechny.
Dřív fungovaly nonstop jen mezinárodní hraniční přechody I. kategorie, některé přechody II. kategorie byly otevřené alespoň přes den, podobně i několik málo větších mezistátních přechodů. Ty byly také normálně otevřené jen přes den a jen pro místní (například Cvetlin - Leskovec, Vitaljina , Orah - Vitina, Badžula - Neum, Imotica - Duži, Čepikuće - Trebimlja, Slano - Orahov Do, Vitaljina - Njivice a hromada podobných na severu; některé už slouží i jako celoročně nebo alespoň od května do konce září mezinárodní přechody, některé jsou prostě dál jen pro místní a v noci zavřené).
Postupná přeměna mezistátních přechodů v mezinárodní začala už před vstupem Chorvatska do EU včetně rozšíření provozní doby na 0-24.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 09. 2015 21:06
Slovinci mají na přechodu Mureck/Trate kameru, tak to můžeš sledovat online. Není vidět přímo na most.
[www.drsc.si]
Teď večer tam auta jezdí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 09. 2015 21:24
Děkuju!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 09. 2015 22:18
Ahojky cestovatelé, tak jsem také zkusil objet dálnici ve Slo. Ve Ptuji, hned zkraje, je asi lepší jet podle směrovky rovnou na centrum, já si jí všiml až pozdě, tak jsme jeli dokola, je to trochu dál. Proti již „klasické“ zde mnohokráte popsané trase přes Mureck, jsem to vzal v Lenartu doleva – Maribor, Pesnica při Mariboru. Cesta slušná, místy nové úseky, žádný tankodrom, jak naše I.třída. Před Pesnicí před KO pod dálnicí (asi zpoplatněný), po projetí železničního viaduktu, jsem sjel vpravo na souběžnou silničku – není nijak značen směr, ale na silnici i na návěsti je směrová šipka pro odbočení (viz mapa zde: [mapy.cz]). Kruháč se tak objede, podle mne je to pro domorodce, aby se dostali do Mariboru a nemuseli mít DZ. V opačném směru je na konci Pesnice KO a hned za ním je odbočovací pruh vlevo na tuto souběžnou silničku. Z toho vyvozuji, že když udělali i odbočovací pruh, musí být tahle objízdná silnička hojně využívaná místními. Ještě jsem si všiml, že za odbočkou na tuhle silničku, tzn. na hlavní silnici, která se napojuje na KO, o kterém se zde psalo, že je již zpoplatněný, zmizla tabulka s označením viněty (ale na mapách google vidět je). Možná by to mohlo znamenat, že ten velký KO s nájezdy na dálnici již zpoplatněný není, ale jak to zjistit? Ale i tak se to pohodlně dá. Z Pesnice pak na Šentilj, cesta asi jak naše II. tř., i co do kvality. Od Lenartu provoz velmi slabý, až žádný, pohodička. V Šentilju na pumpě nákup A DZ za stejnou cenu, jak v A; někde se tu o tom psalo, takže potvrzuji, že to tak opravdu je. V Šentilju na semaforu před hranicí u dálnice dejte bacha, je tam odbočovací pruh vlevo na Slo dálnici značený jako směr A, ale řekl bych, že je ten kousek dálnice ve Slo zpoplatněný a tedy je třeba mít Slo DZ. Proto nájezd na dálnici až v A- Spielfeld.
Pokračuje se velmi čile ve stavbě dalšího úseku dálnice k Macelju, velké nasazení lidí i techniky, jestli vydrží tempo, bude do 2 let další úsek. Podle toho, kam až mají vyhlučené křoví kolem stávající silnice č. 9, bude až po odbočku na Zakl, Rogatec. To se pak objížďka placeného úseku poněkud zkomplikuje.
Toš tak. Calada
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 09. 2015 23:55
Dnes jsme kolem sedmnácté hodiny jeli přes Mureck ze SLO do A na přechodu přes řeku kontrola žádná.
A jelikož byl ucpaný Macejl od placení mýta až po hranici, vzali jsme to přes Trakoščan a Cvetlin a Slovinci ani nekoukli do pasů a jen mávli rukou. I na 2 předcházející auta.Nejhorší tam bylo procpat se asi 7 pruhy aut po zaplacení mýta na silnici do Trakoščanu. Otázka asi půl hodiny a 50 metrů silnice po zaplacení mýta.
Jinak na Lučku při placení v hotovosti pouze 5 aut. Nám to při platbě kartou tentokrát trvalo déle. Zasekl se na placení kartou nějaký Chorvat. Automat mu nebral lístek, tak zdržení asi tak 5 minut.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 09. 2015 07:57
Ten Cvetlin je dobra varianta objizdky Macelje. Letos jsem to zkusil pres nej vzit cestou tam a od posadky jsem sklidil pochvalu. Mezi Ptujem a Videmem jsme videli pres pole, ze to na Macelj vsechno jede krokem a my jeli naprosto sami. Na prechodu ani noha, krom 2 celniku. Na otazku kde jsem ten prechod vyhrabal, jsem si pujcil hlasku z Piratu z karibiku, ze ho nikdo nezna, nez ten kdo tam byl. V Piratech se mluvilo o pristavu Tortuga; Dik tomu, kdo ho tu zminil



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (20. 09. 2015 07:57).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 09. 2015 11:14
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 09. 2015 18:26
Vracel jsem se v noci přes Mureck,u mostu stál policajt (další asi v autě),posvítil do auta a prej ok,ok,ok,ok, asi hodnotil barvu každého z nás.Ani jsme nestačili vytáhnout pasy a šel z5 do do svého vozu.

Karel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 09. 2015 19:30
Teď si vzpomínám, když jsme jeli minulou sobotu večer přes řeku Mur, za mostem stálo policejní auto, a jeden policista stál venku. Ale přikládal jsem to tomu, že v Murecku měli nějaký Mureckfest. Byla tam objížďka přes vesnici (městečko). Do auta nám nikdo nesvítil.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 09. 2015 08:40
Takže se v HR asi není možno opálit hodně do tmava...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.