Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 09:43
Warriors, jestli se nepletu, tak v poslední větě máš jedno písmenko navíc. thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 10:53
já jsem to vždy objížděl, ale letos jsem se rozhodl to zkusit po dálnici, abych měl vlastní porovnání. o kochání to na objížďce myslím moc není, nic moc se tam za posledních pět let nezměnilo. natankuju u Temmelů a pak zpět na autobahn. jezdíme každý rok ve stejnou dobu, uvidím jestli to letos bude rychlejší. po návratu poreferuju.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 12:08
I když bych to taky rád zkusil po dálnici ve Slovinsku směrem na Macejl, taky nejsem žádná "socka" (včely na to vydělají), ale za 50 (tam)+50 km (zpátky) nemíním platit Slovincům ani Euro. Z principu. Už jsem tady o tom kdysi psal.
To ze Šentilju do Koperu a z dovolené na Istrii zpět těch 30 Euro s radostí zaplatím.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 14:16
Ka.S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Warriors, jestli se nepletu, tak v poslední větě
> máš jedno písmenko navíc. thumbs up smiley


Máš pravdu , poslední věta se mě nepovedla , smažu jí , kdo ví co bys ...
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 20:49
..jasné súhlasím, že ide o princíp obchádzky SLO dialnice thumbs up
..zatiaľ pokaždé sme obchádzali cez koniec dialnice u Ptuje a na Macelj..záleží aký deň sa prepravujeme. jeden rok sme to mali zo ST/ŠT - min. zdržanie a posledné 2 roky sme to mali zo SO/NE cca 4:30 na Macelj - zdržanie bolo, ale nič strašné, čo by ma zatiaľ presvedčilo skúsiť inú trasu grinning smiley a aj tento rok to máme zo ST/ŠT, tak očakávam plynulú jazdu grinning smiley...povedal by som, že pri návrate je to na Trakoščane horšie,,,
..samozrejme je dobré, že existuje viac variant ako sa dostať do HR

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 22:09
Zdravím,
jak to vidíme, zkušení, tam 27.6.2015 večer....???? Jedeme poprvně takhle brzy........
Díky za info
JAVI
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 22:15
Záleží, v kolik a +- odkud vyjíždíte´nebo v kolik budete na hranicích SLO-HR a na Lučku.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 23:41
..ako píše Bomiňo, záleží kedy budete na hranici...
..akurát sa može predpokladať, že to asi na cestách bude nápor keďže je to prvý víkend dá sa povedať prázdninový eye rolling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2015 07:43
JAVI, pokud jsem se dobře koukal, jedeš za soboty na neděli. V tom případě by neměl být problém.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2015 12:24
četli jste poslední přílohu Světa motorů? O kvalitě povrchu na objížďce se letos "rozepsali" jako o "cestě někde v rusku".
Nevím, jestli to nebylo podbarvené tím, že jeli autem na cng...smiling smiley (úspora všude).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2015 20:11
....... jako každý rok připomenu:
Jezdím od Vídně na Graz, ale u Ilzu sjedu na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždín, Záhřeb, ........ Tento úsek je úplně stejně dlouhý (+ - 5km) jako dálnice Ilz - Graz - Maribor - Ptuj - Záhřeb.

Klady:
- Ušetříš nehorázný poplatek za 50km SLO dálnice (kdyby byla alespoň až do Macejle).
- Jedeš krásnou krajinou, hlavně v Rakousku.
- rychlý průjezd hranicemi, když na hlavním tahu je plno
- ušetříš za dálnici v HR (Macejl - Záhřeb je nejdražší HR dálnice 70 km = 48Kn, Varaždín - Záhřeb 90km = 27Kn)

zápory
- cesta trvá o 70 - 80 min déle
- v HR i ve SLO projíždíš mnoha spojenými vesnicemi, tj. stále 50km/h
- ve Slovinsku po setmění mrtvo, což je super, ale jakmile přejedeš do HR, tak cestou do Varaždínu jsem potkával ve vesnicích na neosvětlených kolech i děti. Nebylo to nějak strašný, ale musíš dávat větší pozor. V HR to prostě žije.
- Na dálnici tě odchytnou jen když uděláš přestupek, na trase mimo dálnici číhá mnoho SLO policajtů a také i zastavují a kontrolují. I když mnoho známých říkalo, že jsou dosti arogantní, já tu zkušenost zatím nemám. Pokud vidí že jsi pln elánu i po půlnoci a nejsi unaven, jen tě zkontrolují a pustí dál.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2015 20:34
Citaci
couddy napsal(a):
...četli jste poslední přílohu Světa motorů? O kvalitě povrchu na objížďce se letos "rozepsali" jako o "cestě někde v rusku"...

Řekl bych, že ty slovinské dvojky jsou stejné, jako naše dvojky, často lepší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2015 21:07
Předloni jsem jel poprve podle navigace a u Ljutomeru jsem projel kravínem thumbs up smiley a taky to byla pěkná 2.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2015 23:51
jerryjerryk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... tady jde o princip proč někomu cpát 15éček za kousek dálnice.
> Pro mě pár kilometrů po okrskách je příjemné zpestření cesty než letět celou cestu po dálnici
> kde uvidíž maximálně osrané toi toiky.


Souhlasím, u mě je to stejné. Už z principu prostě nedám 30 € za nějakých cca 90km dálnice (při cestě tam a zpět). Po cca 550km jízdy na dálnici v Německu a Rakousku (a před dálnicí v HR) je těch 70km po okreskách pro mě také příjemné zpestření cesty. Jezdím přes Mureck-Lenart-Ptuj, Slovinsko přejedu v pohodě zhruba za hodinku, což ale vůbec není podstatné, protože stejně nikam nespěchám. Kolony na hranicích se mě netýkají, jelikož jezdíme mimo sezonu, v pracovní dny a na noc, kdy je všude zpravidla prázdno.

** Petr **
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 05:20
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Předloni jsem jel poprve podle navigace a u
> Ljutomeru jsem projel kravínem thumbs up smiley a taky to byla
> pěkná 2.


Tak to jsme jeli asi stejnou trasu . Mě se to stalo taky. Moja s toho byla na prášky.thumbs up smiley Letos si to zopáknu ale doufám že bez toho kravína.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 07:44
4 JAVI

Jezdíme v neděli brzy ráno, tj. kolem 02.00 hod. a na cestách je skoro pusto a prázdno. Takže bych se toho nebál. yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 09:50
PetrK

Až na tu dálnici v Německu to mám úplně stejné, jedu totiž z Brna, takže super. smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 13:45
Pánové Grizzly a Avaxovi, kde byl ten kravín, please ? Já nemám rád podobná překvápka !!! eye popping smiley Díky.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 15:07
Dobrý den,
prosím Vás o radu pojedeme poprvé do Chorvatska od Brna a nechceme kupovat dálniční slovinskou známku.
Prosím Vás o itinerář cesty.
Nejspíše to tu někde je ale nevím jak staré a jestli se někde nezměnily cesty nebo nezpoplatnily.

Moc děkuji
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 16:03
V podstatě máš na výběr tři trasy:
TRASA 1 - nejkratší - přes Spielfield,Maribor a PTUJ a na HP MACELJ (na této trase je velká šance , že omylem najedeš na dálnici)

TRASA 2 - asi nejpoužívanější - přes MURECK, LENART, PTUJ a na HP MACELJ

TRASA 3 - Také dost vychvalovaná ale nejdelší - přes Ilz, Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin a zde najedeš na dálnici A4

záleží, který den pojedeš. Pokud pátek odpoledne, tak zvol trojku . Vyhneš se frontám na Macelji

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lamax (01. 06. 2015 16:04).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 16:57
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové Grizzly a Avaxovi, kde byl
> ten kravín, please ? Já nemám rád podobná
> překvápka !!! eye popping smiley Díky.


Coveče my to jeli v noci a byli jsme rádi že jsme to projeli. Takže moc nevěřit navi. Ale do cíle jsme dojeli v pohodě. Kilometry ubývali. Asi jsem měl zaplou nejkratší trasu. letos si to musím pohlídat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 17:42
Pajas: ty vzdálenosti jsou myšleny mimo dálnici - trojka je kilometrove stejná, jen jedes nevic mimo dálnici. Výhody a nevýhody jsou shrnuty v příspěvku výše. Vybrat si musí každý, já mám projetí vše a jezdim 3. ( letos teda poměru od Grazu takže pojedu mureck Lenárt Ptuj ormoz Varaždin...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 18:29
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové Grizzly a Avaxovi, kde byl
> ten kravín, please ? Já nemám rád podobná
> překvápka !!! eye popping smiley Díky.


Taky jsem to jel po půlnoci. pravdou je, že navigace to vyhodnotila jako kratší a rychlejší cestu. Tady je pokus o rekonstruci průjezdu kravínem. Místo oblouku přes ljutomer mě to táhlo rovně a pravděpodobně to bylo někde v závěru před nájezdem opět na hlavní tah.
Ljutomer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 18:40
Citaci
lamax napsal(a):
V podstatě máš na výběr tři trasy:... ...záleží, který den pojedeš. Pokud pátek odpoledne, tak zvol trojku . Vyhneš se frontám na Macelji

Vcelku souhlasím, ale přidám ještě kratší trasy. Skutečně nepokládám za nutné si zajíždět po rakouské dálnici tak velkým obloukem.
TRASA 0, je o 26 km kratší, než TRASA 1 s opuštěním A2 na výjezdu 138 a najetím v Ilzu na B66 a na jejím konci vlevo po B69 na přechod Bad Radkersburg / Gornja Radgona, odtud vpravo na Lenart a zde vlevo na Ptuj; není-li ucpaný přechod Gruškovje / Macelj, je to cesta i časově přijatelná. Zmiňuji se o ní na minulé stránce.
Existují ještě
TRASA 0,5, to je varianta trasy 0 (kliknout na odkaz výše; je vyzkoušená a užívaná například Rubbsem) pro ty, kdo si neradi točí často volantem, úsek Gleisdorf - Feldbach je podstatně rovnější a o něco rychlejší, než Ilz - Riegersburg - Feldbach, ale ušetří jen 9 km proti trase 1 (to se jede po dálnici A2 až na výjezd 157 Gleisdorf-Süd a pak po B68 na Feldbach a tam se napojit na B66 a pak pokračovat některou trasou 0, -1 a -2).
Ještě kratší jsou totiž trasy začínající na výjezdu 138A2 Ilz, až po Stainz bei Straden shodné s trasou 0, ale pak následují zkratky:
TRASA -1 (to se odbočí z B66 u Radochen po L264 na Weixelbaum a po B69 vpravo na Mureck, dále na Lenart a Ptuj), je o 27 kilometrů kratší, než TRASA 1, dokonce i
TRASA -2, ta je kratší symbolicky o další kilometr (z B66 odbočit vpravo po L206 hned za Stainz bei Straden přes Marktl a Gosdorf do Murecku a pak dál na Lenart a Ptuj) ale tyto dvě poslední zkratky jsou ve skutečnosti o dost pomalejší, než vyčtete z routeplanerů, jednu jsem zkusil a nenadchla mě.
A co jsem neprojel sám, mám od kamarádů, z nichž jen jeden si od té doby kupuje slovinskou známku, protože mívá cestou nějaký zástoj v Novo Mesto, tak už mu to stojí za to. Ostatní jezdí opět přes Bad Radkersburg.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (09. 06. 2015 05:56).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 19:01
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vcelku souhlasím, ale přidám ještě kratší trasy. Skutečně nepokládám za nutné si zajíždět po
> rakouské dálnici tak velkým obloukem.............



Dík za inspiraci Hille thumbs up , ty trasy vypadají opravdu dobře a je fakt zbytečné, objíždět po dálnici tak velký oblouk. Nevím, proč mě to nikdy nenapadlo, když jsem jezdil přes Víděň po A2. Nyní jezdím z Chebu, takže po dálnici přes Německo a potom v Rakousku přijedu do Grazu po A9, takže v takovém případě je pro mě exit 226 a směr Mureck nejkratší. Ale pokud někdy zase pojedu po A2, tak určitě vyzkouším.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (01. 06. 2015 19:01).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2015 23:16
No já si tedy zase myslím, že by se do výhod cesty měla zahrnout i bezpečnost. A to tedy, pokud mám již stejně koupenou Rakouskou známku, využít co nejvíce jejich dálnici. SLO známku nekupuji, protože i mě se zdá za těch pár km kolem Mariboru moc drahá, ale většinou na objížďku dálnice dorazím nad ránem a mám vždy strach abych nepotkal nějaké zvíře.Možná i nějakého neosvětleného cyklistu, opilce a podobně. Dálnice je statisticky nejbezpečnější typ silnice. A tak za mě trasa 2 od Lamaxe.

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2015 06:15
Ono to je celkem jedno, jestli nad ránem, v poledne, v podvečer či o půlnoci. Zvíře na silnici jsem tam nepotkal v kteroukoli denní či noční dobu (zato u nás na silnicích a podle nich je jich přejetých a sražených nějak moc).
První zvířata, kvůli nimž jsem musel brzdit, byli šakali na Pelješcu a pak až po návratu srna na osmatřicítce.

Ale především: ty trasy tu nejsou soutěžní, aby se z nich volila Miss. Zkoušíme a dáváme je sem už tolik let proto, aby si každý mohl vybrat. V tomto případě jde o rozhodnutí, čí známku nekoupit nebo ji koupit, v tom případě kolik kilometrů na ni jednou, nanejvýše dvakrát, projet. Každý přece máme jiné priority a variant je na výběr.
Jen škoda, že některé se tu roky opakují a opakují jen proto, že se mnoho lidí radši zeptá, než aby zkusili vyhledávat...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2015 06:32
Diky



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Pajas (02. 06. 2015 06:48).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2015 10:15
Teda tady se to stím objížděním nějak rozmáhá, jenom aby na celnici v Ormoži nebyly kolony...thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 06. 2015 11:23
Neboj. Ja jedu pres Cvetin a vsichni co nectou zdejsi forum pres Macelj.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.