Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 22:00
...musím tento rok vyskúšať P 225...vždy sme stáli na Gralle, ale tam je to plné spiacich muslimov vracajúcich sa zo spolkových zemí domov na juh grinning smiley....
..potom už pohodička po okreskách na Ptuj

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 05. 2015 22:35
Ja na 226 sjedu z dalnice a pauzu si davam na pumpe co je po dveste metrech po leve strane. Levny benzin a klidne misto.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 06:06
Taky většinou stojíme na 225 a pak hned sjezd na Mureck.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 07:01
atnarfus, nevíš jestli má ta pumpa otevřeno i v noci? Letos to vídím tak kolem 3-4 hodiny ranní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 07:36
Taky jezdíme obvykle po B66 a potom Ljutomer, Ormož, Varaždin. Záleží kdy se jede. Pokud hrozí riziko kolon na hlavní trase tak neriskujeme a jedeme po B66. Pokud jedeme mimo sezonu a ve vhodný čas, tak klidně koupíme SLO dálniční známku a jedeme tou nejrychlejší trasou.

Těh zádrhelů na hlavní trase během hustějšího provozu je víc:

- kolem Grazu a v napojení z A2 na A9 hustší provoz
- konec dálnice za Ptují
- hraniční přechod SLO/HR Macelj
- první tunely v HR obousměrná jízda jedním tubusem
- první mýtnice v HR

Trasa po B66 a dál na Varaždin:

- kvalitní silnice s minimálním provozem
- přes den krásné výhledy
- mnoho možností kvalitního a cenově dostupného jídla
- nulový provoz na přechodu SLO/HR - přejíždíme přímo v Ormoži, po mostě přes řeku Drava, minule jsme zastavili u zvednuté závory, pohraničníkovi se moc nechtělo, ale vstal ze židle, podíval se na nás, odmávnul
- od Varaždinu jedu na ENC
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 09:23
milann - pumpy v A na objízdné trase mají všechny tuším jen do 22 hodin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 10:22
Po sjetí z rakouské dálnice to chce "vydržet" až do Ptuje. tam je celodenní (celonoční) provoz na Ormožské cestě. Mají tam i LPG.
[www.google.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 10:41

avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 10:45
Sorry nechtě jsem to odklepl ...to je shellka na výjezdu na Ilz na druhé straně dálnice, často ji používám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 11:58
Jestli se nepletu tak tam jsme si jednou dávali dobrou gulášovou polívku. Mnohem lepší je ale vydržet a dát si něco až někde mezi Ilzem a Varaždinem. Ty polívky s pečivem totiž vyjdou pro čtyřčlenou rodinu kolem 600,-Kč, dál po cestě směrem na jih v normálních hospůdkách u cesty jsou ceny mnohem lepší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 14:47
Nevím, jestli na té Shellce v Hainfeldu vaří vše, řekl bych, že se tam něco jen ohřívá z polotovarů, něco se připravuje na místě.
My jsme si tam posledně dali telecí žížek za stejnou cenu, jako předtím postupně ve třech hospůdkách v Großwilfersdorfu, a ve stejné váhové a rozměrové kategorii. I s kafem, i dýškem jsme se za dvě porce vešli do 20 €.
Jestli mají různé sezónní a mimosezónní ceny, pak podotýkám, že to bylo začátkem září.
Už nejednou jsem tu zmiňoval hospůdky (převážně pizzerky) mezi Lenartem a Ptují, v nichž se dá také dobře přiložit pod kotel, případně si přikoupit krabici na uložení zbylé pizzy na další cestu, a to vše za rozumný peníz. Ovšem záleží zde na hodině, kdy kdo jezdí. Například ve většině okrepčevalnic ve Slovinsku končí život 23. hodinou, některé dny v týdnu i dřív.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 05. 2015 22:01
milann napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus, nevíš jestli má ta pumpa otevřeno i v
> noci? Letos to vídím tak kolem 3-4 hodiny ranní.

V noci jsem tam nikdy nebyl. Loni tu ale někdo psal, že s obsluhou je to jenom přes den a v noci pouze na kartu. Navíc snad ale jenom na nějakou jejich kartu, běžné že to nebere. letos kouknu na otevírací dobu, případně se poptám jak je to s prodejem v noci. Určitě si tam cestou zpět budu kupovat dálniční známku.

Na webu otevírací dobu nemaji [www.nfz-temmel.at]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (22. 05. 2015 22:06).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 09:39
Nevím ale zdá se mi to poněkud podivné, projet Sloveniji po okreskách kvůli času a neplacení dálnice a potom se z Ptuje pustit do rizika čekání ve frontě na Macelju. Jinak dálnice Varaždin - ZGB je levnější než ona druhá.
Co se týče zastávek, vypouštím různé pumpy a jejich "stravovací zařízení". 5,50 € za hamburgra nedám. Na jedné straně šetřím za dálnici a na druhé zaplatím tolik éček za hamburgry. A nejenom za ně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 11:03
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím ale zdá se mi to poněkud podivné, projet
> Sloveniji po okreskách kvůli času a neplacení
> dálnice a potom se z Ptuje pustit do rizika čekání
> ve frontě na Macelju. Jinak dálnice Varaždin - ZGB
> je levnější než ona druhá.


Navíc na ní lze jet ENC thumbs up, ale raději to sem nepiš, ať tam není moc plno grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 13:13
Neboj, nenapíšu. Přeci si nenechám jezdit kolem baráku turisty k moři.spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 14:50
Jen ještě menší dotaz:
Ljutomer-Ormož-Varaždin-A4
nebo
Ljutomer-Čakovec-A4?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 15:21
radek24 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen ještě menší dotaz:
> Ljutomer-Ormož-Varaždin-A4
> nebo
> Ljutomer-Čakovec-A4?


Já bych řekl za á. Letos tak pojedu. Když vjedeš do Varaždinu tak je tam hned benzinka. Já tam loni tankoval LPG.
Re: Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 21:00
Zdravím po delší době všechny Jadranisty.
-------------------------------------------------------------
Také se těším, cca za 40 dní již po 28 té.
Ale k věci ! Ve FAKTECH jsem psal informaci již v 07/2011 ohledně čerpacích stanic pro trasu EX 138 - Ilz, Ratgona, Ormož, Varaždin.
Po 22.00 jsou otevřené čerpací stanice - pouze u Varaždinu (po objezdu, před napojením před Hrašticí jako zpět na Varaždin -200 m),
dále pod křížením s dálnicí A 5 (u obce Bučečovci) a pak až Shellka u Izu před najetím na A dálnici.

Jezdím to od zavedení mýta, tam ve dne, zpátky vždy v noci, a myslím, že poměrně svižně. Sleduji - kdo mne předjede nebo stojí se mnou na frontě na Lučku (ta fronta mě docela baví a již to neobjíždím na kartu přes Demerje). Mrknu kdo odbočuje na Macelj, přes Graz, a já pak sleduji jestli mne před Vídní dojel, nebo já jeho. (Samozřejmě, je to diskutabilní ...?) A mnoho aut jsem dojel nebo mne teprve předjížděli, i když jsme jeli každý jinou trasu. Tak si myslím, že to je časově zhruba stejné. Cesta po dálnici mne nebaví / i s tempomatem/, prohnat 250 Hp také nemůžu a nějak se po cestě bavit musím, že, když ti ve vedle vás "chrní".
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 21:49
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> milann napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > atnarfus, nevíš jestli má ta pumpa otevřeno i v
> > noci? Letos to vídím tak kolem 3-4 hodiny
> ranní.
>
> V noci jsem tam nikdy nebyl. Loni tu ale někdo
> psal, že s obsluhou je to jenom přes den a v noci
> pouze na kartu. Navíc snad ale jenom na nějakou
> jejich kartu, běžné že to nebere. letos kouknu na
> otevírací dobu, případně se poptám jak je to s
> prodejem v noci. Určitě si tam cestou zpět budu
> kupovat dálniční známku.
>
> Na webu otevírací dobu nemaji
> [www.nfz-temmel.at]


Otevřeno je od 6.00 do 22.00hod.mimo otevírací dobu tam lze tankovat pouze na jejich kartu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 05. 2015 22:31
Zdravím, nezkoušel jet náhodou někdo přes Ilz, Feldbach, Bad radkersburg a potom Murska Sobota a Lendava ? (Mimo dálnici), a poté přes Tornyitamto, Dobri, Letenye (mimo dálnici) a přes st. Goričan? Tato trasa mě napadla protože se mi nechce kvůli značce vozu trpět nějaké kontroly VIN kodu na Slovin. hranicích :-). Vím, že na starém goričanu bylo vše v poho, téměř bez zastavení. Jasně, mohu odbočit z rakouské A2 na Szombathely/kormend, ale přišel bych o plánovanou návštěvu hradu Riegersburg v rakousku mezi Ilzem a Feldbachem.Tak mě napadá jestli jste tudy už někdo zkoušel jet?

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj



Upraveno 3krát. Naposledy upravil lamax (23. 05. 2015 22:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 05. 2015 15:11
to lamax : lépe je jet z Bad Radgesburgu na Gornja Radgona-Ljutomer-Ormož-Varaždin-nájezd na A4 Zagreb.Vyskoušeno,řada z foristu tudy jezdí.V Ormoži hraniční kontrola pouze letmé nalédnutí do auta,popř. mávnou rukou a jede se dál.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 05. 2015 19:15
Kousek za Ormoží za obcí Donje Vrátno (je to cikánská osada po lévé straně směrem na Varaždin) a po projetí kruháče asi 200m je INA otevřena nonstop proti dálnici cena příznivá!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2015 20:04
jerryjerryk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kousek za Ormoží za obcí Donje Vrátno (je to
> cikánská osada po lévé straně směrem na Varaždin)
> a po projetí kruháče asi 200m je INA otevřena
> nonstop proti dálnici cena příznivá!!!


Musím Tě trochu vyvést z omylu. Za ormoškim mostem je asi po jednom km Vratno otok, jedeš dál a asi po dvou km je tzv. Novi Biograd - ona ciganska osada. Jedeš ještě asi dva km a přijedeš na kruhák. Doprava odbočíš na Gornje Vratno , rovně na Donje Vratno.a doleva kolem INA na Varaždin. Přijedeš do Hraščice a odbočíš doprava na Zagreb. Pokud si to vyčetl z mapy, je tam skutečně psáno D. Vratno ale ona osada patří k vesnici Strmec.
No a neodmlouvej !spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer Když odbočíš směr gornje Vratno, tak uprostřed je Dravska cesta a tam jsem žil, bydlel a prožíval dětství. Jen podotýkám že dnes je ona osada něco jiného než před 60ti lety. Vlastně i ta cesta byla v té době prašná.
Tenkrát to byla skutečná hrůza. Od té osady doprava vedla cesta a kolem našeho domu cikáni chodili v houfech. Ještě před asi deseti lety jsem jel s BMW 735 kolem cikánů - stáli u silnice a mávali a prosili o bonbon. Neměli jsme opravdu nic. Vezl jsem ženu do Ormože k holiči. Tak jsem jim zamával a to byla sprška kamenů na zadek auta. Zpátky jsem to jenom proletěl jak prudký vítr.grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2015 18:48
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Musím Tě trochu vyvést z omylu. Za ormoškim mostem
> je asi po jednom km Vratno otok, jedeš dál a asi
> po dvou km je tzv. Novi Biograd - ona ciganska
> osada. Jedeš ještě asi dva km a přijedeš na
> kruhák. Doprava odbočíš na Gornje Vratno , rovně
> na Donje Vratno.a doleva kolem INA na Varaždin.
> Přijedeš do Hraščice a odbočíš doprava na Zagreb.
> Pokud si to vyčetl z mapy, je tam skutečně psáno
> D. Vratno ale ona osada patří k vesnici
> Strmec.
> No a neodmlouvej !spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer Když odbočíš směr
> gornje Vratno, tak uprostřed je Dravska cesta a
> tam jsem žil, bydlel a prožíval dětství. Jen
> podotýkám že dnes je ona osada něco jiného než
> před 60ti lety. Vlastně i ta cesta byla v té době
> prašná.
> Tenkrát to byla skutečná hrůza. Od té osady
> doprava vedla cesta a kolem našeho domu cikáni
> chodili v houfech. Ještě před asi deseti lety jsem
> jel s BMW 735 kolem cikánů - stáli u silnice a
> mávali a prosili o bonbon. Neměli jsme opravdu
> nic. Vezl jsem ženu do Ormože k holiči. Tak jsem
> jim zamával a to byla sprška kamenů na zadek auta.
> Zpátky jsem to jenom proletěl jak prudký vítr.grinning smiley

Dobrá dobrá Hradečáku strejda Googl to vidí jinak ale já ti věřím, ale pumpa INA je na svém místě a jede nonstop.Já když jedu k moři tak tuto oblast projíždím v noci takže cikánské ghetto nevidím ale když se vracím v podvečer
a omladina se poflakuje u cesty tak si říkám tady když se posere
auto to by bylo veselogrinning smiley
Takže tys byl zamlada Jugoš a teď ?Podle psaní žiješ v Čechách dlouho tak napiš jak to je, celkem mě to zajímásmileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2015 20:03
To by mě taky zajímalo - srovnání HR / ČR z hlediska života, proč jste nezůstal tam atd. (myšleno v dobrém). Nevím proč, ale docela mě to láká se na nějaký čas podívat na delší chvíli (ne jen na 14 dnů) do HR (na letní období třeba červen až září). Je to taková myšlenka / nemyšlenka, najít si tam práci, po práci jít k moři. Možná je to jen tím, že jsem se za těch 8 dovolených v HR ještě nenabažil grinning smiley. Ano, nepatří to do tohoto vlákna, tak můžeme debatovat někde jinde :-).

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2015 18:43
To by již bylo moc osobní.
Všeho se člověk přejí. I toho, že by zde byl od června do září. Jo, 14 dní u moře prosím. Měsíc u moře - možná. Dva měsíce - asi i na mne by to bylo moc. Musel bych se poohlédnout třeba po nějaké pracovní činnosti.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2015 22:53
Citaci
Hradečák napsal(a):
Nevím ale zdá se mi to poněkud podivné, projet Sloveniji po okreskách kvůli času a neplacení dálnice a potom se z Ptuje pustit do rizika čekání ve frontě na Macelju...

Václave, ona to není až tak úplná blbost, toto vlákno má primárně řešit, kudy to jde efektivně a bezpečně bez slovinské známky, však to je hlavní smysl objíždění. S časovou ztrátou se přitom počítá. Souhlasím, kdo spěchá, koupí si tu známku, jen nesmí zůstat trčet někde u Zlatoličje a před ním až na hranice kolona, která se sotva vleče.

Dál z Ptuje na jih už zatím nejde o objezd dálnice, ale volba, kudy dál, začíná být zajímavá z jiného důvodu:
kdo poslouchá v rádiu dopravní informace (jsou srozumitelné ve slovinštině, když řeknou "Gruškovje pol uro", je jasné, že je na Maclju do HR půl hodiny fronta; mimoto už od Štýrska na rádiu hraje už chorvatská stanice HRT-HR2, kde ty informace hlásí ve více jazycích, jen říkají Macelj), může se až za obchoďáky v Ptuji rozhodnout pro změnu trasy. Uvedené časy platí za podmínek, že se to nikde nezasekne, pochopitelně.

Už pár let se dá jet:
- z kruháku za mostem prvním výjezdem přes přivaděč na Videm a tam přímo po silnici 690 na přechod Gradišče/Cvetlin (někdy letmé nahlédnutí na doklady, častěji jen odmávnutí), za ním vpravo k zámku Trakošćan a před ním buď
--- doprava po silnici D580 přímo na mýtnici Trakošćan (zajížďka 15 km, ztráta půl hodiny, mýto na A4 plné) nebo před zámkem odbočit
--- vlevo do Bednje, tam odbočit vpravo po ŽC2099 do Krapiny a na A4 najet až tam (zajížďka 20 km, ztráta půl hodiny, mýto levnější), případně
--- v Bednje neodbočovat a pokračovat do Lepoglavy, tam vjet doprava na D35 a na A4 se zařadit až na mýtnici Sveti Križ - Začretje (zajížďka 15 km, ztráta 35 minut, mýto do Zaprešiče pár šušňů),
nebo
- z kruháku za mostem přes Ptujsko jezero druhým výjezdem, tedy po přivaděči na konec dálnice. Vhodné pro ty, komu vadí horizonty ostré zatáčky, ale vyplatí se zvláště v době, kdy dvojitá fronta na slovinské dálnici končí někde 10 a více km před Draženci: na přivaděči vás do fronty pustí, když ne první, tak druhý určitě, tam zpravidla zip funguje (Tato cesta je nejkratší, tedy zajížďka 0, časová ztráta 0, plné mýto na chorvatské AZM A4).
Nebo
- z předposledního kruháku před mostem po silnici 2 třetím výjezdem do Spuhlje a tam
--- odbočit vpravo na Zavrč a Varaždin (zajížďka 54 km, ztráta 40 minut, levnější dálnice) nebo
--- skrz Spuhlju pokračovat po dvojce do Ormože a tam přejet do Chorvatska na Varaždin (zajížďka 56 km, ztráta 40 minut, levnější dálnice.

U dvou tras jsem si pomohl plánovačem, jimi jsem ještě nejel. A počítám to do společného bodu, tím je mýtnice Lučko, samozřejmě tady zase bude hrát roli délka fronty na lupeny, případně front už na obvoznici Zagrebu či kuckavý výjezd na obvoznici ucpanou od Bregany u Jankomiru, jenže to už je konec zvolené trasy, takže s tím nic moc neuděláme.

Ale jde o volbu, jestli hodinu pocukávat od Draženců na hranice (k tomu v některé dny přistupuje i další hodina postávání ve dnou frontách od razcepu Slivnica na dálnici, se známkou je to bezkonkurenčně nejdražší parkoviště v Evropě), nebo si víc zatočit volantem, najet pár kilometrů navíc, přitom ztratit půlhodinu, ale získat tu druhou a třeba i třetí, co neprostojím ve frontě.


Edit: trochu jsem se pokusil to zpřehlednit jak textově, tak formátováním.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (30. 05. 2015 09:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 01:34
Pokud jedu do Chorvatska na dovolenou , tak na to musím mít. Tím pádem s*ru na ňáký objížďky a jedu po dálnici co to jde za plnou palbu peněz .Nejsem rozhazovač peněz a hlavně už vůbec né žádný šetřílek .
Jezdím zásadně na noc , vyspalý , dobře natěšen , tempomat naladěn na tu správnou rychlost a po ránu první v moři a pak snídaně na vidličku šest na slanině , cibul + ferony + litr weiseru , dám šlofíka a vzbudí mě hlad k obědu .
A pak tuto dřinu 20 m. od vody musím vydržet v Podgoře 21. dní.
Nikdy jsem neobjížděl to co vyloženě nemusím .

smileys with beer

Poslední věta smazaná , ... Ka.S... , pokud bude třeba , smáznu i zbytek , nebudu tu zbytečně plevelit , jsou tu důležitější rady .
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Warriors (30. 05. 2015 14:25).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 06:59
Warriors my co objíždíme slovinskou dálnici nejsme žádné socky!!!
tady jde o princip proč někomu cpát 15éček za kousek dálnice.
Pro mě pár kilometrů po okrskách je příjemné zpestření cesty než letět celou cestu po dálnici kde uvidíž maximálně osrané toi toiky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2015 07:37
Přidám i svůj pohled na "vjec". Jezdím po léta tam i zpět od Ormož-Gornja Radgona/Bad Radkersburg cca hodinku..to samé ještě do Ilzu = celkem asi 2 hodiny. Potom už jen po dálnici, pro mne taky hlavně o principu a hlavně zpestření jízdy pokocháním okolím i úleva od dálnice. Tak nějak nevím vocogou, ale všechny cesty vedou na Jadran drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.