Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 19:05
Loni jsem jel v pátek večer 1. den prázdnin, z Ptuje rovnou na Cvetin a dál na Varaždin. Projížděl jsem ve 2 v noci, přede mnou 1 auto. To samé za týden v sobotu odpoledne zpět. Žádné čekání na mýtnicích a hranicích.
Jedu tento pátek a když jsem se před chvílí díval na frontu na Macelju, určitě tudy v pátek nepojedu. Odmítl jsem i darovanou slovinskou známku. Pokud bude tak hustý provoz na rakouské dálnici jako loni, tak uhnu na Feldbach a dál pojedu na Bad Radkersburg. Jel jsem tudy před pár lety domů a cesta úplně v pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 19:45
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A ještě průjezd Mariborem. Není celý, ale video
> začíná kousek před nádražím (na levé straně
> historická lokomotiva). Jsou taky zkracovány
> dlouhé rovné úseky na výjezdu z Mariboru a čekání
> na semaforech.
> [youtu.be]


Tak tohle je tedy super prácethumbs up. Já tudy pojedu v srpnu už po čtvrté a cesta je velice dobrá.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 21:37
Alf60 thumbs upthumbs upthumbs up
Super videopropagace jiné cesty než přes Murecksmiling smiley. Pojedu stejnou trasou na konci srpna už po páté a nikdy nebyl problém. Hodně lidí zřejmě odrazuje průjezd přes Maribor, ale je to úplně v pohodě a taky možná dřívější fámy o zpoplatnění kruhového objezdu za Pesnicou. Při první cestě k moři v 2009 jsem ho raději objel na Rošpoh a Dolnju Počehovu. Dík za připomenutí trasy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2013 13:16
Alf60 - video končí a vjíždíš do vesnice - nepamatuješ její jméno ? Chtělo by to nějaký mluvený popis trasy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2013 13:44
Nevím, které video máš na mysli, ale na každém běží souřadnice, takže si příslušné místo můžeš najít.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2013 16:08
alf60 super videa --jestli máš ještě nahrán ten poslední usek bylo by možná dobrý ho taky hodit na net---
tam pár lidiček taky zabloudilo --ale jináč super čuper
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2013 17:31
No, říkal jsem si, že tam už se snad zabloudit nedá. Je to přes několik kruháků pořád rovně. Ale OK. Dám sem úsek kolem Ptuje s nájezdem na 9-ku.

Tady je:



Mapa úseku: [maps.google.cz]



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Alf60 (22. 07. 2013 20:05).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2013 10:26
Alf60, Hradečák

Videa jsou to pěkný, ale zas nedělejte z lidí hlupáky. Pokud je někdo schopnej dojet 1000 km do HR, tak je snad taky schopnej projet 4 kruháče aniž by bloudil. Pokud nemá navi a nestačí mu značky, může si je na kusu papíru zakreslit, očíslovat a u každýho si napsat, kterým exitem z něj ven. Videa, jak jsem psal, jsou pěkný a stojí před cestou za shlédnutí. Ale jako podklad pro cestu nejsou vhodný, pokud je tedy někdo nemá v tabletu a nespouští je synchronně se svojí jízdou.... Ale to snad ne.. smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2013 16:03
12.6. projeta trasa Mureck, Lenart, Ptuj. Silnice je oproti loňsku zase horší. Jel jsem jí za světla, takže ďourám se dá vyhýbat dobře, potmě asi hůře. Jinak beze změn, možná přibyla nějaká cedule pro lepší orientaci. Cestou jednou poliši s kobrou, vyblikáno autem z protisměru. Zpět jsem jel po dálnici, ale Trosečník říkal, že bylo nějak na objíždce přepolicajtováno.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2013 18:00
Alf60

Super videa,tuhle objíždku SLO dalnice miluju a letos ji pojedu zase asi po páté.Nikdy jsem to nejel přes den, vždy jsem tam cca v 23hod a tak v noci vidím prd.Konečně jsem se pokochal,ale já to pak na konci dávám rovnou na ten NEPLACENÝ nájezd na dálnici.Každopádně pěkný video,už se těším 28.7. odjezd do Orebiče
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2013 20:23
Jel jsem v posledních letech několikrát jinudy, většinou Ilz-Radgona-Ptuj. Prože nejezdím nejpomaleji (ale v rámci předpisů), zatáčky v Rakousku dělaly mojí ženě problémy a loni se mi málem po... Tak jsem jí slíbil, že už budem jezdit jenom přes Maribor. Podle mě je to nejpohodlnější cesta mimo dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2013 08:53
Mureck-Lenart-Ptuj jsem jel 13. a 21.6. přes den a docela v pohodě. Jen se musí jet pomalu do/z kopce na Trate (za Mureckem) a pak přiměřeně další cca 3-4km. Stoupání na Trate je dost hrbolaté a po cca těch 2-3 km jim na úseku cca 100m ujel svah, na silnici jsou velké vlny a část asfaltu v protisměru i chyběla (byly tam jen kameny). Je to značené, omezeno na 40km/h a doporučuju i pomaleji. Ale jinak je ta cesta v pohodě. Občas nějaká záplatovaná nerovnost, ale díru si vyloženě žádnou nepamatuju. Provoz minimální, policie žádná.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2013 11:35
Včera jsem si všiml, že domorodci kruhák před Mariborem vůbec nepoužívají. Všimněte si červeného auta přede mnou na začátku videa a na konci stříbrného vpravo. Nejsou tam zákazy. Pouze v místě, kde to červené auto vyjíždí z vedlejší je z hlavní zákaz vjezdu, takže najet na tu vedlejší silnici se musí hned za kruhákem na konci Pesnice.
[youtu.be]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (01. 07. 2013 22:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2013 19:13
ješte napiš kde je při objíždění dálnice nějakej kámen na ulici:ú
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2013 21:52
Alf60
Všimnul jsem si toho už na tvém videu z Pesnice při cestě k moři. Asi to v srpnu vyzkouším, od Pesnice je i na tu cestu odbočovací pruh, takže by to mělo být bez problémů.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2013 21:42
Zase jsou letos vsechny kominy kolem prvni krizovatky v Lenartu obsazene capy?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2013 02:47
valeri,
jsem schopen dojet i více jak 1000km a to jezdím bez navigace. Mě šlo o název té obce jenom z toho důvodu, že druhý barák po levé straně - mohl se u nás stavit na kafe. Tam bydlí sestřenice - původem z HR. A jsme tam poměrně často. HR pro mne není jenom moře a pláže. Ony ty souřadnice nejdou na tom videu možné přečíst.
Kolkrát si sednu na lavičku před barákem a sleduji ten provoz. Hrůza. Když jedeš potom směrem na Maribor, tak před tou odbočkou (sjezdem ) na dálnici na Ljubljanu, tam bývala fabrika a vyráběla naše ereny. PRAGA RN. Tím byla mimo jiné vybavena i Jugoslávská armáda. Firma se jmenovala TAM. To jen taková krátká vzpomínka na ty "staré dobré časy". Člověka to potěšilo. když viděl kus domoviny v cizí zemi.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2013 03:45
A ještě průjezd Mariborem ve směru od jihu
[youtu.be]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2013 20:34
Ahoj, chtěl jsem se zeptat na dálnici u Ptuje. Postoupila tam nějak dálnice směrem k hranicím? nebo je to stejné jako minulý rok? Já totiž najíždím na posledním nájezdu u Ptuje. Jedu přes ten nový osvětlený most. Moc děkuji za odpověď.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2013 21:14
Mělo by to být stále stejné ,dálnice končí před nájezdem přes Ptujské jezero
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2013 21:42
Hradečák
video Alf60 končí u vjezdu do obce Miklavž na Dravskem polju
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2013 21:43
Je to pořád stejné, jen je silnice od konce dálnice až na hranice rozmlácená více než loni.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2013 09:43
frenki111 - ano. Je to Miklavž. A jak končí to video tak je to ten barák vzadu. Není to dlouho co jsem se tam stavoval ale v poslední době se mi u rodiny moc stavovat nechce. Osobní důvody. Když jedeš do HR 4x za rok , prosím. Pokud ale 4x na pohřeb, je to smutné. Dovolená je lepší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2013 23:09
Dobrý den.
Jsem v této sekci objízdných tras přes Slovinsko nováček.Nečetl jsem všech 56 stran příspěvků tak mně prosím poraďte jestli je vhodné zvolit mnou zjištěnou trasu.Pojedu 11.7.2013 přes Vídeň po A2 směr Graz,ale zde jsem vyčetl,že za Grazem se dělá oprava dálnice.Na mapě jsem koukal,že by šlo sjet na exitu 138 před Ilzem potom na Feldbach ,Gornja Radgona,Ljutomer,Ormož,Varaždin,Zagreb a cíl Šibenik.Přes Varaždin jsem plánoval,že bych mohl použít ENC krabičku kterou nelze použít na trase Macelj-Zagreb.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2013 08:53
Samozřejmě, že je to vhodná trasa.
Ostatně jako každá, po níž dojedeš v pořádku k moři a stejně tak zpět.
O B66 z Ilzu do Radgony tu zrovna před několika dny nějaká ta zmínka byla (bylo to 3.6.2013, strana 54, tuším od příspěvku 216569 odeslaného 22:45).
Jak jsem už uvedl, úsek z Radgony na Varaždin vyzkoušený nemám (zato několikrát přes Lenart, Ptuj a pak buď Macelj nebo Cvetlin, jednou jsem jel z Ptuje do Radgony "přímo" přes Radence, ale tuto variantu bych si nedovolil doporučit).
Poprvé jsme v Ilzu odbočili na B66 v roce 2007, předtím jsme celkem pravidelně na uzlu Graz-West zůstali ve štrůdlu kvůli nějakému ťukanci před námi, a naposledy 2006 jsme ze stejného důvodu stáli na H2 v ucpaném Mariboru od půlnoci do pěti ráno. Proto jsem hledal trasu, kudy tato místa efektivně objet. Zkrátka jsem si tuto trasu našel na mapě, pak půl hodiny koukal na satelitní mapu, zapamatoval si a rozhodl jsem se ji zkusit (a to se snad ještě platilo ve Slovinsku u závory, nebo už měli známky? No to je jedno). Tehdy to bylo kolem desáté večerní, zpět jsme po ní jeli za svítání a to bylo úžasné. I když s otevřením dálnice k Ptuji některá "úzká místa" cesty odpadla, už ani nevíme, jak vypadá A2 za výjezdem 138 Ilz, konečně - nenašli jsme dost dobrý důvod, proč si zajíždět nějakých dalších 30 km, když to časově vyjde plus mínus pár minut stejně. Od té doby na tomto kilometru totiž dálnici opouštíme a najíždíme na ni zpět každý rok, někdy i dvakrát, ale už obvykle ve dne.
V noci je ten zážitek z cesty po B66 omezený spíše jen na bílá - šedá - bílá - šedá - bílá - bílá - bílá - ostrá pravá - bílá - levá - bílá - šedá - bílá - nasvícený Riegersburg - bílá - bílá - bílá - šedá - bílá - šedá....až po tři vodotrysky v kruhových objezdech v Bad Radkersburgu.... přes den mi připadá tato cesta zajímavější, jakkoli je na ní rušnější provoz, než v noci.
Kde je potřeba dát pozor na dvě nebo tři ostřejší zatáčky a trvale fotící radary, jsem tu už nejméně dvakrát psal.


A jedna drobná poznámka: koukám na trasu přes Varaždin a tudy je ten rozdíl ještě výraznější. Z Ilzu přes Radgonu je to o 50 km blíž, než jet po A2 a A9 až ke Gersdorfu a pak podle Mury zpět...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2013 11:06
Tak jsem již 3 hodiny doma a jak jsem slíbil, napíši pár postřehů z cesty co se týče krabiček ENC a objížďky dálnice v Mariboru. Doufám že se nebude nikdo čertit, když to nerozepíši do jednotlivých sekcí kam co patří, ale nakopčím to celé.
Objížďka slovinské dálnice: Dříve (2011) jsem zkusil Mureck – Lenart – Ptuj, nyní, 20.6. tam a 5.7. zpět, jsem jel klasicky z Vídně na Graz. Před Grazem sjel z dálnice na č.66 přes Ilz, Riegersburg (před Halbernainem najedeš na 69) až do Slovinské Gorna Radgona. Dále Ljutomer – Ozmož – Varaždín. Ve Varaždínu znova na dálnici a směr Záhřeb ……. Atd.
Výhody:
1.) Ušetříte za Slovinskou dálnici a také za Chorvatskou. Varaždín – Záhřeb je levnější jak Macejl – Záhřeb
2.) Na úseku Varaždín – Záhřeb platí krabičky ENC, Macejl – Záhřeb ne.
3.) Vyhnete se nejen koňské cestě Ptuj – Macejl, ale i omezením na dálnici Graz – Šentij. Práce zde potvají prý až do srpna.
4.) Krásná krajina v Rakousku a nádherný hrad Riegersburg
Nevýhody:
Z Ilzu do Varaždínu trvá cesta 2 hodiny. Přes Rakousko pohoda. 100km/h a většina vesnic má povoleno 80km/h, přes Slovinsko cesty o něco horší, avšak podstatná část 50km/h. Nevím proč, ale po 20hodině ve Slovinsku cesty i chodníky prázdné. Vypadá to, že chodí v pracovní dny spát se slepicemi. Cestou jsem potkával na hlavní auto snad až v každé 3.vesnici + 2x policajty za městem u křižovatek. Ze Slovinsko-Chorvatských hranic je to do Varaždínu (který ojedete) 20 minut na dálnici, ale tam to ve vesnicích naopak žije. POZOR VEČER NA NEOSVĚTLENÉ CYKLISTY, VŠUDE VE VNITROZEMÍ V CHORVATSKU!!!
Pozor při jízdě podle navigace. Někdy má tendenci protáhnout vás po podivných místních silnicích. Třeba jen 5km, ale zvláště večer by jste nadávali. Překontrolujte si tu trasu podle čísla silnice. Takhle mě ta mrcha na pár km odklonila - zkrátila cestu - mimo Ljutomer ve Slovinsku a já čekal, kdy vjedu do kravína. Jinak ale brnkačka.
ENC:
Super krabičku jsem si pořídil takto: Přijel jsem do Varaždínu a zaparkoval před mýtnicí. Podotýkám že byla půlnoc. Na mýtnici měli místnost pro prodej ENC zavřenou, tak jsem šel do přímo do budovy u závor. Řekl jsem jen „ENC“ a obsluha mě ihned vzala do kanclu, podali mě židli, vytáhli papíry (smlouvy), vše sami vypsal a dali mě vybrat ze tří možností cen. Protože je ENC přenosné a pojede i můj syn, řekl jsem že jedu až do Vrgoracu a to letos 2x. Týpek se podíval do papíru, vše spočítal a dal mě krabičku za kterou jsem kompletně zaplatil 882,60 kun. Podotýkám že jsem platil kartou MasterCard přímo ve zmíněné kanceláři. Obsluha šla se mnou ještě ven, ukázala mi kam mám krabičku nalepit (nejlépe nahoru za zpětné zrcátko), jakým způsobem projíždět mýtnicí. Projíždět pouze závorami označenými ENC, min. 10 – 20 m odstup od předchozího vozidla, rychlostí 20 km/h. Nad závorou je bílý kvádr tak 30 cm velký, který vše elektronicky snímá. Celá akce ENC od přijetí k mýtnici, zakoupení krabičky , sepsání smlouvy a průjezdem mýtnicí již s ENC trvala asi 15 minut!!! Při prvním průjezdu mě krabička pípla a okamžitě naskočilo, že mám nabito na 1000 kun! Pak již mýtnice jen projíždíte a slyšíte jen pípnutí v krabičce a na displeji vlevo od závory se vám ukáže kolik máte nabito a při výjezdu i kolik vám strhli za daný úsek. Pozor. Stav však není aktuální. Ve Vrgoracu jsem měl 777, v Záhřebu odečetli 220 a zůstatek ukázal 557, ale za necelou hodinu za Záhřebem mě to při vjezdu ukázalo znova 777. Takže nějakou dobu trvá, než se vše aktualizuje. Podle čísla to lze zjistit doma na webu. Krabička, pokud koupíte jeden ze tří balíčků, je zdarma. Lze ji používat po dobu funkčnosti baterie (asi 5 let), lze ji poté libovolně dobíjet u obsluhy mýtnice min.částkou 100 kun. Zůstane-li vám v krabičce nevyjetý kredit a baterie dojde. Dají vám novou včetně převedení bodů ze staré, kterou musíte odevzdat. Jezdím až do Gradacu, takže sleva 20% platby s ENC je dosti znatelná.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2013 19:47
ok, uz mne bolej oci z toho cteni....tak se ptam lidi dobri, kde za Grazem je jaka oprava dalnice na jak dlouhem useku....se ptam z duvodu tohoz, bych jel po 66 teda ...do toho se mi nechce pac jsem jel třikráte jiz nejjezdenejsi Mureck - Lenart - Ptuj a navigaci jiz na cestu nepotrebuji (jasny , ze ji vezu:-)...jezdim dycinky na noc tam aj zpet...diky za solidni odpověď a stastnou cestu...jo mam to za 19 :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kubajs (05. 07. 2013 19:48).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2013 20:32
to je jediný co ti nemůžu osobně potvrdit. informaci o omezení za grazem jsem dostal asi ze 3 míst před 3 týdny a další lidé dorazivší do chorvatska to potvrdili tento týden. o jak dlouhý úsek se jedná nevím. jen je omezen počet průhů a snížena rychlost mezi grazem a slovinskou hranicí. takže jedinou kloudnou odpověd dá ten, který to nyní projel.
rakouská 66 je bez problémů, něco jako naše české silnice pro motorová vozidla, někomu však může vadit monotólní hodinová jízda slovinskem, pokud máme na mysli cestu popisovanou mnou v předchozím příspěvku.
co může být pro mě pohodička, může být pro jiného utrpení - a naopak. takže tobě i ostatním přeji co nejlepší výběr dle vlastního gustathumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (05. 07. 2013 20:33).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2013 21:13
Tak Asfinag hlásí na A2 za Ilzem a A9 mezi Graz-West a Spielfeld:
- na A9, že kvůli generální sanaci povrchu vozovky jsou uzavřeny všechny tři pruhy směr Spielfeld a doprava je vedena protější půlkou dálnice v úseku Lebring až Leibnitz (km 206,1 až 214,9). Rychlostní omezení v obou směrech 80 km/h, ohraničení betonovými mantinely. Ukončení prací plánováno do 8.7.2013

- na A2, že se rozšiřuje dálniční uzel Graz-Ost a opravuje rampy a mosty, zúžení ramp a rekonstrukce protihlukových stěn, omezení rychlosti na 60 km/h na všech rampách, všechny pruhy směr Vídeň uzavřeny a provoz veden v protisměru zúženým jízdním profilem mezi km 179,0 a km 181,7. Ohraničení betonovými mantinely. Dokončení plánováno 7.7.2013

- na A2 zúžení v obou směrech o jeden jízdní pruh těsně před uzlem Graz-West, mezi km 184,3 a km 185,9, omezení rychlosti na 100 km/h, modernizace protihlukových stěn, oddělení pruhu pomocí baků. Ukončení plánováno pro letošek do 13.9.2013 a pokračování zase až na jaře.

A to je momentálně všechno, takže to zase tak strašná omezení nejsou a dá se to jet. Navíc příští týden mají dvě z nich odpadnout.

Informace čerpám z [maps.asfinag.at] , dopravní hlášení, staveniště i kamery jsem nastavil rovnou zobrazit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2013 01:24
Ta popsaná zúžení na A2 byla včera plynule průjezdná i při omezené rychlosti,i v protisměru,kde byl dost hustý provoz,zdržení minimální.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.