Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 12:33
A domácí platěj i za vjezd na dvorek svého domu ....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 12:46
No jo, kdybych neposlouchal hovory cizích ženskejch, tak se ta fáma ke mně nedostala a jedu mimo dálnici stejně jako tam. Když mi to navíc nezávisle potvrdí řidič autobusu a ještě nějaký Češi co zrovna přijeli, tak jsem se tím dál nezabýval (neměl jsem přístup na net a kvůli 15E jsem tím ani nechtěl dál ztrácet čas), rozhodl se, že koupím známku a dál to neřešil.
Těch ušetřených 20minut jsem i vcelku uvítal ve Vídni, kterou jsem projížděl v 6 ráno a už to docela houstlo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 16:29
Jiní češi?To jako že platili pokutu?Tomu se mi nechce věřit a je po klidu,zítra odjíždím.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 17:11
jedu za chvíli - 228 - pesnica - lenart - ptuj - macelj a jsem v klidu, jdu si ještě trošku dáchnout :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 17:19
dobře,držím palec,ať v poho dojedete bez nečekaných komplikacích a prostojů na hranicích.
Budeš se moci v Hrv připojit a dát vědět co a jak do zítřka večera?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 17:20
Řidič autobusu nemůže platit pokutu za absenci známky, ten přece musí projet závorami.
Jestliže jede úsekem, v němž žádná mýtnice není, nemá kde zaplatit a nikdo ho za to nemůže pokutovat.
Pokud ale projel zpoplatněný úsek a závoru minul pruhem pro vozidla, která musí mít vylepenou známku, pak se ani autobusák nemůže divit, když ho budou pokutovat.
Obávám se, že by se už dávno někdo ozval kvůli diskriminaci, kdyby přivaděč od Puhova mostu a razcep Draženci byly pro autobusy zdarma, zatím, co osobní auta a motorky by musely na něm mít známky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2011 19:19
Jel jsem Mureck - Lenart -Ptuj pres 5 kruhacu s napojenim na konec dalnice v nedeli rano. Ano, byl tam policajt na motorce. Ale jen lelkoval. Takze vse je pri starem. Klid.
Jinak jsem ted na Peljesacu. Je tu krasne. Zdravim.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 11:48
Když jsem tu asi před dvěma lety psal že na nájezdu na dálnice je značka "dálnice" a platí tam tedy ustanovení jako pro dálnici, pár lidí to zlehčovalo. Za rok tam zbyl jen držák značky a byl tam i letos, když jsem jel v červnu. V červenci jsem to už po zprávách tady na foru raději neriskoval a jel přes Tržec a zpět přes Zavrč jak popisuji na jiném vláknu. V Orebiči jsem si přečetl nic konkrétního neříkající blábol v Blesku, ale byl jsem připraven jet raději přes Tržec. Podlel toho co vypověděli jihočestí turisté a mypky v rergionálních novinách zde ofocených museli platit buď za ten kousek dálnice nebo za jízdu po přivaděči od posledního kruháku za jezerem u Ptuje..
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 13:20
lehni, panikáři...
[www.celysvet.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 14:31
Tak ahoj kamarádi dnes ráno jsem se vrátil cesta tam přez již zmíněný objezd a nebojte se ničeho,poslední kruháč rovně a po cca 1km točená ostře v pravo a napojovací pruh na před nap.pruhem cedule jak vrata konec dálnice.Zpět odbočení na Ptuj a cedule začátek 1000m.Takže Tony65 klídek a nestraš tu nováčky buď tak hodnej.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 17:13
nikoho tu nestrašim, napsal jsem jen fakta, pokuty platili jiní :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 17:43
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 18:10
jeliman a vendis, přečtěte si odkaz z idnes od zubtela, právě tam vyšel jasný článek o tom že ten kousek dálnice je za normálních okolností zpoplatněn. Hlavně že jste chytří.. :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 18:21
Je to blbost, žádná dálnice tam není!! Pokud se jede podle dané objízdné trasy, najíždíš na úplný konec dálnice a jedeš po ní ani ne 100 metrů. To co popisují, je cesta přes centrum Ptuje a vjezd na dálnici dřívějším nájezdem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jurajs (13. 08. 2011 18:28).
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 18:41
To si nikdo nevšimnul, že popis v odkazu na iDnes nemá hlavu ani patu? Článek popisuje stav na kousku dálnice u Ptuje, obrázek z doprovodným textem "vysvětluje" situaci na začátku dálnice na hranicích s Rakouskem.
Prostě geniální informace - co tím asi chtěli říci... A ta duchaplná debata pod článkem, skvost!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 18:59
Po dlouhé době se tu objevil naprosto srozumitelný článek.
Ovšem při myšlence že od roku 2008 jsem po každé 2x za sezonu riskoval pokutu až 300e mi veselo není..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 19:09
Já myslím, že řeč je právě o tom kousku dálnice, který už není zpoplatněn, ale Slovinci to tam občas asi zkoušeli vybírat.
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 19:33
tony65 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po dlouhé době se tu objevil naprosto srozumitelný
> článek.

Tak pánové, jestli to je "naprosto srozumitelný článek", tak jsem z jiné planetární soustavy. Takový mix dezinformací může na iDnes napsat jen ten, kdo tam nikdy nejel, ani nemá v šuplíku mapy, natož aby je uměl číst.
Jediné zrnko pravdy je snad jen v tom, že začátek dálnice těsně za hranicemi mezi Rakouskem a Slovinskem je již zpoplatněn. Ale je tam vyhrazený jízdní pruh pro auta se známkou a jiný pruh pro auta bez ní - ti si tam mohou nálepku dodatečně koupit. Kdo se bez nálepky špatně zařadil, platil pokutu, protože výjezd z dálnice za hranicemi není...

viz:
Re: Dálnice Slovinsko 2011 - 7 dnů nazpět
Vlada napsal(a): ------------------------------------------------------- > Na slovinské hranici A/SLO Spielfeld/Šentilj jsou > velké výrazné tabule, které směrují auta s > nalepenou dálniční známkou (vinjetou) do levého > pruhu, auta bez vinjety do pravého pruhu a tam je > prodejní místo, kde si známku koupíte a nalepíte.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jo (13. 08. 2011 19:37).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2011 23:06
Ze zmiňovaného článku je toto informace, která potvrzuje správnost "naší" trasy podle značení, nikoliv benevolence slovinců !!!!

"Kdo pojede z města Ptuj a na dálnici A4 POSLEDNÍM přivaděčem, nemusí se bát pokuty. Prověřili jsme všechny naše inspektory, všichni tvrdili, že pokutují jen řidiče přijíždějící z přímého směru od Mariboru, nikoli ty, kteří se napojí od nového obchvatu Ptuje na zbylých 400 metrů dálnice," uvádí slovinské Ředitelství silnic a dálnic.

"Těmi řidiči přijiždějícími přímým směrem od Mariboru" se myslí taky ti chytráci, kteří nejedou přes průmyslovou zonu, ale projedou centrem Ptuje přes STARÝ most a na na dálnici (zde ještě placenou) najedou nájezdem u Hajdiny.

[miruszchybny-odkaz-rajceSlovinsko] viz Ptuj-nájezd
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2011 09:45
Víte proč jsm v klidu?
PROTOŽE jezdím PTUJ - ZAVRČ - VARAŽDIN.
A proto si potom mohu dovolit za ušetřené penízky koupit něco na / do sebe. smiling smiley

[img8chybny-odkaz-rajced0802] [img8chybny-odkaz-rajced0802] [img8chybny-odkaz-rajced0802]

Jak je vidět, chodit můžeme nazí - ale bez mňamky ani náhodou !!!!!!!!!!!!
rj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2011 10:30
Můžu potvrdit bezproblémový (bezplatný) nájezd na silnici č. 9 od nového Puhova mostu v Ptuji, projeli jsme tudy několikrát. Kdo věří víc článkům v novinách, tak MF Dnes trasu projela v červnu a popsala zde:

[cestovani.idnes.cz]
[cestovani.idnes.cz]

Panika vznikla kvůli jednomu článku o nějakých jihočeších, který postupně otiskly další noviny. Přitom se ani neví, kudy přesně jeli.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2011 10:35
rj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můžu potvrdit bezproblémový (bezplatný) nájezd na
> silnici č. 9 od nového Puhova mostu v Ptuji,
> projeli jsme tudy několikrát. Kdo věří víc článkům
> v novinách, tak MF Dnes trasu projela v červnu a
> popsala zde:
>
> [cestovani.idnes.cz]
> 0-km-levny-benzin-a-drahe-ubytovani-pkd-/ig_chorva
> tsko.aspx?c=A110613_115830_ig_chorvatsko_tom
> [cestovani.idnes.cz]
> estou-do-chorvatska-sedm-cennych-tipu-prb-/ig_chor
> vatsko.aspx?c=A110615_160412_ig_chorvatsko_tom
>
> Panika vznikla kvůli jednomu článku o nějakých
> jihočeších, který postupně otiskly další noviny.
> Přitom se ani neví, kudy přesně jeli.


Mohu taky doporučit ,cesta tam i zpět bez problému a hlavně navigace to ukazovala uplně stejně....Tom Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2011 18:49
Tak v sobotu jsem projel Slovinsko přes Pesnicu,Lenart,Ptuj a nájezd na konec nezpoplatněné silnice,naprosto bezproblémů,jen už byla na tom nájezdu pěkná kolona,na další křížovatce sjezd a přes Celjetlin,naprosto bez problémů,žádné čekání,jen mávnutí ruky,na HRV dálnici zdržení cca 30min. 4auta ťukanec a pak popojížďka cca 150km před koncem dálnice,důvod nejspíš silničáři.
Také jsem na Pelješacu,
Dnes jsem koukal na ceny Orebic-Ploče a je to 138Kn osobni auto(ne kombi) + 32Kn za osobu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2011 22:05
Zdarec

jel jsem z 5-6 .8 v noci a vše bylo OK .Jezdím trasu dle Miruse .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2011 17:25
Nechápu tolik dohadů. Slovinsko snad není na jiné planetě, je to země jako každá jiná kde platí normální dopravní předpisy. A jestli tedy jedu po silnici kde dálnice značena není, tak je to snad jasné každému. Opět když jedu zpět domu, sice zelená cedule dálnice tam je ale s dodatkovou tabulkou 1000m!!, dle dopravního značení začíná zpoplatněná dálnice až těsně za odbočkou do Ptuje.

Pokud někdo nejede přes průmyslovou zónu a nový most ale jede přes centrum a starý most, tak snad musí vidět že najel na zpolatněný úsek. Je asi úplně slepej a ještě se diví že platí pokutu.

Mě to tady připadá že někteří se musí ujistit nejméně milionkrát a pořád je to málo, vždyť to tu bylo popsáno tolikrát že se to už ani nedá spočítat. To je jako když se někomu na semaforech objeví zelená a on ještě čeká jestli se tam snad nerozsvítí ještě jedna zelená aby měl jistotu :-) . Když je někdo nejistý a nevěří ani dopravnímu značení, tak ať si koupí dálniční známku a má klid.

** Petr **
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2011 19:22
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:38).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2011 19:48
Už nemůžu nereagovat na tolik nesmyslů.Takže zeťák jel dnes v noci podle "návodu 5 kruháčů" a přejel bez problémů.Já odjíždím 24.8. a pojedu taky tak.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2011 15:18
Já jedu 27,8 a jedu taky tak,jezdím to co je placená dálnice a ten zmatkař tony65 at si jezdí třeba přes madary.hlavně že je mír.mirek.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2011 22:11
Vcera jsme se vratili z Chorvatska. Cesta tam i zpet pres Slovinsko mimo dalnici podle navodu zde [chorvatsko.falesnik.net]
Uplne v pohode, timto moc dekuji autorovi.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 08. 2011 22:12
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:37).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.