Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 21:12
Jedem teda za 2týdny,tak tu budu sledovat,jestli ostatní měli nějaký problém s tím kousek nezpoplatněné dálnice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 21:17
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud by tohle byla pravda, tak je ti houby platný
> jet přes Tržec. Pak Tě můžou zastavit kdekoli za
> dálnicí - i za Tržecem - a budou tvrdit, že jsi
> jel po dálnici a co s tím naděláš?

Nájezd na 9-ku v Tržci je ca 3 km od konce dálnice. Tam by už těžko mohli tvrdit, že tě viděli dalekohledem jet po dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 21:21
Budu zde sledovat názory těch,co najížděli za Ptujem,myslím si,že toto téme se tu oživí a bude se tu více o tom psát,jak kdo jel a zda měl problémy,cestu budu připravovat v týdnu co pojedem,takže ještě pár dní čas,ale zarazilo mě to,že ani v právu člověk nemá klid a musí platit,ale raději si zajedu 5min.,než si to slovně rozdat z blbama s jasnou prohrou.
ať se nediví,kdyby dali známky za normální ceny,tak je to jiná,proč v Rakousku je 10ti denní za cca 200kč a jde to.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 21:26
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 22:07
ahoj, v Sedmičce na netu to ještě není, koho to zajíma, tak muže jim tam poslat e-mail at to zveřejní, ale melo by se objevit, jinak stavěli celkem 6 aut, 5 čechů a jedny němce, víc se jích prý nevešlo do odstavnýho pruhu, taky tam píšou ty lidi, že jim trvdili, že je viděli dalekohledem, ale vidět je nemohli, tedy tu jejich trasu z toho místa, a ze prý po zaplacení pokuty, najednou uplne otočili a řikali "vsak jsme lidi" a byli hrozně milý, opravdu nevím, jak to bylo, jen co vyšlo v novinách, tak snad ostatní projedou dobře a bez problému, tak štastnou cestu! yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 22:31
no, už tu začíná být prdel....
na netu se ta příhoda nenajde....
co takhe sasann12 by nemohl dát z novin foto z té novinové stránky ? nebo říci někomu, kdo to umí.....?
čtyři v řadě za sebou postižení a hned z Budějic je na mašli....
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 22:40
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děláš si srandu? Můžou Tě dojed a tvrdit, že za
> Tebou jeli a sledovali Tě a že jsi jel po dálnic.
> Jak jim to vyvrátíš?
> Je to přesně jako s tím pískem loni. Lidi
> myslete!

No, to by taky mohli tvrdit, že mě viděli, jak vykrádám v Mariboru banku, že...? grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (28. 07. 2011 22:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2011 23:41
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 01:14
Vzhledem k tomu,že budu slovinskem projíždět v noci,tak by tu fintu s dalekohledem asi nemohli moc dobře použít a osobně si myslím,že kdyby chtěli chytat za průjezd dálnicí,tak budou u cedule,která určuje jasný konec dálničního poplatku a bylo by jasné,kdo přes ní jel!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 08:10
Nejpravděpodobnější možnost (podle mne) je ta mackova tzn., že najeli na dálnici o jeden EXIT dříve.
Už jsem tady tu fotku tabule dával několikrát, je taky v popisu trasy ve vlákně FAQ, tak ještě jednou, doufám, že naposledy !
Jezdím takhle už čtyři roky já i další desetitisíce ostatních cestovatelů, nejen z CZ a vždy v pohodě.
Pokud tam na konci dálnice stojí policajti, tak jen mávnou na pozdrav.


avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 08:25
Cedule je fajn jen je škoda že není vidět za ní ten sjezd od Ptuje aby každý věřil,jinak myslím že je to taky blbost protože tam jezdí tolik vozů že by to ani nemohli uhlídat a mohli by říct proč my a ne oni.Před loni jsem jel poprvé a zamotal sem se tam a taky sem najednou koukal že asi dálnice tak sem tak rychle odtamtud mazal takže splést se je docela klidně možné.hot smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 08:43
Ptuj máš za sebou, ten nadjezd za tabulí je trasa, kdy se na posledním kruháči místo rovně jede vpravo a na silnici č.9. (směr HR) se najíždí až u Tržce. Teprve za ním (nadjezdem) se nadjíždí konec dálnice a točí 270°vpravo a napojuje na silnici č.9.


Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 08:50
docela me mrzí, že jsem se opět zapojila do diskuze, abych treba pomohla a lidi si dali pozor a tu zpravu sem dala, kdyz z toho mate jenom prdel yawning smiley
no jo ty diskuze smiling smiley
koukam, jak se tady vkladaji fota, asi pres galerii, dneska uz na to nemam cas, to nekde zakladat, vecer odjizdime,kdyz nekdo posle mejl, tak mu ty fotky poslu, at to sem da, ahoj
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 09:25
sasann12
máte-li chuť, zašlete prosím fotky na email :
rubler@seznam.cz
z diskuze je zřejmo, že to zajímá dost lidí
díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (29. 07. 2011 09:34).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 10:18
Neni možné ,že to bylo hned za Ptujem směr Maribor já jsem odbočil blbě (směr moře) ne ve Ptuji podle nákresu doprava a hned doleva v centru ,ale jel jsem rovně na Maribor tam je nájezd na dálnici zastavil jsem před přemostěním a čumim do mapi je tam odstavná plocha jak ze sjezdu z dálnice tak na dálnici neni to ještě placené tam mě odchytli zaměstnanci od dálnice s majákama nebyli svině tak mě poslali zpět do Ptuje?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 10:42
No tak to sem z toho jelen,jeli sme za mostem přes Drávu pak byl kruháč a jedu rovně a blížím se na nadjezd nad tou dálnicí a vede tam odbočka prudce do prava abych se dostal dolu,je tam napojovací pruh a tam sem se napojil a stál ve frontě.Takže sem jel teda blbě protože dál byla křiživatka a směrem z leva cestou na hranice je nikdo nechtěl pustit a byly tam docela zmatky i troubení tak nevím asi sem teda pitomec.thumbs down
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 10:48
Jel jsi správně, napojil jsi se na konec nezpoplatněného úseku dálnice. Ten výjezd byl nejspíš od vesnice Tržec, kudy někteří jezdí pro jistotu, ovšem zcela zbytečně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 11:22
mack - fotky jsem poslala na mejl yawning smiley snad to bude trochu citelny
Šárka
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 14:18
díky, Šárkothumbs up
jak jsem od Tebe koupil, tak prodávám...trochu škoda, že článek není celý.....
trochu mi tam vrtají hlavou ti "celníci" snad policie ? a za ty roky si tu "odstavnou plochu" kde by měla být dle obrázku, ne a ne si vybavit, že tam nějaká je...confused smiley







Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (29. 07. 2011 14:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 14:45
ahoj, ke konci uz moc neni, ze vsichni doporucujou to radsi zaplatit a nechat si sepsat protokol, vyjadruje se tam k tomu Tomio Okamura a tak, a pak kontakty, kde hledat pomoc, cislo na slovinske velvyslanectvi jsem napsala vyse, tak at se to nikomu uz nestane a dobre dojedete!
české velvyslanectví ve Slovinsku 00386/41/679103



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sasann12 (29. 07. 2011 14:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 14:47
jeste myslim, ze jsem ti posilala jednu fotku celeho clanku, nevim , jak je to citelny yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 15:41
to Mack: "odstavná plocha" je asi nedokončený konec dálnice v délce min. 100 metrů, tam by se vešlo 50 aut a ne jen 7.

Ale jinak mi to přijde jako novinářsky nafouklá bublina, celé se to mělo stát před měsícem, vychází to až teď. Jeden z řidičů tvrdí, že je nemohli dalekohledem vidět, naopak z konce dálnice mají přivaděč od Ptujského jezera jako na dlani, naopak bych se hájil, že mě museli vidět jak jedu od Ptuje... Poplatek ve Slovinsku je 876 korun, co to je za číslo?? To má být jako 30E?? Dálnice v neděli 26. června byla přeplněná... proč by byla v neděli směrem od Mariboru přeplněná, to není ani v červenci... No prostě řada nejasností.

Leda že by Slovinci iniciativně posunuli značku konec dálnice o 200m dál... to by byla sranda.., jako když jsem nedávno zjistil, že část Pražského okruhu mezi Barandovskou a Karlovarskou už je zpoplatněná, a já tam vesele svištím bez známky... eye popping smiley

Za týden vyrážíme, samozřejmě po trase ...Šentilj-Pesnica-Lenart-Ptuj... tak jsem zvědav, ale eura bych raději odevzdal až domácím v HR smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 18:27
Pedro66 ,píší: .......měli vyhrazenou část silnice a do její odstavné části naváděli auta .........,.....čtyři vozidla Jihočechů,další dvě česká a jedno německé.VÍC SE JICH DO PROSTORU NEVEŠLO.....

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 22:04
Ahoj,
dneska jsme se vrátili a jeli jsme tam i domu přez starej přechod Šentilj, Maribor, Ptuj a sjížděli i najížděli jsme přez Tržec. Tam přez den domu v noci, pokud člověk kouká na značky nenajede na dálnici, vždycky je označená, jen prostě rovně, za Ptujem druhý kruháč přímo navádí na SLO a vyjedete v Tržci a už je to jen kousek na hranice.
Nikde nebyl problém, jen při cestě tam na velkém kruháči před Mariborem byl ťukanec přímo u posledního sjezdu a policajti se tam tak šikovně nacpali, že kdo nebyl drzej, tak se tam nevešel ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 23:00
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ptuj máš za sebou, ten nadjezd za tabulí je trasa,
> kdy se na posledním kruháči místo rovně jede
> vpravo a na silnici č.9. (směr HR) se najíždí až u
> Tržce. Teprve za ním (nadjezdem) se nadjíždí konec
> dálnice a točí 270°vpravo a napojuje na silnici
> č.9.
>
> [img5chybny-odkaz-rajced0504]
> c933ccb679ddfc0693aad02a99fa5c/images/Ptuj-_prujez
> d.jpg


Takhle mě to přesně ukazuje podle navigace smoking smileyale potom co tu tady čtu .....tak fakt nevím ...kdo kecá ,zda navigace a nebo ? Ale před cca 3 roky na zpátek sem to jel podle inoxe a bylo to všechno v pohodě a jedu radši zase na Tržec jako minule a uvidím co ukáže navigace -nová verze ,tedy prej -stála mě 500,. smoking smileyRenda



Upraveno 2krát. Naposledy upravil renonnous (29. 07. 2011 23:05).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2011 23:29
Hmm,Tržec jistota a 5min.zdržení,jen doufám,že tam nebude samá díry,v noci jsou špatně vidět!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 08:21
Vrátil jsme se 24.7.11 tam i zpět jsem jel klasicky (ale poprvé) na ten konec dálnice a žádný problém nebyl. To ovšem nevylučuje, že to policajti nemohou zkoušet. A vůbec si nejsem jist, jak bych se zachoval, podle situace jsou možné obě reakce zaplatit nebo nezaplatit a 24 hodin se dožadovat svých práv. Ale ve skupině 4 vozidel bych si zřejmě zvolil druhou alternativu, protože 4 rodiny jsou pro policajty, když nejsou v právu dost velkej průser.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 08:28
A není divné, že za ty čtyři neděle, než tento případ vůbec dostal nějakou publicitu, stejným nájezdem projely od Puhova mostu stovky, spíše tisíce, dalších řidičů, aniž by se podobný případ opakoval?
Nebo víte někdo o někom, koho by tam vymákli stejně ještě později?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 09:02
No,počítal bych to spíš na ty tisíce,na té nové spojce od mostu k dálnici je docela provoz.Jel jsem to 8.7.brzy ráno tam a 17.7. večer z5.Policii jsem neviděl nikde.Označení neplacené dálnice bylo na svém místě.Za měsíc jedu zase a opět tudy,pokud nedojde ke změně DOPRAVNÍho ZNAČENÍ,není proč zajíždět dále na Tržec (výjimkou je pouze objetí kolony na onom konci dálnice).
Ten článek rozjel celkem slušnou debatu,škoda,že zbytečnou.Abych se bál,že mě někde chytnou policajti a dají mi pokutu za neexistující přestupek,to abych raději seděl doma,né?

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 10:54
Je okurková sezona, tiskem se prohánějí kachny a jedna zabloudila i do té sedmičky. Ať mi nikdo neříká, že se nebyla čtyři auta schopna postavit dvěma třema policajtům? Současně? Bůh ví, jak to bylo. Začalo to rozmáznutou šikanou na čáře SLO/HR, teď to bude kasírování mimo dálnici za známku, příště to bude nepovolená barva auta, nebo zakázané černé ponožky? (Bessy promiň)
Klídek, pohoda, zapoměňte na ten blábol. Zbytečně to tady zase přidá několik stránek dohadů o ničem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 164
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.