Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 08:38
maxim
to už se tu kdysi dáávno řešilo horem dolem....nakonec zvítězil názor (možná přiblblý), že průjezdem rakouské celnice jsi okamžitě na slovinské dálnici podléhají vinjetě ....
asi tak... já osobně nevěřím, že by tě někdo lapnul, když po pár stech metrech za přechodem odbočíš na vedlejší, ale je to můj osobní názor....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 10:14
Jezdím přes exit 228 na Spielfeld na kruháči doleva a přes starou celnici a pod dálničním mostem se napojím cestu do Pesnice. Exit Šentilj1 bych
neriskoval protože je to docela velký kus za bývalou celnicí a velmi pravděpodobně už to bude placené: Ale je to jen můj názor přes tento exit jsem nejel .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 10:38
Jednou tady kdosi psal, že stáli hned za hranicí a každý si musel koupit známku, aby mohl pokračovat v cestě. Takže potom už bylo zbytečné sjíždět. spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 13:07
Já si myslím, by to ještě placený být nemuselo, ale zkoušet to rozhodně nehodlám, protože i kdybych byl v právu, tak nemám chuť se v noci dohadovat s místním policajtem. Za ten kousek cesty a minutový zdržení to nestojí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 14:40
Dneska v noci stál policajt těsně před SLO/A hranicema, měl stranou auto s pražskou SPZ a baterkou svítil na přední sklo.Osobně jsem si do dneška myslel,že je dálnice zpoplatněná až od prvního nájezdu v Šentilji.A na starý mýtnici stojí skoro pokaždý někdo z DARS.
V roce 2009 jsme dálníci objížděli přes Mureck,Lenart,Ptuj a poslední dva roky po dálnici.Obě trasy jsou v pohodě a jde jen o to komu se chce dát 30euro za dálnici.Časově po dálnici za 35min a po objíždce 1h20min-obě cesty v noci.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 15:33
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (15. 07. 2011 15:42).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 17:58
Osobní zkušenost z loňského roku - pobyt v HR jsme si ještě "předprotáhli" ve slovinském aquaparku v Čateži, který je 10 km od HR - SLO hranice. Jel jsem po dálnici přes hraniční přechod Bregana - je to dálnice ze Záhřebu na Ljubljanu. Podle navigačky byla hranice a asi 150 metrů za ní benzinka, přes kterou se dalo sjet na okresky. Slovinský celník ale trval, že si musím koupit v hraniční budce známku. To, že chci přes benzinku sjet, ho vůbec nezajímalo. Asi po deseti minutách dohadování jsem to vzdal a zajel k budově, kde byla přepážka. Zastavím, vylezu z auta a vidím, že ten chlapík buzeruje dalšího řidiče. Tak rychle za volant, 1, 2, 3, na benzinku a z dálnice. Z toho soudím, že to stejné bude i na A - SLO hranici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 19:15
Zdravím všechny.
Dnes jsem absolvoval objezd slovinské dálnice po trase ...Ilz, Riegersburg, Feldbach, Bad Radkesburg, Lenart, Ptuj, GP Cvetlin, Macelj... Jednoznačně nejhorší byl úsek Lenart-Ptuj. Ne, že by v silnici byly díry, ale byla "polátaná" takovým způsobem, že jízda po ní byla dost nepříjemná. Faktem ale je, že jízda po některých našich silnicích je podstatně nepříjemnější. Osobně tedy doporučuji vzít to z Bad Radkesburgu (Gornja Radgona) na Radenci, pak po silnici 714 na Sveti Jurij a z něj po silnici 712 do Ptuje. Jel jsem tento úsek v opačném směru loni a myslím, že byl o dost lepší.
Objezd přes GP Cvetlin byl možná zbytečný, protože Macelj byl dnes asi dobře průjezdný (soudím podle hustoty provozu na chorvatské dálnici A2), ale zato velmi pohodový. Cesta na slovinské straně byla sice místy opravovaná, ale byla v daleko lepším stavu než už popisovaná Lenart-Ptuj. Skoro jsem se místy bál, jestli jedu správně, protože jsem nepotkal živáčka. Na slovinské celnici si jeden ze dvou slovinských celníků vzal pasy, ani se do nich nepodíval a pouze se s úsměvem zeptal, jestli jedeme k moři. Na chorvatské stravě byl pouze jeden celník, který sice do pasů nahlédl, ale nezdálo se mi, že by kontroloval, zda patří osobám v autě. Povrch silnice na chorvatské straně pak byl naprosto perfektní...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 20:46
Dal jsem do navigace nejnovější mapu Slovinska "Slovenia_83_Monolit_2011.03_110422" a hlásí mně to, že kruháč před Mariborem je zpoplatněný spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 22:03
Ten velký kruháč za Pesnicí není zpoplatněn !!!!! a ani být nemůže protože silnice od Pesnice a 4exit směr Lenart jsou státní silnice nepodléhající poplatku.Ale ostatni exity jsou na placené silnicehot smiley.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 22:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 19:51).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 22:14
Zadal jsem vynechat speciální úseky a byl mně tento kruháč nabídnut jako placený. Já jsem přes něj jel, naposledy vloni a viděl jsem přímo na kruháči ceduli, že je zpoplatněný. Říkejte si co chcete, jen píši co mně říká navigace a co jsem viděl. Ale i přesto tudy zase letos pojedu spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 22:33
No už jsem tam taky jel, ale žádnou značku o zpoplatnění kruháče jsem neviděl.Ale při odbočení na dálnici a rychlostní silnici na Maribor je upozornení že jsou to placené úseky.Asi tak nějak.smiling smiley.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2011 08:22
Po kruháči jsem jel v červnu 2011 a NENÍ zpoplatněn!!! NENÍ zde ani značka o zpoplatnění!!! Tenhle drb asi vznikl tak, že slovinský policajti tu loví ty co sjedou z dálnice a neměli známku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (16. 07. 2011 21:43).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2011 19:30
dobrý den.
chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nevíte zda je ten konec dálnice ve slovinsku placený??chtěl bych se napojit na nájezdu z Ptuje (Drazenci).podle mapy je to asi 600m.Děkuju
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2011 19:36
Pokud myslíš nájezd Drazenci,tak tam už není zpoplatněný úsek,to samé platí i ze směru Hrv,zde se dá sjet,dálnice začíná až za tímto sjezdem/nadjezdem!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2011 21:52
Prosím o pomoc. Nedávno jsem tu narazila na pěkně zpracovanou cestu přes Slovinsko, tarasa Mureck,Lenart, Ptuj. Bylo to i s fotodokumentací, pečlivě zpracováno. Nemůžu to nikde najít. Prosím o pomoc při hledání příspěvku, už tu sedím půl hodiny a nic.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2011 22:01
Pošli mi SZ s mailem a já ti to přepošlu. spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2011 22:33
V r. 2009 jsme jeli přes Mureck, Lenart, Ptuj a dále aby jsme se vyhnuli přechodu Macejlu tak jsme jeli na Majšperk a přes přechod Rogatec.
Je to sice o něco delší, ale je tam krásná příroda a na přechodu jsme v ranních hodinách celníky málem budily. Byli tak zaskočení že tam někdo jede, že nechtěli vidět ani pasy. V Chorvatsku jsme najeli na dálnici v Durmanci. Máte někdo podobnou zkušenost? Jel jste tudy někdo?
Letos pojedeme zase asi touto trasou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2011 22:40
V roce 2009 jsem tudy jel domů, protože nás odklonili z dálnice. Bylo to v noci, moc se mi to nelíbilo. Ale možnost jak se vyhnout ucpanému přechodu Macejl to určitě je. I když jsou určitě i jiné možnosti. spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2011 09:42
páďa :
viz Fakta o cestě do Chorvatska , myslím příspěvek od Mirus skoro hned na začátku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2011 10:03
petr_od napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V r. 2009 jsme jeli přes Mureck, Lenart, Ptuj a
> dále aby jsme se vyhnuli přechodu Macejlu tak jsme
> jeli na Majšperk a přes přechod Rogatec.
> Je to sice o něco delší, ale je tam krásná příroda
> a na přechodu jsme v ranních hodinách celníky
> málem budily. Byli tak zaskočení že tam někdo
> jede, že nechtěli vidět ani pasy. V Chorvatsku
> jsme najeli na dálnici v Durmanci. Máte někdo
> podobnou zkušenost? Jel jste tudy někdo?
> Letos pojedeme zase asi touto trasou.

Jel jsem tak loni, jelikoz kdyz jsem prijel od Lenartu do Ptuje tak uz v Ptuji !!!! stala kolona od Macejlu. Cesta je krapet delsi a sama zatacka nicmene v noci s nulovym provozem (na useku Ptuj-Durmanec jsem potkal 2 auta) Celniky jsme taky museli malem budit. smiling smiley)) Ale prujezd naprosto hladky. Znamy jel v tu samou dobu s cestovkou busem a skoncil v te kolone. Trasu Ptuj-Macejl popojizdeli skoro 4hodiny !!!!! Vzhledem k tomu, ze jsem typ ridice co radeji 1,5h stravi na klidne objizdce nez aby hodinu poskakoval v kolone, tak se pro me tato trasa stala alternativou a "Planem B", nehlede na to, ze se na Rogatec da sjet tusim jeste asi na 2 mistech smerem z Ptuje na Macejl.

--
TomKa
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2011 14:28
Celnici Rogatec můžu jedině doporučit. Jeli jsme tudy po tři roky zpátky, skutečně se nám stalo, že jsme stáli jak tydýti u celnice a čekali, až si celnice všimne, že tam někdo stojí. Pak nás jen odmávla, otevřela závoru a zase asi usnula. Letos jsem to ale střihnul cestou tam i zpět po chorvatský dálnici a dostal se do kolony, před přechodem Macelj, která se hnula za půl hodiny asi o 100 m!!! Příště nic nebudu riskovat a jedu na Rogatec, už i proto, že je tam opravdu krásná krajina.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dalsipavel (20. 07. 2011 14:30).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 00:07
Moze niekto napisat ako je to smerom - ktory Izlaz z dialnice na- Švaljkovec cesta č.35 - Muričevec č.508 - Trakoščan č.2056 - Cvetlin - Gradišče č.690 - Videm č.690. Kto uz tadial isiel. Proste skusenosti po tej trase. Vdaka
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 12:34
Všem děkuji za radu, především Jurajs - krásně zpracované. Touto trasou jedeme už po několikáté, chtěla jsem ji vytisknout kamarádce. Ještě jednou díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 12:46
Trasu vymyslel Mirus, fotky dodal nevím kdo a jí to jenom sesmolil do jednoho bloku. smileys with beer Jsem rád, že to pomůže.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 14:57
Ahoj,
prosím poraďte. Budeme dnes kolem 22 hod vyrážet z Prahy směr Vodice. Chceme koupit rakouskou dálniční známku až v Rakousku, prostě někde hned za českýma hranicema. V ČR je zbytečně předražená :-( potřebuji zjistit zda je někde mezi českýma hranice (přechod Hatě) až po nájezd na Rakouskou placenou dálnici, otevřená benzínová pumpa i takhle po půlnoci? Tak aby jsme mohli koupit tu dálniční známku až tam a zároveň neriskovali jízdu po rakouské dálnici bez známky :-(

Prosím poraďte

díky moc
Gábina
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 15:44
Gábino, to jsem tu řešil před třemi lety a dosud nikdo nedokázal odpovědět kladně (jiná situace je při použití přechodu Mikulov), tudíž jsem to vzdal a beru tu v Chvalovicích za 249Kč. Onehdá jsem ji kupoval na Shell v Jihlavě a bylo o pár desetikorun levnější, ale fakt mě to přešlo.
A k tématu - sice jsem dálnici ještě neobjel, ale dnes jsem si dodělal trasu v nové navigaci a sice Hatě - Spielfeld - Pesnica - Lenart - Ptuj - Majšperk - Rogatec - Durmanec a dolů. Jedu v pátek navečer a tak mi to přijde jako nejschůdnější varianta.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 17:32
Citaci
garybaldy napsal(a):
...ktory Izlaz z dialnice na- Švaljkovec cesta č.35 - Muričevec č.508 - Trakoščan č.2056 - Cvetlin - Gradišče č.690 - Videm č.690. Kto uz tadial isiel. Proste skusenosti po tej trase. Vdaka

Dálnici AZM opustíš izlazem 4 Sveti Križ - Začretje a za mýtnicí doleva a jsi ve Švaljkovci.
Jinak zkušenost z části trasy mám jen na slovinské straně dost dobrou, část tebou vytipované trasy absolvoval Alf60 tady v tom vláknu o pár příspěvků výše (15. 07. 2011 19:15).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2011 18:01
U Free portu na Hatích je i čerpačka. Zda má otevřeno v noci a zda má známky nevím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.