Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 15:27
Původně tam byl zakreslen nájezd na konec dálnice (za tím esíčkem doprava a najet na konec dálnice jako od Ptuje). Beran to pak upravil a je to OK.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 19:05
Alda napsal(a):
-------------------------------------------------------
...byl takový
> tankodrom, že jim ulítla ze střechy rakev..... Asi ji
> měli blbě přidělanou, ale i tak.


TJ DRSNÝsmiling smiley)))))))))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 19:40
Ahoj,

na www.blesk.cz zadejte cesta do chorvatska a na stánce č.2 je přesný návod i s fotkami jak vyzrát na dálnici ve Slovinsku, cestou přes Maribor. je to z roku 2010. My jsme ji jeli osodně, ale myslím v roce 2009(asi to každý rok v blesku kopírují) podle tohoto návodu, a je to dobře!! Jen vás nesmí vyplašit ta přeškrnutá cedule obr. č.13 jako mě tehdá. a stočit to na dálnici :-), naštěstí žádnej polda to bylo asi tím, že byla neděle večer 2,00. tak hodně šťasných kilometrů ahoj Pepa
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 20:08
JJ, Pepčo, tj taky dobrý, beru si to takyyawning smiley)

Josef1980 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> na www.blesk.cz zadejte cesta do chorvatska a na
> stánce č.2 je přesný návod i s fotkami jak vyzrát
> na dálnici ve Slovinsku, cestou přes Maribor. je
> to z roku 2010. My jsme ji jeli osodně, ale myslím
> v roce 2009(asi to každý rok v blesku kopírují)
> podle tohoto návodu, a je to dobře!! Jen vás nesmí
> vyplašit ta přeškrnutá cedule obr. č.13 jako mě
> tehdá. a stočit to na dálnici :-), naštěstí
> žádnej polda to bylo asi tím, že byla neděle večer
> 2,00. tak hodně šťasných kilometrů ahoj Pepa
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 22:38
ještě jedno video trasy přes SLO ,jen pro představu jak to přibližně vypadá





Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (28. 06. 2011 22:41).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2011 23:12
Objížděl jsem dálnici klasickou cestou, tedy z dálnice A9 v Rakousku sjet na exitu 226 směr Mureck, dále přes Lenárt a Ptuj. Z exitu 226 na hranice A/SLO Mureck je to 11km, přejezd Slovinska od Murecku přes Lenart - Ptuj - Macelj je to přesně 60km které jsem při dodržování rychlostních limitů projel plynule za necelou hodinku. Stav silnic jsem jako nějaký katastrofální neviděl, normální silnice II.třídy s nějakými nerovnostmi v jednom úseku kde je omezená rychlost ale žádné nebezpečné díry apod.. U nás jsou tyto silnice (a nejen II.třídy) mnohdy značně katastrofálnější.

V Ptuji jsem jel mnohokrát zde popsanou cestou přes průmyslovou zónu a nový most, tedy přes oněch 5 kruháčů a nájezd na konec dálnice a původní silnici č.9 směr Macelj. Není čeho se bát, od posledního kruháče ke sjezdu na konec dálnice je to přesně 2km, ceduli dálnice jsem neviděl protože konec dálnice je od Mariboru označen ještě před tímto nájezdem od Ptuje.

Při zpáteční cestě jsem jel stejnou trasou. Najel jsem na čtyřproudovku a zakrátko vpravo na odbočku do Ptuje. Někoho může vystrašit hned na začátku čtyřproudovky velká zelená cedule oznamující dálnici, pod dní je ale dodatková tabulka 1000m, tedy zpoplatněná dálnice skutečně začíná až za odbočkou na Ptuj.

Tuto trasu jsem jel před 2 roky a nyní letos podruhé zcela bez problému. Je naprosto jednoduchá a bez záludností, stačí si zapamatovat jak projet dvě křižovatky v Lenártu (první vpravo a hned další vlevo), pak na první světelné křižovatce v Ptuji vlevo a zapamatovat si průjezd těmi pěti kruháči (první rovně, druhý vpravo, třetí rovně, čtvrtý vpravo, pátý rovně) a po 2km od pátého kruháče sjíždíme na konec dálnice pokračující jako silnice č.9. Když znám cestu tam, cesta zpět nedělá na zapamatování taky žádný problém.

** Petr **
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2011 09:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 19:52).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2011 15:23
já to budu projíždět v noci a poprvé.Navíc mám navigaci,takže to bude snad ok.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2011 20:35
Tak jsme objeli také dálnici směrem Jadran 2.7.a bez problémů.Jeli jsme na noc ze soboty na neděli a skoro nikde žádné auto ani policajti.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2011 17:07
Kámoš to jel přes Pesnici tak, že počkal až jela česká auta a přidal se za ně. Jel tak tam i zpět. Jel to poprvé a neměl odvahu to dát sám, tak to vyřešil takhle. Je vidět, že je na objezdech slušný provoz.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2011 13:21
Taky se letos chystám minout dálnici, akorát se ještě rozmýšlím jestli to vzít přes Mureck a nebo přes Pesnicu. Pokud jsem to pochopil správně tak na Mureck musím sjet z dálnice na 226 km a pokud pojedu přes Pesnicu, tak stačí sjet na 228 km. A je lepší jet přes Lenart ( tuto cestu myslím že celkem znám ) a nebo to vzít přes Maribor ( tudy jsem jel snad jen jednou a to ještě hodně dávno ) ?

díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2011 14:07
Tak jsem dnes v noci jel skrze Rakousko,dále Mureck,Lenart,Ptuj a dále až do Živogošče,vše v poho,žádné kolony,cesta v klidu,cca 1100 km,za 12-13 hodin.Je tu vedro,moře krásně čisté,už se těším na grilované ryby a studené pivo.Jen co se vybalíme. Mšjte se.Luiss
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2011 14:20
Cesta přes Mureck, Lenárt a Ptuj je v pohodě, už není tak rozbitá jako před 2 roky, když jsem ji jel naposledy a taky je lépe značená.

Cloudy
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2011 22:17
A není opravdu lepší jet přes Pesnicu ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2011 22:27
Cesta přes Pesnicu a Maribor je v pohodě, pravděpodobně v lepším stavu než přes Mureck (osobě jsem ji přes Mureck ale nejel, jezdím jen přes Pesnicu). Nemusíš se bát.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil frenki111 (08. 07. 2011 22:28).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2011 11:55
No já spíš myslel cestu Pesnica a pak na Lenart. Maribor neznám a nevím jestli najdu odvahu přes něj jet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2011 12:32
ta cesta přes kruhák Pesnica na Lenart je rovnocenná, ne-li lepší... menší provoz, lepší cesta....všichni objíždeči se shédli s Mureckem....
obavy, že kruhák je placený všeobecně už tu dávno padlo....nesmí se samozřejmě odbočit na H2 do Mariboru, nebo dokonce na nový dálniční objezd....
na kruháku můžeš pak dvěma směry odbočit bez placení, rovnou na Maribor, pak se proplétat městem (samozřejmě ne výjezdem na H2) nebo doleva na Lenart....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (10. 07. 2011 12:37).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2011 14:17
Na Lenart i na Maribor (bez placení) vždy vyjet posledním výjezdem.
Po výjezdu z kruhového objezdu je cca po 200 m křižovatka, zde na Lenart rovně silnicí č.3 a na Maribor odbočit vpravo na Jurij a Kungotu po silnici č.436 a Šentiljské Cestě, která vede až do Mariboru. V noci byl Maribor krásně průjezdný, bez aut. Pro průjezd Mariborem není potřeba žádné navigace, stačí sledovat silniční ukazatele, není tam žádný zádrhel. Loni jsem tuto trasu jel poprvé a zdálo se mi to velice jednoduché.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (10. 07. 2011 22:38).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2011 14:28
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 04:58).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2011 22:06
pánové domluvte se
děláte v tom jenom zmatky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2011 22:08
Doteď jsem říkal,že budu jezdit jen po dálnici,ale zkusil jsem objet SLO dálnici přes Lenart a Ptuj a ..jinak už asi néé.Cesta docela dobrá,časová ztráta zanedbatelná,nějaká ta kačka ušetřená a viděl jsem i živou lišku...
Co víc dodat,snad jen,že se to dá projet i bez navi či mapy,stačí si přečíst některý z návodů zde na fóru.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2011 12:12
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> cloudyman napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Cesta přes Mureck, Lenárt a Ptuj je v pohodě,
> už
> > není tak rozbitá jako před 2 roky, když jsem ji
> > jel naposledy a taky je lépe značená.
> >
> > Cloudy
>
> thumbs up
> jen bych ještě podotkl, že když jsem v Ptuju, i
> tomu pitomému Macelju je nutno se vyhnout. Co je
> platné, že se vyhneš dálnici resp. jejímu placení
> a potom ztvrdneš na Macelju tři hodiny ve frontě.
> Když A tedy i B.
> Václav

Macejl je snad jediny prechod do HR ze se tam vsichni cpou !? Staci jet smer Varazdin, Cakovec treba prechod Zavrc a rozdil je o 10 minut vice na hranice s HR. Ale kdo chce kam ..... Zapomnel jeste na dalsi cekani v Zapresici na mytnici smoking smiley a pripadne v tunelu, ktery ma jen jeden trak .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2011 12:51
názory jsou různé, když člověk ví KDY nejlépe být u Macelju tak je trmácení po okreskách zbytečné....
aby tu za chvíli nebyly stovky návodů jak projet třeba Varaždínem ...jako ve vláknech o Ptuji...smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (11. 07. 2011 12:57).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2011 16:47
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 04:59).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2011 22:21
Já nevím, neměl jsem přes Macelj nikdy žádný problém. Ale je fakt že jezdím v noci - v pracovní dny - mimo sezonu, takže tou dobou by bylo spíš uměním trefit se do zácpy a problémů. Vím ale že každý tu možnost nemá a někdo holt ty soboty v sezoně jezdit musí.
Myslím že až Slovinci dokončí dálnici až na Macelj, pak už budou tyhle diskuse zbytečné protože objet dálnici přes tento přechod už stejně nepůjde.

** Petr **
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2011 01:39
Tak já letos pojedu Pesnica-Lenart-Ptuj,předpokládám,že na hranicích Slo-Hrv budu někdy nad ránem 5-6h ranní v So 13.8.,to by mělo být snad v pohodě,vždy jsem jezdil přes noc a nikdy jsem se nezdržel více,než bylo nezbytně nutné (tzn. cca 5aut přede mnou).
Jediné co mě trochu rozčilovalo,byla v Hrv mlha na dálnicích,vždy štráf,že nebylo kolikrát ani pořádně vidět a za pár km zase krásně viditelno.
Jsem zvědav letos na cestu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2011 07:02
Ahoj fšem, jel jste už někdo letos ( či loni ) přes SLO - CHO přechod Gradišče - Cvetlin? Rád bych je použil tento pátek ( tj. 15.7. v noci při objížďce Macelje.

Díky za zkušenosti.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2011 08:38
Přes Macelj jezdíme v noci kolem 24-01h vždy ze čtvrtka na pátek a nikdy žádná fronta na přechodu nebyla.Pouze několik aut,takže celé odbavení bylo za 5-10min.Jezdime v plné sezóně a jenom ze čtvrtka na pátek,přes 10let.smileys with beer

Jezdím Pesnica-Lenart-Ptuj-------pohodlná trasa



Upraveno 2krát. Naposledy upravil SLuděk (12. 07. 2011 08:43).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2011 09:09
Citaci
holdovi napsal(a):
....jel jste už někdo letos ( či loni ) přes SLO - CHO přechod Gradišče - Cvetlin? Rád bych je použil tento pátek ( tj. 15.7.) v noci při objížďce Macelje...
Spíš by bylo na místě se zeptat, koho tu někdy odkláněli při ucpané hranici kolem zámku Trakošćan (i když asi i to nebude ideální). Určitě tudy jelo mnoho lidí, protože tudy to honí z HR policajti, když je zácpa na hranicích už příliš dlouhá.
Jenže, když k tomu dojde v noci, tak mnozí ani nemají tušení, kterým přechodem to vlastně jeli domů. Ve směru na jih tě ale nikdo na tento přechod nenavede: Slovinci to vedou obvykle přes Rogatec.
Předloni (nebo to bylo ještě dřív?) jsem na tento přechod dojel (z Ptuje přes Videm a pak po 690 přes oba Leskovce), aby mi tam řekli, že je po sezóně a pustí jen Slovince nebo Chorvata. Dnes už je tento přechod otevřený celoročně pro občany EU, ale od té doby jsem tam nejel.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2011 07:29
A když chci jet přes Pesnicu a nechci platit dálnici v SLO, musím sjet na posledním sjezdu v Rakousku ( tuším 228km) a nebo můžu až v Šentilju ( první sjezd ve SLO ). Je už úsek od hranis po Šentilj placený ?
Díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.