Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2009 07:41
Vrátili jsme se Chorvatska, Slovinsko jsme objeli po trase Mureck - Lenart - Ptuj. Díky inOx za obě videa, které moc pomohly. Jeli jsme v pohodě, bez zajížďky tam i zpět (v noci). Cesta přes starý most na Videm a Tržec je bez komplikací, vůbec nenajedete na žádný dálniční úsek.
Všem, kteří se chystají do Chorvatska přeji hezkou dovolenou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2009 10:27
Jel jsem obě cesty na Mureck - Lenart - Ptuj.
Tam v noci - provoz minimální, ze zvěře nás sledovala z kukuřice jenom jedna liška kousek za Trate. V Ptuji jsem jel přes nový most a za ním doprava na Ptuj-Zahod a pak se napojil na cestu od in0xe. Zazmatkoval jsem pouze na posledním kruháči v Pobrežje a nevyjel hned prvním výjezdem (bohužel tam chybí značení Tržec, jsou tam nějaké dvě neznémé vesničky ?) ale až druhým směrem na Videm. Po pár km jsem to otočil a pak už v pohodě na Tržec.
Nazpátek ve dne podle in0xe přes starý most a centrum Ptuje.
Řekl bych, že cesta přes nový most je o trochu lepší, jedete úplně mimo centrum.
Objížka po této trase je parádní, je to příjemné chvilkové vybočení z monotónní jízdy po dálnici. Silnice je vcelku ve slušném stavu, jen na dvou místech je třeba opravdu výrazně zpomalit kvůli kvalitě vozovky.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 08. 2009 19:18
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:13).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2009 07:10
2 in0x: Výborná metoda! Tohle vlákno je zcela zbytečné! grinning smiley smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ataman (22. 08. 2009 07:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2009 02:42
Na konci nového mostu je dálniční návěstí směr Maribor a směr Zagreb, a u něj je přeškrtnutá značka dálnice. Takže žádné nebezpečí nehrozí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2009 11:52
devdem_kk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám připravený kompletní prověřený itinerář cesty
> přes Mureck, Lenart a Ptuj pro navigaci TomTom.
> Tam jsem jel 22. 7., zpátky 3.8.. Pokud by někdo
> měl zájem, ozvěte se.


Tímto bych chtěl poděkovat "devdem_kk" za itinerář objížďky pro Tomtomy.Jeli jsme v noci a dálnici v Ptuji jsme ani nezahlédli.Cesta tam i zpět, bez nejmenších problémů.Itinerář vřele doporučuji všem kteří ještě pojedou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2009 19:29
to in0x:
vraceli jsme se 21.8. přes den s tím, že dálnici objedeme přes Lenart/poprvé,cestu pořádně neznaje/, tam jsme měli známku, ale Slovinci mezitím zprovoznili další kus dálnice, ani nevím,najednou jsme byli na dálnici bez známky, riskli jsme to, ale příště rozhodně ne, na hranicích s Rak.stáli poliši s dalekohledem a kontrolovali, my měli tu propadlou nalepenou a tak jsme projeli, ale pěkně jsme se opotili.....eye popping smiley
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2009 20:51
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:13).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2009 21:29
Po slavné dálnici ve Slovinsku jsem jel před týdnem tam a dnes zpět. Je to síla. Jen najedete 8O km za chvilku průjezd starou mýtnicí 40 km, pak křížení - razcep u Mariboru no a za chvilku konec. Kde to není takové jak jsem pospal, tam jsou zatáčky. Myslím, že to není dálnice, ale tychlostní silnice, zdaly se mi ty pruhy užší než na dálnici, ale to nechci s jistotou tvrdit. Je fakt, že je to asi jako dát 12€ za tunely v Rakousku a nebo je objet, ale ty tunely jsou rychlejší, než tahle dálnice nedálnice. Tunely beru, ale tohole je za 15 € síla to je výsměch tranzitujícím řidičům. Konec dálnice u Ptuje není dálnicí, ta je ukončena a dál je to jen 4 proudová silnice. V opačném směru lze vět na 4 proudovku a odbočit na Ptuj. Pokud odbočku minete je zde značka dálnice a zde je pak i značka vinjety.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (02. 09. 2009 12:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2009 00:14
Tak ještě jednou pro všechny, kteří se bojí najet na cca 20m "dálnice" v Ptuji. Ve směru na Zagreb je značka dálnice přeškrtnutá, je to i na návěstí za novým mostem. Ve směru domů najedete na dálnici a hned sjíždíte doprava, za křižovatkou je značka dálnice s dodatkovou tabulkou dál.známky. Takže placené úseky mají značené dodatkovou tabulkou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2009 08:22
Tak podle této mapky by to placené být nemělo, jenže nevím jak je aktuální.

[www.dars.si]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2009 08:40
Sergeji není to placené je tam cedule směrem od Chorvatska, že po 1000 m začne dálnice, pak vjedeš na čtyřproudovku a na ní je sjezd vpravo do Ptuje a za sjezdem je značka začátek dálnice s tabulkou zobrazující vinjetu. Včera jsem po té dálnici jel a sledoval, kde začíná to kouzlo 15 € za jednu zatáčkovitou silnici omezenou dokonce až na 40 km.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2009 10:29
Také jsme zcela bez problémů objeli dálnici ve Slovinsku po trase Graz - Mureck - Lenart - Ptuj smiling smiley tam i zpět. Jeli jsme přesně dle videa od in0xe přes starý most. Navigace nebyla potřeba. Provoz byl minimální (tam jsme tudy projížděli 14/8 kolem půlnoci; zpátky v sobotu navečer); potkávali jsme vesměs Čechy a místní. Akorát pozor na policajty, stáli za značkou omezující rychlost někde uprostřed objížďky.
Naši to zpátky za Záhřebem střihli na Varaždin a objeli to někudy přes Maďarsko. Ale dobře v Maďarsku bloudili. Díky za toto fórum a šťastnou cestu.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil sixao (24. 08. 2009 10:44).
Ota
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2009 15:49
Jeli jsme tam i zpět stejnou trasu MURECK - LENART - PTUJ. Vrátili jsme se ve čtvrtek 20.8.

PTUJ jsme jeli díky tomuto fóru i díky navigaci (která to tak také navrhla, IGO8) po novém mostě. Je to rychlá a jednoduchá trasa. Kdo nemá navigaci tak určitě se těch 5 kruháčů (nebo kolik jich je) dá pohodlně a bezchybně projet podle mapky z tohoto fóra.

Co se týče posledního úseku, tedy najetí asi na 100m dálnice, já to viděl takto: v místě napojení na dálnici (směr Zagreb) je značka značící dálnici a to bez dodatkové tabulky. Ve SLO je přece začátek placené dálnice označen. Pod značkou dálnice ještě dodatková tabulka že je nutná dál. známka. Podle mne je tento kousíček 100% zdarma a jel bych tudy zase.
Z opačného směru jsem to viděl tak, že při příjezdu Od Macelje je na začátku, tedy na okraji Ptuje, značka že dálnice začíná za 1000m, při průjezdu techto 1000m, je ovšem odbočka do Ptuje a na nový most (jiná odbočka v těchto místech není, nedá se to přejet). Na dálnici se tedy z tohoto směru vůbec nenajíždí. Takto jsem to viděl já a jel bych tudy zase. Je to dobrá a rychlá varianta jak projet město Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2009 21:06
I já mám za sebou objízdnou trasu Mureck - Lenart - Ptuj - Tržec (31.7. - 18.8). Projížděl jsem Slovnisko 31.7. mezi 22-23h, vše bez problémů, minimální provoz, jen před hranicemi s Chorvatskem jsem čekal 1,5h a docela se bavil, když jsem dorazil k samotné celnici. Přede mnou byly asi 3 auta s německou SPZ a nejdřív ve mě hrklo, když koukám, jak celník bere od všech pasy, pak vystupuje řidič s auta, celník kouká dovnitř, pak jde s řidičem ke kufru, otevírá ho a šmejdí v zavazadlovém prostoru. To samé u následujících 2 aut. Tak už jsem byl připraven i já na tento potupný manévr, ale jakmile jsem ukázal pas a celník viděl, že jsem z ČR, mávl rukou, ať jedu dál smiling smiley.

Při zpáteční cestě (jel jsem 18.8. ve 12h na hranicích se Slovinskem) byla fronta asi tak na 5min. Jinak dávejte si pozor, ať neminete odbočku na Videm, jinak najedete na již zde několikrát zmiňovaný placený-neplacený úsek dálnice. Viděl jsem ze staré silnice z Videm na Ptuj, jak se tam plno aut otáčelo a vracelo zpět. Jinak opět pohodový průjezd.

A ještě jedno varování! Opravdu dodržujte předpisy a tam, kde je značen nerovný provrch ve Slovinsku, tak opravdu zvolněte na 40km/h. Ty "skoky" jsou opravdu šílený! Ale při té 40km/h docela dobré pohoupání smiling smiley.

Takže všem přeji šťastnou cestu!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 08. 2009 20:16
Zdravíme všechny, tak už jsme také zpět a tady jsou naše poznatky smiling smiley :

řídlili jsme se pokyny a návody zde na fóru (našli jsme je ve vlákně „Kudy Slovinskem bez poplatku na trase od Graze přes Ptuj po Macelj“ – autor BOUKY) a nebyl sebemenší problém. Trasa Mureck-Lenart-Ptuj . Nevím jak kdo a jak kde, ale silnice v okolí naší domoviny jsou podstatně horší. Pokud se jede dle předpisů a nemáte super sportovní „káru“, tak výfuk neutrhnete. Snad pro ukojení debat o placených či neplacených nájezdech na dálnici a napojení na silnici č.9. Od Ptuje přes nový most je dostatečně dopředu značen příjezd na dálnici směr Záhřeb dopravní značkou s vyznačením, že se jedná o kousek dálnice NEZPOPLATNĚNÉ – dodatková cedulka VINJETE je přeškrtnutá. Ten sjezd ukončení dálnice, po kterém se pak tedy jede je sotva 60 -100 m a je opravdu BEZ POPLATKU. Při cestě zpět je označen začátek dálnice a zároveň dodatková značka s upozorněním na nutnost mít VINJETE až za prvním sjezdem na PTUJ (na nový most).
Přejeme Všem zbylým krásnou dovču smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2009 23:00
Zdravím,
jeli jsme 20.8. a vraceli jsme se 31.8. Týden před odjezdem jsem studovala na internetu všechny možné rady kudy jet a kudy ne. Jeli jsme přesně podle in0xe a musím poděkovat, jak hladce a bez problémů jsme se dálnici vyhnuli. Tam jsme jeli v noci, zpátky přes den. Přes den je na co se dívat, krásné vesničky, nové domky. Silnice je pravda hrbolatější, ale myslím, že u nás jsme na to zvyklí a tak to není až taková změna.
To in0x: díky tobě jsme před příbuznými, co jeli s námi, ale v jiném autě, za námi, vypadali jako borci. Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 09. 2009 19:37
V loni jsem jel přes Mureck,Lenart,Ptuj a Macelj tam i zpět.Letos jsem si vyzkoušel na doporučení Bad Radkensburg,Ormož a Varaždin a nebýt navigace,tak se tam motám až do rána.Slovinci stejně jako češi neumějí značit cesty.Cesta zpět opět přes Macelj a Lenart bez problému.Nejsem zrovna žebrák,ale z principu nedám slovincům ani cent a je jedno jestli za známku či benzín.To raději propiju za Karlovačko či Ožujskosmileys with beer Celkem jsem natočil od 1.9 do 10.9 asi 3000km a když se vracím tak zvracím,nad stavem našich silnic,bordelem a lidmi.confused smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 09. 2009 17:54
Také se připojuji s poděkováním inoxovi za přesně popsaný objezd. Tam jsme projížděli asi kolem půlnoci, za celou cestu jsme potkali tak 10 aut. Od sjezdu 226 z dálnice až k nájezdu na silnici č.9 u Tržce nám to trvalo 50 minut a je to cca 60km. Zpátky jsme to projížděli včera odpoledne, bylo to to samé, akorát trochu větší provoz. Takže snad příští rok znovu tudy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 09. 2009 21:15

příjemná hospoda kousek za sjezdem z A9 na Mureck o pravé straně
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 09. 2009 21:22
Už pomalu plánuji příští dovolenou. Mohu požádat o video objezdu na Slovinsku?Díky a těšme se na příští léto ačkoliv ještě zážitky z letošní dovolené si dobře pamatujeme a příští rok kdo bude chtít ,tak se s nimi rozdělíme.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 09. 2009 21:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:26).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 09. 2009 07:06
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes Tržec TAM
>


>
> POZOR! Ve videu není natočen (jen poslední kousek)
> kruháč za Zagrebške cestě (u benzinky PETROL na
> videu), ten se projíždí rovně. A stejně tak
> odbočka na Videm (doleva), která je předtím, než
> se nadjíždí východní obchvat Ptuje.
>
> Přes Tržec ZPĚT
> (i s kruháčem a odbočkou, která se cestou zpět
> jmenuje CENTER)
>


>
> Doporučuju shlédnout obě videa
>
> V podstatě cestou zpět se držíte směru Ptuj
> Center, potom odbočíte na Gornju Radgonu a už
> vidíte ukazatele na Lenart, takže no problem

Karel
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 10. 2009 13:17
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:10).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 10. 2009 20:03
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:09).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 10. 2009 21:17
Fakt je to tam smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 10. 2009 10:10
Konec velkých prázdnin nedávno opakovali a v titulcích je psáno, že se to tam točilo, že tvůrci děkují obci Mureck ....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 10. 2009 11:29
Až na to, že to nemá logiku.....on jako jel z Jugošky ještě do Bulharska jo?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 10. 2009 14:06
také mi to tak přišlo, když už chtěl s tím šedým pasem umně zabaleným do zeleného pouzdra projet do Rakouska, tak mohl něco povídat třeba o Budapešti a že se splet s přechodem....
také jsem ten šedý pas dostal, který byl za bolševika speciálně do Jugoslávie, a mohlo se projíždět pouze přes lido-demo.....ovšem až po prověření na útvaru zvláštních úkolů v tehdejším zaměstnání..smiling smiley,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (17. 10. 2009 14:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 10. 2009 14:09
Přesně to napadlo i mě. smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 123
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.