Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2009 22:23
u.rle.To je ono co jsem scháněl thumbs up a děkuji moc smoking smileyrenda
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2009 23:43
já pokud zvolím objíždku dálnice tak to vezmu zase jako minulý rok přes Maribor.
jak to tam vypadá kromě toho vyhnutí se velkému kruháči je snad vše při starém né?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 06:04
To druhé video je fakt pěkný. Je tam vidět, že skrz Ptuj je to komplet značené Záhřeb (HR).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 08:35
To druhé video je neaktuální, kruhový objezd na konci přestal 16. 7. existovat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 08:52
K videu od u.rle , 28.7.2009 :
My jsme jeli přesně takto do Chorvatska 5.7.2009 . Pro ty co teprve pojedou je tam změna na tom posledním kruháči ( křižování cesty Maribor - hranice HR v původní trase ) . Ten kruháč je "zrušený", projíždí se rovně a podle mapek, co jsem našel ( i tady na fóru ) se odbočuje směr hranice HR o kousek dál na sjezdu nové dálnice, která odsud pokračuje na hranici jako běžná silnice a po pár stech metrech se napojí na původní trasu. Trasa zpět je už popsaná, viz výše, stačí nezaspat a odbočit na témže místě na Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 11:00
Sleduji všechny informace tady víc jak měsíc, protože v neděli vyjíždíme a jsem čím dál zmatenější. V podstatě NIKDO zatím neřekl konkrétně dá-li se najet na "starou" 9 ve směru z Ptuje na hranice HR od nového mostu. Jeden píše: silnice označená vinjetou, risknul jsem to a po zhruba 100 m najel, další mluví o kruháku kde se nedalo odbočit doprava a tak se vrátil a jel na Varaždin atd, třetí píše: kruhák je zrušen.

Rozumím-li tomu dobře - jsou v podstatě varianty.
1. In0x jede přes centrum Ptuje po starém mostě a za ním odbočí doleva na Zagrebšskou cestu a napojí se na 9 v Tržci.

2. Druhá varianta je jet po novém mostě (rychlejší objezd Ptuje) - a tam nastává ten zádrhel. O kterých kruhácích tu přispěvatelé píší? Podle mapy je kousek za přejezdem jezera jen jeden kruhák, na kterém by se mohlo odbočit doprava a dovede vás to na "In0xovu cestu"
TO je ten kruhák, na kterém se nedá odbočit?
A pojedu-li po tedy něm rovně, je cesta za ním brána už jako dálnice (jak znázorňuje tady kýmsi zveřejněná mapka?
A pokud ne, JAK se dá pak napojit na starou?
Býval tam kruhák (to je asi ten co logicky kvůli dálnici zrušili) a teď je tam nadjezd, podjezd?

Žádnou konkrétní odpověď jsem tu zatím nenašla :-( Nebráním se, že jsem asi blbá, možná ostatní tomu rozumíte líp... Tak nejspíš pojedu podle In0x přes Ptuj a po starém mostě (má to zpracované sqěle, díky za návod :-)...
Ale kdyby se někdo našel, kdo to má projeté po novém mostě a ví :-) bylo by to super.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 12:24
Musím podpořit "Monikare", že těch zpráv je sice dost ale často si protiřečí.
Cesta In0Xe je jasná, tam tomu rozumím, že si Slovinci nebudou kvůli nám omezovat dopravu centrem a na starý most.
Jde však právě o to, že je to tím centrem.
Také hltám každou zprávu o cestě na nový most, ale tady začínají ty zmiňované nejasnosti.
Vyrážím do HR 10.7.tak se to snad vyjasní.
Jinak tohle vlákno je super.Bez arogance a urážek.Děkuji , jen tak dál přátelé.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 12:25
TO: MONIKARE Už 25.5. sem vložil FAn!s plánek Ptuje, kde jsou kruháče vidět. Je to cetsta přes industriální zónu. Směrem od Lenartu to je na první světelné doleva a pak po té modré šipkované čáře a na konci není kruháč, ale nájezd na dálnici a hned dálnice končí. Tenhle kus je nezpoplatněný. Zpoplatněná je až za tímto nájezdem ve směru na Maribor. Kdyby tento kus zpoplatnili a nelze vyloučit, že jeden den tam cedule není a druhý den bude, je zde ještě možnost jet z kruháče za novým mostem místo rovně na dálnici tak, že odbočíte doprava a jedete na Pobrežje. Oba způsoby jsou červenou čarou na obrázku vlevo. Na to zpoplatnění upozorňují dopředu včas značky.



Upraveno 8krát. Naposledy upravil Racetiger (30. 07. 2009 12:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 13:05
To Racetinger:
Díky :-) tuhle mapku samozřejmě znám a cestu snad taky. Jde právě JEN o její poslední část, protože podle dříve zde zveřejněné slovinské oficiální mapky je cca 500 m silnice ve směru od jezera už vyznačeno jako dálnice, vč. křížení se starou 9. Dokonce někteří psali že se tudy báli sjet a raděj se vraceli, nebož je tam i značka vinjeta. Takže to je to, co jsem chtěla vědět... Přiložila bych to nakreslené, ale netuším jak se k příspěvku přikládá obrázek - nikde tu nevidím žádnou přílohovou ikonu....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 13:10
To: Racetinger podruhé.... A právě o pár příspěvků výš někdo píše, že z toho kruháku NEJDE odbočit doprava na Pobrežje... Proto jsem se ptala. Protože mi to celé příjde divné, aby se cesta přes nový most stala jen přímou spojkou na dálnici bez jakékoli jiné možnosti....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil monikare (30. 07. 2009 13:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 13:29
já jsem to jel cestou zpět a značka viněty byla rozhodně až za sjezdem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 14:02
Lidi, proboha už neblbněte!
Varianta 1:Ten satelitní snímek je O.K., ale to vyznačení kruháče na samém konci trasy, těsně u dálniceje špatné- kruháč tam už není, podjede se dálnice a točí se doprava 270° a jste na konci dálnice a mažete na hranice HR.Je to krásně vyznačené na té zelené mapě.

Druhá varianta je, že po projetí nového mostu se na tom kruháči dáte doprava ( ve var.č.1 rovně), na dalším jako doleva a pořád rovně projedete po mostě (který jste ve var.č.1. podjížděli), další kruháč rovně, potom u jezera vpravo a hned vlevo a najedete na č.9 směr hranice HR.
Ale toto vše je na té mapce zakreslené, tak jen pro ty, kteří se mapách moc neorientují, tento popis.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 16:02
To: Mirus

Díky :-) Teď už je mi to naprosto jasné. S mapami problém nemám, ale s chápavostí zjevně ano.
Jinak musím říct, že mi rady tu na fóru moc pomohly a jsem vděčná za všechny aktuální novinky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 16:15
MONIKARE je 16.00 hod. a právě mi došla sms, že ty plánky fungují. Kámoš se podle nich vrací domů a jel z HR na Maribor vjel na dálnici a hned z ní sjel na Ptuj. Placená je až za tímto sjezdem pro ty co po ní pokračují dál do Mariboru. Ptuj jel industriální zónou po kruháčích a na světelné doprava na Lenart. Opačně z Lenartu je to první světelná doleva. V Lenartu je to vždy z obou stran stejné jsou tam dvě křižovatky a vždy je to stejné odbočit doprava a pak doloeva no a pak buď do Rakous nebo do Ptuje a do HR. Ještě k té odbočce za novým mostem o které jsme se dohadovali zda je, nebo není. Samozřejmně že tam kruháč se sjezdem je a je to směr Ptuj zahod jako západ.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Racetiger (30. 07. 2009 16:46).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 17:48
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2009 18:22
inOx,
jsi borec, smekám, to nemá chybu.
Zdravím Ivana
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 00:26
jo jo, znova opakuju: z toho kluka něco bude. nás matadory omlouvá snad jedině to, že ještě přednedávnem tyhle IT možnosti sice byly, ale neuměli jsme je použít.
vivat mládí!
in0x - dost dobrý!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 07:39
in0x, bombaaaaa! thumbs upDěkujeme mocspinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 10:18
Jel jsem z HR přes Ptuj 17. 7. , z nájezdu na dálnici se dalo normálně odbočit na nový most a průmyslovou zónu. Zítra jedu do Hr, tak doufám že to půjde i tam, bez cesty na Tržec,jak tu někteří potvrdili. Bohužel ,sem to mohu potvrdit až za týden po návratu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 10:26
Tak toto je opravdu jedno z nejlepších videí co jsem k tomuto vláknu viděl.thumbs upVeliká pochvala
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 13:59
Rosmarine, jsi thumbs up
24.6.2009 jsi se ve vlákně Karta první pomoci zastala in0xe :

in0x je porevoluční mládě, které věří, že je svět stvořen jen pro něho, ale časem se zklidní, pozná život i z jiné stránky a než něco napíše, bude přemýšlet. Fórum je přece i pro něho a já se nad jeho "vytahováním" shovívavě pousmívám. Ruku na srdce, nebyli jsme v jeho věku trošku podobní?

Tyto mláďata (jak jsi napsala), jsou plné života, někdy je pusa rychlejší než hlava (mám to doma). In0xův tehdejší výrok určitě nebyl myšlen, aby ublížil nebo urazil a dostal za ně něj právem po klepetech. Líbilo se mi, že ses jej zastala, neodsoudila jej, jako mnoho ostatních, ale požádala o trochu trpělivosti s ním.

Video, které zde umístil, jasně dokazuje, že Ros měla už tehdy pravdu.Osvědčil se a je pro forum přinosem.
Vím, že jsem "mimo téma", ale tak jsem to cítil. Když dovedeme pokárat, měli bychom umět i pochválit !

Takže in0xi, za sebe DÍKY !

Kněžno Libuše, pardon Rosmarine, nevíš jaké bude počasí v ID koncem září ? thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (31. 07. 2009 14:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 14:47
zdravim, mam dotaz? je silnice 1/E59 z Mariboru do Ptuje zpoplatněna?
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 14:49
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 15:55
ok,díky chci se na ni napojit na konci mariboru v prům. zoně, loni jsem to objížděl přes město
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 18:52
Mám tady 3 možnosti průjezdu SLO včetně km, doby a poplatků na cestě. Dělal jsem to sice jen pro sebe, ale třeba to někoho bude zajímat.
Všechny tyto možnosti tras začínají ve Spielfeldu a končí v Zagrebu tam kde se sbíhá A2 A3 pro přesnější srovnání.
1. Spielfeld - SLO dálnice A1 - silnice č. 9 - dálnice A2 v HR - Zagreb
123 km, 1:36 hod, poplatky: SLO vinjeta 15 euro + 42 kn mýto Krapina-Zagreb, po přepočtu 541 kč
2. Spielfeld - silnice č. 69 směr Mureck - silnice č. 433 - Lenart - silnice č. 229 - Ptuj - Zagrebška Cesta - silnice č. 690 - Tržec - silnice č.9 - dálnice A2 v HR - Zagreb (cesta podle in0x)
137 km, 2:05 hod, popl.: 42 kn mýto Krapina-Zagreb, po přepočtu 151 kč
3. Spielfeld - SLO dálnice A1 směr Celje - Celje - silnice č. 5 - Krško - dálnice A2 - dálnice A3 v HR - Zagreb
174 km, 2:17 hod, popl: SLO vinjeta 15 euro + 5 kn mýto Bregana-Zagreb, po přepočtu 408 kč



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (31. 07. 2009 18:58).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 20:17
.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:17).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 20:40
Teď jsem mluvil se známým co se zrovna vrátil.
Jel podle navigace skrz Maribor. Samozřejmě ho TomTom zavedl u Ptuje k hromadě písku. Kapánek zanedbal přípravu a vůbec natušil k jakým změnám tam došlo.
Pak ještě něco nadával o odstaveném kamionu, aby se nedalo projet.

Je evidentní, že navigaci je potřeba v téhle oblasti doplnit ještě papírovou mapou.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 20:47
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:17).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2009 20:53
Garmin je na tom relativně dobře. Zná nový most, ale napojení na starou silnici má ještě kruhovým objezdem. Tedy provizorní řešení které už neexistuje. O dálnici tam není ani čárka.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2009 08:15
Čauky,
dneska v 1,30 jsme se v pořádku vrátili z Hvaru. Cestu tam jsme absolvovali 20. s příjezdem 21. 7. Objeli jsme dálnici přes Ptuj, ale bylo to trošku složitější. Jeli jsme přes nový most, jenže za ním byl sjezd na dálnici, tak jsme se otočili a přes vesničky jsme domotali na E59. Zpátky jsme koupili známku, dálnice dobrá, jen přes Maribor zácpy, tak jsem nadával jako špaček. Pro cestu zpět se dá odbočit na Ptuj, sice před dálnicí pořád upozorňují na viněty, ale pro ty, kdo nechtějí platit, tak se nenechte odradit a jeďte dál. Odbočka na Ptuj je poslední odbočka už téměř na dálnici, placený úsek je však až za odbočkou.Jinak ty hrboly okolo Trate nejsou jen tam, jsou skoro na celé trase do Lenártu, ovšem při trošku opatrnější jízdě se lze vyhnout, nebo přejet pomaleji. Kdo se teprve chystáte, tak krásnou dovču a hezké počasí. Nám to letos vyšlo na 100%.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.