Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 11:09
To Macx:

Díky za super popis, určitě se bude hodit. Pořád váhám kudy tam, ale asi tuto trasu zvolím nazpět, až pojedem přes den. Určitě příjde vhod, že se bude na co koukat...

To Mirus
Pár lidí tu popis této trasy chtělo, takže Macx jim vyšel vstříc. Kdybys četl výš, věděl bys, že se jedná o tuto objížďku hlavně kvůli přechodu Gornja Radgona - protože Macelj mnozí (asi právem) považují za trochu krizové místo...:-) Proto taky to sjetí z dálnice už na 138. To pak jedeš skoro přímo dolů směrem na Radgonu a vyhneš se "oblouku" s Grazem...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 12:48
Já jsem netvrdil, že mi tu trasu někdo vnucuje. Pouze mi chyběl důvod, proč takto nezvykle. Jelikož jezdím v noci a mimo sezonu, více mně tato varianta už nezajímá. Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 17:29
Chci se zeptat, jak je to s komunikaci 9 z Ptuje na hranici SLO/HR. Je tento úsek zpoplatněn?....na www.dars.si je tento úsek v mapě označen zeleně, měl by tedy být zpoplatněný, ale dost lidí, kteří již cestu touto lokalitou absolvovalo, nic o vinjetě nepsalo. Díky za upřesnění.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 18:21
Jak objet SLO dálnici - part II.
Kterak jsme se po dovolené vraceli zpět a zase přes Maribor.



avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 18:35
hymnus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chci se zeptat, jak je to s komunikaci 9 z Ptuje
> na hranici SLO/HR. Je tento úsek zpoplatněn?....na
> www.dars.si je tento úsek v mapě označen zeleně,
> měl by tedy být zpoplatněný, ale dost lidí, kteří
> již cestu touto lokalitou absolvovalo, nic o
> vinjetě nepsalo. Díky za upřesnění.

Od Ptuje směr Chorvatsko by měla být bez poplatků...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 18:49
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od Ptuje směr Chorvatsko by měla být bez poplatků...

...by měla... To je poněkud na zabití, ne?

Tak buďto to vím určitě, protože jsem to včera, předevčírem já/kamarád/soused osobně projel a pak si za tím do tohoto datumu budu stát a jasně to napíšu. Anebo to nevím určitě a pak je taková informace, naprosto, ale naprosto na nic a raději nepíšu nic.

Nic ve zlém tongue sticking out smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Macx (24. 07. 2009 19:00).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 19:13
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:27).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 21:57
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mirus,
> ...mas pravdu,az od 226,zbytecne se budes vlacet
> po dedinach,kdyz mas dalnicni znamku,nevim
> vubec,co by mela tato zkratka prinest!!!
> Podle Via MIchellin jedu po dalnici Ilz-Mureck 97
> km a 1 hodku a po te zkratce jedu 59,8 km a 1
> hodku taky,tak jsem si stejne nic neusetrila na
> case...

Jel jsem to dnes v opačném směru a musím říct, že to vůbec není špatná trasa. Pokud jde o čas, od slovinské celnice po nájezd na dálnici u Ilz trvala cesta 2:03. Na policajta nenarazíte, protože ti čekají na turisty o pár kilometrů víc na západ. Na slovinské straně jsou sice silnice poměrně úzké a sem tam se najde nějaká záplata, ale žádný výmol. Na rakouské straně je to paráda: široké a nádherné silnice s kvalitním povrchem, rychlost přes osady téměř všude 80 km/h. Cesta vede krásnou krajinou a naprosto úžasný je pohled na hrad Riegersburg. Jako zpestření po stovkách kilometrů, ujetých po chorvatské dálnici, vřele doporučuju. Ovšem v noci bych se této cestě asi vyhnul a to hlavně kvůli silnicím na slovinské straně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 06:34
Macx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jirkatoledo napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Od Ptuje směr Chorvatsko by měla být bez
> poplatků...
>
> ...by měla... To je poněkud na zabití, ne?
>
> Tak buďto to vím určitě, protože jsem to včera,
> předevčírem já/kamarád/soused osobně projel a pak
> si za tím do tohoto datumu budu stát a jasně to
> napíšu. Anebo to nevím určitě a pak je taková
> informace, naprosto, ale naprosto na nic a raději
> nepíšu nic.

Raději na Tebe nebudu reagovat,když Ti nestačí ,že není placená,tak......čti,čti...
>
> Nic ve zlém tongue sticking out smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 08:09
Tak moje vlastni zkusenost. Jel jsem do HR 20.7. a Slovinci upravili kruhac za novym mostem tak, ze se dalo jet bud rovne na dalnici, ktera po 100 m koncila, ale najezd byl oznacen jako dalnice, tak jsem se radeji otocil. Nedalo se uhnout doleva do prumyslove zony -byl tam zakaz vjezdu a velke kameny pres cestu- tak jsem se p kruhac vratil a vzal to pres Varazdin. Zpatky 1.8. to zkusim z opacne strany na Ptuj a uvidim.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 10:17
To jaros.v:píšeš,že se na kruháku nedalo doleva.Doleva při cestě do HR nebo doleva poté co jsi se otočil?

Karel
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 10:30
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:26).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 11:13
Já mám projeté obě cesty (oba mosty),ale zdá se,že dopravní značení je každý den jinéconfused smiley.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 12:40
jirkatoledo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Raději na Tebe nebudu reagovat,když Ti nestačí ,že
> není placená,tak......čti,čti...

A to já zas reagovat budu - jde mi jen a pouze o způsob odpovědi. Jako nováčka před lety mě tady neskutečně štvalo a štve dodnes, když na otázku někdo odpoví "by měla". K čemu je taková odpověď? Zkus se vžít do pozice tazatele.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 13:38
Macx má pravdu, předsedo !!! thumbs up smiley To jste družstevníci?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2009 22:11
Ahoj,
včera jsem se vrátil.Klasika přes Mureck.Cestou tam jsem jel po starém mostě u Ptuje a vše OK.Cestou zpět po novém mostě a taky vše OK. Žádný problém.Zatím je zcela jedno kudy.Příští rok - toť otázka...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 07:09
Kámoš jel před týdnem nebo 10 dny do HR a zatím jen sms psal, že musel u Ptuje najet na dálnici, ale jen na konec, který nebyl značen jako zpoplatněný. Ve čtvrtek přijede, tak napíšu co zažil cestou zpátky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 07:46
Projeto 26.7.

1km pred sjezdem Drazenci upozorneni na vinetu s dodatkovou tabulkou 1000m, nicmene samotna znacka vineta je az za samotnym sjezdem na PTUJ takze uplne v poho ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 14:10
Alf60 napsal(a):
>Cesta vede krásnou krajinou a naprosto úžasný je pohled na hrad Riegersburg. Jako zpestření po stovkách kilometrů, ujetých po chorvatské dálnici, vřele doporučuju. Ovšem v noci bych se této cestě asi vyhnul a to hlavně kvůli silnicím na slovinské straně.<
Jel jsem to v noci (asi ve tři ráno z Maclju) a za svítání se před námi otevřel Riegersburg. Když vyšlo Slunce, už jsme projížděli Ilz.
Takže ani s Felicií to nebyl potmě problém.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 14:22
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 18:34
16.7.2009 - Trasa Mureck - Lenart - Ptuj - V Murecku za mostem i v Lenartu směrovka na Zagreb. Byl jsem cca v 23.00 v Ptuji, v mém směru jsem jel osamocem, proti se vracelo pár Čechů a Poláků. V Ptuji bez problémů na nový most, poslední kruháč uzavřen a Zagreb značen zelenou značkou (dálnice ?). Nevěděl jsem, ale risknul a po cca 100 - 200 m plynule najel na silnici 9. Zpátky 26.7. - koupil jsem dálniční známku, ale opravdu těsně před nájezdem na dálnici je odbočka na "Ptuj istok" ( žlutá směrovka ) - předpoklám, že vede na nový most. Takže snad i cesta tam z nového mostu není zpoplatněna.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 19:32
Využil jsem veškerých dostupných informací odtud a vytvořil pro majitele PDA s navigací TomTom itinerář průjezdu Slovinskem mimo dálnici. Ke stažení zde.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 19:49
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:18).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 20:17
in0xi, děkujeme moc. Teď si ještě představit, jak se jede opačným směrem a v září to prubneme....thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (28. 07. 2009 21:15).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 21:48
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 22:17
in0x ,nemáš ještě zaznamenanou cestu tam ? Na zpátek je to vždy jednoduší smoking smiley a hlavně jedeš ve dne smoking smiley .Díkys
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2009 22:44
Objevil jsem další návodové video,jak objet dálnici ve Slovinsku,autor "Dortomanie".
Směr trasy Lenart-Ptuj.


Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2009 00:02
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:18).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2009 13:32
u.rle to je super video. Jednou jsem se ptal, jak se jede zpět z HR po objezdech do A a dostal jsem odpověď, která mi rozesmála. Někdo mi poradil, že je to stejné jako tam, ale opačně. smiling bouncing smiley já chtěl vědět, jak se jedou jednosměrný cesty v Mariboru z druhé strany a vůbec podle jakých bodů se kde orientovat a ona přišla taková perla. Máš to udělaný fakt skvěle, to je to co by tu mělo být a ne ta spousta omáčky kolem. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (29. 07. 2009 16:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2009 15:02
Pro doplnění Honza H, 28.7.2009 :
Odbočka na Ptuj vede na nový most (zkušenost z 17.7.2009). Pro ty ,co nepotřebují na benzínku, se objede Ptuj mimo centrum, jak už bylo uvedené dřív.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.