Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2009 13:05
Loni Maďary,letos chceme zkusit Mureck,Lenart Ptuj.Pročetl jsem celé vlákno k tomuto tématu a v kostce je vše jasné.Otázkou je,co se stane po 15.7.09,až otevřou dálnici od Mariboru po Draženci,a prohlásí kruháč na konci Ptuje,kde se připojuje objezd dálnice na E59 za úsek pod správou DARS,jako u Mariboru loni.Je třeba prokoumat samotný Ptuj/Zagrebačka cesta,mezi hlavní a Drávou/.Zatím nevím,kde přesně končí dálnice,a kde se Slovinci domnívají,že všichni objížděči se připojí na E59.confused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2009 21:16
Nechtěl jsem se o tom moc rozepisovat ve vlákně Kdo už jste.....Přijel jsem dnes,objezd v poho,žádná zvěř,poldové a jiné problémy.Tam za deště,silnice prázdná (středa,3h v noci) cca hodinka cesty od sjezdu 226 se zakufrováním.Prostě jsem to nějak zmotal a Ptuj si prohlédl i mimo obvyklou cestu.Za použití orientačního smyslu jsem na starou silnici najel až o 2 vísky dál za kruháčem,celou dobu jsem sledoval provoz od Ptuje ze vzdálenosti "jednoho pole".Takže do budoucna půjde zcela jistě objet i případný další "dálniční" kruháč.Cesta z5 v noci sobota/neděle,celkem provoz v obou směrech,opět bez zvěře ,policie atd.Podle SPZ to objíždí všichni, bez rozdílu národnosti či barvy pleti.
Dodám pro méně znalé:jedná se o trasu sjezd č.226 směr Gersdorf,Mureck,Trate,Lenart,Ptuj.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2009 22:34
Souhlasím s KarlemS i ostatními. Když jsme jeli tam, také jsme v noci v Ptuji trochu zazmatkovali, je tam nějaká objížďka. Včera zpět úplně v pohodě. Těch 35 éček, co jsme ušetřili, jsme prohýřili v Rakousku v krásném venkovském hostinci na pozdním obědě, a ještě něco zbylo. smileys with beerspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 10:00
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechtěl jsem se o tom moc rozepisovat ve vlákně
> Kdo už jste.....Přijel jsem dnes,objezd v
> poho,žádná zvěř,poldové a jiné problémy.Tam za
> deště,silnice prázdná (středa,3h v noci) cca
> hodinka cesty od sjezdu 226 se zakufrováním.Prostě
> jsem to nějak zmotal a Ptuj si prohlédl i mimo
> obvyklou cestu.Za použití orientačního smyslu jsem
> na starou silnici najel až o 2 vísky dál za
> kruháčem,celou dobu jsem sledoval provoz od Ptuje
> ze vzdálenosti "jednoho pole".Takže do budoucna
> půjde zcela jistě objet i případný další
> "dálniční" kruháč.Cesta z5 v noci
> sobota/neděle,celkem provoz v obou směrech,opět
> bez zvěře ,policie atd.Podle SPZ to objíždí
> všichni, bez rozdílu národnosti či barvy pleti.
> Dodám pro méně znalé:jedná se o trasu sjezd č.226
> směr Gersdorf,Mureck,Trate,Lenart,Ptuj.


velmi zajímavé čtení o paralelce s E59.Jaké je označení této silnice?Asmiling smiley kde jsi se napojil na hlavní?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 10:15
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:37).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 10:52
Nejdříve to byla Zagrebška cesta (ta asi povede na Zagrebgrinning smiley),pak jsem se držel co nejvíc vpravo a sledoval starou silnici,nakonec jsem na ni ale nenajel při první příležitosti,protože jsem viděl i dálnici a na tu vzdálenost nepoznal,jestli auta jedou po staré nebo po dálnici.Směr byl ok,tak jsem si řekl,že v těch vesničkách nějaká odbočka bude.Najel jsem někde u vsi Podlehlik nebo pohlednik,věnoval jsem pozornost spíš sledování směru než názvům.Silnice byla slušná,užší.Štěstí bylo,že se rozednívalo a tak jsem viděl po okolí a mohl nabrat směr podle vlastní orientace.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 11:42
To: Fido
Tahle mapa je slušně zastaralá. Přes řeku je nový most kousek po proudu od původního a je tam i nová silnice s napojením na silnici 9.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 11:57
Ahoj,v r.2008 jsem jel po původní cestě přes Ptuj,teď píšete,že po proudu je další most,tak kterou cestou je to lepší?Nebo se něco změní 15.7.po otevření dalšího úseku dálnice?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 12:16
To atnarfus a kenad:zamotal jsem se hned na začátku,přejel po jiném mostu,nový jsem pak zahlédl až po vyjetí z Ptuje.Po novém běžně jezdím,podle mého názoru bude sloužit jako hlavní výjezd na dálnici.

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 12:17
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:36).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 14:03
ahoj všichni, možná už to tady někde bylo, ale nevíte jestli Ptujska cesta z Mariboru na hranice s chorvatskem je osazena značkou dálnice a tím i zpoplatněna? loni jsme jeli přes centrum Mariboru ( v noci) a bylo to super. Ještě bych potřebovala vědět, zda se dá někde v noci koupit ve Slovinsku na pumpě rakouská dálniční známka při cestě z Chorvatska. díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alca.aa (06. 07. 2009 14:06).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2009 20:58
Ta cesta z Mariboru na hranice není zpoplatněná a co se týče známky, tu koupíš pomalu na každé pumpě, v Mariboru ji je dost otevřeno i přes noc. Ale pro sychr bych ji pořídil cestou tam v rakousku, přece jenom jistota je jistota. Jestli chceš poradit s cestou ohledně objetí dálnice, tak mi napiš soukr. zprávu a můžem o tom pokecat. Vrátili jsme se pře 2. týdny a v poho přes Pesnici a Marobor, tak poradím.smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2009 07:31
Jen pro porovnání právě projetých variant objížděk SLO dálnice:

Do HR jsme jeli v noci z 26.6. na 27.6. přes Rakousko, Mureck, Lenart, Ptuj (zde po novém mostě zcela sám - ostatní jeli zřejmě podle navigací přes centrum Ptuje) a pak do HR. Zpět v noci z 3.7. na 4.7. Zagreb, "nový" Goričan, Lenti, Körmend, Rudersdorf (A) a A2 směr Vídeň.
Co se týče objížďky SLO dálnice, tak mi více vyhovuje Mureck-Lenart-Ptuj, neboť až na několik málo míst jde o silnice relativně slušné kvality. Otázkou zůstává, jestli Slovinci po otevření nové dálnice u Ptuje nevymyslí nejakou kulišárnu a la kruháč Pesnica. Dalším mínusem této trasy je někdy dost přetížený přechod Macelj.
Popsaná cesta přes H je také dobrá, ale s kvalitou silnic je do dost špatné. A4 v Chorvatsku je o poznání horší než A1 a A2, ale "kvalit" naší D1 zdaleka nedosahuje. M70 v H je OK, cesta mezi M70 a 86 (přes Lenti) dost děr, 86 až na malý kousek nového povrchu maxi jámy a někde i dost vysoké valy vytlačeného asfaltu. Navíc dost lilo, přes silnici skákající žáby, pomalu jdoucí nádherný jelen (ještě že je omezená rychlost kvůli jámám), zajíci a liška.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2009 17:40
http://www.gmm.hr/sobe/files/slovinsko_znamky2.pdf-opakování je matka moudrosti yawning smiley

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2009 18:30
Kterak jsme objeli SLO dálnici a nic neplatili.



avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2009 18:50
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (25. 06. 2011 08:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2009 18:53
Průjezd je přes kruháč před placeným kruháčem ,titulek Pesnica.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2009 19:25
u.rle
máš to hezký, už jsem to nahrál ženě jako navigátorovi na palmtop, koukla na to a odvětila - s navigací přes Maribor pro tebe něma problema...smiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2009 20:29
tys to tak rychle profičel,že sem se ztratil po 20 vteřinách.eye popping smileyKéž bych to taky tak rychle dokázal a na Macelji byl cobydup.Já pofrčím pomalu asi přes Mureček,ušetřenou známku utopím v lázních Ptuj,a pak se uvidí,co naši slovinští přátelé připraví ve městě za pastičky na objížděče a tradá k cedulím "Dobro došli u Hrvatsku".Přeji všem bezpečnou cestu tam i zpět a trochu sluníčka k tomu.thumbs up

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2009 07:21
u.rle: Fakt dost dobré video!!! Hudba, střih... Je pravda, že jako návod na projetí Slovinska bez známky je to spíše pro pokročilé, tj. již alespoň z větší části věci znalé. Možná se mýlím, ale pokud bych o této trase nevěděl, tak by mi to samo o sobě nepomohlo. Ovšem při následné konfrontaci s mapou už asi ano.
Je pravda, že takhle dobře udělané video jsem už dlouho neviděl. Doufám, že podobně originálních bude časem více.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2009 10:27
Ahoj všem! Včera jsme se vrátili z Podstrany. Cesta tam 28.6. přes noc Mikulov - Wien - Graz - Slo vnitrozemím na Mureck - Lenart - Ptuj (objížďka ve městě) - Zagreb - Split. V noci bez provozu. Policejní hlídky jsme naštěstí nepotkali. Zvěř taky ne. Ani ve Slovinsku v noci nikdo nejezdil. Zpět jsme tam projížděli cca v 18h a také bez provozu. Jen mezi Mikulovem a Vídní je stále rychlostní omezení !!!! :-(
Všem přeji šťastnou cestu. spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2009 11:19
som70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> u.rle: Fakt dost dobré video!!! Hudba, střih... Je
> pravda, že jako návod na projetí Slovinska bez
> známky je to spíše pro pokročilé, tj. již alespoň
> z větší části věci znalé. Možná se mýlím, ale
> pokud bych o této trase nevěděl, tak by mi to samo
> o sobě nepomohlo. Ovšem při následné konfrontaci s
> mapou už asi ano.
> Je pravda, že takhle dobře udělané video jsem už
> dlouho neviděl. Doufám, že podobně originálních
> bude časem více.

Pochopitelně jako návod by to muselo být ve dne aby bylo něco vidět,ale toto je pouze jako pocitová záležitost,když se člověk krade stemnělou krajinou nepřítele a za každým rohem cítí slídivé oko.grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2009 12:31
Však právě díky tomu pocitu, co z toho čiší, je to super.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2009 19:54
ja nevim jak vy ostatni,ale me se pres slovinsko platit nechce. Jenze ten boj casem nemuzu vyhrat. Jedu 13.8. a s ohledem na kruhac v pesnici, ktery 100pro zpoplatni jsem to vymyslel tak ze zaplatim,ale vyuziju tu jejich dalnici na max a pojedu az do celje. Odtud pak po okreskach do HR pres breganu. Je to podova cesta a ve financnim vyrovnani vychazi asi na 260 korun. Uz jsem to tu psal ale nikdo ne4eagoval.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2009 20:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2009 21:18
Musím se taky přiznat taky jsme letos zkufrovali, loni ani jednu cestu.Letos jsme ve 3ráno odbočili špatně a museli se vracet protože jsme minuli Lenárt
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2009 22:01
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takto vem rovnou přes Ljubljanu, ať si tu známku
> užiješ, časově to bude možná stejně.


jedu nejspis do Gradacu,Ljubljana uz je pro me zajizdka
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2009 01:34
jeli jsme 25.6. a v Ptuji jsme zabloudili objížďky a nové silnice které nejsou v navigaci, jinak zbylá cesta v poho a zpátky již také, bez asistence zvěře a slovinců ve stejnokroji a pár zmrzlin za ty éčka bylo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2009 08:28
Ten Ptuj je fakt blbej.V sezoně ale stačí chytit se ostatních..Taky už jsem zažil otáčení celé kolony u hnoje v polithumbs up smiley.Důležité je,dostat se přes most(kterýkoliv),pak už to jde.
Dokud bude dálnice končit výjezdem na rádoby silnici 1.třídy,nikdo mě na ni nedostane.Psal jsem už loni,kterak jsem slavně projel Maribor a pak jsem stál a čekal,až mě někdo pustí do takřka stojící kolony vozů sjíždějících z dálnice na tu okresku.
Dříve mi to nepřišlo,prostě kolona,až loni sem si říkal:a za tohle jsem měl dát litr?

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 10:08
Ahoj
Projel jsem naprosto v pohode po trase Spielfeld - Pesnica - smer Kungota - Maribor. Tam a nazpet uplne v klidu.
Staci pred velkym slavnym kruhacem odbocit na tom malem kruhaci doprava a je to. Trasa je tu jiz pomerne hezky popsana i s plankem, obrazky atd.
Prijde mi to mozna jednodussi nez trasa Mureck - Lenart - Ptuj.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.