avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 08. 2016 20:36
Zdravím, mám několik dotazů. Přestože jsem si v tomhle vláknu namátkou prolistoval náhodně asi dvacet stránek, tak jsem asi jelito a některé věci mi nejsou zcela jasné, nebo již nejsou možná aktuální.
1. Kupoval někdo letos ENC na Goričanu, popř. Sv. Heleně?
2. Pokud je odpověď na první dotaz negativní, dá se na Lučku koupit ENC v sobotu v noci, či nad ránem ( letošní zkušenost)
3. Někdy někde sem někdo dal odkazy na formuláře na vyplnění žádosti na ENC, já jsem je při svých náhodných výběrech asi 20 z 94 stránek nenašel a na těch jejich ofic stránkách taky ne, nebo asi neumím hledat.

Ochotným díky za pomoc,a pro ostatní - já vím, jsem líný, blbý a neschopný, ale co už. Takový prostě jsem. smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 08. 2016 20:54
Snad najdeš co potřebuješ. Je to tedy ENC. Když tak napiš sz.

[hac-onc.hr]
[hac-onc.hr]
[hac-onc.hr]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirkatoledo (29. 08. 2016 20:57).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2016 08:53
to victorinox: na 1) neodpovím, nejezdím tudy. 2) Na Lučku koupíš krabku ARZ přímo na vjezdu, úplně vpravo, domeček vlevo od ENC brány. Kupoval jsem jí tam loni někdy okolo jedné ráno, musel jsem mužíka vzbudit.3) HAC a ARZ mají formuláře rozdílné, formulář pro ARZ je tuším tento. Já jsem ale na místě vyplňoval formulář trochu jiný, již počeštěný.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2016 21:40
Díky za rady,

do Chorvatska pojedu v září již ani nevím pokolikáté, ale jezdím vždy na noc, a nikdy se mi nechtělo zastavovat na cestarině a prudit se s neochotnými chorvaty, cestou nazpět se mi zase nechce zdržovat, protože se již vidím doma v posteli, ale jak člověk stárne, tak pomalu některé věci začíná přehodnocovat. Prostě jsem se letos rozhodl, že si ten krám zkusím pořídit, tak uvidím. Nemám s tím žádný stres, sice každá ušetřená kuna asi dobrá, a co se týká nějaké časové úspory, tak tam to taky nebude zřejmě příliš horké, protože v září již ten provoz nebývá tak hustý, a cestou zpět jezdím přes karetní cestarinu, kde většinou nečekám déle jak jednu, dvě minuty, ale spíš mi jde o to pohodlí, které si většina z vás co má ENC pochvalujete. A pohodlí, to já rád.smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 08. 2016 05:57
Včera ENC nacpáno kunkama přes internet. No a v pátek mužem vyrazit.hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2016 14:12
Nemá někdo zkušenosti se zaregistrování ENC od HAC do systému Bina-Istra? Chci ji použít na dálnici A9 (Pula-Umag). Nějak to na stránkách www.Bina-Istra.com nemohu najít. Diky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2016 23:31
Zkušenosti nemám, ale našel jsem [bina-istra.com] a tam píšou

Naše místa prodávají předplatné mýtného jsou:      
mýtné stanice Umag,
mýtné stanice Pula,
tunel Učka.
Otevírací doba:
Od pondělí do soboty v době 7-19 hod
(Nedělích a svátcích místa nefungují)

Jinak tady píšou že minimální částka pro dobití je 200kuna.
Tady je info, že se lze zaregistrovat a vyzvednout na výše napsaných místech.Ale jak to funguje tak to fakt nevím.
Pokud jsi už zaregistrován tak lze dobíjet přes internet [naplata.bina-istra.hr]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 09. 2016 20:18
Jiri.velmez napsal(a):

Jinak tady píšou[/url] že minimální částka pro dobití je 200kuna.


Ta minimální částka dobití platí jen pro dosažení slevy na mýtném 10 %.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 09. 2016 21:59
Mám dotaz, lze na nějaké benzince v HR ENC přímo nabít nebo je to na benzínce vždy kupón pomocí kterého se to dobije přes sms nebo internet?

Jinak se mi letos stalo že jsem na cestě zpět najel na Demerje jedu v pruhu ENC a otevřela se závora vlevo na Lučko kde jsem projel opět branou ENC a vše se zúčtovalo normálně. Naštěstí v pondělí ráno bylo i Lučko prázdné.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 09. 2016 22:37
Cituju z webu UAMK:

Lze dobít i jinde než na cestarině?
Ano tato možnost tu již je a dobíjet tak můžete u čerpacích stanic Crodux, Typhon a Ina, u Chorvatské poštovní banky, Zagrebačka banka a Slobodna Dalmacia.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 07:39
Já totiž krabičku půjčil známé. kolega jí půjčil druhou pro druhé auto. Moje krabička byla mou vinou z 30.8. v mínusu tak jsem kolegyni z práce dal odpovídající částku v kunách, aby si krabičku nabili částkou kterou projedou a přidali tam co jsem v mínusu. Všechno jsme jí vysvětlili a zdůrazňovali jsme, aby krabičky nabili kartou přes internet před odjezdem. Všechny přihlašovací údaje dostala vypsali jsme jí i přesné částky (věděla kudy pojedou - Goričan - Šibenik), ukázali jsme jí to i v reálu jak se to nabíjí. Kdyby byl nějaký problém tak jsem jí dali na sebe telefon ať se ozvou.Jeli v pátek a s kolegou jsme se koukli včera a moje krabička stále v mínusu a nejeli na ni a na kolegovu jeli ale nebyla nabita. Tak jsem známé psal sms a pak i volal a ona mi řekla že moje krabička byla nějaká zablokovaná (bodejť by ne když byla v mínusu což jsem ji upozorňoval), a ona mi řekla že obě krabičky nabíjeli až v HR na benzině (několikrát jsme jí řekli ať to nabijí v ČR před odjezdem) a na tu moji je to stejně je to nepustilo. Tak uvažuji co provedli. Jestli chtěli nabít, a obsluha vzala prachy oni předložili pas, ale nakonec protože to nenabíjel majitel se to nepřipsalo nebo což si říkám že je pravděpodobnější šli na benzinu, řekli že chtějí dobít, oni jim za peníze vyjeli dobíjecí kupón a oni s ním už nic neudělali a mysleli si že mají nabito. Známá mi říkala že potvrzení o nabíjení někde mají, že mi jej nafotí a pošle mms, ale včera už nic neposlala. Kdyby rovnou řekla ať jí to nabijeme a dá nám to v korunách nebyli bychom proti a bylo by to bez problémů ale sama říkala že si to nabijí. Do telefonu mluvila něco o 500 kunách takže jestli vzali 500 bon tak se připíše přes 600 kun - pokud to bon je a najdou ho a po zpáteční cestě už projedou jen necelých 200 kun. Já chtěl krabičku vynulovat a pokud to opravdu nabijí tolika kunami tak tam budou zbytečně ležet což jsem nechtěl.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 09:16
Nelam si s tím hlavu. Až se vrátí, tak se vyjasní, co a jak prováděli. Do tý doby jsou to jen spekulace.
Ale počítej s tím, že za vše může tvoje nefunkční ENC, a tím pádem TY.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 10:22
Tak kolegyně před chvílí poslala smskou kódy z potvrzení - tak jsem svou přes internet nabil a přesně jak jsem myslel. Cena 500 kun nabito 638.90. Zůstatek na ENC 566,91. Až pojedou zpět tak projedou 188 kun. Takže mi tam bude ležet 378,91 Kun. No naštěstí (pro kolegyni) se ozval jeden známý který jede příští týden a jede až dolů (jede na Mljet) tomu už jsem půjčoval a dobíjet umí tak se domluvím s ním aby to vynuloval, nebo alespoň ponížil. On myslím většinou jednu cestu jede po staré. Já totiž příští rok do HR nepojedu (zvažujeme po 9-ti letech něco letecky) a slyšel jsem že v HR zvažují přejít na systém ala Slovensko a Maďarsko a za dva - tři roky kdy možná zase do HR pojedu by mi ENC mohla být nanic a asi bych to kolegyni nedal dokud by se to nevyjelo.
Před cestou měla pokyn - nabiješ přes internet 450 Kun a bude to na cestu tam i zpět i na dluh co tam je a zaplatíš jen cca 353 Kun ( z toho jsem jí na ten dluh dal 55 kun vycházelo to cca 56,3 ale víc drobných jsem neměl a 1,3 kuny za půjčení jsem si říkal že moc není) takže cesta tam i zpět by je vyšla na 298 kun. Takhle zaplatili 500 kun za bon a 188 Kun na mýtnicích po cestě tam.

Pak se nedivím že někdo může napsat že ENC není výhodná thumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 11:18
Ono jde nechat si vyplatit zůstatek v hotovosti, ale nevím kde
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 12:09
Jen to asi musí být majitel, nikomu jinému to předpokládám nevyplatí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 12:59
Musíš asi znát jméno majitele, heslo připadne email, pak to asi dají každému. Jak jinak se chceš identifikovat, vždyť nic jinyho v ruce nemas
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 15:25
Občanka nebo Pas?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 09. 2016 15:41
Při registraci vyplňuješ do formuláře nacionále, adresu a ID nějakého dokladu smoking smiley Nicméně, to snad nikdo nikdy nekontroloval... při registraci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 09. 2016 07:43
Já to myslel tak že při vyplácení zůstatku z ENC v hotovosti může obsluha kontrolovat zda je to majitel podle občanky nebo pasu. Nepředpokládám že by to šlo nějak na dálku, myslím že to jde jen při osobní návštěvě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2016 17:20
Skromný dotaz - letos mi jeden " kravaťák " se zlatou kartou říkal,že má ENC,ale tam prý se dá platit i kartou - což mi jaksi nedává smysl a že to ještě nikdo neuvedl.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2016 18:17
Předpokládám, že klasické dobítí ENC účtu kartou neměl na mysli...
Že by měl na mysli toto?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2016 21:08
Ja mam taky dotaz: Je tu nekdo, kdo má Smart Karticu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 09. 2016 07:13
Už mám tu zpropadenou krabicu... Nakonec od HACu. Při cestě tam jsme jeli v sobotu na večer. Jediná možnost byla u Lučka od ARZ a to za 1000 HRK. To jsem odmítl. V neděli se nedalo sehnat vůbec nic. Takže koupě při cestě zpět na sjezdu do Splitu. Po zakoupení (které trvalo 25min, borec to nějak nezvládal) jsem ihned projel ručním placením kde mi bylo odečteno co jsem doposud odjel a po otočení na kruháči jsem hned najel zpět na dálnici. Tak už se těším na příští rok...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 09. 2016 23:11
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja mam taky dotaz: Je tu nekdo, kdo má Smart
> Karticu?

A kterou? Od ARZ, nebo od AZM?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2016 07:15
ARZ. Ja o ni reálně uvažuju. ENC pro mě není výhodný, ta karta je.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (16. 09. 2016 07:22).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2016 23:33
Smart karta (od ARZ) je zcela určitě výhodná, je čtyřikrát levnější než ENC, má neomezenou životnost (nemá baterku), poskytuje stejnou slevu jako ENC a platí téměř všude tam, kde ENC. Navíc není vázaná na kategorii vozidla a v podstatě ji může současně využívat více aut :-)
Akorát je v prodeji pouze na několika místech podél dálnice A6. No a samozřejmě neumožňuje tak rychlý průjezd mýtnou bránou jako ENC :-(
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2016 00:01
Strucne a jasne ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (18. 09. 2016 00:02).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 09. 2016 09:42
Letos jsem si krabičku taky koupil. Cestou na dovolenou jsem se nechtěl ve tři ráno dohadovat na Lučku, jestli mi ji prodají, nebo ne, tak jsem ji koupil až v Zagvozdu před tunelem S. Ilja. Nákup trval max. 5 minut, paní co mi ENC prodávala byla velmi milá, takže jsem již spokojený majitel ENC smoking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 09. 2016 13:29
Trochu tomu nerozumím kolega má kartu AZM na úsek od hranic a pak ENC od HAK kartu nabijí a též krabku nabije jednou za čas Karta od AZM Autocesta Zagreb-Macelj nefunguje u HAK?!
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 09. 2016 14:25
Máš v tom hokej.
ARZ (Autocesta Rijeka Zagreb) spravuje všechny dálnice krom úseku Macelj-Záhřeb.
Prodejní cena SMART karty je 30,00 HRK. Minimální platba 100,00 HRK. sleva 21,74% pro vozy l. a ll. skupiny. Není omezená pro konkrétní skupinu vozů. Slevu dávají i na most na KRK a na tunel u Brely Sv. Ilja.

AZM (Autocesta Zahřeb Macelj) spravuje úsek Záhřeb Macelj.
Prodejní cena karty je 20,00 HRK. Minimální platba 200,00 HRK, sleva 25% pro vozy l. a ll. skupiny.
Obě karty se dobijí stejným způsobem jako ENC.

HAC (Hrvatske autoceste) je něco jako u nás ÚAMK. Ty s mýtným nemají nic společnýho.

Kolega má kvůli slevě pro úsek Macelj-Záhřeb kartu od AZM a od Lůčka jezdí na ENC (tipuju že od ARZ, určitě ne od HACu)

Doufám, že to tak je yawning smiley



Upraveno 4krát. Naposledy upravil valeri (20. 09. 2016 14:44).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 144
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.