Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 11. 2015 15:29
...samozřejmě že dá... třeba od roku 2010...žádný problém..

smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 11. 2015 09:27
Fakt odpověď za 100 bodů. Naštěstí existují SZ, kde jiní poradili.
Včera jsem udělal opětovnou registraci, tak jak bylo uvedeno výše po jejich pádu systému. Od posledně jsem samozřejmě zapoměl, co kde jak najdu a to, co jsem našel, mi neumožnilo se kouknout více jak do osmého měsíce zpět. Co mě potěšilo, že doposud nemám odečtenou platbu za cestu Dugopolje - Demerje, takže škatule se vyplatila dvojnásob. Pokud bude nějaké příště (viz.debata v jiném vlákně), ani snad nebude třeba dobíjet a budou mi kuníky na ní stačit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 11. 2015 21:58
..pokud se dokážete zaregistrovat sem na tyto stránky, tak nechápu, že nedokážete na stránkách ARZ kliknout na ikonku kalendáře a zvolit datum, jaký chcete...


smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 04. 2016 09:43
Ahoj, chtěla bych touto cestou požádat, jestli by se nenašel někdo ochotný, kdo by mi z Chorvatska přivezl ENC krabičku, četla jsem totiž, že výhodnější sety za 550 a 880 kun bývají beznadějně vyprodané, navíc představa, že v nejvytíženějším víkendu sezóny budu někde s dětmi běhat po mýtnicích a shánět ENC mě děsí confused smiley

Vím, že se při nákupu ENC hned podepisuje smlouva, ale není to oproti dokladu, takže by v tom snad neměl být problém.

Ideálně někdo z Brna nebo okolí.

Pokud by někdo byl ochoten, tak prosím, kontaktujte mě SZ a domluvíme detaily. Předem děkuji.

PS: škoda, že nejde si nechat ENC zaslat poštou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 04. 2016 22:02
zatím asi není úplně jisté, že enc ještě bude aktuální. přechod na známku je asi pořád žádanou možností a do sezóny ještě mají chorvatští politici dost času udělat zásadní změnu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 04. 2016 22:17
To mi přijde dost nepravděpodobné. Kdybych na to měla aplikovat analogicky zkušenosti z našich vlád, tak známka by mohla reálně začít fungovat tak za 5 let smiling smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2016 08:45
U krabiček ENC, když se Vám otevře závora, tak si VŽDY zkontrolujte,jestli stav účtu Vaší krabičky souhlasí s tím, co je na displeji. Mne se stalo to, že při vjezdu mi to píplo, závora se otevřela a na displeji jsem viděl částku větší než jsem měl mít v ENC. Neřešil jsem to (řekl jsem si asi to neodečetli) a najel na dálnici. Při výjezdu z dálnice na Lučku se závora neotevřela a displej říkal, že nemám vjezd.
Nechal jsem před závorou auto na blikačkách a šel do budky k obsluze s krabičkou. Stalo se to, že mi závoru otevřela krabička jiného auta, na kterou jsem se na dálnici dostal. Obsluha slušná, ochotná, naprosto bez problémů a stav vyřešily tak, že mi k poplatku za dálnici přidali ještě 200 kun pokuty, protože jsem si nevzal lístek. Je to v podmínkách takže to nešlo okecat.
Poučení - pokud se na displeji rozchází hodnota Vašeho kreditu od skutečnosti pak si vždy berte lístek! Pokud máte lístek a bude problém s ENC následná pokuta nehrozí, závoru vám otevřou a zaplatíte cenu dle ceníku.
PS: kartou ani hotově jsem na Lučku nic neplatil, cesta s pokutou se mi strhne až při dalším průjezdu. Zajímavý by byl stav, kdybych už od této chvíle ENC nepoužil (nenabíjím si do rezervy, ale pouze o 50kn více, než budu potřebovat), jestli by mi po nějaké době přišel dopis, že mám uhradit 200 kn pokuty + 222 kn za poplatek použití dálnice.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2016 11:30
Né nadarmo jsou u bran cedule, aby řidiči dodržovali rozestupy, právě z těhto důvodů. Již jsem to zde popisoval, loni za mě zaplatil mýto ten, co jel za mnou. Nechtělo mi to na Demerje krabku zaznamenat, ten co jel za mnou mě dojel na doraz a najednou šla závora nahoru. Dodnes tu platbu nemám strženou. Jen nevím, co se bude dít, až opět na dálnici letos najedu, protože nájezd mám zaznamenaný a dotěď bych měl podle jejich systému na dálnici stále být.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2016 12:13
Keď budete dodržiavať odstup, nikdy sa Vám nestane, že Vám otvorí bránu niekto iný, alebo že niekomu zaplatíte cestu. Horšie je, že ak sa na Vás niekto nalepí ako píše Zahajskej, tak to je už problém, ktorý neovplyvníte.

Asi by bolo najmúdrejšie napísať mail o čo ide, nech ti to dodatočne strhnú, bude pokoj. Lebo pri vstupe na diaľnicu tento rok môže byť problém a je ťažko to riešiť priamo na diaľnici a zdržiavať sa.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 04. 2016 17:08
Zahajskej, možná Vás ještě na dálnici hledají ;-) ale někde jsem četl, že maximální doba pobytu na dálnici je 24 hodin, tak možná, že už Vás vymazali ;-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 06:49
Při vjezdu na ENC si vzít i lístek? Taková možnost tam je? Nikdy jsem si toho nevšimnul, ale určitě takovou možnost nemusí být špatné využít.

Nevím jaký mám stav baterie v ENC z roku 2011. Co se stane, když přijedu k ENC bráně na vstupu a ta se neotevře z důvodu vybité baterie? Vymění ENC rovnou na této bráně nebo se budu muset dostavit na jejich prodejní místa?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 07:42
áno je možné si zobrať lístok aj na bráne ENC pokiaľ bránu zariadenie neotvorí a potom ísť pri východe z diaľnice cez bežný výjazd, podať krabičku ENC + lístok obsluhe a oni odčítajú kredit z ENC.... tým pádom stále sa dá využívať zľava hoci batéria je vybitá. krabičku vymenia na niektorom z pracovísk, na bráne určite nie. Takto sa dá krabička využívať s vybitou batériou neobmedzene, horšie je to však napríklad v tuneli sveti ilja, tam obsluha nie je vôbec.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 10:02
Díky za rychlou odpověď. Ještě mám trochu času do odjezdu, tak si nastuduji zdejší návody na výměnu baterie a zkusím to.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 13:00
člověk si pak položí otázku zda se ta krabice vůbec vyplatídrinking smiley

_______________________________________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 13:10
Pokud člověk jezdí pravidelně do HR a třeba až k Ploče, tak určitě. Je tam sleva 21,74%
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 13:53
to, či sa to oplatí sme tu už riešili smiling smiley

my sme vlani boli na Krku a išli sme cez Rakúsko a Slovinsko, no a platil som ENC iba krátky úsek A7 a most na Krk. Aj tak sa vyplatilo, lebo kolóna pred mýtnicou tesne pred Rijekou bola 1km a ja som odstavným pruhom prefrčal bez zastavenia, prešiel cez mýtnu bránu enc a bolo.... to isté cez most na krk - kolóna, no enc prázdne. takže nielen peniaze ale aj čas sa šetrí smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 18:04
Mrzí mě že jsme si ji nepořídili dříve. My dvakrát ročně a mladí jedenkrát. A to se vyplatí.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 22:32
jaspa, niekto tu už písal, že na mýtnici tunela Sveti Ilija je možné obsluhu privolať, takže aj tam môžeš využiť krabičku ENC s vybitou baterkou. Ako tam platia tí, ktorí ENC nemajú? V hotovosti sa nedá?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 04. 2016 23:15
ajaxovi
Mě to třeba nemrzí. Když pominu tu slevu 21%, která určitě potěší, tak by mě to nikdy časově nevytrhlo. Nikdy jsem nikde nečekal. Platím kartou, když jedu k moři, sjíždím v Šestanovaci a tam už žádný nával není. A cestou zpět to beru přes Demerje a tam jsem nikdy nebyl hůř než asi třetí.
Takže za mě je to jen další sráč, o kterej se musím starat. 2x200 kč za rok mě nedonutí pořizovat si ho. A ikdybych nakrásně došel k názoru, že ENC musím nutně mít, mám známý, kteří půjčí.

Loni jsem si předplatil tunely v Rakousku. Nejdřív na zkoušku jen cestu tam. Jo, byla to frajeřinka, když jsem to rovnou projel, ačkoliv žádnej velkej provoz nebyl. Ušetřil jsem max 5 minut. Z Chorvatska jsem si tedy předplatil i cestu zpět, protože se mi to líbilo. No a jak naschvál byl jeden tunel zavřenej, ten za 5E, teď z hlavy nevím jak se jmenuje. Takže 5E mi tam stále visí. Poučení? Vyprdnout se na takový ptákoviny



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (15. 04. 2016 23:25).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 04. 2016 08:32
Muj pohled na ENC je takovy, ze sleva je fajn, ale neni to hlavni duvod me koupe. Jezdim 1x rocne. Nejvetsi vyhodu vidim v tom ze si ji nabiju z domova kartou a nikdo se me nebude pokouset natahnout. Jinak rozestupy opravdu nepodcenovat, ale stejne podle stavu konta nemusite poznat svou krabicku, protoze ten system je pomaly, na webovem rozhrani vidite spravny stav a vjezd/vyjezd z useku, ale na brane sviti stav stary, takze jedine si zapamatovat cislo krabicky. Jo a kdyz vam brana enc nenacte a zacne psat,aby jste si vzali kartu, tak nekdy staci krabkou znovu zamavat, treba i z okna - brana hleda signal vzdy. P.s. Neni nad to dojet k brane a predjet vsechny ty, kteri na dalnici spechali do kolony.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 09:16
Měl jsem stejné úvahy jako Valeri ohledně ENC. Sleva je hezká, ale když jedu do HR 1 x ročně a platím platební kartou, tak opravdu ENC nedává moc smyslu. Náklady za pořízení, které není zadarmo se zaplatí až po několika letech. Pořídil jsem si ji až v době, kdy jsem do HR začal jezdit pravidelně 3 - 4 x za rok. Pak je to super.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 09:17
Ono když budete pozorovat místní, tak ENC zdaleka nemají všichni.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 09:39
Ano, ale hodně z nás si koupilo ENC v paketu. Takže to není o tom, že se zaplatila až za několik let, ale třeba už po 1. cestě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 10:47
Moc nechápu ty co objíždí Slovinskou dálnici po okreskách, aby ušetřili za známku a potom v Chorvatsku si ENC nepořídí, že jim nevadí že zaplatí na jedné cestě tam i zpět o 400kč více se slovy, že je to na celkové částce za dovolenou zanedbatelná částka.
Lub
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 12:29
taky nechapu proc platit za neco co se me zda predrazene jen z duvodu ze jsem na dovolene. Jinak tu dalnici objizdi treba i auta co maji na znace D ne jen cz
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 12:48
Jirko Brozo - není to zase až tak moc o penězích. Jde o princip. Už se o tom zde psalo. Kdo jede na jih, tak za 90 km (tam i zpět) zaplatit 30 E je od Slovinců zlodějna. Zvláště tehdy, když potom čekáš před hranicí v dvanáctikilometrové koloně.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 13:11
Tohle je prostě nabídka vs. poptávka. Není to levné, ale nenazval bych to ani zlodějinou. Nikdo nikoho nenutí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 14:07
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jirko Brozo - není to zase až tak moc o penězích.
> Jde o princip. Už se o tom zde psalo. Kdo jede na
> jih, tak za 90 km (tam i zpět) zaplatit 30 E je od
> Slovinců zlodějna. Zvláště tehdy, když potom čekáš
> před hranicí v dvanáctikilometrové koloně.


Ale s tím já souhlasím že 30 EUR je zlodějina. Jde mě o ty kteří to objedou, ale V HR už jim nevadí že zaplati o 400kč více za dálnici. Přitom pořízení ENC už po první cestě šetří čas i peníze a je to tak jednoduché.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 14:40
Já si ENC krabičku nepořídím z důvodu nákupu v Chorvatsku. Pokud by byla tato krabička k dostání i v ČR např. v UAMK, tak bych si ji zakoupil. Na dálnici využívám platbu kartou a do Chorvatska jedu jednou za rok.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 04. 2016 14:50
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já si ENC krabičku nepořídím z důvodu nákupu v
> Chorvatsku. Pokud by byla tato krabička k dostání
> i v ČR např. v UAMK, tak bych si ji zakoupil. Na
> dálnici využívám platbu kartou a do Chorvatska
> jedu jednou za rok.


V Chorvatsku na mýtnici si ji můžete zakoupit zaplatit kartou a už šetříte čas i peníze
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.