Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2015 13:00
isquash, jel opel omega(bez přívěsu, bez rakve), takže jasná skupina č.1, krabička je podle smlouvy taky na sk.č.1, stačí to poslat v češtině nebo je potřeba překlad do Chorvatštiny?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2015 13:09
Chorvatština nebo angličtina. Důležité info je ten přibližný čas a datum, auto a spz. Jestli máš přístup do výpisu z jeho ENC krabičky, tak to bude na sekundu přesně. :-)

Ještě jsem se chtěl zeptat, to se mu stalo na Demerje nebo na jiné mýtnici?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (27. 07. 2015 13:11).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2015 13:30
Stalo se to na Demerje, místo 222kun naučtováno 344(Karamatiči-Demerje), vypis mám u sebe vytisklý,nevíš o někom kdo by mi to přeložil do Chorvatštiny?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2015 13:38
Ti pošlu do SZ můj text emailu, který jsem posilal ne na HAC, ale na AZM, kdy mě automatická brána zařadila, taky do vyšší kategorie. ;-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2015 16:28
Včera jsem chtěl koupit Enc na Lučku ,ale po 3 hodine a při dešti ,když to stěrače nebrali jsem vzal lístek a jel dál. Zahája mě půjčil krabku ,ale řikal jsem si ,že ji koupim tak jsem ji nevyndaval . Jel jsem až do 7hod a po sedmé jsem sjel na mýtnici Dugopolje ,kde jsem zastavil cca 100m od budek vpravo na varovky .vydal jsem se zjistit jak a kde a zda vubec pořídim enc. Hlavní budova vpravo zvonim vyšel pán a co chci? řikám že enc ,on zda mám pas nebo občanku? šel jsem zpět auto pro vyplněný formulař a pas. Vzal jsem 2krat plzen pivo a zpět na mýtnici. Pivko mělo efekt :-) když viděl vytisknutej formulář jen kontrola dat dopsání čísla krabky Enc vysvětlení jak použít . 4Krát jsem slyšel pivo pilsner super :-)
otočka před bránama zpět na dálnici.
Sjezd šestanovac podam krabku a listek odečetla mě z kreditu .
Asi pojedu zpět s Koperou chce ji též :-)
na netu zadané 2krát jako jméno a heslo číslo krabičky hned jsem viděl kolik to strhlo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (27. 07. 2015 17:58).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 07. 2015 18:47
Ivosi a pokud ARZ tak napsat jim email maji na stránkách
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2015 08:45
Jedná se o hac, včera odeslána reklamace do 30min. odpověď, že chtějí výšku auta(i když bylo v reklamaci napsáno že se jedná o opel omega), okopírovám velký techničák a odesláno, tak uvidíme jak to dopadne
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2015 10:28
Tak dnes ráno rozdílná částka připsána zpět na účet, takže reklamace vyřešena do 48hodin, vše je OK.
Děkuji všem zde na foru za pomoc
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 07. 2015 17:36
Dnes jsem dobil kartou přes net ENC od ARZ sumou 500 Kun (1.779,- Kč), celé to proběhlo ( i včetně meilpotvrzení o dobití) během půl hodinky.
Krabku si původně koupil Martin (bráchuv syn) a zaregistroval na sebe.
Já mu potom zaplatil za půl krabky (60 Kun) a taky jsem se zaregistroval, takže máme přístup do systému oba a i oba můžeme dobíjet.
Takže jeden je partner a druhý koristnik.
Martin se teď vrátil z dovolené a oproti plánu najezdili více, takže se s krabkou dostal do mínusu (cca 30 Kun) a bylo nutno v měsíčním limitu dobít, já jedu až v půli září.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 07. 2015 09:23
Má někdo z Prahy k zapůjčení tu kouzelnou "krabku" od 4.9.-20.9 děkuji a prosím do SZ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 07. 2015 16:40
Taky bych ji chtěl zkusit...
Najde se někdo z okolí Loun v termínu 15.8.-26.8.?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 06:26
Asi dezavy budeme muset počkat až se vrátí hlavní nápor z dovolené!? A já bych to tak rád zkusil a samozřejmě i zaplatil!! Trochu se obávám té registrace a dobíjení atd.confused smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 07:38
Myslím, že nějaké půjčování ENC se nevyplatí. Půjčení a následné vrácení, vyrovnání kreditu je určitě časově i finančně náročnější a komplikovanější než vlastní nákup ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 07:42
Kluci nebojte není to nic složitého. Je to otázka pár minut. Bohužel krabka je ve vašem termínu na cestě, jinak by nebyl problém....

MartinR: jo to máš pravdu, Moje krabka cestuje v rámci firmy a rodiny, takže s tím není problém...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 07:50
A kopím jí po třetí ráno na Goričanu??
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 07:58
Ahoj lidi,jedu dnes Chorvaty s octávkou a bohužel musím vzít i rakev na střechu a mám poprvé půjčenou krabičku ENC na mýto, možná blbý dotaz :-) ale je tam stejný poplatek, nebo je to třeba dražší pokud vezu na střeše rakev ? Určitě na to mají nějaké tabulky nebo skupiny kolik a zač se které auto platí ,,,,, díky .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 08:14
Velikost vozu vyhodnocují kamery a čidla. Stejně jako u platby kartou na bezhotovostní mýtnici. A protože je to technika, není to neomylné. Může se chybička vloudit. U karty se mi to stalo 2x, auto MPV plus rakev. S krabičkou zatím ne, jelikož už s rakví nejezdím. Ale vše se dá vyreklamovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 08:23
Díky za radu ....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 08:25
Jestli by nestálo za to, aby si půjčovatelé založili vlákno Půjčovna ENC. smiling smiley Jinak souhlasím s tím, že energii vloženou do půjčení ENC bych radši vložil do nákupu ENC.

to petrv:
na Goričanu ji můžeš koupit a nemusíš, záleží koho chytneš za obsluhu. Dle starších příspěvků z minulých let někdo koupil a někdo nebyl úspěšný. Další mýtnice Varaždin je již na oficiálním seznamu prodejních míst. Takže bych to zkusil na Goričanu a pokud bys tam neuspěl, tak můžeš zastavit před mýtnicí Varaždin popř. na dalších mýtnicích ze seznamu co máš po cestě a zkoušet to tam. Pár stránek zpět tu chválili a ENC paket úspěšně nakoupili na NP Ogulin.

to zdenek1:
Lépe číst. Na straně 75 jsme tu odpovídali, že rakev (bez i s tchyní, viď Grizzly yawning smiley ) na střeše jakéhokoliv auta kategorii nemění. Rozhodujíci je výška auta.

Edit:
Správná poznámka od Zahajského. Pokud pojedeš po dálnici A2 (Macelj-Zagreb) a budeš platit kartou,tak tam si na to dej extra pozor, tam mají ty čidla v branách seštelovaný nějak divně. Jestli nebude na displeji svítit 48Kn tak volej obsluhu. 2x špatná osobní zkušenost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (31. 07. 2015 09:04).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 09:03
bojím se bojím zakládat nové vlákno!! To by bylo názorů a připomínekconfused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 10:17
Osobní zkušenost z loňska a letoška. Obě cesty s boxem a ENC načetla vše správně, žádná závada. Kontrolováno mrknutím na displ. na mýtnici a následně na výpisu on line.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 10:25
K půjčení. Představa, že někomu skoro neznámému budu posílat něco co mi nakonec při další cestě může způsobit problém (když třeba pojede autem v jiné kategorii) dohadovat se o zaplacení a to všechno zadarmo. Promiňte, ale to je nad očekávání nedobré. Koupě krabky, jak už tu bylo mnohokrát řečeno a vím to z vlastní zkušenosti, je triviálně jednoduchá věc, její dobíjení také (asi jako dobíjení předplacené telefonní karty) tak proč si to chcete někdo půjčovat. Pochopím v rámci rodiny nebo velmi blízkých známých, ale jinak.confused smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 10:30
petrv: Neboj se založit nové vlákno, pokud bude mít smysl tak Ti nikdo hlavu neutrhne. Nicméně bych ještě doplnil, které zákony schválnosti budou u zapůjčené ENC fungovat:

- vybije se Ti baterie. Ten kdo Ti to půjčil Ti bude nadávat, že za to můžeš Ty a bude to po Tobě chtít pořešit
- ENC ztratíš nebo se Ti rozbije nebo ji něčím poleješ
- budeš se s vypůjčovatelem dohadovat na vyrovnání kreditu

Pokud zvládneš cestu ho HR, zvládneš tam natankovat, domluvit si ubytování, objednat si nějaký výlet tak zvládneš v pohodě i nákup ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 11:28
Tak já bych se na to, že člověk koupí krabku cestou moc nespoléhala - my jsme v neděli okolo oběda byli bez úspěchu :-(, takže naprosto chápu, že se jí někdo chce půjčit. Spíš bych to ale řešila v okolí, než přes forum...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 11:40
Máme úplně jinou zkušenost, my i další naši známí - zjistili jsme si předem, kde funguje non-stop možnost nákupu a uspěli jsme vždy - např. Lučko, ač by to mnozí očekávali, mezi tato místa nepatříyawning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 11:48
Já jí kupoval na Lučku a naprosto v pohodě, dokonce jsou tam obě kanceláře. Stačí sjet na parkoviště přímo u budovy. Vyřízeno za 15 minut bez jakýchkoliv příprav.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 11:53
Tak na Lučku my jsme byli v neděli odpoledne bez úspěchu
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 11:57
A byli jste v té budově vedle. Ne na mýtnici. Je tam parkoviště s bránou, kterou otevřou když řekneš, že jdeš koupit ENC, v pohodě se dá zaparkovat a v přízemí jsou kanceláře kde to prodávají. To tam měli zavřeno?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 12:35
MotoMoto - trefil jsi zřejmě úřední hodiny, potom to není problém (tuším 7-20 ve všední den a sobota dopoledne).
Možná, že když má člověk štěstí a narazí na ochotného člověka, jde to i v noci a v neděli,
ale oficiálně ne - aspoň tak nám bylo řečeno. Ono je vždycky všechno o lidech - kdo chce, pomůže, kdo nechce, nepohne s ním ani parní stroj smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2015 13:35
My jsme kupovali v roce 2011 normálně na benzice, na starém Goričanu. Brali jsme tam i benzín, takže jsem při placení benzinu jen řekl, že chci i paket ENC, obsluha sáhla za sebe a bylo to. Bylo to v akci, krabička zdarma. Problém byl v tom, že jsme koupili paket za 550,- KN a při najetí na dálnici přes ENC to ukázalo zůstatek 333,- KN, to byla hodnota levnějšího paketu. Takže následoval sjezd na mýtnici Čakovec. Nadával jsem si, jaký jsem blbec, že jsem ten krám vůbec kupoval, do čeho jsem se to uvrtal a tak. Na Čakovci jsem reklamoval. Chvíli jsme to řešili, volali na mýtnici Varaždin a tam nás taky poslali. Takže následoval přejezd na Varaždin, kde už o nás věděli a reklamaci jsme zdárně provedli. Když jsme sjížděli na nocleh v Gospiči tak jsme měli kredit již navýšený. Od té doby s ENC spokojenost. Jen čekám kdy dojde baterka a mám v plánu ENC ještě registrovat na istrijském ypsilonu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 203
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.