Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2013 00:56
Jako nový majitel ENC (koupě na Lucku od ARZ 31.8. - předtím jsem platil vždy kartou, ale změna je přeci život) můžu potvrdit špatné načtení zevnitř auta - mám vyhřívané přední sklo. Při prvním najetí na Lucku jsem ji držel v ruce nad volantem ale musel jsem zastavit u závory a pak mě to teprve načetlo a pustilo dál (jelikož mám ale Ford Galaxy a přeci jenom vzdálenost od volantu ke sklu ještě nějaká je), tak jsem si myslel, že mi vzdálenost od předního skla a vyhřívání skla ruší signál. Při výjezdu (Benkovac) jsem použil manželku jako držák na předním skle (ten jejich se mi tam nechce lepit), ale stejně jsem už skoro stál, když krabička pípla, závora se zvedla a jeli jsme dál. Při zpáteční cestě budu ENC držet ven z okna a uvidíme - výsledek dám vědět.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2013 18:24
já ji držím ven z okna
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2013 20:52
a jaký je výsledek? kdy se ti třeba na lučku otevře závora? mám ji na přístrojovce a otevření závory až když jsem skoro u ní. na demerje tak 10-15m před ní.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2013 08:39
Harry tohle je (bohužel) vlastnost všech mýtnic ENC, že to snímá kousek před závorou a člověk. Zmiňoval jsem to již v roce 2009 viz můj příspěvek na první straně tady.
Rychlejší průjezd a snímání dál před mýtnicí je pouze na Demerje, který ma dva ryché pruhy kde můžšeš jet 40km.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2013 09:14
mám stejný názor, a proto myslím je zbytečné, aby stace vystrkoval enc z okna, vyjde to nastejno smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2013 19:07
vystrkuji z okna protoze mne to nechce precist, mam pokovene predni sklo a mel jsem i problem s prijmem signalu u navigace (u nove ten problem jiz nemam)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 09. 2013 14:30
Dobrý den, mám dotaz ohledně kupování kreditu ENC u HAC, plánuji LUČKO ve středu mezi 7.00 - 8.00 ráno, karta není "zaregistrována" tj. na portále [prodaja.hac.hr] je přístup pomocí 12 místného čísla uvedeného na krabičce, nicméně jako "Naziv partnera" je uvedeno jméno a příjmení kupujícího.

Otázka zní když budu dobíjet cash v LUČKU budou po mě chtít pas nebo OP shodné s "Naziv partnera" nebo je jim jedno kdo bude dobíjet kredit, nebo jim stačí jakýkoliv pas nebo OP. Dočetl jsem se na [www.uamk.cz] že:
"Mohu ENC půjčit známému?
... Také před cestou musí být krabička nabitá, jelikož k nabití je potřeba občanka nebo pas držitele."

a druhá otázka zda můžu dobíjet jakýkoliv kredit nebo pouze 100, 300, 500 kn apod.

Děkuji za odpověď.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 09. 2013 14:48
Kredit muzu dobijet kdokoliv - napr. v mem pripade jsem ENC pujcoval dvema lidem behem leta a kazdy si dobijel za sve. Obcanku nebo pas po nich nikdo nepozadoval. Stejne tak i pri me ceste v kvetnu do Chorvatska. To jsem primo ve Varazdinu rekl jen castku, o kterou chci kredit navysit a jelo se...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 09. 2013 11:04
Morten...to jako kde jsi říkal, že chceš navýšit kredit...to jsi musel před nebo za závorou vylést z auta a jít k okýnku ?..eye popping smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2013 07:20
vasnivykolista - ja jse dobijel kredit ve Varazdinu na mytnici, je to celni vchod vpravo od zavor. Kolega potom na mytnici Sv. Helena a to primo u zavory, kde se plati hotovosti myto. Prijel, zastavil, podal me ENC, dal 300 Kn a hotovo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 09. 2013 09:05
Pre smart telefony si mozete stiahnut aplikaciu ARZ ENC kde vidite aktualny zostatok a vsetky transakcie.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2013 08:54
Jinak jeden tip - já kupoval ENC v Zadaru, no chlapík neuměl ani anglicky, jen trochu německy... Tak jsme to rukama nohama dali dohromady, jen místo čísla občanky (pasu) jsem tam vyplnil SPZku auta, no hold jsme se nějak nedomluvilismiling smiley Ale to je jedno. Nicméně registrace neproběhla. Tak jsem jim psal 3 maily anglicky, ani na jeden mi nepřišla odpověď, tak jsem napsal chorvatsky (google translator) a během hodiny odpověď, ať vyplnim ten formulář na netu. Tak jsem jim odpověděĺ, že už jsem ho vyplňoval v Zadaru a za další hodinu mi přišly informace se jménem a heslem a i s právem platit karticousmiling smiley Takže maily pouze v chorvatštině!
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 09. 2013 17:22
Tak jsem v září zkusil ENC ještě jednou a jelikož už bylo po sezoně a na mýtnici nikdo nebyl vyzkoušel jsem zda mě přečte přes sklo. Bohužel se to nepodařilo ani jednou a to jsem tam stál docela dlouho a šachoval s ENC za oknem . Pokaždé jsem musel vyndat z okna. Okno nemám ani vyhřívané ani pokovené.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 09. 2013 11:03
Jestliže u AZM jsou majitelé krabiček v zimních měsících zvýhodněni ještě vyšší slevou při průjezdu branami, jak je to u HAC? Lze v zimě dokoupit levnější kredit ? Nebo pro zákazníky HAC další sleva v zimě není uplatnitelná vůbec? Díky za vaše názory a zkušenosti.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 09. 2013 18:22
Suly, zákazníci HAC také - od 1.11. do 31.3. sleva 33,48% - [www.hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 09. 2013 20:52
Zdravím,ja som skúsila v zimnom období dobiť ,ale dalo len letnú zľavu
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 09. 2013 09:57
Viero, ta sleva se projevi pri prujezdu, mytne bude levnejsi, ne pri dobijeni na ucet
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 09. 2013 18:07
Ahoj Berane, a není to tak, že je sleva v tomto období větší při aktuálním průjezdu po dálnici??? Ale když si v tomto období dobiješ ENC a jezdíš pak až v létě tak vlastně žádnou slevu nemáš??? díky za vysvětlení???
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 09. 2013 15:46
Ahoj Ivosi, nenapsal jsem to srozumitelne, sleva se projevi az na uctu po projeti mytnice
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 09. 2013 19:26
Pozerala som na výpis,ale odpísaná čiastka je normálna,HAC sa navyšuje zľava v kredite a po dobytí bolo +tých klasika okolo 21%. V ARZ sa zasa o % odpočítava zľava z mýtneho,ale dostal niekto tých 33% ?Vďaka za odpoveď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 09. 2013 20:38
Viera, pánové to napsali dost jasně. Tu slevu dostaneš, teprve až když v tomto slevovém období jezdíš po jejich dálnicích.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 10. 2013 08:00
Ještě poznámka. Při průjezdu trasy Macejl-Zagreb i zpět (společnost AZM) mi "změřili" auto do kategorie II. a tedy chtěli platit tuším 9,5e namísto 6,5e. V obou případech jsem mačkal trpělivě HELP než se mi někdo ozval a po upozornění snížili sazbu na jedničku. Vůz: C4 Grand Picasso + střešní box.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 10. 2013 08:05
Suly, toto patri do jineho vlakna, ale na trsea Macelj - Zagreb se toto deje casto, vlastni zkusenost
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 10. 2013 19:47
Tak som to zle pochopila.Ja som myslela,že dobyjem ENC v čase,keď ponúkajú vyššiu zľavu a mal by nabehnúť vyšší kredit o cca 32 %.Tak to akurát tak na lyže do Chorvatska.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 10. 2013 21:11
Tak pokud jste se ještě nestihly zaregistrovat svoji krabičku u HAC tak máte ještě možnost zase to prodloužily tentokrát do 30,11,2013 vice info tady
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 10. 2013 15:01
Nevím, zda se to taky někomu stalo, ale nevím jak dál.

Koupil jsem si ENC a rovnou předal vyplněný formulář. Vše fungovalo s tím, že jsem si chtěl po několika dnech zkontrolovat účet na HAC. Bohužel mi dosud nepřišly žádné přihlašovací údaje. Nevíte jak postupovat? Už je to více jak měsíc, co jsem z HR doma. sad smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 10. 2013 19:45
Já jsem také kupoval u HAC a také mně nic nepřišlo a ani já jsem se nikde neregistroval. A to proto, že přihlašovací jméno a heslo jsem dostal přímo v kanceláři HAC při kupování krabičky. Podívej se do papírů co ti dali jestli to tam nemas.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 10. 2013 20:15
chtěl jsem si koupit taky ENC uredaj 21.9 kolem půl 10 ráno na Macelju..HAC měl otevřeno...ale neměli a holka mě odkázala na Lučko...tam se mě zastavovat nechtělo tak sem se na to vykašlal...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (02. 10. 2013 20:16).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 10. 2013 21:36
alda007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím, zda se to taky někomu stalo, ale nevím jak
> dál.
>
> Koupil jsem si ENC a rovnou předal vyplněný
> formulář. Vše fungovalo s tím, že jsem si chtěl po
> několika dnech zkontrolovat účet na HAC. Bohužel
> mi dosud nepřišly žádné přihlašovací údaje. Nevíte
> jak postupovat? Už je to více jak měsíc, co jsem z
> HR doma. sad smiley

No, stalo se to hodně lidem a jedinou možností je obrnit se trpělivostí a bombardovat je e-maily (info-naplata@hac.hr) s požadavkem o registraci. U mě zabral už osmý...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 10. 2013 06:47
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> chtěl jsem si koupit taky ENC uredaj 21.9 kolem
> půl 10 ráno na Macelju..HAC měl otevřeno...ale
> neměli a holka mě odkázala na Lučko...tam se mě
> zastavovat nechtělo tak sem se na to vykašlal...grinning smiley

Nepochápu, proč by tam měli prodávat ENC, kyž provozovatelem dálnice je AUTOCESTA ZAGREB – MACELJ d.o.o. a ta zatím ENC nevyužívá, snad až příští rok.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.