Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2022 14:03
Hlavně jim přesně popiš, jak se to stalo, na které bráně,datum, čas, RZ a typ auta, číslo krabičky... čím víc údajů, tím spíš to najdou a platbu vrátí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2022 14:27
Aha. Já myslel, že podle čísla krabky si to už dohledají. Tak jsem se moc nerozepisoval. Psal jsem to česky tak ono je taky možný, že to budou chtít přeložit. Tak bych to pak doplnil. Ani potvrzení, že email přijali mi nepřišlo. Tak uvidím. Ale díky za upozornění.
thumbs up
Ale samozřejmě, že datum a cestu odkud kam jsem tam napsal. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KingVl (06. 08. 2022 14:31).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2022 19:10
Stejná zkušenost při jízdě přes Demerje levým Fast pruhem ... nějak nás to vyhodilo na Lučko a platili jsme 2x.
Napsali jsme email a vše bez prodlení vrátili.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2022 19:21
Jenže nás to na Lůčko nehodilo. První pípnutí u závory co rozhazuje napřeskáčku a druhé přišlo u závory na výjezdu. Jedu to tam po několikáté a nikdy se to nestalo. Dva roky zpátky jsem jel ve FASTU. Hodilo mě to taky na Lučko, ale strženo jen jednou. smoking smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 08. 2022 19:21
Přitom by si člověk myslel, že by to mohli mít naprogramované tak, aby se v takovém případě platba dvakrát nestrhla.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 08. 2022 16:37
Až se to nějak hne tak dám vědět. Kterým směrem se to pohlo. smiling bouncing smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2022 16:28
Tak zatím pořád nic. Chápu, že nejsem jediný kdo má problém. Spíš si tak říkám zda má přijít potvrzovací email o přijetí nebo ne. Někdo tu psal, že mu snad přišel, ale u mě ani ťuk. Tak nevím
eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2022 18:40
Píšeš na Balkán, nemůžeš chtít odpověď za dva dny. Odpověděli mi za 3 týdny... Projel jsi a jsi doma? Jsi, tak "nema problema" grinning smiley

Možná někomu přišel potvrzovací mail, ale je otázka zda automaticky... Zda jeho klient neumožňuje zvolit potvrzení o doručení (odesílá smtp server) a potvrzení o přečtení.. Ne všechny klienti toto umožňují a zda dotyčný věděl že to má zapnuté a jak se to chová.. Zejména to potvrzení o doručení umožňuje jen málo klientů, spíše těch profi.. (seznam, volny a pod to neumí).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2022 18:50
Samozřejmě, že i Seznam zobrazí po otevření vyskakovací okno, zda odesílateli potvrdit doručení / přečtení či nikoli... smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2022 19:25
To ano, ale to jsem tam nezadával. Čekal jsem u takového portálu jako je HAC, že to oni potvrdí. Ale to je asi jedno. Počkám a uvidím. drinking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2022 18:32
Tak dnes přišel email, že rozdíl 199,00hrk vrátí na předplatitelský účet ENC. Jo a doufají, že budu dál spokojeným uživatelem jejich služeb. Za mě dobrý. Ještě lepší bude až to bude i přepsané v app. Ale to už jistě brzo přijde. Napsal jsem jim česky a ani to evidentně nevadí. hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 08. 2022 21:07
Tak už i v app vše jak má být. Takže za mě úplná spokojenost. Paráda drinking smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 08. 2022 09:24
No vidíš, ani to nebolelo thumbs up smiley A trvalo to kolik? Týden?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 08. 2022 12:48
Přesně tak. thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 08. 2022 15:13
Dnes v noci jsem se vracel. Jelikož platím kartou, chtěl jsem jet na Demerje. po cestě jsem si všiml, že jelo domů hodně lidí ze Zágrebu /podle značek/. rozhodl jsem se pro normální cestarinu. Dobře jsem udělal. Demerje totál zasekané už od sjezdu. Já jsem čekal tak deset aut. Trefil jsem dobrý pruh. Ale než byla odbočka na Demerje, kolona 14 km. Sjezdy na Jastrebarsko a Zdenčinu totálně plné a stály. Od odbočky na Demerje jsem jel v pohodě až k té mýtnici.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 08. 2022 07:36
Můžu potvrdit, v neděli odpoledne , na cash fronta max 200 m , na Demerje několik km , já to tedy sledoval z protisměru , celkem masakr ... už cca 50 km před mýtnicí byla dálnice dost ucpana ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 00:04
No je otázka, jak jim to funguje. Já mám ENC asi 4 roky a už skoro od začátku mávám rukou nad autem, dnes na Demerje přede mnou Chorvatka taky mávala a nic, mě asi až na popáté a to jsem ještě od jedné brány nadrzo (byl malý provoz) vycouval... Jestli to dělá vícero lidem, bodejť by se to neucpávalo. Dodnes nechápu, od kdy mávat, kde je "snímací smyčka" nebo co tam je, nejcitlivější.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (23. 08. 2022 00:05).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 06:13
Taky jsem kdysi mával, ale pak jsem zjistil, že nejlepší je nalepit krabičku podle návodu vedle zpětného zrcátka. Protože jsem ji nechtěl lepit, tak ji moje manželka vždy před příjezdem k bráně přidrží na tom místě, kde má být nalepená. Od té doby no problem.

Anténa je ta ta krabice pod střechou.
Na fast enc je anténa na samostaném portálu. Pokud se tady nenačte, semafor tě pošle do vedlejšího pruhu, kde je normální ENC brána.

Pro zajímavost, podobné antény jsou na vjezdu / výjezdu do / z firmy, kde jsem pracoval (na sloupku nad závorou). Tam k otevření závory slouží firemní čipová karta formátu kreditní karty. Zajímavé je, že na rozdíl od chorvatského ENC tato karta nemá baterku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (23. 08. 2022 06:30).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 19:11
Přesně tak. Není důvod mávat. Buď nalepit a nebo přidržet. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 19:16
No důvod v mém případě je, protože když ji přidržím, jako by byla přilepená na skle, tak mě to prostě nepustí...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 19:40
měla by být stejně nasměrovaná úchytem dopředu a správná orientace ,tak mě to ukazoval na mýtnici ,když jsem jí vystrkoval z auta a nechtělo to zvedat závoru , anténa je nasměrovaná na střed vozidla . Letos mě to vůbec nefungovalo ,protože jsem ENC nechal v šuplíku doma grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 19:43
Některá auta mají na předním skle neviditelnou "kovovou" vrstvu, která omezuje nebo přímo brání průchodu signálu. Kdysi dávno se to tu dost řešilo.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 20:31
Taková auta obvykle mají vedle zpětného zrcátka na obou stranách vyznačenou plochu, kde pokovení není právě kvůli tomu signálu. Alespoň já to mám tak v Peugeotu 308, je tam takový rastr a i v návodu k autu je to napsáno, že tam se mají takováto zařízení umisťovat.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 08. 2022 21:07
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taková auta obvykle mají vedle zpětného zrcátka na
> obou stranách vyznačenou plochu, kde pokovení není
> právě kvůli tomu signálu.

thumbs up Přesně tak
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2022 13:20
Ahojte, po 9tich rokoch nam odisla krabicka, mame este jednu, ale tu novsiu s gombikovou baterkou. Vieme nejak doma zistit (bez toho aby som ju rozoberal), ci je funkcna?

Mimochodom - ako dlho Vam vydrzali tie nove male ENC krabicky? Mam pocit ze vydrz je tak 1/3 oproti tym starsim typom s AA 3,6V clankom ...
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 08. 2022 16:15
My máme tú novšiu z r. 2017 a zatiaľ stále funguje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2022 14:13
Ja len cerstvu skusenost, isli sme 2 auta za sebou na jedno ENC, navyse uz s nefunkcnou baterkou, ktosi tu v min.pisal,ze by to malo ist. Manik ma manualne odpipal, prosim ho nech aj kolegu za mnou, zatvaril sa dost neochotne, ale ENC si teda ze nechal, ale znamy potom hovori, ze ho skasol cash, napriek tomu ze ENC nabite aj na dalsie 3 cesty. Tak som kupil na Lucku novu s kreditom, ale fronta na hodinu a pol, islo len jedno okienko, inu Balkan...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 08. 2022 08:38
to maarly:
ak som ta dobre pochopil, tak vy ste chceli použiť jednu ENC dvaja v tom istom čase? Tak to potom nedava logiku ako mala enc fungovať? ked počita vstup aj výstup
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 08. 2022 08:45
Jednoduše, druhý (nebo v tomto případě oba) si vezmou na vjezdu lístek a na výjezdu jej obsluha ručně odečte z kreditu na ENC, takže se slevou. Tato možnost fungovala vždycky, ale asi je to trochu otázka ochoty obsluhy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil raschi (31. 08. 2022 08:45).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 08. 2022 10:38
Já bych krabičku nenechával obsluze, ale předal bych ji druhému řidiči a ten by ji zase podal obsluze s lístečkem. Takto by to obsluha musela akceptovat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.