Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 20:33
Mám dotaz jestli někdo nevíte, do jakého napětí baterie je ENC (zakoupeno v roce 2013) schopna udržet informace. Dnes vytažena zase po roce ze šuplíku a naměřeno na kontaktech pouze 0,5 V eye popping smiley. Za týden vyrážím a nechce se mi baterii měnit, jen jsem přemýšlel, že bych paralelně připojil akumulátor 18650. Mohlo by to ještě fungovat? Pojedu přes Varaždin, tak to vyzkouším a když tak zrovna koupím/vyměním za novou, holt by to bylo letos bez slevy yawning smiley. Loni před jízdou ještě na baterii naměřeno 3,4 V a na všech mýtnicích OK (i FAST ENC Demerje). Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 20:57
Klidně s mrtvou krabičkou a přitom se slevou. Jak je tu několikrát popsáno a vyzkoušeno, na vstupu si klasicky vymáčkni lístek a na výjezdu dej obsluze lístek a krabičku. Odečtou ti to z ENC účtu se slevou. Funguje to a dokonce ani nereptají.
Přiznám se ale, že nevím jak tu krabičku načtou. Nějak jsem si nevšiml, že je na ní nějaké numero.

Jestli moje krabka z roku 2018 nebude fungovat, tak už to do změny systému výběru poplatku doklepu podle popisu výše. Nebudu si na dva roky kupovat novou.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 21:08
Já mám na krabičce číslo i čárový kód. Asi mají v pokladně na to čtečku.

Krabičku mám z r. 2017 a od začátku s ní byly problémy, na některých mýtnicích chvíli trvalo, než zareagovala, ale poslední dva roky funguje úplně super. Asi vylepšili brány. Na fast ENC ale fungovala vždy spolehlivě.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 21:24
Na udržanie informácií to bude stále stačiť. Už je to ale len cca 15 % z nominálnej hodnoty. Pri signále na bránu je podľa mňa dosť značný úbytok napatia. Takže tvojich 0,5V z 3,6 V nominálnej hodnoty novej batérie, sa mi zdá dosť málo na signál .
Neviem ako chápeš zľavu, ale veď už pri kúpe máš zľavu cca 21%, oproti tým čo idú bežným spôsobom - kreditka alebo hotovosť.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 22:10
atnarfus: vím že se dá jezdit s lístkem z mýtné brány a dávat obsluze s nefunkční krabičkou, to ale nechci.

mdr: ano je tam čárový kód se SN

Dovla: Myslím to tak, že, bych jen tu původní baterii posílil druhou (paralelně připojenou), aby při tom vysílání signálu nespadlo napětí na 0 V. A slevu chápu, ale myslel jsem to tak, že bych platil nějakých 122 kun při výměně za nový kus a to by mi letos vyšlo na výši té slevy spinning smiley sticking its tongue out.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2022 06:11
@Dovla
Sice se neznáme, ale možná se tam potkáme aniž bychom to věděli. grinning smiley My vyrážíme do Brely od dnes za 14 dní.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2022 14:48
rodajz: keď chceš pripojiť ešte jednu bateriu paralelne, to by bolo asi najvýhodnejšie riešenie. Ja mám bateriu už na nule a kredit ešte asi tak 510 KN (vďaka tomu že som 5 rokov mal pauzu a kamošovi som ju nabil a požičal ale nevedel resp. bál sa s tým chodiť) , tak to budem asi riešiť : lístok na vstupe a krabka + lístok na výstupe. Miniem čo najviac kredit a uvidím ako bude na budúci rok. Lebo odhadujem že max. o 2 roky budú tie krabičky aj tak už iba na "dve veci" spinning smiley sticking its tongue out
Aj kovidom nás zasa strašia, tak možno aj budúci rok bude bez morského vzduchu. A ešte je možné, že sklamanie z Chorvátska bude tento rok veľké (viď rozprávanie o plávajúcich fekáliách, a od.báv..ní turistov v reštikách) , tak sa mi možno ani nebude chcieť budúci rok ísť.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dovla (18. 07. 2022 15:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2022 19:29
Účet a kredit zůstanou i při změně technologie výběru.
Fekálie a ojebávání turistů se nezměnilo za několik desetiletí, tak já osobně nic převratného nečekám.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2022 22:02
atnarfus: Jasné, ale krabička za 122 KN bude na dve veci.A ktovie, či vôbec ešte budú potom nejaké zľavy ako u terajších krabičiek.
Ja som teda zatial nemal tú "česť stretnúť fekálie a hajzel papiere v mori " v Chorvátsku. A to ojebávanie turistov je tento rok údajne oveľa viac okaté než inokedy.
No uvidíme. Od istého času verím iba svojim očiam a ušiam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dovla (18. 07. 2022 22:19).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2022 22:18
Sorry za OT, ale vyhlašuji soutěž o nejlepší fotku čistírny odpadních vod na chorvatském pobřeží. Tu velkou modrou co se v ní koupeme nepočítám.
Např město jako Podgora žádnou nemá, takže já snímek do soutěže nedodám.
Když by byl vážný zájem o diskusi na toto téma, záložme extra vlákno a nezas...jme si alespoň fórum, když s mořem to děláme.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (19. 07. 2022 09:38).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 07. 2022 22:26
No tak keď budú chorváti používať ako čističku odpadových vôd iba more, tak sa môže rýchlo stať, že čochvíla budú na suchu s financiami od turistov. Ja budem určite jedným z prvých ktorý sa na nich z vysoka vybodnú. To potom radšej budem podporovať domáci cestovný ruch. U nás sú keď tak aspoň niekde čističky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 08:02
V jedné nejmenované vesnici na makarské je asi 4 roky nová čistička, dotovala EU.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 09:49
ahoj,
obavam sa ze to nema vyznam, ja som menil novu litiovku pod napatim, / tak ako to popisuju skuseni/ ked mala stara este cca 1V,
a uz sa neprebrala, tak podavam s listkom na cestarine, ale je to otrava...Kebyze viem, ze to este nejaky rok potiahnu, tak kupujem funglovku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 15:10
Dobrodošli,

moje krabka z roku 2014 včera na 4 mýtnicích pípla.
Na třech v pohodě skrz okno, pouze na Heleně bylo nutno mávat venku jak na "prvého mája" !
smoking smileysmileys with beer
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 15:25
Kterým směrem na Heleně?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 15:30
Směrem na Lučko.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 16:28
Po dvou letech pauzy ENC krabka z roku 2017 funguje. Bylo to takové milé překvapení...
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 17:04
Bukovec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Směrem na Lučko.


Tak tudy jsem letos nejel, protože mě navigace kvůli koloně na Sv. Heleně svedla z dálnice dřív. Ale pamatuji si, že už když jsem měl krabku novou (2017), tak jsem právě na Heleně měl velký problém, musela zasahovat i obsluha. Ale loni to bylo OK. Že by jim to zase blblo? Takovou kolonu jsem tam taky nikdy předtím nezažil, že by se vyplatilo sjet dřív.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2022 22:18
Krabička mě asi funguje ,ale leží doma v šupliku na Kladně grinning smileygrinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 06:08
To martas74: Tak mě napadlo, zda nestojí za pokus napsat na lístek papíru "ENC a číslo tvého zařízení" a to podat obsluze na výjezdu s lístečkem z vjezdu.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 06:17
Nevím, jestli by obsluha byla ochotná ťukat to dlouhé číslo do klávesnice (a jestli má tu možnost). Když podáš krabičku, tak zřejmě zesnímá to číslo (čárový kód) z krabičky.

Kromě toho martas si to číslo určitě nepamatuje a nemá ho sebou.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 06:59
Číslo mám v telefonu v aplikaci ,ale domluvit se aby to obsluha pochopila co chci ? Napadlo mě to také ,ale neřeším to .Hold ten Němec se hlásí nějak často o slovo . Ku.da sem kun.a tam grinning smiley Nejde o život hlavní je ,že jsme tady . No a hold na komfort při průjezdu musím zapomenout .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 09:15
Martas. Dva dny budeš bez drinku a máš to zpátky.thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 09:31
Tak to jsi mohl mít v telefonu rovnou fotku krabičky s viditelným kódem a tu obsluze ukázat spinning smiley sticking its tongue out

Nebo si tu fotku nech poslat jestli někdo zůstal doma, bude to levnější, než posílat krabičku kuriérem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 10:21
Malá krabka od ARZ z roku 2018 pípa jako nová. I na Sv. Heleně. Funguje správně od té doby, co jsem nalepil držák na sklo. Když jsem ji válel po přístrojovce, tak ji to nacitalo nespolehlivé.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 11:17
Jak už se tady psalo, HAC zřejmě zlepšil ENC brány, takže jsou spolehlivější. Já jsem měl s krabkou v r. 2017 problém právě na Sv. Heleně hned první den co jsem ji koupil, musela zasáhnout i obsluha. Jinde to bylo různé, nejlepší na fast ENC. Dnes všude funguje výborně.

Ale taky jsem asi před třemi lety přišel na to, že v krabce je směrová anténa a od té doby ji vždy manželka přiloží na vyznačené místo vedle zpětného zrcátka jako kdyby byla nalepená a pomohlo to. Lepit to tam nechci.

Zajímavé je, že žádné pípnutí neslyším, ale všímám si údaje na červeném displeji vedle závory. Možná pípnutí neslyším, protože se soustředím na ten displej.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 11:48
dvoukvitek: ja byť obsluha mýtnice, neviem či by som bol ochotný akceptovať nejaký pofiderný lístok alebo foto v mobile s napísaným č. krabičky.
Ale chorváti sú asi na rozdiel odo mňa viac benevolentný , tak je možne že by sa na to vybodli a nahodia čo im kto predloží.

mdr: ak je baterka na 0V tak snímanie krabičky u obsluhy bude asi pasé . Takže obsluha bude musieť naťukať č. krabičky manuálne. A to by som na tom teda každopádne trval ,aby tak urobila, aspoň na prvej výstupnej mýtnici.
Ale asi by malo byť v záujme majiteľa ENC dať si nefunkčnú bateriu do poriadku, ak je to čo i len trocha možné - teda výmenou krabičky na najbližšom predajnom mieste.
Horšie už je prípad,ak ju má dotyčný iba požičanú - teda majiteľ je iný.

P.S. Uvidím . Už za 8 dní.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 11:51
My jsme se vloni úspěšně propípali mýtnicemi s krabičkou z roku 2013 - letos už to asi stařenka nedá, ale takto jsme ji podceňovali
v minulém roce taky... yawning smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 12:46
Dovla: To je práve tá otázka, ktorá ma zaujíma, či obsluha v pokladni zosníma rádiový signál z krabičky, len dokáže zosnímať aj slabší signál, než brána na diaľku, alebo či nemá možnosť zosnímať ten čiarový kód, ktorý je na boku krabičky, prípadne zadať číslo krabičky ručne. Ručné naťukanie by ale trvalo dlhšie a mohlo by byť zdrojom chyby.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2022 14:30
mdr: Baterku mám na nule, teda aspoň sa domnievam lebo je od r.2014. Požičal som ju síce kamošovi 2x, a ten tvrdil že mu krabička nefachčila. Ja som nemal možnosť ju od 2015 vyskúšať. Na Goričane zoberiem lístok a tiež som zvedaví ako to mýtnik zosníma a vyrieši na výstupe na Sv. Helene. Ešte nie som rozhodnutý či ju na Lučku vymením. Idem mimo hlavného náporu, tak dúfam, že bude čas a mýtnik nebude "nasraný". V každom prípade potrebujem minúť kredit , ktorý mi tam leží už od 2015.
P.S.zasa klasika : GA - KN- Székesfehervár-M7-Letenye - Goričan atď. Snáď sa na tých cestách nič k horšiemu nezmenilo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dovla (20. 07. 2022 14:31).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.