Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2022 14:02
A nový mýtny systém ešte nemajú spojazdnený?

[www.businessinfo.cz]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2022 14:53
Tak už som zistil, že to nové mýto ešte nemajú spojazdnené. Asi až od 2023 a niekde inde píšu že až od 2024. A asi aj ti kuny treba minúť , keďže chorváti sa dali nabaláchať na euro od budúceho roka. Tak im treba . Skončí ich nezávislosť.

Pivisek: asi to urobím podľa teba, keďže kuny a aj táto krabička mi budú asi v budúcnosti tak akurát na 2 veci.smiling smiley

MartinR. skúšal som vymeniť batériu podľa návodu - pod trvalým napätím. A potom som požičal kamošovi, ale ten tvrdil že mu to nešlo. Možno som niekde ja urobil chybu pri výmene? Neviem. Od istého času však verím okrem toho "Najvyššieho" , už iba svojim očiam a ušiam. Ale kredit na HAC účte stále mám.Takže asi by sa malo dať odčítať z tej krabičky na mýtnej bráne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2022 15:29
Dovla: taky je možné, ze jsi měl v době výměny již původní baterii zcela vybitou. Uvidíme jak nám bude ENC letos fungovat. Dva roky jsme nebyli.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2022 18:08
MartinR: ano je to celkom možné že bola úplne vybitá v čase výmeny. Už si to nepamatám či som ju meral vtedy.
A myslíš, že aj keď je bateria úpne vybitá, tak na mítnici bude vedieť z účtu stiahnuť platbu za prejdený úsek? Hodlám si asi na zobrať lístok na vstupe a na výstupe dať lístok a krabičku. Potreboval by som minúť kuny ktoré mám na účte , lebo tam mám veľa a leží to tam umrtvené už pár rokov.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 06. 2022 20:21
Krabice může být mrtvá, obsluha to stáhne podle jejího čísla.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2022 11:24
moje posledne info ohladom zmeny sposobu .....


As of now, there will be no change of the toll payment system.

Best regards,

Croatian Motorways Ltd.

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2022 00:42
Valeri + mdr + ostatní
zdar pánové. Omlouvám se, ale nějak jsem toto vlákno vynechal, neb jsem žádné problémy s ENC neměl až teď.Takže odpovím na vaše otázky z loňska.
Ano, to že doma doplácím zbytek z dálnice jsem psal já. Zopakuji tedy:
Vždy si nabíjím ENC z domova přes svůj účet u HAC. Dávám např. 500 kn, ono mě to 500 kn nabije, ale platbou přes kartu chtějí jen 391,30 Kn

500,00 HRK - Popust: 21,74 % - Naplaćeni iznos: 391,30 HRK

Když se mi tam nechce nechávat více kun, dám méně, třeba i o 100 Kn méně. Fígl je v tom, že na začátku dálnice musíte být v + . Při výjezdu už ne. Můžete mít i - 200Kn a ono vás to pustí. Pokud však najíždíte na další dálnici, já jedu přes Lučko a dále na SV.Helenu a Varaždín, musíte tento úsek stihnout do doby než se stav aktualizuje. Já mám vyzkoušeno 30 minut z Lučka na Sv.Helenu, tam najíždím po necelých 30 minutách s minusem i 200 Kn a závora se otevře. Někdo dokonce projel i po 50 minutách s minusem. K minusu se přičte další minus a doma to do 3 dnů doplatím. Projel jsem tak už 3 nebo 4x a bez problémů. Nikdy se nikdo neozval, nic nestrhli navic, prostě OK. Kamarád zapomněl zaplatit a po měsíci se ozvali, že dluží aby ihned zaplatil, Neřeknu Vám ale, zda už s pokutou nebo bez ní.Myslím že tam nějaká procenta jsou, jako v bance za kontokorent. Musíte počítat s tím, že při nákupu uzavíráte smlouvu a předkládáte doklady, takže pokud půjčujete ENC někomu jinému, což lze, nesete za případné zneužití odpovědnost vy. A pokud jedete na Macejl, kde už myslím ENC není, prostě sjedete z dálnice a rychlý nájezd na další mýto neřešíte a doma doplatíte.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2022 00:53
.... a teď ten problém co mě sem zavedl. Mám už vyměněnou ENC před 3 lety a už je baterie KO. Pročítám jak se komu povedlo vyměnit baterii a zatím jsem se ničeho konkrétního nedopátral. Předchozí jsem měl asi 6 nebo 7 let. po 5 letech jsem přiřadil paralelně další baterku (dráty mě čouhaly ven) a v poho jezdil další 2 roky. Jakmile jsem ji chtěl vyměnit - přepájet, šlo to do kelu a nepovedlo se. Tyhle nové ENC mají uvnitř tzv knoflíkovou baterii (alespon si to myslím) Jaké jsou zkušenosti z její výměnou? Normálně to jde, nebo musí být pod napětím? Komu se to povedlo? Někde to tu určitě bude, ale má-li někdo tutovku, sem s ní.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2022 07:01
ENC koupeno 12.6 2015. Loni ještě fungovala. Pokud to manželčin stav dovolí tak letos vyzkouším jestli funguje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2022 14:06
Já loni zůstal v mínusu na ENC asi 30 kun až do letošního ledna ... a žádné upozornění jsem nedostal, nepřijde mi ani, že by tam byla nějaká sankce ...bohužel teda nabít lze jen min 100 kun, takže dorovnat do nuly je problém

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2022 16:11
Nevidím problém, jak dorovnat do nuly. Z loňského roku mi zbylo 80 lip.
Většina lidí zná trasu kudy chce jet a tak není problém si zjistit, kolik budu platit a přesně tolik si nabiju. A hotovo, jednoduché !
Pokud se trasa změní, mohu sjet do mínusu a doplatit to až po návratu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2022 15:44
ENC krabička HAC koupená v září 2011, výměna baterie pod napětím v roce 2018 (nebo 2019). Na původní baterii bylo tehdy změřeno nominální napětí, výměna baterie tehdy pod trvalým napětím krabičky. Letos ENC opět skvěle fungovala. Opět ušetřeny peníze a čas na mýtnicích. Např. na mýtnici Sv. Helena nám to ušetřilo určitě 10-15 minut. Tedy jsme přijeli o 10 - 15 minut dříve na Lučko, tam nám ENC také pomohla. Navíc co jsme sledovali na google mapách po našem průjezdu doprava ještě zhoustla. Tedy pozdější příjezd na Lučko by znamenal další zdržení navíc. Čerstvá nehoda u odmoriště Draganič. Když jsme projížděli tak to bylo ještě OK, po nás opět nárůst kolony. Tedy díky ušetřenému času při použití ENC na Sv. Heleně a Lučku ušetřený čas i zde.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2022 20:18
Jo, to je ten starší typ, ale zkušenosti s tím novým má někdo?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2022 07:53
To:Grizly, Mám novou 2 měsíce a funguje to velmi dobře.
Stará krabka po 8 letech stále slouží.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2022 10:44
Mě stará vydržela asi 7 sezon, tahle nová jen 3 a už nefunguje. Sebou nemám žádný cajk abych baterii vyměnil pod napětím a tak přemýšlím, zda je dobré ji znova vyměnit u Dugopolje, nebo ne, když se chystá ten přechod na nové mýtné. Před 3lety psali že od roku 2022 to pojede, letos na jaře zas psali, že asi v roce 2024. Tak asi jí ještě vyměním.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2022 11:46
Drobná vsuvska z jiných vláken. Včera mi smart kartu nebral automat na Demerje. Nebyl jsem sám. Ale byla tam obsluha a udělala to ručně.

Perfektní je, že 3minut to máte v aplikaci Hac.hr jako oznámení s cenou a trasou i na příště. Za mě hezky vychytané i zpracované.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (04. 07. 2022 11:46).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2022 21:46
Pokud budu mít vybitou baterii, je možné na Demerje obsluze předat krabičku s lístkem? Ptám se, zda je tam vůbec obsluha, jezdím jen přes fast ENC, tak nevím. Děkuji
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2022 22:02
cez Fast ENC neprejdeš, pošle ťa to za obsluhou na Lučko
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2022 22:15
Anebo na Demerje rovnou zamiř na tu úplně poslední bránu napravo. Je tam taky možný průjezd s ENC a v případě vybité krabky, když se závora nezvedne, máš obsluhu hned po ruce (po přivolání)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2022 22:59
Když mi krabka blbla (chybné umístění), tak jsem si to komplikoval tak, že jsem sjel už na exitu Donja Zdenčina. Tam jsem krabku vrazil obsluze a hned to otočil a vrátil se na dálnici. Na Demerje jsem zaplatil běžnou platební kartou jen ten kousek. Asi bych mohl krabku dát obsluze i na Lučku, ale nechtěl jsem stát frontu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2022 20:53
Krabka kupovaná v srpenu 2014 a letos bez problémů. Funkční.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KingVl (12. 07. 2022 14:38).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2022 21:53
Ahoj, mám nově krabku, kupoval jsem ji před týdnem na Lučku cestou k moři. 500 HRK kreditu + 120 za krabku. Aktivaci jsem udělal podle ústní instrukce od slečny u přepážky tak, že jsem si na Lučku vzal lístek u turniketu mimo ENC a pak na sjezdu na Zagvozdu u obsluhy zaplatil krabkou. Fungovalo to.
Problém mám teď s přihlášením k účtu, abych se podíval, na kolik mám ještě nabito. Nemohu se přihlásit. Zadávám číslo krabky + aktivační kód a hlásí mně to, že účet je aktivovaný. Ale účet se mi neotevře. Máte s tím někdo zkušenost? Zatím si s nimi dopisuji a čekám, co mi poradí, jak se přihlásit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2022 22:31
Ahoj, řekl bych, že jedna věc je aktivace (která je zřejmě provedena, protože krabka funguje )a věc druhá je přihlášení.Přihlašuješ se uživatelským jménem a heslem.Měl by jsi to mít v papírech od nákupu.Bude to asi tvé jméno v úpravě s tečkou a podobně,dále pak "Lozinka" = heslo,asi čísla.Nevidís to někde v papírech?

Karel
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2022 08:56
To: Franta PM, Korisničko ime ili email: po prví krát sem zadávajú e-mail, aj keď sa uvádza aj meno
Lozinka: a sem po prví krát máš zadané číslo krabičky/číslo účtu ENC čo by malo byť to isté.
Ja som to mál takto a potom to môžeš zmeniť.

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2022 09:05
Krabka koupena červen 2015. Včera návrat syna s Pagu. Zatím funguje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2022 10:30
mám krabici od 2014 a včera zase zapípala. potěšilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2022 11:12
2014 ENC pořád funguje.
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
16. 07. 2022 19:54
Krabička ENC kupovaná v 2016 zatiaľ funguje.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 12:24
Tady se nám někdo dočista zbláznil!!!
[www-dalnice--chorvatsko-cz.translate.goog]
Odkaz dávám schválně přes překladač, napřímo mi vykazuje chybu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 07. 2022 16:44
On sa nezblázni. Iba že holt , doba je kurev..y zlá. V tomto dnešnom svete je až príliš mnoho vyznávačov hesla: ojeb.t, okradnúť, človeka kde sa len dá .
P.S. Smer Brela už za 10 dní. Dúfam že bez ohňa, smradu a fekálií.smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.