Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 13:08
Takže Ti to dopočítají během pár dnů - týdnů a v extrému i měsíců.
Ale mohlo se stát, že nedočkavé a na zadní nárazník přilepené auto to zaplatilo místo Tebe.
Počkej a uvidíš.
Máš tam rezervu ? Debet není problémem ale musíš ho během pár dnů dorovnat.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 15:03
Rezervu tam mám dostatečnou, chci tam jet letos ještě jednou, ale vždy se mi to projeví ve výpisu hned jak projedu bránou, proto je mi divné, že už jsou to dva dny a zatím nic. Kéž by to tak zůstalo smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 16:22
Podle osobní zkušeností - může to trvat i 6 týdnů ... bylo to jednou a dalších 30-40 případů bylo odepsáno ihned.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 16:50
Mně se to stalo už dvakrát, vždy na Demerje na FAST ENC, poprvé předloni, dosud neodepsáno, podruhé letos 17.7., tak uvidíme. Krabka vždy normálně pípla a závora se otevřela.

Ten předloňský průjezd už nečekám, že strhnou, letošní uvidíme.

Už se to tady na fóru rozebíralo, víc lidí má zkušenost, že některá platba nebyla stržena.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 18:24
Jop, já to samý. Pokud se závora zvedne, tak je mi to jedno, jedu úsek zadarmosmileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2021 16:06
Také mám již pár průjezdů grátis, jednou Dugopolje - Demerje, doposud nestrženo a ani nebude, je to asi 7 let, pak Šestanovač - Demerje, zaplatil za mě kamion za mnou, najel moc blízko, 2x tunel, opět zaplatili ti za mnou, protože najeli moc blízko. Prostě se mi zvedne závora, tak jedu. Sponzorům děkuji, krabka se mi za ta léta více než vyplatila.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2021 16:28
Jestli byl někdo za mnou moc blízko jsem nesledoval, ale krabka zcela slyšitelně pípla.

P.S. Bylo by zajímavé vědět, jestli ti za tebou projeli spolu s tebou na jedno otevření závory, nebo museli dvakrát pípnout.

P.S.2. Mému kolegovi se stalo, že vjel na Demerje do levého pruhu FAST ENC, nějak si nevšimnul, že se mu závora otevřela, zazmatkoval a pokračoval vlevo na Lučko. Tam projel přes ENC a strhli mu to dvakrát. Pak to vyreklamoval. Ale divím se, že tyto případy nemají v systému ošetřené.

P.S.3. Asi předloni tady byl link na článek v chorvatských novinách, jak někomu otevřel závoru ten za ním NA VJEZDU a pak po něm chtěli zaplatit za celou dálnici, protože neměl registrován vjezd. Na toto si tedy dávám pozor, alespoň si všímám, jestli se na displeji objeví správná suma kreditu. Ale tady na fóru se to zřejmě ještě nikomu nestalo.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 08. 2021 23:00
Dnes zkontrolován výpis, vše sedí i s předpokládaným minimálním zůstatkem 22 lasiček. Faktem je, že letos ochotněji letěly šraňky nahoru.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 08. 2021 10:47
to MDR: přesně tak, to se mi stalo. Závoru mi otevřel ten za mnou a já na výjezdu neměl registrovanou krabku. Ano zaplatil jsem celou dálnici (stejně jsem j jel z Pelješace) + administrativní poplatek 50 HRK. Na to fakt bacha obzvláště pro toho, kdo nejede celou dálnici.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
09. 08. 2021 10:31
Nabízím půjčení ENC krabičky, pokud potřebujete... Osobní předání v Brně. Komunikace přes emila tom.tichy@email.cz
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 08. 2021 10:53
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (27. 08. 2021 07:04).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2021 07:04
Je na Demerje stale uplne vpravo pruh pro ENC ? Mam pujcenou starou krabicku a baterka uz asi neni v nejlepsi kondici, tak bych radeji jel tudy nez vlevo pres Fast ENC...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2021 07:20
Ano, je.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2021 13:26
Když pojedeš v pravé FAST ENC lajně, tak tě při problému s načtením hodí k normálním branám na Demerje, zatímco levá tě vyhodí do fronty na Lučko.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2021 13:31
Proto jsem už víckrát viděl, že měli levý pruh FAST ENC zavřený.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2021 21:42
Na Demerje jsou úplně vlevo dva pruhy FastENC. Když se v těchto pruzích krabička nenačte, tak tě to vyžene z pravého pruhu doprava na bránu pro placení kartou a z levého pruhu zpět na dálnici a zaplatíš až na Lučku.
Zde je to dobře vidět [mapy.cz]

Vždy jezdím pravým pruhem, aby mne to neposlalo do fronty na Lučku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 08. 2021 22:25
Včera večer požadavek na dobití ENC (256 Kun) a opravu jména.
Po 5 minutách na ENC částka načtena, na účtu blokace této částky.
Dnes zaplaceno a potvrzena změna jména.
Tak si představuji služby. thumbs up
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2021 07:07
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Zde je to dobře vidět
> [mapy.cz];
> z=18&l=0

Jsou tam taky vidět úplně vpravo dva "obyčejné" ENC pruhy.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2021 07:10
A tady si můžete "projet" přes FAST ENC:
[goo.gl]

Úplně vpravo vidíte vyznačený směr na "obyčejné" ENC pruhy.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 08. 2021 19:25
Mirku, možná jsme tyto operace prováděli ve stejnou dobu grinning smiley
Vše proběhlo rychle a k naprosté spokojenosti thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 08. 2021 20:39
Já letos jel Fast ENC ten pruh který je pravý a je tam odbočení na normální mýtnici ENC krabička pípla a já zajel vpravo na ENC.FAST ENC mám za to že tam byla závora která se nezvedla ? Vyveďte mě z omylu . na normální ENC pípla krabka a závora nahoru -odečteno jen jednou .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2021 12:09
stala se mi 20.8. obdobná situace, Demerje, pravý FAST ENC, krabka pípla, zvedla se závora a nasměrovalo mě mírně vpravo k mýtnici, zde krabka opět pípla, na displeji jsem zkontroloval údaje - OK, odečteno jednou ....vysvětlení nemám - asi chyba v Matrixu smiling smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 08. 2021 14:13
Ještě se ti může stát, že ti to odečtou ještě jednou. Kolegovi se to stalo s levým FAST ENC pruhem, takže pak projel ještě přes ENC na Lučku, tam to vypadalo být v pořádku, ale doma viděl částku odečtenou dvakrát. Pak to ale vyreklamoval.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2021 10:03
Zdravím, má niekto skúsenosť odratalo mi z enc dvakrát na demerje a teraz som v mínusu už som aj písal a týždeň nič žiadna odpoveď
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 09. 2021 10:52
tucko ...
u mna toho roku rovnako 2x odpisalo na Demerje
tiez cakam ci odpisu

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2021 13:27
Mám problém a nevím jak postupovat.Mám starou krabičku od ARZ a nějak jsem zaspal to že se spojil HAC s ARZ a ted nevím jak postupovat abych se mohl přihlásit na stránky společnosti a doplatit projeté mýto. Jinak krabky i po šesti letech pořád fungují,ale myslím že bych je letos při návratu vyměnil.Děkuji předem za každou radu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2021 13:41
Přihlášení k účtu

S tou výměnou bych nespěchal, příští rok by mělo dojít ke změně mýtného systému.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (03. 09. 2021 13:48).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2021 14:33
Valeri díky moc.Přihlásil jsem se bez jakýchkoli problémů. A s výměnou tedy počkám.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 09. 2021 16:34
To jsem rad ze se zadarilo. Pristi rok by meli chorvati zavést system zalozeny na cteni SPZ, tim padem kupovat letos novou krabku neni ekonomicky výhodný.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 09. 2021 10:47
Nejen na čtení RZ, ale i pokročilejší systém ENC. Jestli na něm budou fungovat stávající krabky, se uvidí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.