Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2021 22:03
Zkoušel jsem to všemi možnými způsoby, i aplikaci jsem si nahrál do mobilu a míň než 100 kn bych neposlal. Je pravda že v mínusu nejsem, ale stav účtu na to asi nemá vliv. Takže za mě to nejde
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2021 22:38
Pokud bys chtěl, aby zbytek na krabce byl 0 Kun ( pokud by příští rok třeba už neměly fungovat), tak možná tam mít menší částku (při zpáteční cestě) než je potřeba a u budky s obsluhou zaplatit krabkou + doplatit rozdíl hotově.
Jen takový nápad.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2021 05:23
Někdo tady psal, že občas chodí do mínusu a pak to doplatí, ale nepamatuji si, kdo to byl a jestli doplácel méně než stovku. Nebyl to Grizzly?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2021 14:16
Když budeš v mínusu a budeš dodatečně doplácet asi nepůjde zaplatit méně než 100 Kun.
Pokud by to bylo jak jsem popsal, doplatil bys přesnou částku např. 20 Kun.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2021 15:17
Děkuji za názory. Já jsem letos navýšil na přesnou sumu, kterou hodlám projet, takže po návratu bych měl být na nule (vlastně ne na nule, ale na 0,01 HRK, protože vlivem zaokrouhlení mi tam vyskočila jedna lipa thumbs up smiley ).

Co se týče zůstatku po zrušení ENC, seriozní firma ho buď vrátí, nebo umožní převést do nového systému.
Ostatně nevidím důvod, proč by nebylo možné požádat o vrácení kreditu (samozřejmě po slevě) kdykoliv, třeba z důvodu, že už do Chorvatska nepojedu. HAC tím o nic nepřijde, pouze vrátí bezúročnou půjčku, kterou jsem jim poskytl.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 07. 2021 16:38
Slo by to udělat ze budes v minusu vic nez tech 100 kn a po navratu doplatis presnou sumu. Jestli to takhle ten kdosi nedelal.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2021 11:06
V neděli 4.7. jsem se vrátil z HR a myslel jsem, že již budu platit o 10% vyšší mýtné, než když jsem jel tam, ale nikoliv.
Tak nevím, jestli opět jako vloni zrušili letní příplatek nebo je to tím, že jsem poprvé využil ENC krabičku?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2021 12:49
Prosím o radu, podařilo se mi zapomenout heslo na krabičku, email jsem taky zazdil, nelze zadat pro obnovení hesla.
Lze to nějak vyresetovat a obnovit?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2021 12:56
@lunikja
Napiš email na hac podporu... info-naplata@hac.hr...
Napiš jim číslo ENC krabičky a oni Ti údaje resetují. Pak Ti napíšou zpátky, že si můžeš vytvořit znovu heslo. smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2021 13:32
Kaspi, je to tak, letos se jezdí za zimní ceny.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2021 21:35
Dobrý večer, nezkoušel někdo dnes dobíjet ENC??? Zkoušeli jsme právě ze dvou kreditních karet, ale platba ani jednou neprošla... nemají nějakou poruchu např.??? kontrolovali jsme schválně limity na kartě a vše mnohonásobně dostačující... tak netuším, kde je problém sad smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2021 22:00
Máš povolenu platbu kartou? Dobíjíš minimálně 100KN?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2021 08:47
ANO a ANO... vše jsme několikrát kontrolovali... zkoušeli jsme dvě různé karty dvou různých bank a pořád chyba... nechápu to.. zkusíme ještě dneska znova
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2021 10:22
Krabka HAC nebo ARZ ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2021 10:47
krabička HAC
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2021 10:59
Tak konečně, dneska to prošlo...asi opravdu chyba na jejich straně... dneska hladce grinning smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 07. 2021 22:33
Tak zase mi neodečetli mýto za trasu Blato na Cetine - Demerje. Přitom na vjezdu se zobrazil správný kredit, takže jsme byli zaregistrováni, na výjezdu přes FAST ENC krabka zcela jasně pípla a závoru otevřela.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 07. 2021 00:31
Tak nakonec to zkusím i já. Maroshovi jsem slíbil půjčit krabičku po 7.8., což platí. Ale pro svého bratra poptávám půjčení krabičky na cestu od 24.7. do 7.8. Ostrava, Vřesina, Vratimov a blízké okolí. Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2021 09:04
Mám dotaz ohledně pořízení ENC krabičky. Objevil jsem český web kde je možné tuto krabičku zakoupit. Mám dotaz zda to má ještě význam? V jiném vlákně jsou informace, že by se měl snad systém měnit a krabička bude nepoužitelná. Ale nedočetl jsem se jak se má systém měnit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2021 12:42
Panďák: ...objevil jsem český web, kde je možné tuto krabičku zakoupit....

Asi se jedná o tento web.
Nahlednutím do jejich ceníku zjistíte, že za nejmenší ENC balíček s kreditem 350 kun chtějí bratru 3350 Kč. Na mýtnicích v HR pořidíte téměř stejný balíček (s kreditem 333 kun) za 1350 Kč, tedy o 2 tisíce levněji...
Dle dřívějších oficiálních informací z Chorvatska by měl současný mýtný systém skončit v příštím roce. Zdá se však, že k tomu dojde nejspíše od (po) 2023 r.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2021 14:57
Díky za info. Je fakt, že po porovnání je jejich cena dost závratná. Nikdy jsem se ENC moc nezajímal, většinou platím kartou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 07. 2021 15:16
Tak někde vydělat musí. Ono to není nic složitýho. Jsem v roce 2013 vyplnil formulář a dostal krabičku, kterou chtěl. Trvalo to 10-15 minut…
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 07. 2021 21:50
Prosím o Vaše rady. Mám problém: před 3 lety nám krabičku ENC koupil společně se svou náš domácí, bohužel byla tedy registrována na jeho jméno. Vše bylo v pohodě, dostali jsme přístupové hesla, v klidu si přes účet dobíjeli. Letos se chystáme opět do Chorvatska a při dobíjení nám hlásí neplatné heslo nebo jméno. Známý se nám neozývá. Při komunikaci s HAC nám sdělili, že nemůžou pomoci, komunikovat můžou pouze s registrovaným majitelem krabičky. Dá se krabička dobít jinak než přes internet? Jak probíhá např. dobíjení na mýtnici? Co k dobití potřebujeme?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 07. 2021 11:33
Při dobíjení na mýtnici nic dalšího nechtějí, prostě jen podáš krabičku, řekneš kolik chceš dobít a hotovo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2021 11:25
Děkuji za odpověď. Dobijou mi krabičku přímo v budce mýtnice nebo budu muset hledat kancelář?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2021 15:33
Přímo v budce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 07. 2021 19:27
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 11:41
V pátek cesta z Makarské s krabičkou ENC. Úsek Zagvozd - Dugopolje vše OK peníze strhlé z účtu. Úsek Dugoplje - Demerje, doposud nic, jako by se tím úsekem ani neprojelo. Úsek Svatá Helena - Goričan, OK peníze strhlé z účtu.
Je možné že to strhnou ještě později, nebo to mohl někdo jiný omylem zaplatit?
Neřídil jsem já, krabičku jsem půjčil a nevím co si o tom myslet, protože s krabičkou jezdím každý rok od 2016, mimojiné i letos a vždy se mi peníze odečtou hned, ukazuje to vždy jak cedule na mýtné bráně, tak aplikace HAC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 11:53
Na mýtnici Dugopolje dotečný řidič sjížděl a pak později opět najížděl na A1 ? Nebo jak to mám chápat ?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 08. 2021 12:58
Ano, zajeli si na otočku do Splitu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.