Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2021 12:52
to marosh:
Jestli vše dopadne dobře, 7.8. se vrátím z Igrane a pak můžu krabičku půjčit. Jsem z Ostravy. V případě zájmu napiš SZ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2021 18:10
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To už si kup vlastní, loni jsi si taky půjčoval
> ;-)


Pořídil bych, ale fakt se to nevyplatí, když je mají rušit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2021 18:44
Za ty dvě cesty bys to měl už doma.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2021 18:50
Aha, super informace od Tebe. Ještě Tě něco trápí?
Vloni v létě jsem nevěděl, že pojedu i letos.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 05. 2021 21:31
Když jsem tam jel dvakrát za rok, byl plynulejší průjezd super a sleva kompenzovala cenu krabičky.
I když pojedu nejdelší štreku po dálnici (Goričan - Zagvozd), tak je to bez ENC 248 kun. S ENC ušetřím 55kun za jednu cestu.
Opravdu se vyplatí jezdit po okrese a půjčovat si ENC pro ušetřené čtyři stovky?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2021 13:07
A co další důvody... Úspora času, když nestojím v běžné frontě na Lučku, třeba. Já bych si tu krabičku koupil už vloni, ale projížděl jsem kolem prodejních míst v noci.

Vidím, že tu jste dost hákliví na žádost o půjčení ENC.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2021 13:14
Krabku jsem vždy kupoval na Lučku po půlnoci, kupoval jsem jich takto více. Takže jen výmluva. Zapůjčení a návrat krabky zabere více času, než její zakoupení.
A ano, je tu na zápůjčku jistá averze.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2021 13:36
Dugopolje a Lučko to vždy jistí.
Dovezl jsem jich pro kamarády během 3 let 10 kusů a nikdy nebyl žádný problém s čekáním. Formuláře vyplněné doma.
Jednou jsem půjčil a už nikdy více. Averze je tady velká a já se nedivím.
Zdarec
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2021 14:04
Já přece nikoho nenutím, aby mi něco půjčoval.
Poprosil jsem ochotné, to je vše.
Myslím, že se chovám slušně a tak bych se rád obešel bez rad a komentářů, co mám a nemám dělat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2021 14:31
@marosh
Nech to být. Prostě to je věc názoru. Většina když někomu něco půjčí, tak už to pak nefunguje jak má(myslí si to) smiling smiley
Já bych Ti jí klidně půjčil, ale jsem až z úplného západu. A co se kupování týče... Já taky jezdil vždycky jen v noci a o víkendu a tak na Lučku nebyla šance jí tam koupit. Ale pak jsem se tady na fóru dozvěděl, že se dá koupit v noci přímo na mýtné bráně. Já sice chtěl jen tu SMART kartu, ale odešel jsem s krabičkou. Takže tohle je také varianta jak krabičku pořídit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 05. 2021 22:58
Zrovna na Lučku ti ENC nepomůže. K moři si vystojíš frontu, protože se to rozděluje až padesát metrů před bránou. Navíc když je nával, tak ženou vpravo přes ENC brány i lístečkáře.
Od moře je to podobné, FastENC pruh je až když sjíždíš z dálnice na bránu Demerje.

Já to nemyslím zle. Jsem praktický člověk a nejel bych dvakrát z Karviné do Ostravy pro úsporu pár stovek. Pouze jsem tě na to chtěl upozornit.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2021 09:16
Před chvílí uspěšně dobit kredit. Příští pátek testy a snad odpoledne vyrazíme.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2021 11:41
@ajax
Tak pak se tu prosím poděl o informace, jak cesta probíhala a jestli jsou nějaká úskalí. My jsme celá rodina po Covidu, takže pojedeme na potvrzení. Odjíždíme až v srpnu, tak uvidím jaké v té době budou podmínky. Teď aktuálně jsou potvrzení + registrace na EnterCroatia? Nebo ještě něco navíc?

@atnarfus
Nevím nu... Já tam většinou přijíždím v pondělí kolem 5 ráno a čekačka řádově pár minut. Nechal jsem auto před mýtnicí na parkovišti a šel jsem dovnitř se zeptat. Dostal jsem krabičku po vyplnění papírů a tradá. Takhle... Můj příspěvek byl hlavně o informaci, že se ta krabice dá koupit i mimo pracovní dobu na odstavném parkovišti. To, jestli je tam nebo není nacpáno, je samozřejmě podle času.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2021 14:02
To. Pivisek. Pokud cestou neusnu tak podám hlášení.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2021 10:24
Pomalu se chystám na páteční odjezd. Před chvílí jsem zjistil že 12.6 2015 jsem si pořídil ENC. Doufám že bude fungovat. Kredit doplněn.hot smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 08:25
Pokud ležela 6 let někde na skříni asi bych radši vyměnil baterku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 08:35
@ajax
Uvidíš maximálně na první bráně. Když fungovat nebude, tak přes obsluhu Ti bránu otevřou a kredit odečtou manuálně. Výměna baterky tady byla taky už popsána.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 09:14
Šikovný elektrikář - slaboproudař ji dokáže změřit a pod napětím vyměnit, rozhodně bych to vyzkoušel. Mám krabičku již 5 let a vždy mi ji přeměřuje syn - od 3 let jejího věku. Nicméně vybaluji z hliníkového stínícího obalu před Lučkem a po dojezdu co nejdříve do obalu, někdy za poslední mýtnou branou svěřuji tuto činnost manželce na sedadle spolujezdce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 10:27
@ Marabu,
Přesně tak. také uchovávám krabičku po celou dobu v originál pytlíku. A jak říkáš... Ten kdo o tom trochu ví, tak baterku vymění bez problémů.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 11:18
Radek Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud ležela 6 let někde na skříni asi bych radši
> vyměnil baterku.
Na to aby ležela ve skříni jsem ji nekupoval . Minimálně dvakrát ročně se podívá do Chorvatska.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 11:43
AJAX : Neboj ENC bude fungovat. Když ne, tak koupíš novou.
Já jí mám 6 let a je OK.
Zdarec
smileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 13:52
Jsem uplně ale uplne v klidu.hot smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 06. 2021 23:21
Už to tady bylo mnohokrát popsáno, když se na vjezdu neotevře závora, vypíše se UZMITE KARTICU, vezmeš lístek a na výjezdu strčíš lístek s krabičkou obsluze a mýtné odečtou z kreditu.

Já jsem dokonce jednou jel přes pokladnu i když na vjezdu krabička fungovala (ENC pruh blokoval Maďar, který tam vjel omylem) a pokladník odečetl mýtné i bez lístku od vjezdu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 06. 2021 09:00
Máme ENC HAC z roku 2011, výměna baterie v roce 2018 (výměna pod napětím). Skladováno stále v originálním obalu i krabičce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 06. 2021 20:18
V pátek prujezd s šest let starou krabičkou. Zadný problém.thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2021 21:40
Odjezd až 25.7. do Mandre, ENC mám 7. rok bez výměny baterie, loni v pohodě, letos snad taky ,,,

Vysvětlete mi, prosím, jednu věc:
mám normální ENC (jezdím s ní 6 let normálním osobákem). Mohu jet s dodávkou (ENC kat. II) na tuto normální krabičku ? S tím, že se mi akorát odečte vyšší tarif anebo musím mít nějakou jinou nebo jinak nastavenou krabičku ?
Pokud se ptám blbě, tak to, prosím, rači nekomentovat ... confused smileyconfused smileyconfused smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2021 22:18
Jinou nebo si nechat tuto přepnout (býval na to formulář)...
Někdo to řešil i "na prase", ať si to pak dopočítají, ALE je to v rozporu s pravidly.
Pokud nejde o rychlost odbavení, tak na výjezdu zaplatit u obsluhy (mimo ENC brány) s krabičkou... slevu uplatníš.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2021 22:35
Dnes jsem to zrovna četl.Pokud to uděláš 3x,tak prý účet deaktivují.

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
03. 07. 2021 22:45
ENC kat.I jsem pořizoval v roce 2011 a hned následující rok jsem začal jezdit s lodí na vleku, takže potřeba kat.II. Psal jsem si s podporou HAC, kde mi tvrdili, že je možné si na kterémkoli platebním místě nechat kategorii změnit. Zkusil jsem to na 2 místech a nikde to neuměli, takže jsem rezignoval a následujících 8 let jsem jezdil s vlekem a krabičkou kat.I. U většiny průjezdů jsem si bral lístek a částku nechával odečíst obsluhou ručně, ale úsek od moře k Demerje jsem každý rok jezdil přímo na ENC. Někdy se rovnou odečetla částka kat.II (asi to brána správně změřila), někdy jen za kat.I a zbytek dopočetli dodatečně (třeba až v říjnu nebo listopadu). Každopádně jsem měl vždy nabito na správnou částku, tak s tím nikdy nebyl žádný problém.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2021 16:53
Napadla mě taková zajímavá otázka: pokud půjdu do mínusu, mohu pak doplatit přesnou sumu, když to bude méně než 100 Kn, nebo musím vložit minimálně tu stovku?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 31
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.