Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 12. 2020 09:27
Toto už nie je sranda ! podaktoré transakcie sú 2x. a ak dobre viem bez kreditu sa závora ENC neotvorí.



7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SKULL.156 (26. 12. 2020 09:28).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 12. 2020 11:38
Snáď to do leta dajú do poriadku moody smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 12. 2020 12:03
Tolik štěstí asi nemám, aby jsem dostal připsáno na kredit něco navíc. Ba naopak jsem přišel o cca 250 kun. Přes WEB i v aplikaci mám na kontě: - 244 HRK (mínus 244). Některé cesty jsou započítané 2x, ale zajímavé je že jen cestou tam. Navíc v historii vidím jen do roku 2018.

No a teď lepší zpráva dnes přišla nová aktualizace aplikace (druhá během jednoho týdne) a už je to v pořádku, na kontě mám 14,58 HRK.
sice ve výpisu plateb za průjezd jsou opět některé průjezdy 2x, ale zůstatek sedí.

HAC píše:

HAC má novou mobilní aplikaci, stáhněte si ji kliknutím na ikonu. Probíhá upgrade systému HAC ENC, v důsledku čehož je možný občasný výpadek. Do 31.12.2020 nebude systém zobrazovat aktuální data na vašem účtu předplatného.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 12. 2020 17:28
Tak mne už zobrazuje správnu výšku zostatku 2.01 Knspinning smiley sticking its tongue out.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 12. 2020 20:22
A čo transakcie? Tiež správne?

U mňa to vyzerá byť správne - transakcie aj zostatok.
Prvá transakcia je k 1.1.2018 - zostatok z predchádzajúceho obdobia. Potom to už sedí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
31. 12. 2020 21:23
confused smiley
Teď mně přišlo na meil od HACu :
Milý,
obdrželi jsme žádost o změnu hesla pro váš účet HAC.
Chcete-li vytvořit nové heslo, klikněte na tlačítko „Vytvořit heslo“.
Platnost odkazu na vytvoření hesla vyprší za 60 minut.
Pokud tento e-mail ignorujete, heslo se nezmění.
S pozdravem Hrvatske autoceste d.o.o.

Žádnou žádost jsem neposílal a ENC mám od ARZ.
Hoši v tom mají asi nějaké zmatky. thumbs up smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 01. 2021 09:04
Zemětřesení, koronavirus, není divu, že se jim to tam trochu "zasukovalo".
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 01. 2021 11:04
Mirusi, nebude to tím, že se obě společnosti fúzují?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 01. 2021 13:59
My se s manželkou taky "fůzujeme", ale s postupem let je to už méně časté a hesla si neměníme ! thumbs up smileyhot smileysmileys with beer
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 01. 2021 23:08
Mě přišlo e-mailem tohle:

Poštovani,

Ovom porukom želimo vas obavijestiti da s danom 01.01.2021. godine, društva Hrvatske autoceste d.o.o. i Autocesta Rijeka - Zagreb d.d. postaju jedna tvrtka. Slijedom navedenoga, Hrvatske autoceste d.o.o. nadalje preuzimaju brigu o Vašem korisničkom ENC računu.

U tijeku je migracija podataka u sustav HAC te je u narednim danima moguće da vaši pretplatni računi neće prikazivati ispravno stanje na računu. Završetak migracije očekujemo do 03.01.2021.

Kako biste koristili naš novi sustav, molimo vas potvrdu da se radi o vašoj e-mail adresi. Povezivanje e-mail adrese sa svojim korisničkim računom omogućuje vam prijavu u aplikaciju, primanje obavijesti o potrošnji u računu, te jednostavno postavljanje nove lozinke u slučaju da zaboravite postojeću.

Potvrdite svoju e-mail adresu klikom na poveznicu.

KREIRAJ LOZINKU

Poveznica istječe za 7 dana.

Ako u predviđenom roku adresu ne potvrdite preko poveznice, pri ponovnom pokušaju prijave u sustav nadoplate ENC računa bit će potrebno inicirati poruku za ponovno postavljanje lozinke unosom vaše e-mail adrese i aktivacije na dostavljeni link.

Za sve informacije i pitanja slobodno nam se obratite na info-naplata@hac.hr ili 0800 0422.

S poštovanjem, Hrvatske autoceste d.o.o.
----------------------------
Milý,

Touto zprávou bychom vás chtěli informovat, že dne 01.01.2021. rok společnost Hrvatske autoceste d.o.o. a dálnice Rijeka - Záhřeb d.d. stanou se jednou společností. V návaznosti na výše uvedené, Hrvatske autoceste d.o.o. dále se starají o váš účet ENC.

Data se migrují do systému HAC a v příštích dnech je možné, že vaše předplacené účty nebudou na účtu zobrazovat správný zůstatek. Očekáváme, že migrace skončí do 3. ledna 2021.

Chcete-li použít náš nový systém, potvrďte prosím, že toto je vaše e-mailová adresa. Propojení e-mailové adresy s účtem vám umožní přihlásit se do aplikace, dostávat oznámení o výdajích ve vašem účtu a snadno nastavit nové heslo pro případ, že byste své stávající zapomněli.

Potvrďte svou e-mailovou adresu kliknutím na odkaz.

VYTVOŘIT HESLO

Platnost odkazu vyprší za 7 dní.

Pokud adresu nepotvrdíte prostřednictvím odkazu ve stanovené lhůtě, při dalším pokusu o přihlášení do systému doplňování účtu ENC budete muset iniciovat zprávu pro resetování hesla zadáním vaší e-mailové adresy a aktivací poskytnutého odkazu.

Pro všechny informace a dotazy nás neváhejte kontaktovat na adrese info-naplata@hac.hr nebo 0800 0422.

S pozdravem Hrvatske autoceste d.o.o.

Opravdu to vypadá, že odesílatel je HAC, ale je to podezřelé. Nikde na webu ARZ, nebo HAC není o ničem takovém ani slovo. Asi pokus o phishing. Nevím k čemu by jim ale ukradený účet byl.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 01. 2021 23:19
Podvod to nebude, na webu ARZ jsem nakonec neco vyšťoural:
https://www.arz.hr/hr/informacije/obavijesti/ob-20201223
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 01. 2021 23:34
Taky mi přišlo dnes to stejné.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 00:25
I nám - a po kontrole na HAC s nulovým zůstatkem eye popping smiley Snad to dají do toho 3. 1. 2021 do pořádku.

Doplnění: Na stránkách ARZ je vše v pořádku - i zůstatek. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (02. 01. 2021 00:31).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 07:41
to mdr: Áno, aj všetky transakcie sú správne za posledné 2-3 roky dozadu. Predtým boli zdvojené, ale teraz je to OK, rovnako aj výška zostatkového kreditu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (02. 01. 2021 07:42).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 08:06
Info o fúzi jsem zde dával už před nějakou dobou. Jsem zvědav, zda i sjednotí systém slev.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 09:49
Zahajdo. Slevy nám budou k ničemu když nás stejně nikam nepustí.angry smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 12:56
Ale pustí ,vdyť by si sami podělali ekonomiku,jen počítej s očkovacím průkazem ,a ti kteří se nemohou dát očkovat budou mít asi v průkazu nějaké povídání že kvůli zdravotnímu stavu nahrazuje očkování pravidelný test nebo tak něco .Jak se bude řešit to kdo dobrovolně odmítne očkování nevim ,ale stát do kterého chceš cestovat může mít podmínku očkování jako ochranu svých obyvatel ,a pak je to věc každého co si zvolí .
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 14:46
Také mi to přišlo, mam smart kartu. Měl jsem zůstatek 228kun, nejdřív vyskočil zůstatek 0, pak 100 a před chvílí se vyhoupl na 460 kun.....by mě zajímalo kdo mi 31.12. ve 20:25 dobil těch 232kun.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milann (02. 01. 2021 14:51).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 18:36
Mají v tom zatím bordel,já mám taky Smart kartu a na stránkách ARZ mám správný zůstatek 3 HRK, ale u HACu jsem teď v mínusu 388 HRK. Snad to dají do pořádku...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 01. 2021 19:08
Také mám Smart Kartu a již jsem se tedy přihlásil na HAC. Během dneška dva různé zůstatky a oba úplně mimo. Nicméně jsem si stáhl z ARZ pdf s komplet historií a platbami. Teď to neřeším, šťourají se v tom. Ale to pdf mám kdyžtak kvůli reklamaci.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 01. 2021 09:59
Také už si na mě HAC vzpomněl, ač mám krabku ARZ. Zústatek, ač k původnímu přičtu 21,74%, nesedí. Ale líbil by se mi, jelikož je vyšší.
Tom
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 01. 2021 15:27
Ahoj všem mě to sedí po přesunu na korunu.( 21,74 %)
ARZ 41,34 Kn
HAC 52,82 Kn

Ale vidím jen loňské průjezdy (ačkoliv dám All time / tool ) a ty jsou OK.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 01. 2021 16:54
Ahoj, od července 2013 mám krabičku od HACu. Po nutném novém potvrzení e-mailu a přesunu na nový systém vidím zůstatek správný, ale historii vidím jen od roku 2018. Nejstarší záznam je v lednu 2018, ve kterém je napsáno: Note: Stanje pretplatnog racuna na dan 01.01.2018.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 01. 2021 18:21
Pravděpodobně zcela logicky, při "překlápění" databáze zredukovali historii pouze na zůstatek k 1.1.2018 a redundantní historická data zahodili smoking smiley
Proč si zbytečně "svinit" systém archaickými daty, která pouze zbytečně zabírají místo a systémové prostředky. Zjevně vyhodnotili, že z hlediska potřebného vyhledávání či reklamací jsou ta starší data zbytečná. Předpokládám, že někde zůstane záloha, ale již nebude běžně uživatelsky přístupná, respektive ani nebude v aktuálním systému jako takovém.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 01. 2021 21:08
Již loni jsem si výpis od roku 2012 jednoduše stáhl a uložil na externí disk. Jednoduchý manévr a pokud mám zájem nahlédnout, ihned k dispozici.. Nová jednotka loni obstaraná navazuje na předešlé údaje, pouze jiné heslo vygenerované při nákupu ve Varaždinu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 01. 2021 12:43
Tak dnes som si pozrela svoj účet. Musela som sa nanovo prihlásiť, poslali mi aktivačný mail. Klikla som naň a konto opäť oživené a aktívne. Z mobilu som si odstránila starú aplikáciu, nainštalovala novú. Všetko funguje, zostatky sedia. Jediné čo je "posunuté" sú časy prechodu cez jednotlivé brány smiling smiley presne o hodinu smiling smiley
Tak len taký môj skromný malý poznatok smiling smiley

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 01. 2021 13:10
luciask napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Jediné čo je "posunuté" sú časy prechodu
> cez jednotlivé brány smiling smiley presne o hodinu smiling smiley

Jádra systémů ignorují změny na letní čas (neboť by v tom jinak vznikl bord*l - porušení kontinuity), to řeší až frontendy aplikací smoking smiley
Zjevně překlopili databáze... a dopočítávat / korigovat toto považovali za nepodstatné.
Rovněž potvrzuji, že zůstatky mé a u přátel sedí (SMART a mix ENC k1 / k2) thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 01. 2021 14:03
Po nuceném přechodu z ARZ na HAC zůstatek na ENC souhlasí, pouze průjezdy jsou v srpnu, nikoliv v září, jak bylo pravdou.
Na základě mého následného dopisu provedena změna v osobních údajích, kupoval to synovec, takže jeho data .
V nějaké pozdější době se musela dělat nová aktivace (řešilo se to i na fóru), to už jsem řešil já, takže můj meil, telefon atd.
S pomocí překladače napsán a odeslán dopis s žádostí o opravu v 17 hod., příští den v 8:40 hod. odpověď od HACu a data opravena.

Dobar dan,

molimo promijenite podatke držača ENC uređaja br. xxxxxxxxxxxxx Hvala vam i želim vam sve najbolje u novoj 2021. godini i želim si puno kilometara duž vaših prekrasnih autocesta.
Druga domovina Hvar.

Vážený pane xxxxxxx, nejprve vám děkuji za krásná přání a lásku k Chorvatsku a Hvaru
Vaše data byla aktualizována.

Přejeme vám vše nejlepší v roce 2021 a šťastnou cestu po chorvatských dálnicích.

S pozdravem,

Hrvatske autoceste d.o.o.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 01. 2021 07:22
Díky za informace. Vůbec jsem o nějakých změnách nevěděl. Máme sice ENC od HAC, ale stejně jsem si musel nainstalovat do mobilu novou aplikaci a i na webu jsem si musel účet znovu aktivovat přes mail. Teď je vše OK jak na webu tak i v nové aplikaci.

Znamenají tyto změny, že bude možné i ENC od HAC používat na cestách ARZ (včetně Y na Istrii) bez dodatečné aktivace?
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 01. 2021 11:20
ENC od HAC je možné používat na ARZ (Autocesta Rijeka - Zagreb) odjakživa. Když jedeš od Záhřebu na jih, po křižovatku Bosiljevo jedeš po dálnici ARZ, dále směrem na Split pokračuje dálnice provozovaná HACem.

Istrijský ypsilon provozuje Bina Istra.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.