Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 12. 2020 11:51
Ahoj!
Tak zase odpovím já. Ve Varaždinu jsem kupoval ENC taky. Dokonce ve 4 nad ránem a proběhlo to dobře když jsem pána probudil.

Když jedeš od města, tak před mýtnicí necháš na krajnici auto a dojdeš do té budovy vpravo od mýtnice. Měl by tam sedět dohled a ten se tě ujme. Dojde pro krabičku a vyplní údaje. Já jsem měl už žádost vyplněnou s sebou. Jen teď nevím jaké "akční" krabičky teď budou prodávat, to si zjistíš na HAC.hr a já jsem kupoval asi tu nejdražší protože byla výhodná a stejně jsem ji do roka vyčerpal. Pak už se bez problémů dobíjí kartou po internetu.
Nyní je to takto: U ponudi se nalaze tri vrste ENC paketa za I. skupinu vozila: Paket 380,61 kn, Paket 544,34 kn i Paket 882,60 kn te za II. skupinu vozila Paket 882,60 kn.

Tak a teď důležitá informace, která tady možná vyvolá diskusi:
Krabičku jsem kupoval asi před 10 lety pro kategorii I přesto, že jezdím s přívěsem s lodí. Důvodem je to, že loď většinou odvezu jednou a pak tam dojedu někdy i 2x ročně autem už bez vleku. Někdy tam jedu i z jiného důvodu než s člunem (třeba na plachetnici) a navíc krabičku někdy půjčuji kamarádům.

Takže, když jedu s přívěsem, tak projíždím na ENC I a buď mají chytrou kameru, která to pozná a překontroluji to pak ve výpisu, anebo pak po návratu porovnám částky stržené z účtu HAC a slušně se přiznám.
Dělám to tak, že jim napíšu mail v chorvatštině (přeloženo googlem) a vypíšu tu cestu, kde došlo k omylu a požádám je o stržení vypočtené částky z účtu. Většinou jim to trvá delší dobu (i 2-3 měsíce) ale pak to udělají a ještě mi moc poděkují. A krást se nevyplácí...
Druhá možnost je ta, že při výjezdu z dálnice dojdeš do té budky aby ti to strhli ručně jako za kategorii II. Ale to jsem nikdy neudělal protože jsem ani nevěděl co mi vlastně započítali (to jsem zjistil až doma v počítači na účtu HAC). Jinak nikdy jsem s tím za 10 let neměl problém.
Ještě si přečti to forum o ENC - je tam hodně informací, na které by ses třeba ptal...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 12. 2020 13:29
Prošla tady informace, že snad od roku 2022 bude úplně jiný systém výběru mýta v HR a ENC bude nepoužitelné, tak bych nejprve hledal info o tomto.
Otázkou taky je, jestli příští rok bude vůbec možno do Chorvatska cestovat.
Já jezdím 1x ročně, takže bych nekupoval (šetříš až od druhé jízdy), pokud jezdíš vicekrát ročně, pak se to oplatí.
Svou ENC ( od ARZ) mám už od roku 2012 pořád s origo baterkou, v HR už byla 11x a zatu dobu ušetřila cca 1000 Kun, takže rok 2022 neřeším.
Ušetřený čas se mně netýká, jezdím až druhou půlku září, takže volno.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 12. 2020 13:52
Lešek: To je zajímavá informace, že je možné takto používat krabičku pro dvě kategorie, i když je to proti pravidlům HAC. Ale když to akceptují, tak proč ne.

Ještě je další možnost - když jedeš s vozidlem kategorie II., tak nejet přes bránu ENC, ale přes bránu s obsluhou a tam požádat o stržení správné částky.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 12. 2020 14:36
Koho netrápí čas a komfort ENC... a primárně řeší slevu, třeba i pro více aut "ve vláčku", či střídání kategorií, tak je k dispozici Smart karta. Při její nižší pořízovací ceně (než ENC) to má smysl i na jeden rok, pokud "překlopí" mýtný systém smoking smiley

EDIT: Možnost nákupu (při obvyklých trasách) je pouze na Lučku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (11. 12. 2020 14:37).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 12. 2020 16:13
Lešek, mdr: ano, také potvrzuji, že to takto funguje. Mám ENC kat. I od roku 2013, ale od 2014 do 2019 jsem jezdil s přívěsem. Většinou jsem si bral na vjezdu lístek a na výjezdu nechával strhnout správnou částku obsluze (při mých obvyklých cestovních dnech to není žádné zdržení), jen úsek od moře k Demerje jsem jezdil celý na ENC. Někdy mne systém správně identifikoval jako kat.II už při průjezdu, někdy si strhli částku jen za kat.I, ale potom strhli zbytek až třeba za několik měsíců (asi v zimě nemají co dělat, tak zpětně kontrolují kamerové záznamy). Stačí tedy mít nabitou správnou částku a není třeba se bát použít krabičku kat.I i na větší vozidlo/přívěs.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 11:18
Dotaz - před chvílí mě přišel email , že se mám přihlásit do HAC na ENC , ale že to platí jen hodinu ... není to nějaký podvod ? Proč bych se měl hlásit teď a ještě na to mít jen hodinu ?? Jednak jsem ji propásl a taky nemám v práci přihlašovací údaje

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 16:43
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dotaz - před chvílí mě přišel email , že se mám
> přihlásit do HAC na ENC , ale že to platí jen
> hodinu ... není to nějaký podvod ?


zajímavé, mohl bych se na ten e-mail podívat, pokud to chceš řešit napiš mi do SZ
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 17:17
Přišlo mi to taky. Tak jsem se přihlásil ? Vo co tady gou ?





Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bukovec (18. 12. 2020 18:04).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 21:39
HAC - ENC


15/15/2020 11:25
Snadnější a rychlejší dobíjení účtů ENC


Od 18. prosince bude uživatelům v obchodech Google a Apple k dispozici nová aplikace HAC ENC a nový portál HAC ENC.
S cílem poskytnout uživatelům jednodušší a rychlejší bezkontaktní způsob dobíjení jejich účtů ENC, chorvatské dálnice modernizovaly systém pro dobíjení a dobíjení SMS prostřednictvím portálu WEB a v souladu s vývojem technologie byla vyvinuta nová aplikace HAC ENC.

Aplikace HAC ENC je primárně určena pro uživatele elektronického výběru mýtného (ENC), ale aplikace také poskytuje informace o cenách mýtného a podmínkách provozu.
Uživatel prostřednictvím této aplikace může:

Doplňte svůj účet předplatného ENC kreditní kartou, poukazem ENC, internetovým bankovnictvím nebo systémem ENC SMS
Sledujte spotřebu jednoho nebo více vašich předplatných účtů ENC a zařízení ENC
Zkontrolujte cenu mýtného pro požadovanou cestu
Najděte nejbližší odpočívadla nebo čerpací stanice na dálnicích v Chorvatsku
Zjistěte, kde koupit zařízení ENC nebo poukaz ENC nebo kde dobít ENC na dálnici
Pokud jste uživatelem HAC ENC, přistupujete k aplikaci pomocí uživatelských dat, která jste obdrželi při uzavření smlouvy v prodejním místě HAC. Pokud ještě nejste uživatelem HAC ENC, můžete pomocí aplikace vypočítat mýtné a zkontrolovat stav vozovky.

Aplikace podporuje operační systémy: iPhone iOS verze 10 nebo novější, Android OS verze 6 Marshmallow nebo novější.

Během migrace dat do nového systému existuje možnost, že se na vašich účtech nebudou zobrazovat aktuální data.


PŘELOŽENO STROJOVĚ.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 21:40
Nejen, že se i nezobrazila data, ale nelze se ani přihlásit do účtu. Prozatím snad yawning smiley
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 21:58
Taky se mi nedá přihlásit.

A toto mi přišlo mailem:

Poštovani,

Vaš administrator je upravo zatražio da ažurirate svoj korisnički račun. Kliknite na gumb u nastavku da biste potvrdili e-poštu
POTVRDITE E-POŠTU

Ovaj link ističe za 60 minuta.

Ako zanemarite ovu poruku, e-pošta neće biti potvrdjena.

S poštovanjem, HAC
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 12. 2020 22:02
Přes ten link v mailu mě to přihlásilo, ale ten zůstatek na účtu je blbost, tolik tam nemám.

Vypadá to, že je tam jen dovíjení, ale nejsou tam stržené částky.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 12. 2020 10:23
mne dali 7 dni...

tiez dorazil email

Poštovani,

primili smo zahtjev za povezivanje vaše email adrese s HAC korisničkim računom. Potvrdite svoju email adresu klikom na gumb.
[POTVRDI EMAIL]

Poveznica istječe za 7 dana.

Zanemarite li ovu poruku, email adresa neće biti povezana s HAC korisničkim računom.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 12. 2020 11:01
No mě dali 60min, ale udělal jam to až po 24h a nebyl problém.

Citaci
HAC má novou mobilní aplikaci, která bude brzy k dispozici ke stažení. Systém HAC ENC je upgradován, v důsledku čehož je možný občasný výpadek. Dokud nebude aktualizace dokončena, nebude možné dobíjet poukázky SMS. Po upgradu budete mít přístup ke svým uživatelským stránkám. Do 21.12.2020 systém nebude zobrazovat aktuální data na vašem účtu předplatného.


Pouze když se přihlásíte do aplikace tak po vás chce potvrdit odkaz zaslaný na email a ten platí 7 dní.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 12. 2020 14:44
A co ten zůstatek na účtu? Taky vám to ukazuje nesmyslně vysokou hodnotu?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 12. 2020 20:51
Možná jsme ti vybraní a na konto ENC jsou nám připsány ty tisíce kun !
smiling smileydrinking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 12. 2020 20:55
Jak jsem napsal výš.
Citaci
Do 21.12.2020 systém nebude zobrazovat aktuální data na vašem účtu předplatného.

Mě bohužel to ukazuje realitu 46HRK

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
19. 12. 2020 22:28
2.443,81 HRK !!!!

drinking smileydrinking smileydrinking smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 12. 2020 06:47
Taky mi to ukazuje 1837,90kun což je nesmysl, i když by to nebylo špatné :-)
Je tam ale napsáno že Do 21.12.2020 systém nebude zobrazovat aktuální data na vašem účtu předplatného, tak uvidíme v pondělí smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 12. 2020 08:22
Včera otevřeno a zustatek 190 kuna což souhlasí.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 12. 2020 10:47
Rozumím tomu dobře že rok před zrušením krabiček provedli zásadní aktualizaci k zjednodušení a zpříjemnění obsluhy ??? co mi to jen připomíná?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
20. 12. 2020 13:46
Mě to neukazuje ani letošní přehled transakcí. Částku mám také špatnou.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 12. 2020 19:32
Na účtě 0 tak jsem psal na Hac a odpověď : U tijeku je nadogradnja HAC ENC sustava uslijed čega su mogući povremeni zastoji u radu. Do završetka nadogradnje neće biti moguće izvršiti nadoplatu sms bonovima. Nakon nadogradnje moći ćete pristupiti svojim korisničkim stranicama. Do 24.12.2020 sustav na vašem pretplatnom računu neće prikazivati aktualne podatke.

Systém HAC ENC je upgradován, v důsledku čehož je možný občasný výpadek. Dokud nebude aktualizace dokončena, nebude možné dobíjet poukázky SMS. Po upgradu budete mít přístup ke svým uživatelským stránkám. Do 24.12.2020 systém nebude zobrazovat aktuální data na vašem účtu předplatného.

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 12. 2020 07:36
Už je to lepší, ale ještě tam nemám čerpání kreditu za loňský a tento rok.

To tam nahazují ručně?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 12. 2020 12:31
Mě nějak hlava nebere to, že si koupíte krabku na skupinu I. a jezdíte s vozidlem skupiny II. Je to cílené porušení podmínek provozovatele systému ENC, který toto může řešit zablokováním ENC krabky. To že to provozovatel ve výše uvedených případech neudělal, je jedna věc. Ale probůh, koupí krabky jste s podmínkami provozovatele souhlasili, tak proč je porušujete? A ještě se tím chlubit? Když už mám na kocábku s lafetou, to je takovej problém si koupi krabku pro skupinu II.? Nebo jen typická našincova nátura?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 12. 2020 13:33
Spíše něž našincovu náturu, bych jako důvod viděl to, že na jaře jedu s lodí (kterou tam nechám) , potom se tam několikrát otočím sólo a nakonec třeba až v říjnu jedu zase s lodí do CZ, takže kupovat dvě různé krabky je asi blbost.
Je to pouze myšlenka, já loď nemám, jezdím do HR jen jednou ročně na dva týdny (konec září), ale krabku mám (ARZ) a do HR se od roku 2012 podívala už 11 x, takže mi vyděla už mnoho kuníků.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 12. 2020 14:31
Michale, ty podmínky jsou bez debat.
Na druhou stranu, proč to nelze jednoduše změnit v uživatelském účtu??? eye rolling smiley
Kat. 3 a 4 to mají trochu jinak s provázaností plateb, tudíž chápu, že přepínat 1 až 4 by byl probvlém, ale kat. 1 a 2?
Třeba to aktualizovaný systém bude umět grinning smiley
Ostatně, když to vidím u nás, jaký je ("prý" ) problém v novém mýtném systému s vozidly ZTP a ZTP-P, tak se také musím křečovitě smát... inu Paroubkovi (Jan, nikoli Jiří) státní IT profíci z Cendis-uthumbs down
Mimochodem, např. Brno to již má zmáknuté v parkovacím systému, přihlásím se k uživatelskému účtu, kde je oprávnění pro ZTP/ZTP-P, pouze změním RZ vozidla a jedu thumbs up
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 12. 2020 12:46
Díky za reakce , také jsem se hlásil večer a měl tam nesmyslnou částku , tak zkusím po Novém roce

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 12. 2020 16:03
Pokud předělávají systém na ENC tak asi neplánují že by to v nejbližší době zrušily.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 12. 2020 16:28
-že by to v nejbližší době zrušily.
No budem optimističtí že to tam funguje jinak než u nás.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.